Alkali yaşam tarzı ve diyetle, 1 ayda 10 kilo verdim!

Doğru mu anladım acaba bu karbanot bildiğimiz eskilerin keklere koyduğu karbonat mı

Yoksa farklı bir karbonat mı var???

Bir de tuzu nereden bulacağımızı anlamadım...Taklitleri mevcutsa gerçeği nerede satılmaktadır??

Umarım bu iğrenç kilolar hop diye gider

Bu arada trambolin de hepsiburda sitesinde mevcut sevgilerrr

Doğru mu anladım acaba bu karbanot bildiğimiz eskilerin keklere koyduğu karbonat mı

Yoksa farklı bir karbonat mı var???

Bir de tuzu nereden bulacağımızı anlamadım...Taklitleri mevcutsa gerçeği nerede satılmaktadır??

Umarım bu iğrenç kilolar hop diye gider

Bu arada trambolin de hepsiburda sitesinde mevcut sevgilerrr

Canım evet evde bildiğimiz o keklere konulan karbonat. Ancak eczaneden de alabiliyorsun ki onun adı da sodyum bikarbonat, ben şu an eczaneden aldığımı kullanıyorum ama ilk başladığım 15 gün evde bulunanı kullandım ve daha sonra eczaneden aldım. Eczaneden aldığın da ucuz. Sevgiler...

karbonatı 1 br kadar sıcak suda eritin sonra üstüne su doldurun .
bu suyuda yemek aralarında için .[/QUOTE
Merhabalar ben bu diyeti daha öcne hiç duymamıştım çok ilgimi çekti.
Ama su meselsini ben de anlayamadım.
Karbonattan kastımız bu evlerde pasta börek içi kulandığımız küçük paketler midir? Günde 2 lt. civarı su tüketiyorum. İçine ne kadar koymalıyım?

Teşekkür ederim.

Aysegül hanim birde evde kullandiginiz karbonattan degil eczaneden olan karbonati kullanin diyor videoda.
evde kullandiklarimizda katki maddesi olabilirmis, eczanedekiler saf karbonatmis.

Çok teşekkür ederim su olayını en sonunda anladım:)
Ama diğerlei nasıl olur bilmiyorum bu yeşillik olayı beni mahvediyor
maydonoz yemem dereotu yemem:KK43:((

merhabalar :KK3::KK3: öncelikle verdiginiz kilolardan dolayı tebrik ederim.. :KK16::KK16:

benimde ilk hedefim saglıklı sekilde kilo vermek ..

cla tableti kullanıyor musun ? kullanıyorsan nasıl ve markası nedir _?(ben eczanede bulamadım:KK31:)

bu arada bugün eczaneden bikarbonat aldım(üzerinde yazan bu-ingiliz karbonatı yazmıyor :KK19:) eczacı bana marketlerde satılanlarla aynı ki bu dedi :44::44:kafam karıstı yani.

alkali diyet deneyimlerimiz sayfasına da beklerim :KK16::KK16:

Aldığım su masraflı olmuyor, ha keza damacanadan daha da ucuza geliyor. Aldığım suyun ph değeri zaten yüksek olduğundan içine bikarbonat koyduğumda suyumun alkali seviyesi yükseliyor ki bu doğru yolda olduğumuz anlamına geliyor. Bence arıtılmış suyunun içerisine konu başlığında yazdığım bilgileri de okuyacak eczaneden sodyum bikarbonat alarak ekle ve suyunun alkali seviyesini arttır. Evet arıtıcıları çok övüyorlar ama konu hakkında detaylı bilgiye sahip değilim. Ama bildiğim tek bir şey var ki o da içtiğimiz su her şeyden önemli. Önce bu konuyu düzeltmeliyiz. Lütfen içtiğin suya sodyum bikarbonat takviyesi yap. Yine sormak istediğin bir şey olursa seve seve cevaplarım. Sevgilerimle..[/
ilgine çok teşekkür ederim canım.kıtabı aldım neredeyse bir ay oldu.bir türlü bitiremedim.tıbbi olarak açıklamış hiç ilgimi çekmedi.o yüzden bitmedi.yiyeceklerle ilgili olan kısma gelmek üzereyim.o zamn daha bilgili olurum.seninle de istişare yaparız.hoşçakal canım.:KK54:

