Komşu gürültüsü

Her apartmanda var böyle 1 ya da 2 tane olur genelde bendede var bi tanesi 2 alt katımda açıyordu müziğin sesini bangır bangır bende aöf sınavlarına çalışıyordum apartman görevlisinden haber gönderdim bu defa çocuklarla Karaoke yaptı yönetimle uyardık olmadı sınavdan bi gün önce dayanamadım gittim kapısına demez mi apartman burası herkes istediğini yapar :KK4::KK4::KK4: sana yanlış öğretmişler güzelim dedim sen benden bir hafta izin istedin bitti diyo çıldırdım :KK53::KK53::KK53: 2 küçük çocuğu var eşi hapisteymiş sonradan öğrendim diyorum ki ben sana bağırmıyorum çocukların yanında sende bağırma yok efendim benim başka derdim varmış delimi dir nedir yine uzun süre sabrettim bu dönem dersleri yine başladı o devam ediyo müziğe aradım polisi 10 dk geçmedi geldiler uyardılar artık polis ne dedi bilemiyorum durdu ondan sonra sonraki sabah eşim duymuş yine açmış müziği kızı anne napıyosun polis gelecek yine diyormuş çocuklarada üzülüyorum ama napayım:KK50::KK50::KK50:

Diğer komşum yeni taşındı oda üstümün yanı taşındıklarını duymadan gece sesini duyduk ama öyle böyle değil sabah 5 e kadar onların inlemelerini ahını ohunu dinledim tövbe yaaaaa. :KK53::KK53::KK53: düğünleri varmış 1 ay sonra bu ne ateş böyle vallahi pes utanma arlanma yok şok oldum ne diyebilirsin buna polismi çağırayım bunada :KK52::KK52::KK52: ve cinsel hayatları müthiş düzenli Allah bozmasın:) ama dinlemek zorunda değilim nasıl uyarılır ki böyle bi durumda komşu :44::44::44:

Bu durumda apartmanın ses yalıtımı tartışılır mı :KK20::KK20::KK20:

bende de var öyle komşu.23,30 da ev süpürmeye kalmaz mı. yeni taşındık üstelik 3 gün üst üste. yönetiye söyledim o da uyardı. sonraları benim iş çıkış saatimde yani saat 7 de ev süpürmeye başladı. ben gelince titizlik edesi tutuyodu. aldım elime vilada sapını her gürültüde vurdum. sonrada tekrar yöneticiyle haber saldım bi daha sefere bu kadar sakin uyarmam onu diye:KK70:

merhabalar benimde sorunum alt komşularımla.Bütün gün işteyim zaten akşam evde tv açıyorum başlıyorlar bişeyler tıkırdatmaya duvara yada biyerlere vurmaya normal seste açıyorum oysaki.Eşimle bir sohbet ediyoruz başlıyorlar takır takır yine bişeye gülüyorum gene aynı şey inanın bazen delircek gibi oluyorum, alt tarafı 2 kişiyiz kendi halimizde yaşıyoruz iyice paranoyak oldum.Gidip konuşmak istiyorum eşimde diyor biz yapmıyoruz derler işin içinden çıkarlar iyide ben nasıl kanıtlayabilirimki.Onlarda ev sahibi bizde yüz gözde olmak istemiyorum ama sabrımın son demlerindeyim...

Eğer apartmanda yaşıyorsanız bazı şeylere katlanmak zorunda kalıyorsunuz.Benimde alt komşum benden şikayetçi hatta geçen kapıya gelip lafları sayıp gitti...
Üç tane çocuğum var sürekli uyarmama rağmen zaptedemiyorum, artık yüremeye bile korkuyorum inanın çıkıp gelecek diye.Çocuğu olan halden anlıyor yine olmayan hiç anlamıyor.Çocuklar oyun oynarken o kadar geriliyorum durun susun gürültü yapmayın altta ki gelecek şimdi demekten fenalık geliyor.Yakında taşınacağım inş.Bizim yerimizede gürültüsün biri gelirde alttakide rahat eder...

