göğsüm şişti

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
arkadaşlar, gogsum çok şişti. sol gogsum. dogumdan sonra ucu yara oldu ve bır turlu ıyıleşmedı. bu yuzden o gogsumu pompayla sagıp verıyodum gunde 2-3 kez. iki gündür çok acıyor ve ateşlenıyorum. ne yapmam lazım? emzirmeye çalışıyorum bebeğimin ağzına sut gelmıyo.

allah yardımcın olsun göğüs ucu al.dene.lansinoh krem al kullan.o şekilde de emzirebiliyorsun.ama emzirmekten vazgeçme...

lansinoh kullanıyorum ama bır ıse yaramadı. gogus ucunu da denemek ıyı fıkır aslında. guzel marka bısey alırsam olur.

canım gecemiş olsunnnnnn....of aynı benim durumumu yasıyorsun...
ilk haftalarda cok süt geldiği için süt birikiyor
sana tavsiyem o göğsündeki sütü pamba ile boşalt yoksa cok agrılar cekersin
hatta boşaltmazsan süt bezeleri birikir ve ameliyatsız o agrıdan kurtulamazsın
hangi göğsüne süt geliyorsa onu ver bebeğine....ve sırayla ver göğüslerini....ama boşatmayı hiç ihmal etme canım....ateşlenme cok oluyorsa soğuk suya büyük pamukları ıslat göğüslerine sar biraz rahat edersin.....

arkadaşlar, gogsum çok şişti. sol gogsum. dogumdan sonra ucu yara oldu ve bır turlu ıyıleşmedı. bu yuzden o gogsumu pompayla sagıp verıyodum gunde 2-3 kez. iki gündür çok acıyor ve ateşlenıyorum. ne yapmam lazım? emzirmeye çalışıyorum bebeğimin ağzına sut gelmıyo.

mrb cnm bebeğini emzirirken ucu acıyorsa ve emzirdikten sonrada etrafına dağılıyorsa
ve göğsünde kızarıklık varsa mastit olmuş olabilirsin yani meme iltihabı.
bunlar varsa dr a görünmende fayda var bende de olmuştu dr um antibiyotik verdi
etkisini göstermeye başladığı an hafifliyo ağrı ihmal etme cnm. geçmiş olsun

cnm geçmiş olsun.senin yaşadığın olayı ben doğumdan itibaren tam 4.5 ay çektim.neler yaptıysam işe yaramadı.her hafta acillik oluyodum nerdeyse.ateş göğüs şişmesi vs vs oluyodu.ucundaki yaradan dolayı göğsüm iltahaplanmıştı.buda yetmezmiş gibi diğer göğsüme geçti iltihap.göğsümün ucu artık kalmamıştı.etlerim kopğmuştu adeta.drun bana verdiği antibiyotikle uzun bi tedavidensonra geçti.ve bidahada yaramadı.ha buaarada yaradan dolayı göğüs ucu aldım.oda bi işe yaramadı.bebeğini bol bol emzir.yoksa daha kötü şeyler olur cnm.allah yardımcın olsun.çok zor

doktora gittim arkadaslar antibiyotik verdi. 2 gundur kullanıyorum ama sanırım gogsumun şişi indi ama sol tarafında minik bi sertlik var o geçmedı. ılaç bıtene kadar geçer mi? bi de süt azaldı ya sol gogsumde. emzırdıkçe artar mı?

ben bu gögüs ucu yaraları mastitler yüzünden neler çektim.bebegim bu sayede biberona alıştı şimdi çok nadir emiyor.zaten sütümde iyice azalmaya başladı.çok zor bir durum Allah yardımcın olsun canım.

X