tüpleri tıkalı olupta hamile kalamayanlar buyrun burda dertleşelim

Slm kızlar; ben de yazayım derdimi. 6 yıllık evliyim evliliğimin 7. ayında 2 aylık düşük yaptım. 1 sene sonra 1,5 aylık olmadan dşük yaptım yine. Araştırmalar sonucunda kanda pıhtılaşma var dedi dr. birdolu test araştırma rahim filmi çektiremediğim için laparoskopi oldum rahimde perde varmış alındı başka da bir sorun yokmuş. 3-4 ay korunduk sonra yine hamile kaldım ama o da 15 günlük bile olmadan düştü gitti kanamayla. 3 yılda 3 düşük en son düşük yaptığımda sadece kontrol için dr a gittim parça kalmamış dedi küçük olduğu için kanda da pıhtılaşma var kendiliğinden temizlenmiş dedi. Ama üç yıldır hiç korunmamama rağmen bir türlü hamile kalamadım. Kan pıhtılaşmasından dolayı emboli riski atlattım bir kez.Klomen Emboli riskini artırıyormuş onu da kullanıyorum 2.ayda bacaklarımda akciğerlerimde ağrı oluyor gece nefes almakta bile zorlanıyorum. o yüzden tedaviye bile tam anlamıyla bitiremiyorum. 1 aydır doğal olsun diye soğan kürünü uyguladım ama faydasını görürmüyüm bilmiyorum. (ne kdaar dertliymişim iyiki açmışsınız bu topiği) YıNE DE ÜMıDıMı YıTıRMEDıM. RABBıM ıSTEDıKTEN SONRA O VERDıKTEN SONRA HAYIRLISI ıSE OLUR. AMA OLMAZSA DA RABBıME KIRILMAM ıSYAN ETMEM.
Bu arada yazmadan edemeyeceğim. Kardeşimin eşinin hiç canlı spermi yoktu. Dr.microeneksiyon la bile çok zor demiş. 2 kyıl adar rönce eşine keçiboynuzu kürü uyguladı yaklaşık 3-4 ay. Yaz tatilinde hep beraber tatile gittik orda inanamayacım kadar incir yedi. Stresi tatilde bıraktı geldi. Şimdi 10 aylık bir oğlu var. 45 yaşında bir tanıdığım tüpleri tıkalı olmasına rağmen gebe kaldı şimdi 2 aylık bir kızı var. MUCıZEEEEEE.
Hayırlısıyla isteyen herkese tattırsın kurban olduğum.

Son düzenleme:
Slm kızlar; ben de yazayım derdimi. 6 yıllık evliyim evliliğimin 7. ayında 2 aylık düşük yaptım. 1 sene sonra 1,5 aylık olmadan dşük yaptım yine. Araştırmalar sonucunda kanda pıhtılaşma var dedi dr. birdolu test araştırma rahim filmi çektiremediğim için laparoskopi oldum rahimde perde varmış alındı başka da bir sorun yokmuş. 3-4 ay korunduk sonra yine hamile kaldım ama o da 15 günlük bile olmadan düştü gitti kanamayla. 3 yılda 3 düşük en son düşük yaptığımda sadece kontrol için dr a gittim parça kalmamış dedi küçük olduğu için kanda da pıhtılaşma var kendiliğinden temizlenmiş dedi. Ama üç yıldır hiç korunmamama rağmen bir türlü hamile kalamadım. Kan pıhtılaşmasından dolayı emboli riski atlattım bir kez.Klomen Emboli riskini artırıyormuş onu da kullanıyorum 2.ayda bacaklarımda akciğerlerimde ağrı oluyor gece nefes almakta bile zorlanıyorum. o yüzden tedaviye bile tam anlamıyla bitiremiyorum. 1 aydır doğal olsun diye soğan kürünü uyguladım ama faydasını görürmüyüm bilmiyorum. (ne kdaar dertliymişim iyiki açmışsınız bu topiği) YİNE DE ÜMİDİMİ YİTİRMEDİM. RABBİM İSTEDİKTEN SONRA O VERDİKTEN SONRA HAYIRLISI İSE OLUR. AMA OLMAZSA DA RABBİME KIRILMAM İSYAN ETMEM.
Bu arada yazmadan edemeyeceğim. Kardeşimin eşinin hiç canlı spermi yoktu. Dr.microeneksiyon la bile çok zor demiş. 2 kyıl adar rönce eşine keçiboynuzu kürü uyguladı yaklaşık 3-4 ay. Yaz tatilinde hep beraber tatile gittik orda inanamayacım kadar incir yedi. Stresi tatilde bıraktı geldi. Şimdi 10 aylık bir oğlu var. 45 yaşında bir tanıdığım tüpleri tıkalı olmasına rağmen gebe kaldı şimdi 2 aylık bir kızı var. MUCİZEEEEEE.
Hayırlısıyla isteyen herkese tattırsın kurban olduğum.
aminn cnmm allahım her isteyene tattırsınn anne olma duygusunuu ben hiç yaşamadımm gebelikk zatenn yarım kalacaksa hiç yaşamayımm daha iyi allah sabır versin cnm sana 3 düşük dile kolayy ama şükret cnm neleri varr allahın bi bildiği vardır mutlaka allahtan ümit kesilmes o ol desin yeter derdi veren allah dermanınıda veriri elbett umudumuzu yitirmeden bu yoldaa ilerleyelim bıkmadan yılmadan allahım hepim,ze güç ve derman versin çok zor yaşamayan asla bilemezz inan ben bu siteye girmeden önce sadece bu derdi ben yaşıyo gibi hissediyodum ama gördümki o kadar çokmuş kii ve halime şükrediyorumm allah her isteyene en yakın zamnda versinn minişlerinii:Saruboceq:

