iple kendi bıyığını alma yöntemi...

afmir

sensiz asla...
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2011
135
2
Arkadaşlar sizden gelen cevaplar doğrultusunda yazdığım yöntemi ve bunun haricinde ki yöntemleri yazma gereği duydum..
Öncelikle kendi bıyığınızı iple almak için benim bildiğim 3 yöntem var(hepsini yapamasam da) üçünüde paylaşmak istedim..
1. yöntem(Ayağın parmağına bağlanarak alma):Ben bu yöntemle yapabiliyorum ve en kolayıda bu bence.
Bağdaş kuracak şekilde oturuyoruz ipimizi sağ ayağımızın başparmağına bağlıyoruz.Bıyığımıza yetişecek kadar bol olmayacak ipi sağ elimize doluyoruz ve doladığımız yeri bıyığımızın üstüne koyuyoruz.Ve doladığımız yerden kalan ipi sol elimizle çekiyoruz.(ayağımızı kımıldatmayacağız)
2.yöntem(İpi dolap koluna yada kapı kolu gibi yerlere bağlayarak alma): Bu yöntem 1. yöntemle benzer tek fark ipi dolap kapağına bağlamamız.Dolap kapağına bağladığımız ve bol durmayacak ipi sağ elimize doluyoruz.Doladığımız kısmı bıyığımızın üstüne koyup doladığımız ipten kalan kısmı sol elimizle çekiyoruz.
3.yöntem(ipi bağlı şekilde elimizde tutarak alma yöntemi):bu yöntemi esra2424 arkadaşımızın yüklediği videodan detaylıca izleyebilirsiniz.
Bende sizler için biraz araştırıp bir kaç video buldum umarım işinize yarar.Ayrıca yüklediğim videolardaki alma şekli 1. yöntem ve 2. yönteme benzer tek fark videodaki ip dişin arasına takılarak alınmış olması.1. yöntemde ipi ayağımızın baş parmağına 2. yöntemdede dolap kolu gibi yerlere bağlmamız.Videoda başkasının bıyığının alınması gösterilmiş fakat yöntem aynı olduğu için ekledim)Umarım anlatabilmişimdir ve işinize yarar.Eğer aklınıza takılan bir şey varsa sorarsanız cevaplarım.
Upper Lip Threading by Simply Eyebrows! (by Threading) - YouTube
Cheek & Sideburn Threading by Simply Eyebrows! (by Threading) - YouTube
Eyebrow Threading by Simply Eyebrows! (by Threading) - YouTube
Not: 3. videoda kaş nasıl alınacağı gösterilmiş işinize yarar diye eklemek istedim.

Son düzenleme:
paylaşımın için sağol canm ama ben uğraşamıyorum öyle iple falan ya kuaföre gidiyorum yada evde kendim ağda bantlarını kullanıyorum bıyık almak için küçük ağda bantları çok daha pratik geliyor bana ama eminim birçok kişinin işine yarayacaktır bu yöntem :)

paylaşımın için sağol canm ama ben uğraşamıyorum öyle iple falan ya kuaföre gidiyorum yada evde kendim ağda bantlarını kullanıyorum bıyık almak için küçük ağda bantları çok daha pratik geliyor bana ama eminim birçok kişinin işine yarayacaktır bu yöntem :)

:) sağol canım ben iple almayı tercih ediyorum kuaföre gitme fırsatım olmuyor her zaman kendi kendime yapmak en iyisi bu yüzden benim için:)

Merhaba kızlar sizlerle kendi kendine bıyık alma yöntemini paylaşmak istiyorum anlatması zor olacak ama umarım anlatabilirim.Herkesin ayrı yöntemi vardır tabi bende birçok yöntem denedikten sonra bunu becerebildim:) İpi dolap kapağına bağladım olmadı elimde tuttum olmadı ama sonunda tutturdum..haydi başlayalım:)
Öncelikle güzel sağlam bir ipi elimize ayılıyoruz.Bağdaş kuracak şekilde oturuyoruz ve karşımıza aynayı alıyoruz.Sonra ayağımızın baş parmağına ipi bağlıyoruz.(sağ ayağımızı kullanacaksan sağa solu kullanacaksak sola ve bağladığımız bacağımız diğerinin üstünde olacak)Daha sonra bıyığımıza yetişecek fakat bol olmayacak uzunlukta iki sağ elimize doluyoruz elimizi çevirdiğimizde zaten ip dolanacaktır.İpin diğer ucunu sol elimizle tutuyoruz.Doladığımız ipi bıyığımıza getiriyoruz ve sol elimizle çekiyoruz.Sol elimizle çekmemiz yeterli olacaktır .Herşeyi klasik iple bıyık alma gibi tek fark ipi ayak baş parmağımıza bağlıyoruz.Hem kolay hemde pratik ayrıcada masrafa gerek yok.Birkaç denemeden sonra herkesin yapacağına eminim.Ben yapabildiysem herkes yapar:) Bende yapabilceğimi düşünmemiştim başta ama bu yöntemle çok basit oluyor gerçektende ilk denemede yapabildim.Sizlerlede paylaşmak istedim umarım anlatabilmişimdir .Sorularınız varsa yanıtlarım.

