Bebeğini kaybedenler......

Henüz ergenlik çağına ulaşmamış üç çocuğu ölen bir müslümanı, Allah çocuklara olan rahmet ve şefkat sebebiyle cennete koyar.”

Bu müjde sana kâfî değil mi?

O, yerini buldu. Çıkar onun kederini artık kalbinden!..

Anneler küçük çocuklarına karşı daha fazla şefkat ve muhabbet gösterdikleri için, ölen küçük yavrularına daha çok acır ve buna katlanmaları nispetinde daha çok sevap kazanırlar.

Ebû Hüreyre -radıyallâhu anh-’den rivâyet edildiğine göre, bir kadın Rasûlullâh -sallallâhu aleyhi ve sellem- Efendimiz’e çocuğunu getirerek:
“-Ya Nebiyyallah! Bunun için Allâh’a duâ et! Üç tanesini toprağa gömdüm!..” dedi.

“-Üç çocuk mu gömdün?” diye sorduğunda:

“-Evet.” diye karşılık verdi.

Peygamber Efendimiz buyurdular ki:

“-Sen muhakkak ki, cehennemden kuvvetli bir engel ile korundun!” (Müslim, 2636)

Ümmü Eymen -radıyallâhu anhâ-’dan gelen bir rivâyette ise; bir çocuğunu gönderen kimseye de, sabrettiği ve ecrini Allâhu Teâlâ’dan beklediği takdirde cennetin nasip olacağı buyrulmaktadır.
Rabbim yavrusu kaybeden hasretiyle tutuşan ve cennette kavuşma arzusuyla yüreği yanan bütün annelere sabır versin..
Meleklerimiz bizi bekliyorlar;bizler de onları düşlüyoruz için için...
Bedenimizden yüreğimizden bir parçanın Rabbımızın kutlu mekanında;CENNET-UL ALA da olduğunu bilmek;korlu yüreğimize su serpiyor bir nebze...

libyana çok teşekkürler canım dinimizin ışığıyla bizleri aydınlattığın için....

malesef bende bebeğini kaybedenlerdenim senağlama 10 ay önce hamileliğimin 20. haftasında kaybettim hala aklımdan çıkmıyor bu bebek için çok bekledim onu o kadar çok istemiştimki ama olmadı ve ben normal hamile kalabilen biride değilim umutlarım bitiyor kendimi çok çaresiz hissediyorum :çok üzgünüm: kısmetse 2. tedavime başlıcam umarım bu kez olur bu kez bizimle bu dünyada kalır huzurla bir ömür büyütebiliriz meleğimi :Saruboceq: hepimize geçmiş olsun kızlar ve rabbim böyle acı yaşatmasın bir daha inş :CüvCüv: bundan sonraki hamileliğimiz sorunsuz geçer ve kucağımıza alıp büyütmekde nasip olur :Saruboceq:
arkadaşım öncelikle üzülüyoruz ama senin herhalde tüp bebek yada yumurtlama tedavisi görüyorsun bu gibi şeylerde stres çok önemli çok sakin ol ve olacağına inan lütfen bir defa veren rabbim ikincisinide verir umudunu yitiren herşeyini yitirir bir defa inanmışsın ve bunu başarmışsın ben tekrar başaracağına inanıyorum bol bol dua edelim birbirimize ben ilk çocuğumu 26 ay uğraştıktan sonra zar zor hamile kalarak doğurdum ama çok strese girmiştim bunda korunmayı bıraktım ve sadece 1 defada hamile kaldım çok rahattım hiç takmadım ondan sonra dedim ki tamam beni stres mahvetti inşallah tekrar olacak haberleşelim

hepimize çok geçmiş olsuun.
Allah böyle bir acıyuı ne bizlere nede başkalarına yaşatmasın..
bende 24 haftalık bebeğimi erken doğum ile 4 ay önce kaybettim.
acısı hep içimde ama hayata umutla bakmak gerekli.
yeniden hamile kalıp sağlıklı bebişler doğurmak istiyorum..