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Aşılanıp aşılanıp düş kırıklığına düşmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Yastığı karnına koyup gizli gizli aynada kendini seyretmek demek…

Aynada kendini seyrederken yakalandığın eşine karşı mahcup olup, saatlerce ağlamak demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Bunları çok iyi biliyorum ben, çünkü küçük kurbağam için tam 7 yıl hasretle bekledim.

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan tüm annelerimize, ne olur umut etmekten vazgeçmeyin demek istiyorum ve herkese sevgilerimi gönderiyorum…

kkda bir arkadaşımız bunu paylaşmış nasıl anlatmış bizi .gözyaşlarıyla okudum sizlerle paylaşmak istedim .off gerçekten ne zormuş anne olamamak

Anne olmak isteyen bir kadın için, anne olamamak demek; baktığın her bebekte yüreğinin kalması demek…

Geceleri uyanıp sabaha kadar senden sonra evlenip, senden önce çocuk sahibi olanları saymak demek…

Hiç sebep yokken iki de bir ‘belki hamileyimdir’ deyip gidip test yaptırmak demek…

Her test için gittiğinde seni gören sağlık personelinin sana acıyarak bakması demek…

Gördüğün hamile kadınlara gözlerinin takılıp kalması, nazarının değeceğinden korkup bir sürü dua etmek demek…

Çocuk tedavisi görürken ‘ben kısır mıyım, neden ben burada tedavi görüyorum’ diye gözyaşı dökmek demek…

Etrafındaki yakınlarının, komşularının, büyüklerinin durmadan ‘çocuk yok mu?’ diye sorup, yaranı kanatması demek…

Türbelere gidip “Rabbim burada yatanın yüzü suyu hürmetine hayırlı, sağlıklı bir evlat nasip et” diye gözyaşlarıyla dua etmek demek…

Aynada kendini seyrederken yakalandığın eşine karşı mahcup olup, saatlerce ağlamak demek…

Doğmamış çocuğun için her gün mektuplar yazmak, ‘hadi gel artık tükeniyorum’ diye yalvarmak demek…

Anne olmak isteyip de anne olamamak demek; kendini yarım kalmış, eksik bırakılmış, unutulmuş hissetmek demek…

Bunları çok iyi biliyorum ben, çünkü küçük kurbağam için tam 7 yıl hasretle bekledim.

