Çatı muayenesi..

sardunya_86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2008
120
0
37
pazartesi çatı muayensi için dr gitcem kızlar... çatı muanesi olanlar nasıl oluyor
acı falan oluyormu korkuyorum.........:eek:

bende merak ediyorum aslında beni çatı muaynesi yapmadı dr.benim dogumum geldi 6 gün kaldı ve çarşamba doguma alacak o gün bakacakmış eger dogum olmassa darsa sezeryan yapacak :KK43:(

canım bi sorun yok 35 haftalık hamileyim darmı genişmi diye bakacakmış doktor normal doğum yapabilirmiyim diye galiba...

Hmm..Ben baştan söylediğim için sezaryan istiyorum diye bana ondan yapmıyo demekki..Her doktor başka işte.Allah sağlıklı sıhatli kavuştursun canım inşallah:CüvCüv:

kendini hic kasma aci duycam diye de kendini odaklanma
rahat git sakin ol
sakin oldugun surece kendini kasmazsan hic canin acimaz a.sgecmis olsun sag selim bebegine kavusursun insallah benim de 24 gun oldu dogum yapali aliskinim ben cati muanesine hamileligim boyunca bakti doktor:roflol::roflol:

bende merak ediyorum aslında beni çatı muaynesi yapmadı dr.benim dogumum geldi 6 gün kaldı ve çarşamba doguma alacak o gün bakacakmış eger dogum olmassa darsa sezeryan yapacak :KK43:(

Sezaryanı anne istemesse ancak çok zor durumlarda yapıyo doktorlar.Doğum olmassa sezaryan yapıcak kısmını anlamadım ben..yani sancının geldiği güne kadar beklemiycek mi?Sancı gelmedi diye sezaryan mı yapcak?Bu arada allah sağlıkla eline almayı nasip etsin Allahım.az kalmış baya.Sancılanma olmuyomu hiç?

Hmm..Ben baştan söylediğim için sezaryan istiyorum diye bana ondan yapmıyo demekki..Her doktor başka işte.Allah sağlıklı sıhatli kavuştursun canım inşallah:CüvCüv:[/QU

sezaryan istediğin içindir saol canım hepimize allah hayırlısıyla doğurmak nasip etsin

Ya kizlar ben de ilk defa duydum bu cati muayenesi olayini, nedir, nasil yapilir gercekten de? Sali gunu doktora gitcem, sorayim bakalim bana oyle bir muayene yapmayi dusunuyor mu?!!!

tıslar öğrendim ben şu çatı olayını.......
muayene eden doktor başparmağını vajinanın içine doğru sokuyormuş,
ona göre açılma olup olmadığını,hatta bebek hazneye indiyse onun başının
hangi yöne dönük olduğunu falan sölüyormuş.
Hani derler ya ya hep benimki iki parmak açılmış vs. öyle bişeymiş. Eğer kendini kasmassan bi acısı yokmuş.kafamçokkarıştı Alttan muayene gibi ben kesin kasarım. :eek:klava:Bu çatı mahvetti beni yaaaaaaa:1shok::nazar:

Son düzenleme:
İlk hamilelğimde normal bir doğum istediğim için bir kaç defa çatı muayenesinden geçtim.
Kendimi çok kastım ve sıktım,ama beni neyin beklediğini bilmediğim için tabi,e dolayısıylada üüüfffkafamçokkarıştı
Neyse seni korkutmak istemem ama rahat ol gevşe derin derin nefes al.Birinden de destek al o an,ne bilim kocanın elini falan sık,senin çektiğin acıyı oda bu şekilde çeksin..-tatlicadiarzu-

aslında benim dogum son gün bu ayın 29 da ama doktor o güne kalmaz gelir dedi..eger 27 sine kadar sancın olmassa gel dedi sanırım hem çatı muaynesi yapacak hemde dar degilse suni sancı verecek açılma olmssa da sezeryana alıcak istemiyorum ama sezeryan olmassa yapılacak pek bişeyu yok yani hayırlısı artık inş sorun olmazda normal olur ürküyorum sezeryandan..