bende hep bu sekılde alırım bıyıklarımı hıc koforde aldırmam kasımı bıyıgımı kendım yolarım dun bıyıgımı alırken kesmısım etımı yanlıslıkla hala acıyor dıkkat etmek lazım :KK6::KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:

bende hep bu sekılde alırım bıyıklarımı hıc koforde aldırmam kasımı bıyıgımı kendım yolarım dun bıyıgımı alırken kesmısım etımı yanlıslıkla hala acıyor dıkkat etmek lazım :KK6::KK6::KK6::KK6::KK6::KK6:

:)evet dikkat etmek gerek ama kendin almak gibisi de yok bence kuaföre her zaman gidebilecek durumda değilseniz tabi..

Yapanları gerçekten kutluyorum, ben kesinlikle yapamıyorum.. Hiç ama hiç dayanamıyorum. Normalde kuaförde aldırırken de gözümden yaş gele gele aldırıyorum...:KK5:

bende iple kendim alıyorum ama ipi bacağıma koluma dolamıyorum benmki daha kolay bi yöntem sizinkine göre :KK70:
ben biraz ip alıyorum iki ucunu bağlıyorum sonra baş parmağıma ve işaret parmağıma takıyorum sonra ipi sarıyorum kendi çevresinde dudak üstüme getirip bir oraya bi buraya çekip alıyorum kendiminkini kardeşiminkini ise sizinkine benzer tiple alıyorum ama dişime takıyorum ipi bacağıma dolamıyorum :)) bu da bi yöntem

ip bu şekilde oluyor o ortası sarılmış olarak düşünün

$ipp.jpg

bende iple kendim alıyorum ama ipi bacağıma koluma dolamıyorum benmki daha kolay bi yöntem sizinkine göre :KK70:
ben biraz ip alıyorum iki ucunu bağlıyorum sonra baş parmağıma ve işaret parmağıma takıyorum sonra ipi sarıyorum kendi çevresinde dudak üstüme getirip bir oraya bi buraya çekip alıyorum kendiminkini kardeşiminkini ise sizinkine benzer tiple alıyorum ama dişime takıyorum ipi bacağıma dolamıyorum :)) bu da bi yöntem

Eki Görüntüle 284323

biliyorum o yöntemi fakat ben o yöntemde denedim beceremedim:) en kolayı bu geldi bana ilk denemede yapabildim senin dediğin gibi bana zor geliyor..

Eki Görüntüle 284323

ayrıca kendi bıyığımı böyle alabiliyorum fakat başkalarınınkini dişime ipi takıp alabiliyorum:KK70: diğer türlü kendi bıyığımı alamıyorum:)

Eki Görüntüle 284323

Ben de bu şekilde alıyorum evet kolay sayılır eskiden hiiç alamıyordum...Ama bu yöntem yanaklarda olmuyor alamıyorum...Bi de senin yöntemi deneyeyim bakalım afmir, ayağa dolamayı hiç yapmamıştım...

Son düzenleme:
Ben de bu şekilde alıyorum evet kolay sayılır eskiden hiiç alamıyordum...Ama bu yöntem yanaklarda olmuyor alamıyorum...Bi de senin yöntemi deneyeyim bakalım ayağa dolamayı hiç yapmamıştım...

dene dene pişman olmazsın bana göre daha kolay ama herkese göre değişir tabi

Eki Görüntüle 284323

ben de bu şekilde alıyorum ,çok kolay oluyor :) anneminkini de böyle 8 gibi sararak alıyorum,kaş ortasını ve kaş üstünü de böyle alıyorum .

Bende iple kendim alıyorum gercekten büyük bir kolaylık rahatlık :KK16:
Zaten ip zamanla azalttı 2 3 ayda bir aldıgım oluyor çok belli değil.

Bende iple kendim alıyorum gercekten büyük bir kolaylık rahatlık :KK16:
Zaten ip zamanla azalttı 2 3 ayda bir aldıgım oluyor çok belli değil.

evet bencede zamanla inceliyor ben ipten başka birşeyle almıyorum zaten bıyığımı daha iyi oluyor

Evet incelmesi konusunda hemfikiriz ve azalması :13:
Bende hep iple alıyorum.

Evet incelmesi konusunda hemfikiriz ve azalması :13:
Bende hep iple alıyorum.

bende diğer yöntemleri denedim yani iki elime dolayıp almayıda olmadı başkasınınkini ipi dişime takıp alabiliyorum ama kendiminki olmuyor bir türlü anca bu şekilde rahat oldu:)

bacağında ipi nasıl sıkı tutuyorsun yaa :)) onu da ben yapamıyorum :))

bacağımda tutmuyorum okumadın galiba ipi ayağımın baş parmağına bağlıyorum hem herkes yapcak diye birşey yok isteyen yapan isteyen yapmaz canım:)

X