Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları mama sandalyesi seçimi..

shrylz

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2008
810
628
44
merhabalar,
mama sandalyesi almayı düşünüyorum. 2 model arasında kadım.
COMFY BONNY MAMA SANDALYESı

Hepsiburada.com : COMFY BONNY MAMA SANDALYESı | Bebek & Çocuk
ve
CHICCO POLLY MAGIC MAMA SANDALYESI

Hepsiburada.com : CHICCO POLLY MAGIC MAMA SANDALYESI CUBE | Bebek & Çocuk

aralarında bayağı fiyat farkı var. daha önce dondy beşik/mama sandalyesi almıştım.

ancak dondy çok kullanışlı olmasına rağmen en yüksek haliyle bile önündeki tepsisi masanın altında kalıyor yemek yerken masaya yaklaştırdığımda kuyuda gibi kuzum. bu sebeple biz yerken eşlik etmesi için mama sandalyesi almaya karar verdim. chicco poliyi beğendim ama dondy de aldığım için gereksiz pahalı geldi. comfy kullanan varmı acaba? sitede kullananlar çok memnun olduklarını yazmışlar.
siz ne dersiniz ? yerimde olsanız hangisini alırdınız? çok kararsızım yardım lütfen...

Son düzenleme:
Bizde almaya karar verdik ve inan bende çok karasızım.. bir kaç yerde daha araştıraqcağım...

bence al hiç farkları yok ben babymax aldım o da çok kaliteli ve bütün özellikleri var
comfyden de ucuz sanırım bence ona da bir bak

cnm bende dondolino almıştım kızım doğunca çok memnun kaldım ilk 6 ay
ama sadece 6-7 ilk ay kullandım
mama sandalyesi olarak kullanamadım çünkü zor yiyen bebeğim var dondolinonun masası çook ileride kalıyo bebekten bnm kızım ileri geri ileri geri oyun yapıodu kendine
sonra deneme amaçlı komşumdan almıştım bi tane markasını hatrlamadım
onada oturmadı onunda masası öndeydi yine oyun yapıodu ileri geri bnm kaşık yerlerde =)
en sonunda gittim chicco polly aldım ve aldığım en ii kullandığım ürün
masası karnının içine giriyo nerdeyse orda bi güzel kıstırıp yediriyodum
hala mama sandalyesinde yio 18 aylık oldu çok memnunum
çift kılıflı kustumu bişimi döküldü siliniyo kılıfı yıkamaya bile gerek yok ben eline keçeli kalemi kağıdı verip sandalyesine koyuorum sonra ıslak mendille siliyorum hiç ne iz ne bişi
çift tepsili kocaa ön masasını lavaboya sokup yıkamıyosun tepsiyi çıkar yıka kuurla bitti
ani misafir geldi al tepsiyle kaldır..

mama sandalyesi olarak kullanamadım çünkü zor yiyen bebeğim var dondolinonun masası çook ileride kalıyo bebekten bnm kızım ileri geri ileri geri oyun yapıodu kendine
onada oturmadı onunda masası öndeydi yine oyun yapıodu ileri geri bnm kaşık yerlerde =)
çift kılıflı kustumu bişimi döküldü siliniyo kılıfı yıkamaya bile gerek yok ben eline keçeli kalemi kağıdı verip sandalyesine koyuorum sonra ıslak mendille siliyorum hiç ne iz ne bişi
çift tepsili kocaa ön masasını lavaboya sokup yıkamıyosun tepsiyi çıkar yıka kuurla bitti

bende kızıma dondolino almayı düşünüyorum. ilk aylarda beşik gibi kullanırım. ilerleyen zamanlardada mama sandalyesi olarak kullanırım diye düşünüyodum. ikinizde mama sandalyesi olarak kullanamadık diyosunuz. şimdi benimde kafam karıştı. dondolino yada dondy için ne dersiniz? kullanışlı değil mi? o kadar para vermiyim mi acaba?

bende kızıma dondolino almayı düşünüyorum. ilk aylarda beşik gibi kullanırım. ilerleyen zamanlardada mama sandalyesi olarak kullanırım diye düşünüyodum. ikinizde mama sandalyesi olarak kullanamadık diyosunuz. şimdi benimde kafam karıştı. dondolino yada dondy için ne dersiniz? kullanışlı değil mi? o kadar para vermiyim mi acaba?

Ben de dondolino kullanıyorum canım, ilk zamanlar beşik olarak kullandık, şimdi de koltuk olarak kullanıyoruz. Oğlum onda oturmayı seviyor, arada yemeklerini de orada yiyor ama bunun yanında ben de poly mama sandalyesi aldım çünkü dondolinonun kemer sistemi bana çok emniyetli gelmedi. Şimdilerde kullanırken sorun olmuyor ama ilerde problem yaratabilir diye mama sandalyesi tercih ettim. Ben de poly den memnun kaldım, ama dondolino da ilk aylarda hayatımızı kurtardı bizim de...