Ayyy kızlar benimde derdim alt komşu ile geçen sene taşındı daha önce oturanlar onlardada aşırı derecede gürültü vardı ve yemek yaparken özellikle balık yaparken dairenin kapısını açık bırakıyorlardı apt leş gibi yemek kokuyordu yeni taşınanlardada aşırı derecede gürültü var ,yemek yaparkende normaldede hep kapısı açık apt leş gibi yemek kokuyo ve yağıda bi acayip kokuyo ,süreli nereye gidiyon nereden geliyon gibi sorular soruyo ve ayrıca oğlunun hiç arkadaşı eksik olmuyor kızlı erkekli hergün doluşturuyo eve insan birde birşey patlatıyorlar evde torpilmidir nedir ,müzik açıyorlar bangır bangır ve birde kadın acayip meraklı ,pis ve haftada 1 muhakkak birşey istemeye geliyo ben sinir oluyorum bunlara ama annemle babam abartıyorsun diyorlar o zaman daha da çok sinirleniyorum :KK47:

Biz komşumuz nedeniyle taşındık.

Üst komşumuz gecenin her türlü saatinde marangozluk yaptığı ve her türlü uyarıya rağmen kesmediği için 5 sene sonunda taşınmak zorunda kaldık.

Ama gece 3'te yatak odasının üzerinde çivi çakmalar, tahta kesmeler, sürekli eşya devirmeler, duvar delmeler vb.

Polis bile çağırdık kaç kere maalesef polisimiz gelmiyor.

En sonunda akıl hastası olmayalım diye taşındık.

bende de var öyle komşu.23,30 da ev süpürmeye kalmaz mı. yeni taşındık üstelik 3 gün üst üste. yönetiye söyledim o da uyardı. sonraları benim iş çıkış saatimde yani saat 7 de ev süpürmeye başladı. ben gelince titizlik edesi tutuyodu. aldım elime vilada sapını her gürültüde vurdum. sonrada tekrar yöneticiyle haber saldım bi daha sefere bu kadar sakin uyarmam onu diye:KK70:

ben suanda kırada oturuyorum hafatda 1 gun mutlaka 7-8 gıbı ev supuruyorum mecburen kucuk cocugum var tozun ıcınde duramaz halılarım fılan yenı
hıc sıkayet ggelmıyor
onlarında tv sesı gelıyor hıc sıkayet etmıyorum bırbırımzıı ıdare edıyoruz
buarada ebn 1 aya tasınacagım apartmanımız normalde cok sessız sakın aıle apartmanına gıdıcem akrabalarınıcıne korkuyorum valal :S

ben suanda kırada oturuyorum hafatda 1 gun mutlaka 7-8 gıbı ev supuruyorum mecburen kucuk cocugum var tozun ıcınde duramaz halılarım fılan yenı
hıc sıkayet ggelmıyor
onlarında tv sesı gelıyor hıc sıkayet etmıyorum bırbırımzıı ıdare edıyoruz
buarada ebn 1 aya tasınacagım apartmanımız normalde cok sessız sakın aıle apartmanına gıdıcem akrabalarınıcıne korkuyorum valal :S

:) canım valla senin gibi olsalar amenna. her gün süpürüyo ve gece 11:30 da. bu saatte olmaz ki ama. eşim gece 3 te 5 te gidiyo işe. uyuyamıyorki. üst komşumun küçük çocuğu da yok. 1 tane kocaman oğlu var. daha normal bi saatte yapsa güzel olur:KK70:

Biz komşumuz nedeniyle taşındık.

Üst komşumuz gecenin her türlü saatinde marangozluk yaptığı ve her türlü uyarıya rağmen kesmediği için 5 sene sonunda taşınmak zorunda kaldık.

Ama gece 3'te yatak odasının üzerinde çivi çakmalar, tahta kesmeler, sürekli eşya devirmeler, duvar delmeler vb.

Polis bile çağırdık kaç kere maalesef polisimiz gelmiyor.