çok geçmiş olsun canım Allah eminimki hepimizi yeni bebeklerle sevindiricek çünkü o çok büyük yeterki istemesini bilelim .

zannediyorum zaman en güzel çare şu 1-2 günde bile daha iyiyim çok şükür zaman hızla geçsin istiyorum

şu mubaraek günde rabbim hepimizin derdine çare olsun bizleri evlat acısıyla denemesin.bizlere sağlıklı hayırlı evlatlar nasip eylesin.amiiiin.hayırlı cumalar arkadaşlar.

minik meleklerini cennete yollayan anneler üzüntümüzü paylaşalım ben bebeğimi bugün kaybettim kalbi atmadı 8+3 ken bebeğimin kalbi atmadı ve onu bugün benden aldılar çok üzgünüm...

canım hayatta herşey insanlar insan ...beterin beteri var doğup büyütüp kaybedenlerde var ben kendimi öyle teselli ettim 2 düşük 1 i karnımda öldüğü için kürtajla alınan 3 bebek kaybettim. aslında kaybetmedik onlar bizi cennette bekliyor... ama allah büyük herşeyin bi zamanı oluyor demekki biz üç hamileliktede çok çalışmalar sonucu hamile kalmıştım ama üstünden 6 ay geçti ve biz bebek düşünmüyoken hamile kaldım şimdi allahım tamamına erdirsin cümlesiyle 4 aylık hamileyim.testler herşey çok normal çıktı .allahım herkeze göstersin.

canım hayatta herşey insanlar insan ...beterin beteri var doğup büyütüp kaybedenlerde var ben kendimi öyle teselli ettim 2 düşük 1 i karnımda öldüğü için kürtajla alınan 3 bebek kaybettim. aslında kaybetmedik onlar bizi cennette bekliyor... ama allah büyük herşeyin bi zamanı oluyor demekki biz üç hamileliktede çok çalışmalar sonucu hamile kalmıştım ama üstünden 6 ay geçti ve biz bebek düşünmüyoken hamile kaldım şimdi allahım tamamına erdirsin cümlesiyle 4 aylık hamileyim.testler herşey çok normal çıktı .allahım herkeze göstersin.

ayyy canım benim inan adına çok sevindim Allah tamamına erdirsin Allah birdaha aynı acıyı yaşatmasın hayılısı ile bebeğini kucağına alıp büyütmeği nasip etsin rabbim darısıda başımıza hayırlı cumalat ne olur bana dua et hamilelerin duası kabul olurmuş.Allah razı olsun.

Arkadaslar bir kere sormustum ama cevap veren olmadi .sizin dusugunuz nasil oldu benim 2haftadir kahverengi akintim var bazen parcali oluyo ama progestan durdurmuyo.ayni zamnada bebek buyuor.korkuyorum bebegim dusermi

minik meleklerini cennete yollayan anneler üzüntümüzü paylaşalım ben bebeğimi bugün kaybettim kalbi atmadı 8+3 ken bebeğimin kalbi atmadı ve onu bugün benden aldılar çok üzgünüm...

Arkadaşım çok geçmiş olsun Allah sabır versin bende 33 haftalıkken kaybettim bebeğimi açını çok iyi anlıyorum.Derdi veren Allah sabrınıda veriyor.

canım alah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.çok sevindim senin adına.böyle kötü tecrubelerden sonra yaşanan sağlıklı hamilelikler ve doğumlar bizlerede umut oluyor.

Arkadaslar bir kere sormustum ama cevap veren olmadi .sizin dusugunuz nasil oldu benim 2haftadir kahverengi akintim var bazen parcali oluyo ama progestan durdurmuyo.ayni zamnada bebek buyuor.korkuyorum bebegim dusermi

çok dikkatli ol tatlım.yat ve sakın kalkma tuvalet ihtiyacı dışında.aklına da kötü şeyler getirme.her kanama yada lekelenme düşük anlamına gelmez.fakat mutlaka dr.unla irtibatta ol.ve dr.unu dinle.