canım mama sandalyesi olarak kullanışlı değil.. ancak "o kadar para vereyim mi acaba?" dersen kesinlikle değer.. eli yüzü düzgün bir anakucağı bile 150 tl. böyle düşünürsen ilk 6 ay beşik ve anakucağı ilerleyen zamanda da oturup sallanabileceği yarı yatar pozisyonda biberonunu içebileceği 3 yaşına kadar kullanabileceği çok kullanışlı bir ürün. benim kuzum doğduğunda çok gaz sancısı vardı. kucaklarımızda sallamaktan helak olmuştuk. 20 gün dondy aldık çok rahat ettik 5 aylık olacak ayağımda 3-5 kere sallamadım evdeyken.gece gündüz içinde uyuyor.yalnız mama sandalyesi olamayacağını bilseydim sleeper tercih ederdim. hem daha şık bulmuştum hem de dondy'nin 4 hız kademesi var onun 5 hız bebek ağarlaştıkça sallanma hızı düşüyor. sleeperı daha uzun kullanırdım gibi geliyor.

opuyorumnanaktan
Ben de dondolino kullanıyorum canım, ilk zamanlar beşik olarak kullandık, şimdi de koltuk olarak kullanıyoruz. Oğlum onda oturmayı seviyor, arada yemeklerini de orada yiyor ama bunun yanında ben de poly mama sandalyesi aldım çünkü dondolinonun kemer sistemi bana çok emniyetli gelmedi. Şimdilerde kullanırken sorun olmuyor ama ilerde problem yaratabilir diye mama sandalyesi tercih ettim. Ben de poly den memnun kaldım, ama dondolino da ilk aylarda hayatımızı kurtardı bizim de...

canım mama sandalyesi olarak kullanışlı değil.. ancak "o kadar para vereyim mi acaba?" dersen kesinlikle değer.. eli yüzü düzgün bir anakucağı bile 150 tl. böyle düşünürsen ilk 6 ay beşik ve anakucağı ilerleyen zamanda da oturup sallanabileceği yarı yatar pozisyonda biberonunu içebileceği 3 yaşına kadar kullanabileceği çok kullanışlı bir ürün. benim kuzum doğduğunda çok gaz sancısı vardı. kucaklarımızda sallamaktan helak olmuştuk. 20 gün dondy aldık çok rahat ettik 5 aylık olacak ayağımda 3-5 kere sallamadım evdeyken.gece gündüz içinde uyuyor.yalnız mama sandalyesi olamayacağını bilseydim sleeper tercih ederdim. hem daha şık bulmuştum hem de dondy'nin 4 hız kademesi var onun 5 hız bebek ağarlaştıkça sallanma hızı düşüyor. sleeperı daha uzun kullanırdım gibi geliyor.

kızlar çok teşekkürler. sizin tavsiyelerinizle alırım heralde bende. marka konusunda tercihe kaldı sıra.bakalım hangisine karar vericem. dondy? sleeper? dondolino? başka marka yok galiba benim bildiğim. shrylz sende umarım karar verirsin mama sandalyesine

canım, polly mi POLLY MAGIC mi senin mama sandalyen? alırken incelemişsindir belki ne farkları var? görüntüleri dışında...

canım, polly mi POLLY MAGIC mi senin mama sandalyen? alırken incelemişsindir belki ne farkları var? görüntüleri dışında...
http://www.e-bebek.com/ImgProds/BR/43/ST64843BR.JPG için Google Görsel Sonuçları
bunun aynısı cnm bnmki
chicco polly
magic olanın tek farkı oyuncaklı olması
eğer fiyatı daha pahalıysa değmez
üstelik bnmkinin oturduğu ve başını yasladığı yer çift kılıflı yani kustu döktü çıkar alttaki sadece turuncu yeri kullan
magic tek kılıf gördüğüm kadarıyla..

bende alırken nettende mağazalardanda çok araştırdım ve chicco polly aldım
çünkü uzun dönemde eğer bebişiniz rahatına düşkünse diğerlerinin iç.i dar ve yatış durumunda koltukla bir yatıyor ama pollyninki bebek arabasındaki gibi sadece sırt kısmı yatıyor yükseklik kademeleri çok kullanışlı kısacası memnunum ama tavsiyem netteki ürünü kendiniz bir mağazada görmeden almayın çünkü mama sandalyesi çok iş görüyor kullanışlı ve rahat olması çok önemli

ben de uzun bi kararsızlıktan sonra chicco polly aldım daha bi kaç defa kullandık ama genel olarak memnunum şimdilik tek sorunum tepsisini taktıgım anda oğlumun tekmelemeye başlaması:)
magicin özelliği doğumdan itibaren de kullanılması yani ana kucağı gibi o yüzden biraz daha dar bi de oyuncağı var. bebeğiniz 5-6 ayın üzerindeyse polly daha kullanışlı.

bi de baya bi yer kaplıyomuş bu sandalyeler mutfağım dar olduğu için biraz sorun yarattı en önemli dezavantaj bu ama yine de yemek yedirmek benim için artık işkence olmaktan çıktı.

Arkadaşlar ne soracağım bizimde mama sandalyemiz chicco polly ama şu emniyet kemerleri leke oldu hep yediği yemekleri dökdü yemekli elleriyle tuttu silmeklede çıkmıyor sökülüyormu bilmem sökülsede zahmetlidir gibi geliyor sizler naapıyorsunuz nasıl çıkartıyorsunuz lekeleri

arkadaşlar bende kraftın hem beşik hemde mama sandalyesi olması için alıcan iyimi sizce

X