babaanne yöntemi ile tüy azaltma

chaiga

Guru
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2009
237
1
evet arkadaşlar eskilerin kullandığı bir yöntemi paylaşmak istedim sizlerle..

ben özellikle bacaklarımda kullanıyorum.. ihtiyacımız olan tek malzeme ise limon..

bacaklarınızı kökten herhangi bi yöntemle (ağda,epilatör) aldıktan sonra limonu iyicee sürüyorsunuz..

biraz yakıyor yanlız söylemedi demeyinkafamçokkarıştı..

limon kıl köklerini kuruturmuş babaannem derdi rahmetli.. annem ve ben bu yöntemi kullanıyoruz..

gayet işe yarar ve kolay olduğu için belki sizde denemek istersiniz..

devam edildiğinde tüylerde ciddi bi azalma oluyor..

ayrıca isteyen limonlama işleminden sonra bir şişe maden suyunuda bacaklarına döküp bekletebilir..

buda tüyler alındıktan sonra oluşan açık gözenekli görünümü yok ediyor

taaşşş gibi oluyo bacaklar benden söylemesi.delikafadulden.

şimdiden kolay gelsin..

uygulayanlar sonuçlarını paylaşırsa sevinirim

süper fikir deniycemm ammaa yaa alerjii yaparr kıpkırmızı olursaaaaaaaa

cnm limon yani bitki kullanıyoruz alerji yapacağını sanmam ben öyle bi problem yaşamadım ama denersin

ben gene bu sitede görmüştüm bu yöntemi,yapıyorum uzun zamandır. ama ben limonu sürüp hemen yıkamıyorum, 1 gün kadar su değdirmiyorum köklere. bu süre zarfında da bikaç kez sürüyorum limon suyunu, hatta tuzla beraber sürüyorum. hem peeling oluyo, hem de tuz da kökleri yakıyo. seyreltmese de inceltiyo tüyleri bu yöntem,çıkış süreleri uzuyor, yani biraz daha uzun sürüyo iki ağda arası dönem. belki yıllarca devam edilse kökten kurutur, ama hemen olacak iş değil maalesef.
ha unutmadan ekleyeyim,limon suyu cildin nemini aldığı için kurutuyor bacakları, epilasyondan 1-2 gün sonra yağsız bi nemlendirici kullanmakta fayda var. bir de allerji değil ama limon asitli bir meyve olduğu için kıl kökleri kıpkırmızı oluyor sürüldüğünde, sonra geçiyor tabi, endişe edilecek bi şey yok.
sevgilera.s.

saol valla yaa :emir_bebek: Bacaklarıma denerim Bende opuyorumnanaktan

evet evet ben bunu duymuştum rizede köydeki teyzem bu şekilde kurtulmuş tüylerinden.pardon kıllarındankaydirigubbakcemile3
ben jiletle alıyorum diye bana kızardı hep,habu killarini jilete ne vurayusun,al ağdaylan peşinede bir limon sür.kebire yiyeseciler bitiyor derdi..alkisalkisalkis
canım canım:1hug:

evet evet ben bunu duymuştum rizede köydeki teyzem bu şekilde kurtulmuş tüylerinden.pardon kıllarındankaydirigubbakcemile3
ben jiletle alıyorum diye bana kızardı hep,habu killarini jilete ne vurayusun,al ağdaylan peşinede bir limon sür.kebire yiyeseciler bitiyor derdi..alkisalkisalkis

evet arkadaşlar eskilerin kullandığı bir yöntemi paylaşmak istedim sizlerle..

ben özellikle bacaklarımda kullanıyorum.. ihtiyacımız olan tek malzeme ise limon..

bacaklarınızı kökten herhangi bi yöntemle (ağda,epilatör) aldıktan sonra limonu iyicee sürüyorsunuz..

biraz yakıyor yanlız söylemedi demeyinkafamçokkarıştı..

limon kıl köklerini kuruturmuş babaannem derdi rahmetli.. annem ve ben bu yöntemi kullanıyoruz..

gayet işe yarar ve kolay olduğu için belki sizde denemek istersiniz..

devam edildiğinde tüylerde ciddi bi azalma oluyor..

ayrıca isteyen limonlama işleminden sonra bir şişe maden suyunuda bacaklarına döküp bekletebilir..

buda tüyler alındıktan sonra oluşan açık gözenekli görünümü yok ediyor

taaşşş gibi oluyo bacaklar benden söylemesi.delikafadulden.