canım bende 6 haftalık bebeğimi kaybettim 21 nisanda küretaj yapıldı. Bence hiç kendini bunaltma tabi çok zor insan üzülüyor ama , sana tavsiyem bebeğin karnında olduğu sürece ne olursa olsun üzülmek yok benim kuzenim şakır şakır adet olmuştu düşük tehtidi vardı ama düşmedi ikizleri şimdi 2 aylık doğdular artık yani moral çok önemli üzülmemeyeçalış kafanı dağıtıcak birşeyler bul sana tek lazım olan moral, istirahat ve düzenli beslenme ,hamileliğin tadını çıkar tatlım :nazar:a.s.:nazar: bol bol dua et mubarek aylardayız ayatel kürsi duasını oku bol bol salavat getir.:nazar:

zannediyorum zaman en güzel çare şu 1-2 günde bile daha iyiyim çok şükür zaman hızla geçsin istiyorum

evet canım en güzzel ilaçtır zaman benim tam 4ay oldu kaybedeli sızısı hala duruyor ama alışıyo insan Rabbim birdaha kimselere yaşatmasın. Amina.s.

cok tesekkur edrım sız bana moral oluyorsunuz esımde bende stresteyız kanama olması takmıyorum ben sadece neden bukadar uzun surdu onu anlamak ıstyorum.eger dogum ypana kadar surcekse hayata normal bı sekılde devam edıyım.ah bu doktorlar nıye anlamazlar bıseyden.bu doktorlara nasıl nasıl dıploma verırler anlamam valla............

cok tesekkur edrım sız bana moral oluyorsunuz esımde bende stresteyız kanama olması takmıyorum ben sadece neden bukadar uzun surdu onu anlamak ıstyorum.eger dogum ypana kadar surcekse hayata normal bı sekılde devam edıyım.ah bu doktorlar nıye anlamazlar bıseyden.bu doktorlara nasıl nasıl dıploma verırler anlamam valla............

doğru doktorlar insanı doğru dürüst aydınlatmıyor bile o kadar anlayışsız oluyoki bazıları sen düşük yapmışşın yada tehliken var hiç umursamıyorlar malesef. sadece onlar değil çevredeki insanlar bile asla anlamıyor ne olcakki bidaha olur diye basitce geçiştiren saygısızlar bile var anca kendi başlarına gelinca anlıyorlar.a.s.

haklısın ınan ben doktordan daha bılgılıyım.helede benım gıbı devlete gıdıyorsanız kafayı yersınız.5gun sonra kalp atısı ıcın cagırldım eger varsa ozele gıdıcem.bı doktorum var cok ıyı sagolsun

Arkadaşım çok geçmiş olsun Allah sabır versin bende 33 haftalıkken kaybettim bebeğimi açını çok iyi anlıyorum.Derdi veren Allah sabrınıda veriyor.

canım senin durumun bana çok yakın burda herkez ya düşük yapmış yada 20 li haftalara kadar bebeklerini kaybetmiş bende 35.haftada kaybettim bebeğimi seni çok iyi anlıyorum benim 2 ay oldu senin ne kadar oldu ve ne şekilde doğum yaptın ?

canım öncelikle sakin ol stres yapma
bebeğin kaç haftalık?
kesenin etrafında kanama var mı?
bunlara bir cvp yaz görüşelim

canım senin durumun bana çok yakın burda herkez ya düşük yapmış yada 20 li haftalara kadar bebeklerini kaybetmiş bende 35.haftada kaybettim bebeğimi seni çok iyi anlıyorum benim 2 ay oldu senin ne kadar oldu ve ne şekilde doğum yaptın ?
yeşim seni okuyunca inan daha çok üzüldüm canım bayağı büyükmüş bebeğin allahım en yakın zamanda sanada bir bebek verirde acını unutturur evet insan yaşamayınca anlamıyor ben kadın doğumda çalışıyorum genelde böyle olaylara bir anne olarak çok üzülürdüm ama artık beni daha fazla etkileyecek

sana çok sevindim canım inşallah şu mübarek cuma gününde rabbim tamamına erdirir bunu çoktan haketmişsin

X