En sonunda akıl hastası olmayalım diye taşındık.

iyi yapmışsınız, imkan varsa taşınmalı evdeki huzursuzluk hiçbişeye benzemiyor

Genelde evde ek kalan ve çocuğu olmayan gürültüsüz aileler rahatsız oluyo sesten

Muhtemelen sizinde fazla gürültünüz yokki gıcırtıyı bile duyuyosunuz öyle de olabilir

Çocuklarını uyuttuğu saatte son ses film açarak savaş açabilir bi anlaşmaya varabilirsin :)))

Ama gürültülü aile gürültülüdür yani biraz dikkat eder yine eskiye döner alışkanlıklardan iki şikayetle vazgeçirmek zor

Eğer apartmanda yaşıyorsanız bazı şeylere katlanmak zorunda kalıyorsunuz.Benimde alt komşum benden şikayetçi hatta geçen kapıya gelip lafları sayıp gitti...
Üç tane çocuğum var sürekli uyarmama rağmen zaptedemiyorum, artık yüremeye bile korkuyorum inanın çıkıp gelecek diye.Çocuğu olan halden anlıyor yine olmayan hiç anlamıyor.Çocuklar oyun oynarken o kadar geriliyorum durun susun gürültü yapmayın altta ki gelecek şimdi demekten fenalık geliyor.Yakında taşınacağım inş.Bizim yerimizede gürültüsün biri gelirde alttakide rahat eder...

Çocuk sahibi olup olmamakla alakası yok bunun düşünceniz hoş gelmedi.İnsanlar evde huzur ister elbette 3 çocuğu zaptedebilmek kolay değil.Ama gürültüyede herkes sabır göstermek zorunda değil.Size anormal gelen davranışı ona normal gelir siz bilemezsiniz ne gürültü duyulduğunu.çocuklarınızın yaptığı gürültü size normal gelsede başkaları katlanamayabilir hepimiz çocuklarımızn mükemmel sessiz naptı ki şeklinde düşünürüz.Kimse keyf için şikayet etmez demek ki dayanılmayacak şekilde hareket ediyorsunuz.Taşınsanız da değişen birşey olmayabilir çocuklarınızda yeterli disiplini sağlayabilirseniz rahat edersiniz.Kimse lunapark ,futbol sahasını evinin tepesinde kurdurmak istemez

Yoo hiç kimse katlanmak zorunda değil yanlış biliyorsunuz. Sorun çocukta değil. Çoğumuz apartmanda büyüdük ona göre haddimizi terbiyemizi bilirdik. Bize ilk öğretilen kimseyi rahatsız etme gibi bir lüksümüzün olmadığıydı. Buradaki sorun alt komşunuz değil malesef...

Biz 20 yıl birinci katta oturduk lafım size degil yanlış anlamayın ama üst kattaki komşularımız biz yukarıdan herşeyi yapabilirsiniz ama siz çekmek zorundasınız mantıgı vardı annem sabır etti ama dayanamadı en sonunda patladı üst kattaki komşumuzun 3 tane çocugu vardı birisi üniversite ,birisi lise ,biriside 5.sınıftı ve o komşumuz bu 3 çocugu ile beraber evin içinde ip atlıyorlar patır patır top oynuyorlardı gecenin 3 lerine kadar çocuklar küçük degil bizim evdeki eşyalar sallanıyordu resmen ortada cam bir sehpamız vardı camı çatladı diyebilirim o kadar sesten ötürü çamaşır asardık kadının üstten pat diye bulaşık suyunu dökerdi aferdesiniz oğlunun tuvaletini bile balkonun dışından yaptırırdı sonrada siz bana karışamazsınız derdi sizin o çok basit gördügünüz sesler alt katlara nasıl geliyor bir bilsen balkonumuz yemek kırıntıları cam kırıntıları olurdu herşeyi aşagı silkeliyorlardı çok çektik biz ama kimse gürültü çekmek zorunda degil bizde iki kardeştik evimiz birinci kattı ama evin içinde hiç top oynamadık yada ip atlamadık yada elimize birşeyler alıp pat pat yerlere vurmadık sofra bezini bile balkonun dışına çırpmazdık adaletsizlik olur diye dedigim gibi o gürültüler alt katlara çok kötü geliyor üst kat komşumuzun kapı komşusunun 5 çocugu vardı ikide kendileri 7 kişi ama inanırsımsın kadının evinden hiç ses gelmezdi alt kattaki komşusuna sanki evde yoklar derdi şimdi oradan taşındık evimiz son kat ve alt kattaki komşu ile asansörde karşılaştık kadın anneme diyorki siz evdemisiniz ben sizi yok biliyordum neden diye sordu annem hiç ayak sesiniz yada başka hiç bir ses gelmiyor dedi evde yok gibisiniz sanki dedi annemde evdeyiz dedi komşumuz kendileri çok ses yaparlar son ses müzik vs vs ama artık yapmıyorlar.