Yıllarca bekleyip anne olabilmek demekse; gülümseyerek ölmek ve yavrunla yeniden doğabilmek demek…

Çocuk sahibi olmak isteyip de olamayan tüm annelerimize, ne olur umut etmekten vazgeçmeyin demek istiyorum ve herkese sevgilerimi gönderiyorum…

kkda bir arkadaşımız bunu paylaşmış nasıl anlatmış bizi .gözyaşlarıyla okudum sizlerle paylaşmak istedim .off gerçekten ne zormuş anne olamamak

bende gözyaşlarımı tutamadım ,iyicene sulugöz oldum.canım ,arkadaş ne kadar güzel anlatmış valla aynıları bende de oluyo eksiksiz...rabbim dayanma gücü versin.

slm arkadaşlar ben 21 yaşındayım 4,5 senelik evliyim erken evlilik yaptım ama hiç pişman olmadım neyse ben evliliğimin başından beri korunmadım 2 sene bebek olmayınca tedaviye başladık benim tüplerde tıkanıklık ve yapışıklık olduğu tespit edildi ve bu durumdada tüp bebek yada ameliyat olmam söylendi ben bi dr bana %95 3 ay içinde hamile kalma şansı vermesi üzerine hiç düşünmeden ameliyat oldum dr bana tıkanıklığın çok uç noktada oldunu ve ufak bi kesiyle açılabileceni 3 ay içindede hamile kalacağımı söyledi ancak ameliyat esnasında durumun o kadarda basit olmadını anlayarak bana sezaryan dikişi büyüklünde bi kesiyle iki tüpümüde açtı ameliyatım baya zor geçtini söledi durumu ameliyattan çıkınca bana anlattı 3 ay korunduk dikişim büyük olduğu için hemen hamile kalmam tehlikeliymiş öyle dedi ve aradan 2 sene geçmesine rağmen bende tık yok her ay umutla bekledim bu zamna kadar ilaç tedavileri çatlatma iğneleri vs. bir sürü ıvır zıvır işlemlerden geçtim en son görüştümdede bana tüp bebek yaptırmam gerektini söyledi dünyamı başıma yıktı bende son 4 aydır hiç bir dr gitmiyorum tüp bebği araştırdım 23 yaşından önce ssk dan yarar lanamazmışım özel yaptıracakta durumum yok ne yapcamı bilmiyorum allahımdan ümidimi kesmiş deilim olucak benimde bebğim biliyorum ondan diliyorum dualar ediyorum o nezaman ol derse biliyorumki bende anne olcam bebğimi öpüp koklucam sabırla allahımın bana bebeğimi müjdeliceği günü bekliyorum ARKADAŞLAR SİZDE BENİM GİBİ UMUTLA HASRETİNİ ÇEKTİMİZ BEBİŞLERİNİZİ BEKLİYOSANIZ UMUDUMUZU YİTİRMEDEN GELİN BİRBİRİMİZE DESTEK OLALIM BU ZOR GÜNLERİMİZİ BERABER GEÇİRELİM VARMISINIZ?buyrunnnnnnnnn

cnm merhaba, bende 26 yaşındayım 4. yıllık evliyim..benimde tüplerim tıkalı çıktı hsg filminde, aynı cevabı banada verdiler lap. yada tüp bebek dediler..2009 ocak ayında bende laparaskopi oldum, tüplerim açıldı, 6 ay içinde gebe kalma şansın var dediler..2009 mayıs ayında aşılama yaptırdım olmadı...bundan 7 ay sonra yani 2009 aralıkta bi hsg ve bir aşılama daha yaptırdım yine olmadı..5 aydır yine oluruna bıraktım...sabırla bekliyorum yavrumun gönderileceği zamanı...hakkımızda hayırlısı neyse öyle olsun....

cnm merhaba, bende 26 yaşındayım 4. yıllık evliyim..benimde tüplerim tıkalı çıktı hsg filminde, aynı cevabı banada verdiler lap. yada tüp bebek dediler..2009 ocak ayında bende laparaskopi oldum, tüplerim açıldı, 6 ay içinde gebe kalma şansın var dediler..2009 mayıs ayında aşılama yaptırdım olmadı...bundan 7 ay sonra yani 2009 aralıkta bi hsg ve bir aşılama daha yaptırdım yine olmadı..5 aydır yine oluruna bıraktım...sabırla bekliyorum yavrumun gönderileceği zamanı...hakkımızda hayırlısı neyse öyle olsun....
cnm benimm allah kısa zamnda bebişini göbüşüne kondursunn umudumuz allahtann allahım elbett vericek bigünn allahımm bizi en zor şekilde sınıyo bu sınavımızı hayırlısıyla geççmeyi nasip eder inşallahhhh