Hiç korkma kendini kasma sadece orayı bir aletle açıyo kaç parmağı giriyosa sokuyo bakıyo rahim aşağıya inmiş mi açılma ne kadar diye bende salı günü oldum alttan muayene hiç bişi olmuyo bende çok korktum acırmı diye hiç bişi olmuyo:CüvCüv::1hug:

hiç korkma kendini kasma sadece orayı bir aletle açıyo kaç parmağı giriyosa sokuyo bakıyo rahim aşağıya inmiş mi açılma ne kadar diye bende salı günü oldum alttan muayene hiç bişi olmuyo bende çok korktum acırmı diye hiç bişi olmuyo:cüvcüv::1hug:
oh be aci duymayan birileri varmiş demekki,öyleyse neymiş kasmazsan aci olmaz ayyyy ayni gerdek gecesi hikayesine döndüü valll

kızlar siz hiç alttan muayene olmadınız galiba.:uhm:çocuk sahibi olucam diye kendimi elletmediğim doktor içime sokmadıkları şey kalmadı benim .siz burda acaba acırmı diye telaş ediyosunuz da doğum yapıcaksınız o hiç. acımıcakmı sanıyosunuz.kusura bakmayın ama tuhaf geldiCADIARZU

kızlar siz hiç alttan muayene olmadınız galiba.:uhm:çocuk sahibi olucam diye kendimi elletmediğim doktor içime sokmadıkları şey kalmadı benim .siz burda acaba acırmı diye telaş ediyosunuz da doğum yapıcaksınız o hiç. acımıcakmı sanıyosunuz.kusura bakmayın ama tuhaf geldiCADIARZU

Hiç alttan muayene olmadım..36 haftalık da hamileyim....Sezaryanla doğum yapıcam..Bu arada senin çocuk sahibi olman için neden içine o kadar çok şey sokup çıkardılar bende onu anlamadım..Tüp bebek filan mı canım?:uhm:

Bu arada çocuk doğurmak yani o masada içinden çocuğunun senden bi parçanın çıkması başka bişey içine aletlerin yada neyse artık bişeylerin sokulması bambaşka bişey...ikisinin yapıldığı zamandaki psikoloji çok farklı olsa gerek...

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar bende 26 günlük deneyimi olan bir anne olarak matı muayenesiyle ilgili sunları söyleyebilirim.diğer arkadaşlarında dediği gibi kendinizi kasmazsanız ve muayene sırasında derin derin nefes alırsanız acı olmaz. ben ilk çatı muayenemde neyin ne olduğunu bilmediğim ve kendimide korkuya adapte etmediğim için canım hiç acımadı.ama ikinci çatı muayenemde doktor parmakla değil de bi aletle baktığı için canım yanmıştı acıkcası.ama gelip gecici bi yanma...gerçekten korkmanızı gerektircek bir sey yok. içiniz ferah olsun...
Herkese hayırlı doğumlar a.s.

newlife arkadaşım.kırıcı olduysam özür dilerim.bende uzun zamandır çocuk sahibi olmaya çalışıyorum ama olmuyo nasip.ve hangi doktora gittiysem hep alttan ultrason cihazıyla baktılar.ve o bahsettiğiniz alete benzer şeyi sokup orayı genişletip kontrol ettiler.ya ben mi saftım inandım diyorum.acaba oöyle olmadanda muayene olabilirmiydim ki diyorum?ama mümkün değil şimdi bi de rahim filmi istiyolar ne diyim ben şimdi doktora acıcaksa yaptımak istemiyorum mu diyim.ben de bi bebişim olsun istiyorum ve onun içiin her eziyete şimdiden evet diyorum.annelik de böyle bişey olmalı..tekrar kusura bakma arkadaşım.

X