Benim üst komsumun torunu hergün gelip tepiniyor demir sokak kapısıni çarpıp açıyor tekrar çarpıyor, çamaşırları şu döküyor balkonuma çöp atıyor. Misafirim geldiğinde gürültüden rahatsız oluyor. Sabrediyorum ama bebegimin uyanmasina neden oluyorlar. Bu gürültü sadece gündüz değil gece yarıları ve sabahın 6 sında bile oluyor. Birde kavgalari var bitmek bilmeyen. Bir kez uyardım suan konusmuyo benle komsum:KK76: diyorum inşallah bizden sonra kavgacı birileri gelirde yerimize durmadan kavga ederler :KK47::KK47::KK47:

merhabalar benimde sorunum alt komşularımla.Bütün gün işteyim zaten akşam evde tv açıyorum başlıyorlar bişeyler tıkırdatmaya duvara yada biyerlere vurmaya normal seste açıyorum oysaki.Eşimle bir sohbet ediyoruz başlıyorlar takır takır yine bişeye gülüyorum gene aynı şey inanın bazen delircek gibi oluyorum, alt tarafı 2 kişiyiz kendi halimizde yaşıyoruz iyice paranoyak oldum.Gidip konuşmak istiyorum eşimde diyor biz yapmıyoruz derler işin içinden çıkarlar iyide ben nasıl kanıtlayabilirimki.Onlarda ev sahibi bizde yüz gözde olmak istemiyorum ama sabrımın son demlerindeyim...

ah cnm ya bende alt komsumdan şikayetcıyım gecen sene tasındık esya yerlestırrken kapıya geldıler ses oluyomus eyvallah dedım koltukları falan yavas yavas yerlestrdık rahatsız olmasnlar diye 7 yasnda oğlum var ses yapsa hemn kapıda bitiyolar adam kadın ne varsa aynı sekilde sohbet etsek tv acsam duvara güm güm vuruyolar bişey silkeleyemıyorum önceden yolluk silkeliyodum söylüyodum camı kapat die snradan hamıle kaldm şimdi 7aylık hamıleyım halı silkelemıyorum gecen oturma odasının camından polar örtü silkeledım adam actı camı senn utanman arlanman yokmu diye bagırdı kocan nerde senn dedi geldi kocama şikayet ediyo benı bende yeter artık dedım ne silkeledm dedm halı degil sofra bezı degil çöp degil ekmek degl agzıma gelenı söyledm kapattm kapıyı ya benm üstteklıer silkelıyo camımın önü kırıntılar dolu hiç cıkmadm bi kere bile komsu dedim sabrettm bunlarada öyle sabrettm seslerı cok geliyo kavgaları müzik sesi hiç duvara vurmadm ben saygızsızlık olmasn die ısınalım birbirimize die caya cagrdım okadar tanıdıktan snra adamın bana öyle yapması sinirilerimi bozdu bugunde duvara vurdular bende elime ne gectyse silkeledım müzik actmm duysunlar die onlar vurdu bende vurdum bndan snra böle dedım insanlıktan anlamıyolar ama böyle gidersede kavga cıkar napcam kızlar yaaa bi akıl verın nolurr şikayet edilirmi :18: yanlısım varsa söyleyın ona göre davranayım bende :KK43:

gene yaptı ya gene yaptı. saat akşam 9 da evmi süpürülür. saat tuttuk tam 50 dk ev süpürdü. süpürgenin sesininde maşallahı var. eşim terlikle tavana vurdu ama 20 saniye etkisi oldu. misafirin mi var hastan mı var bi sorar adam. battaniyemi yıkadım balkona sedim ğstünden halı çırptı yaaaaa. ben balkona çıkınca halıyı bırakıp içeri kaçtı. başkasının temizlediğini batırmakla titiz olunmuyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