bende gözyaşlarımı tutamadım ,iyicene sulugöz oldum.canım ,arkadaş ne kadar güzel anlatmış valla aynıları bende de oluyo eksiksiz...rabbim dayanma gücü versin.
aminnn cnmm çokk zorr çokkkk yaşamayan anlamıyoo bizii allah kimseye yaşatmasınn böle bi çaresizliğiiii inşallahhh bizde en kısa zamndaa minişlerimizle tanışırızz umarımm:Saruboceq::Saruboceq:

canımm bitkisel bişiler denesen sende ben tam anlamıyla denemedimm henüz ama en yakın zamnda başlıcamm bide bak bi msj buldum netten denemeyi istiyorum bende yakın zamnda bunu:KK43:Arkadaşlar tıkalı tüpler için sıcak bitkisel karışımlı oturma banyoları veya kaplıcaları denemelisiniz. Bizim komşumuz 20 yıllık evli idi. Evlerinin üst katına inşaatta kullanılan fıçılardan koymuşlar. Her gün pazardan aldığı veya topladığı ısırganları bir tencerede kaynatıp fıçıya boşaltıp ayrıca da sıcak su koyarak yarı beline kadar içine giriyormuş. Bunu 1-2 ay yaptıktan sonra tüpler açılıyor, yumurtalıklar faaliyete geçiyorr ve hamile kalıyor. Kendisi 3 aylık hamile iken anneme anlattı bunu. Bizzat ondan duydum. Bir oğlu oldu. Şimdi 30 yaşında filan bu çocuk. bu denemöenin hiç bir zararı yoktur insan sağlığına. Ayrıca bu şekilde civanperçemi banyosunu da her gün yapmalı. Bu ot zaten iltihaplara iyi geliyor.)

--------------------------------------------------------------------------------

BıRıCıK YAVRUMA MEKTUP
Merhaba hasretim,merhaba gözümün nuru,
merhaba bebeğim,sevdam,yüreğim merhaba.
Bu mektubu sana çok uzaklardan yazıyorum.
Eline ulaşır mı bilmem ama,ben yinede yazıyorum.
Yazdıkçada seninle konuşuyor,çok azda olsa özlem
gidermeye çalışıyorum.
Dinle beni bebeğim.
Bir yanık hasret var içimde.
Bir özlem, bitmeyen ardı arkası kesilmeyen,hep süren,
her zaman süren bir özlem bir sevda.
Sana özlem duyuyorum kavrulmuş toprakların suya özlemi gibi.
Gecenin gündüze,gündüzün geceye,bulutun yağmura,baharın çiçeğe,
çiçeğin sevgiye,bebeğin anneye,annenin bebeğe özlemi gibi.
Bende seni,seni özledim bebeğim.
Gündüzlerimde hayal,gecelerimde rüya oldun.
Nereye baksam,Ay'a Güneş'e,semaya sen varsın,seni
görüyorum,seni hissediyorum,kokunu,nefesini,sesini duyuyorum.
Bir tanem,özlemim,hasretim,sevdalım,aşkım,baharım,Güne ş'im
suyum,aldığım nefesim,damarlarda dolaşan kanım.
Bedenime hayat veren canım,neredesin,nerdesin, bu hasret yetmez mi?
Yetmez mi çektiğim sevdam,hasretim.özlemim yetmez mi?
Nerdesin bebeğim gel artık.
Nerdesin ışığım,gözümün nuru,nerdesin hasretimin çaresi?
Yollarında boynum bükük gözüm yaşlı ve titreyen ellerimle
hasret okyanuslarında belki sana kavuşurum diye yol almaya çalışıyorum.
Hazana dönen gönül bağlarında,sessiz çığlıklarla çare arıyorum.
Uzaktaki umut koydum sevdanın adını.
Bebeğim,seni rüyalarda görmek yetmiyor artık,dayanamıyorum.
Kesmiyor sana olan hasretimi hayallerin gel artık.
Bana gelmene yolun mu yok,çaren mi yok?
Ben arıyorum o çareleri bebeğim,umudumu yitirmek istemiyorum.
Eeeey iki gözümün nuru nolur gel artık.
Vakitler akşam olmakta,umutlar bir bir tükenmekte,gönül bağlarımda
çiçekler bir bir solmakta,umut damarlarım yavaş yavaş boğulmakta gel artık.
Duada ellerim, seni sayıklıyor her gün dillerim.
Ben Rab'bimden en hayırlısından seni diliyorum.
Canım yavrum,aşk bağımın gülü,gül yaprağımın bülbülü,
biricik yavrum gel artık.
Umutlar bitmeden,çareler tükenmeden,yollar kapanmadan,
Güneş batmadan gel artık noolur bebeğim gel artık.
Ey Yüceler Yücesi Rab'bim.
Ey cansızlara can veren Rab'bim,beş tane on tane verdiğine,
üstüne birde üçüz veren Rab'bim.
Banada o hazinenden ver,sana zorluk yok,ol demenle olur her şey.
Şüphesiz senin her şeye gücün yeter.
ıçimdeki hasreti vuslata erdir,beni yavruma kavuştur.
O sevinci,o sevgiyi banada tattır.
Yavrumu görmeden gitmek istemiyorum bu Dünya'dan.
Onu kucaklamadan,sıcaklığını,sevgisini tatmadan gitmek istemiyorum.
Bebeğim seni görürmüyüm bilemiyorum ama,eğer gelirsen seni çok
ama çooooook seveceğim söz veriyorum.
Seni hasretle,sevdayla,özlemle selamlıyor ve Rab'bime,
en güzele,en merhamaetliye,en şefkatliye emanet ediyorum.