canım bu cla ne,ne işe yarıyor?:nazar:[/QUOTE

Bu bir gıda takviyesidir,vücutta ki yağların yakılmasını sağlar.Özellikle karın ,bel ve basen bölgesinde etkilidir. Conjugated Linoleic Acid (CLA) vucudun ihtiyacı olan ama vucut tarafından üretilemeyen bir yağ asididir bu yüzden bu asidi gıdalardan alırız (en çok; kırmızı et ve peynir de bulunur ) ancak bizim gıdalardan aldığımız cla ise elbetteki yeterli değil. Bu yüzden tablet şeklinde takviye almalıymışız özellikle zayıflama sürecinin ilk ayında." ***Dr. Yasemin hanımın kitabında ki öneridir. "

CLA NEDİR?
KONJUGE LİNOLEİK ASİT
Konjuge linoleik asit (CLA), linoleik asit yağ asitlerinin kimyasalların bir grubu anlamına gelmektedir. Süt ürünleri ve sığır eti en önemli besin kaynaklarıdır.
DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Asit Linoléique Conjugué, asit Linoléique Conjugué Cis-9, trans-11, asit Linoléique Conjugué trans-10, cis-12, Acido Linoleico Conjugado, ALC, Cis-9, trans-11 Konjuge Linoleik Asit, CLA, CLA-Serbest Yağ Asidi CLA-triaçilgliserol, LA, Linoleik Asit, Trans-10, cis-12 Konjuge Linoleik Asit.
ETKİLERİ NELERDİR?
Kolon ve rektum kanseri: Bazı araştırmalar, konjuge linoleik asit bakımından yüksek bir diyet, kadınlarda kolon ve rektum kanseri riskini azaltabileceğini ileri sürmektedir.
Obezite: Konjuge linoleik asit vücuttaki yağı azaltmaya yardımcı olabilir, ama toplam vücut ağırlığını azaltmaz.
Bunların dışında özellikle de vücut geliştirme sporcuları tarafından kullanılan bir takviyedir. Kanser ve kolesterol seviyesinin düşürülmesinde de önemli rol oynar.
NASIL ETKİ EDER?
Konjuge linoleik asit, vücut yağ kaynaklarını azaltmak ve bağışıklık fonksiyonunu artırmaya yardımcı olmaktadır.
GÜVENLİ Mİ?
Konjuge linoleik asit, gıdalarda bulunan miktarlarda kullanıldığında güvenlidir. Önerilen tıbbi miktarlarda kullanılmasında da sakınca yoktur. Mide rahatsızlığı, ishal, bulantı ve yorgunluk gibi yan etkilere neden olabilir. Eğer;
Hamile veya emziren
Şeker hastası
Metabolik sendrom olarak adlandırılan bir durum varsa bu ürünü kullanılması önerilmemektedir.
DOZAJ İLE İLGİLİ HUSUSLAR
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
Ağızdan:
Obez hastalarda vücut yağ azaltılması için: Gün başına 1,8-7 gramlık bir doz kullanıldı. Ancak, günlük ortalama 3.4 gram daha fazla dozlarda herhangi bir ek yarar sağladığı görünmemektedir.

Son düzenleme:
merhabalar :KK3::KK3: öncelikle verdiginiz kilolardan dolayı tebrik ederim.. :KK16::KK16:

benimde ilk hedefim saglıklı sekilde kilo vermek ..

cla tableti kullanıyor musun ? kullanıyorsan nasıl ve markası nedir _?(ben eczanede bulamadım:KK31:)

bu arada bugün eczaneden bikarbonat aldım(üzerinde yazan bu-ingiliz karbonatı yazmıyor :KK19:) eczacı bana marketlerde satılanlarla aynı ki bu dedi :44::44:kafam karıstı yani.

alkali diyet deneyimlerimiz sayfasına da beklerim :KK16::KK16:

Merhaba canım, öncelikle sağlıklı kilo vereceksin, bu konuda hiç şüphen olmasın. İngiliz karbonatı ya da bikarbonat hiç fark etmez. Ben ve eşim araştıra araştıra öğrendik. Mesela eczaneler kendileri solüsyon ya da onların tabiriyle ilaç hazırlıyorlar, bunun için sürekli bikarbonat bulunduruyorlar, ben ondan alıyorum mesela. Yarım kilo bikarbonat aldık en son.