gene yaptı ya gene yaptı. saat akşam 9 da evmi süpürülür. saat tuttuk tam 50 dk ev süpürdü. süpürgenin sesininde maşallahı var. eşim terlikle tavana vurdu ama 20 saniye etkisi oldu. misafirin mi var hastan mı var bi sorar adam. battaniyemi yıkadım balkona sedim ğstünden halı çırptı yaaaaa. ben balkona çıkınca halıyı bırakıp içeri kaçtı. başkasının temizlediğini batırmakla titiz olunmuyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

cnm ben böyle seyler yapmadıgım halde hergün duvara vuruluyo kapıma gelınıyo sizde gidin ozman hep kapısına dayanın ya bazen sasırıyorum ben baskalarının yaptıgını yapsam alttakıler napcak die eşininde terlıkle tavana vurması ilginç :KK34: yanı demekkı boyu baya uzun duvara vurun bugun benm alltakı vurdu ben vurdum hep vurusuyoruz yanı :KK4:

kusura bakmayın ama ben 8-9 a kadar yapılan gürültülerden rahatsızlık olunmasına anlam veremiyorum yatma saati falan da değil yani ben işten geliyorum yemek yiyorum ertesi günü misafir gelecekse 9:30 kadar süpürge yapıyorum yani çalışan bayanım gün içinde evde değilim mecbur geldikten sonra yapıcam böyle durumlarda... 10 dan sonra gürültüye tamam yapılmaz benimkide daha önce söylemiş olduğum gibi elektrogitar çalardı ama söylemiş olduğum saatlerin çok ilersinde olduğu için kızardım... bide sonuçta ev süpürmek zevk için olmuyor 9 da ihtiyaç mecburiyetten dolayı yapıyorum yanii onada ses çıkartan olursa pes doğrusu derim... biraz komşular arasında tanımasan bile anlayış olmalı bana göre akşam 10 dan sonra bide pazar sabahları iş olmaz gürültü olmaz ...

kusura bakmayın ama ben 8-9 a kadar yapılan gürültülerden rahatsızlık olunmasına anlam veremiyorum yatma saati falan da değil yani ben işten geliyorum yemek yiyorum ertesi günü misafir gelecekse 9:30 kadar süpürge yapıyorum yani çalışan bayanım gün içinde evde değilim mecbur geldikten sonra yapıcam böyle durumlarda... 10 dan sonra gürültüye tamam yapılmaz benimkide daha önce söylemiş olduğum gibi elektrogitar çalardı ama söylemiş olduğum saatlerin çok ilersinde olduğu için kızardım... bide sonuçta ev süpürmek zevk için olmuyor 9 da ihtiyaç mecburiyetten dolayı yapıyorum yanii onada ses çıkartan olursa pes doğrusu derim... biraz komşular arasında tanımasan bile anlayış olmalı bana göre akşam 10 dan sonra bide pazar sabahları iş olmaz gürültü olmaz ...

bir de bunu bizim alt komşuya anlatabilsek.adam gece 23.45 te borazan sesinden borazan,gitat,ud ne bulursa çalar da neyse rahatsız olup yukarıdan vurduk diye kavgaya geldi resmen.neymiş saat 12 olmamışmış düğün salonu sanki burası

bir de bunu bizim alt komşuya anlatabilsek.adam gece 23.45 te borazan sesinden borazan,gitat,ud ne bulursa çalar da neyse rahatsız olup yukarıdan vurduk diye kavgaya geldi resmen.neymiş saat 12 olmamışmış düğün salonu sanki burası

yuhh 12 ye kadar çalmak normal yani ona göre ne insanlar var ey allahım... belki ben 11 de yatıyorum yanii ... teyzemin apartmanında oturan üst kat komuşunun mesleği orkestracıydı bi pazar kahvaltıya gittim o da ney di öylee açmış Orgaletini çalışma yapıyormuş apartmanda da olmaz yanii

X