şimdiden kolay gelsin..

uygulayanlar sonuçlarını paylaşırsa sevinirim

kaç yılda kurtulmuş neneleriniz bundanakannehir

maden suyunu bilmiyordum teşekkürleryerimseniben

çok güldüm canum yaa ne güzel yazmışsın teyzenin ağzındankaydirigubbakcemile3

bu aradaaaa bende birşey soracam şimdi illa limon mu sürmeliyiz yoksa hazır satılan limon suları da olur mu ???

çok güldüm canum yaa ne güzel yazmışsın teyzenin ağzındankaydirigubbakcemile3

bu aradaaaa bende birşey soracam şimdi illa limon mu sürmeliyiz yoksa hazır satılan limon suları da olur mu ???

cnm onun içinde katkı maddesi falan vardır illaki.. limon sürsen daha faydalı olur bencee

kizlarr ben sogan kullaniyorum bunun icin ve azaldiii cok ta memnun kaldimm kökleri bile belli olmuyor
sogani rendeliyoruz killari kökten aldiktan sonra suyla yikamadan rendeledigimiz sogani sürüyor bekletiyoruz sonrada yikiyoruz.
valal limonu denedim cok yakiyor sogan o kadar degil.bnu da deneyin derim

bunlarıda denerm kokunu kurutuyosa ne güzel :KK70:

selam kıslar.. ben de bi kaç haftadır deniyorum limon+tuz karışımını.çok afedersiniz benim bacak derim tavuk derisi gibiydi.. bir de kuvvetli kese yapıyorum... çok işe yaradı pürüssüzleştirme anlamında.. tabii tüy azalttığını söylemek için biraz erken .yakıyor dediğiniz gibi azıcık ama mikropları da öldürüyordur.. mis valla. ne varsa doğada var.:hooray:

kizlarr ben sogan kullaniyorum bunun icin ve azaldiii cok ta memnun kaldimm kökleri bile belli olmuyor
sogani rendeliyoruz killari kökten aldiktan sonra suyla yikamadan rendeledigimiz sogani sürüyor bekletiyoruz sonrada yikiyoruz.

canım daha önce açılmış mıdır bilmiyorum ama yeni bi konu açsan çok güzel olur, arada kaybolup gider bu güzel bilgi yoksa.a.s.

Evet bu soğan olayını duymamıştık.Ayrı başlık aç ki daha çok kişi haberdar olsun.

Limon+tuzu ben denemiştim.Baya geciktiriyor seyreltiyor.
Daha cılız çıkıyolar.

Fakat uzun süre yapmak gerekli heralde.ben sürekli uygulamadım.

Soğanıda limonuda uygulayım bari

canım soğanı yarıdan kesip sürsek olmazmı acaba rendeliyorsun ya koca bacaklara kaç soğan rendeliyorsun merak ettim.O iş de ayrı eziyet gerçi işe yarıyorsa yapılır artık o ayrıkafamçokkarıştı

selam kıslar.. ben de bi kaç haftadır deniyorum limon+tuz karışımını.çok afedersiniz benim bacak derim tavuk derisi gibiydi.. bir de kuvvetli kese yapıyorum... çok işe yaradı pürüssüzleştirme anlamında.. tabii tüy azalttığını söylemek için biraz erken .yakıyor dediğiniz gibi azıcık ama mikropları da öldürüyordur.. mis valla. ne varsa doğada var.:hooray:

canım bir kaç hafta demişsin ya süreklimi sürülüyor bu karışım yoksa sadece epilasyondan sonramı yapılıyor

Rondoya at daha pratik şekilde.Ortadan bölersen suyu fazla olmaz.

Epilasyondan sonra ilk 3 gün kıl kökleri açık oluyormuş.

Bioderin içinde öyle yazıyordu.o ilk 3 gün uygulanıyordu

X