$IMG_0798.jpg

Bu arada aynı eczaneden yarım kilo bikarbonat gelmeden önce ingiliz karbonatı aldım, eczane tanıdık olduğu ve sürekli sohbet ettiğimiz için aralarında hiç bir farkın olmadığını biliyorum. Birisi münferit diğeriyse kendileri ya da başka müşteriler için. CLA ya gelince, Conjugated Linoleic Acid (CLA) vucudun ihtiyacı olan ama vücut tarafından üretilemeyen bir yağ asididir bu yüzden bu asidi gıdalardan alırız ancak bizim gıdalardan aldığımız cla ise elbetteki yeterli değil. Google arama motoruna cla amerikan firmaları yazarak bulabilirsin markasını, buradan marka adı vermemin yasak olduğunu bildiğim için yazamıyorum. Bir de mesaj sayım 100 e çıkınca özel mesajdan yazabileceğim sanırım.:26:

Cla tabletini sabah ve akşam 1 er adet alarak yemekle birlikte kullanıyorum. Alkali diyet deneyimleri sayfasına bayıldım bu arada, ben ara ara uğrayacağım, çokta mutlu olurum sizleri burada görmekten. Başka sorular olursa seve seve cevaplarım. Sevgiler...:nazar:

Son düzenleme:
Canım, CLA tableti 2 öğünde, 2'şer tane şeklinde mi kullanıyorsun? Bir de fikir edinmek açısından, markasını ve kaça aldığını özele atarsan sevinirim.

Bir başka mesajın içerisinde bunu görünce, tekrar kontrol ettiğimde cevap vermediğimi fark ettim. :nazar: Sorry :KK9:

Ya özele mesaj atamıyorum ama, bu çok büyük sıkıntı :26:... Çok ünlü bir amerikan firmasının-kini kullanıyorum ben, sabah ve akşamları 1 er adet alıyorum. Aktar'dan aldım 90 küsürdü ama ben 65 e aldım, sürekli alış veriş yaptığımdan. Ama az önce forumda araştırdım bu konuyu, ebay aracılığı ile çok ucuza alanlar var. http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-404600.html Orada isimlerde yazmışlar şaşırdım hatta marka adı veriliyor diye, neyse bundan sonrakileri oradan almayı ve hatta balık yağımı da oradan almayı planlıyorum. Sevgiler...

Arkadaşlar bu arada ben TONALIN cla kullanıyorum Düzenli Tonalin-CLA alımı yağların vücutta depolanmasına yardım eden lipoprotein-lipaz enziminin çalışmasına engel olur ve dolayısıyla vücutta depolanan yağ miktarını azaltır, ayrıca daha önceden depolanmış yağları serbest bırakarak kan akışına dönmesini sağlar. Kan akışına geri dönen yağlar kaslarda enerji kaynağı olarak kullanılır. Vücuttaki 1 gr yağ, 1 gr kastan iki kat daha fazla yer kaplar. Zayıflamak için yapılan düşük kalorili bir diyet proğramı vücuttaki yağ miktarı ile beraber kas miktarını da düşürmektedir. Diyet bırakıldıktan sonra kaybolan kasların yeri yağ ile doldurulacağından, vücut tekrar kilo almaya başlar. Bu nedenle az yağlı bir diyet proğramı eşliğinde CLA alımı vücuttaki yağ miktarını azaltırken kas miktarını korur ve böylece diyet bırakıldıktan sonra formunuzu korumanıza yardım eder. CLA herhangi bir diyet, kilo verme veya egzersiz proğramından sonra kullanılırsa jo-jo etkisi denen yeniden hızla kilo alma problemininin giderilmesinde de yardımcı olur. Vücut geliştirme çalışması yapanlar da formlarını korumak ve yağsız kas miktarını arttırmak için Tonalin-CLA kullanabilirler.:nazar:

Bir başka mesajın içerisinde bunu görünce, tekrar kontrol ettiğimde cevap vermediğimi fark ettim. :nazar: Sorry :KK9:

Ya özele mesaj atamıyorum ama, bu çok büyük sıkıntı :26:... Çok ünlü bir amerikan firmasının-kini kullanıyorum ben, sabah ve akşamları 1 er adet alıyorum. Aktar'dan aldım 90 küsürdü ama ben 65 e aldım, sürekli alış veriş yaptığımdan. Ama az önce forumda araştırdım bu konuyu, ebay aracılığı ile çok ucuza alanlar var. http://www.kadinlarkulubu.com/archive/t-404600.html Orada isimlerde yazmışlar şaşırdım hatta marka adı veriliyor diye, neyse bundan sonrakileri oradan almayı ve hatta balık yağımı da oradan almayı planlıyorum. Sevgiler...

Canım herkes rahatça yazıyor marka filan çoğu topiğe baktım. Sonuçta amacımız bilgilendirme, birbirimize yardımcı olmak,reklam değil. Ebay'dan artık gıda takviyesi alışverişi yapılamıyormuş,yeni çıkan gümrük yasasıyla beraber bilgine. Bunun yanında Dr. Ayşegül hanım kitabında 2tablet önermiş sabah ve akşam öğünüyle birlikte fakat doz hakkında bir bilgi göremedim.Örneğin; 20 kilo başına 1Lt su için ,diyerek belirtmiş ama Cla da neye göre kaç miligramlığını kullanacağız, sen nasıl ayarladın?

Canım herkes rahatça yazıyor marka filan çoğu topiğe baktım. Sonuçta amacımız bilgilendirme, birbirimize yardımcı olmak,reklam değil. Ebay'dan artık gıda takviyesi alışverişi yapılamıyormuş,yeni çıkan gümrük yasasıyla beraber bilgine. Bunun yanında Dr. Ayşegül hanım kitabında 2tablet önermiş sabah ve akşam öğünüyle birlikte fakat doz hakkında bir bilgi göremedim.Örneğin; 20 kilo başına 1Lt su için ,diyerek belirtmiş ama Cla da neye göre kaç miligramlığını kullanacağız, sen nasıl ayarladın?

Benim clamın arkasında günlük iki adet kullanılabilir yazıyor. Aynı anda ya da ayrı ayrı alabilirsiniz yazıyor, ben doktor arkadaşıma da danışarak bir sabah bir akşam şeklinde ayarladım. Bu arada e-bay le ilgili olan konuyu araştırmadım açıkcası, var mı linki okumak isterim. şu an araştırıyordum almak için...

Merhaba canım, öncelikle sağlıklı kilo vereceksin, bu konuda hiç şüphen olmasın. İngiliz karbonatı ya da bikarbonat hiç fark etmez. Ben ve eşim araştıra araştıra öğrendik. Mesela eczaneler kendileri solüsyon ya da onların tabiriyle ilaç hazırlıyorlar, bunun için sürekli bikarbonat bulunduruyorlar, ben ondan alıyorum mesela. Yarım kilo bikarbonat aldık en son.