ayyy ne güzel yazmış ne kadar doğru yazmış gözyaşlarımı tutamadımmafoldumben Rabbim sen büyüksün nolur isteyen herkese ver :Saruboceq:

merhaba bende sizin gibi sıkıntı çekenlerden idim ama çok şukur çocuklarım oldu hemde 3 tane 30 yasındayım ama 5 sene benimde olmadı 2 kez tup bebek tedaviside oldum siz tup bebek yapdırdınızmı bılmıyorum ama tamamen pisikolojık ben pisikolojımı dagıttım ve kuranı kerimde duası var onu okudum hemen hamile kaldım isterseniz duayı paylasabilirim uzulmeyın dunyanın sonu degıl

hani dua paylaşacaktı ortadan kayboldu dalga mı geçiyosunuz insanlarla ya çok ayıp

kıslar ben adti arkadaşımızın başka topikten dua paylaşımını buldum şimdi
(bu duayı çocugu olmayanlar lutven dıkkate alın bana ulasın sıze ayrıntılı bırsekılde anlatayım benımde 5 seneden sonra cocuklarım oldu suan 3 cocuguma hamıleyım hıc olmaz sanıyordum 2 kez tup bebek tedavısı yapdırdım ama olmadı kuranı kerımde meryem suresı var 41 gun okuyosunuz bıtınce 3 gun oruc tutuluyo adet gorunce nıyetınıze baskası okuyo sonra tekrar sız okuyosunuz darısı tum olmayanlara lutven bu duayı herkes dıkkate alsın 3 arkadasımda bu dua ıle hamıle kaldı)yzdığı msj bu arkadaşlar deneyelim allahın izniyle gelsinn minişlerimizzz:Saruboceq::Saruboceq:

kıslar ben adti arkadaşımızın başka topikten dua paylaşımını buldum şimdi
(bu duayı çocugu olmayanlar lutven dıkkate alın bana ulasın sıze ayrıntılı bırsekılde anlatayım benımde 5 seneden sonra cocuklarım oldu suan 3 cocuguma hamıleyım hıc olmaz sanıyordum 2 kez tup bebek tedavısı yapdırdım ama olmadı kuranı kerımde meryem suresı var 41 gun okuyosunuz bıtınce 3 gun oruc tutuluyo adet gorunce nıyetınıze baskası okuyo sonra tekrar sız okuyosunuz darısı tum olmayanlara lutven bu duayı herkes dıkkate alsın 3 arkadasımda bu dua ıle hamıle kaldı)yzdığı msj bu arkadaşlar deneyelim allahın izniyle gelsinn minişlerimizzz:Saruboceq::Saruboceq:

şu adetim olsun bitsin bende okuyacam inş.haydi kızlar okuyanlar er yada geç burda paylaşalım sonuçları olmamı..emos cnm sen yapıyon değilmi ,sonucu paylaş mutlaka olar mı

şu adetim olsun bitsin bende okuyacam inş.haydi kızlar okuyanlar er yada geç burda paylaşalım sonuçları olmamı..emos cnm sen yapıyon değilmi ,sonucu paylaş mutlaka olar mı

cnm bende yapıcam ama bende şuan adetliyim bitsinde başlıcam bende daha dün buldumm bu msjı cnmm yapalımm inşallahh allah kabul eder kavuşuruz minişlerimizee cnm inşallahhhhhhhh:Saruboceq:

a.s.
Allah'ın çocuk edinmesi düşünülemez. O bundan yücedir, uzaktır. Bir işe hükmettiği zaman ona sadece "ol!" der ve o da oluverir.
Rabbim isteyen dileyen herkese hayırlısı ile bir evlat nasib etsin inşallah. AMııNNN.

a.s.
Allah'ın çocuk edinmesi düşünülemez. O bundan yücedir, uzaktır. Bir işe hükmettiği zaman ona sadece "ol!" der ve o da oluverir.
Rabbim isteyen dileyen herkese hayırlısı ile bir evlat nasib etsin inşallah. AMİİNNN.

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

cnm bende yapıcam ama bende şuan adetliyim bitsinde başlıcam bende daha dün buldumm bu msjı cnmm yapalımm inşallahh allah kabul eder kavuşuruz minişlerimizee cnm inşallahhhhhhhh:Saruboceq:

cnm ben hem meryem suresini okuyacam hemde bizim topikte iki tane arkadaş buhara oturarak hamile kaldılar yapabilirsem onuda yapcam inş.bide biraz kocişte sorun var bu yüzden yapmıyodum. cnm bu buhara oturmayı sende dene istersen.belli olmaz olur mu olur rabbim ol dedikten sonra..bu ay kendini oldukça sıcak tut soğuk şeyler yeme hatta yakı yapıştıranlarda var ilişkiden 2 gün önce yapıştırırsın.her şeye çok dikkat et .rabbim büyük elbet bir gün bizede nasip olcak inş ...

a.s.
Rabbim isteyen dileyen herkese hayırlısı ile bir evlat nasib etsin inşallah. AMİİNNN.

amin canım amiiiiiiiiiiiiiinnn

cnm ben hem meryem suresini okuyacam hemde bizim topikte iki tane arkadaş buhara oturarak hamile kaldılar yapabilirsem onuda yapcam inş.bide biraz kocişte sorun var bu yüzden yapmıyodum. cnm bu buhara oturmayı sende dene istersen.belli olmaz olur mu olur rabbim ol dedikten sonra..bu ay kendini oldukça sıcak tut soğuk şeyler yeme hatta yakı yapıştıranlarda var ilişkiden 2 gün önce yapıştırırsın.her şeye çok dikkat et .rabbim büyük elbet bir gün bizede nasip olcak inş ...

ewt cnm papatya buharı-süt maydonoz buharı ayrıcada adçayı yağını viksle tampon yapmakta işe yarıyormuş cnm ama bu tampona adetin 5. günü başlanıcak 5 gün yapğılcak biz elimizden geleni yapalım gerisi allahın takdiri cnmm allah kolaylık versinn arkadaşım opuyorumnanaktan

ewt cnm papatya buharı-süt maydonoz buharı ayrıcada adçayı yağını viksle tampon yapmakta işe yarıyormuş cnm ama bu tampona adetin 5. günü başlanıcak 5 gün yapğılcak biz elimizden geleni yapalım gerisi allahın takdiri cnmm allah kolaylık versinn arkadaşım opuyorumnanaktan

EMOS canım ne yaptın başladın mı meryem suresine ,ben daha başlamadım iki üç güne kadar başlarım..inş rbbim dualarımızıkadul eder...

X