Eki Görüntüle 575787

Bu arada aynı eczaneden yarım kilo bikarbonat gelmeden önce ingiliz karbonatı aldım, eczane tanıdık olduğu ve sürekli sohbet ettiğimiz için aralarında hiç bir farkın olmadığını biliyorum. Birisi münferit diğeriyse kendileri ya da başka müşteriler için. CLA ya gelince, Conjugated Linoleic Acid (CLA) vucudun ihtiyacı olan ama vücut tarafından üretilemeyen bir yağ asididir bu yüzden bu asidi gıdalardan alırız ancak bizim gıdalardan aldığımız cla ise elbetteki yeterli değil. Google arama motoruna cla amerikan firmaları yazarak bulabilirsin markasını, buradan marka adı vermemin yasak olduğunu bildiğim için yazamıyorum. Bir de mesaj sayım 100 e çıkınca özel mesajdan yazabileceğim sanırım.:26:

Cla tabletini sabah ve akşam 1 er adet alarak yemekle birlikte kullanıyorum. Alkali diyet deneyimleri sayfasına bayıldım bu arada, ben ara ara uğrayacağım, çokta mutlu olurum sizleri burada görmekten. Başka sorular olursa seve seve cevaplarım. Sevgiler...:nazar:

teşekkür ederim cevapların için :KK16::KK16:

benim aldıgımın üzerinde sodyum bikarbonat altında da içme sodası yazıyor :26:

o zaman biran önce mesaj sayın 100 olsun lütfen :KK16::KK16: cla tabletten en kısa sürede almam gerek. ama bir cok marka var sanırım:KK34:

Arkadaşlar bu arada ben TONALIN cla kullanıyorum Düzenli Tonalin-CLA alımı yağların vücutta depolanmasına yardım eden lipoprotein-lipaz enziminin çalışmasına engel olur ve dolayısıyla vücutta depolanan yağ miktarını azaltır, ayrıca daha önceden depolanmış yağları serbest bırakarak kan akışına dönmesini sağlar. Kan akışına geri dönen yağlar kaslarda enerji kaynağı olarak kullanılır. Vücuttaki 1 gr yağ, 1 gr kastan iki kat daha fazla yer kaplar. Zayıflamak için yapılan düşük kalorili bir diyet proğramı vücuttaki yağ miktarı ile beraber kas miktarını da düşürmektedir. Diyet bırakıldıktan sonra kaybolan kasların yeri yağ ile doldurulacağından, vücut tekrar kilo almaya başlar. Bu nedenle az yağlı bir diyet proğramı eşliğinde CLA alımı vücuttaki yağ miktarını azaltırken kas miktarını korur ve böylece diyet bırakıldıktan sonra formunuzu korumanıza yardım eder. CLA herhangi bir diyet, kilo verme veya egzersiz proğramından sonra kullanılırsa jo-jo etkisi denen yeniden hızla kilo alma problemininin giderilmesinde de yardımcı olur. Vücut geliştirme çalışması yapanlar da formlarını korumak ve yağsız kas miktarını arttırmak için Tonalin-CLA kullanabilirler.:nazar:

Evet cnm, ayrıca cla kullanımı ile birlikte sporda yapılırsa verilen kilo miktarı daha da fazlalaşıyormuş.

teşekkür ederim cevapların için :KK16::KK16:

benim aldıgımın üzerinde sodyum bikarbonat altında da içme sodası yazıyor :26:

o zaman biran önce mesaj sayın 100 olsun lütfen :KK16::KK16: cla tabletten en kısa sürede almam gerek. ama bir cok marka var sanırım:KK34:

Ne demek asıl ben teşekkür ederim. Evet bir an önce 100 olmalıyım... Ok doğru almışsın... :KK42:

Benim clamın arkasında günlük iki adet kullanılabilir yazıyor. Aynı anda ya da ayrı ayrı alabilirsiniz yazıyor, ben doktor arkadaşıma da danışarak bir sabah bir akşam şeklinde ayarladım. Bu arada e-bay le ilgili olan konuyu araştırmadım açıkcası, var mı linki okumak isterim. şu an araştırıyordum almak için...

Bir bakayım,tekrar bulursam yazacağım.Peki senin cla kaç mg lık?

nilüfercim koskoca üstte yazanı görmemişim :KK1: sabah sabah iş sersemligimden sanırım..
tesekkür ederim .:KK34:

bu tamamen bitkisel mi peki_?

bir de ben sporu bazen sabah bazen aksam yapıyorum. spor sonrası yemekle mi alınmalı. :KK16: cok soru sordum :KK34:

X