Örgü kazak örecem ama

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

sxuxtlxux gayfe

prenslerim
Kayıtlı Üye
19 Mart 2007
3.207
24
kızlar bana yardım edin noluuurr.ilk defa kazak örücem,ama tamamen bilgisiz değilim.en azından bi ter bi düz örüyorum.oğlum 2 yaşında şu akıllı ipler varya onlardan aldım.kaç ilmek başlamalı,takma kol nasıl yapılır,v yaka nasıl kesilir.bunları bilmiyorum.bana anlatın lütfen.takma kol için düm düz örüyoz dimi hiç kesmeden.sonra kolları örüyon oraya mı takıyon.

Anladığım kadarı ile akıllı ipten düz örgü ile V yaka kazak öreceksin dimi canım benim,yanlışım var ise düzelt lütfen..
Şimdi 2 yaşındaki bir bebek için ilk örgüye (bebek yünü ise)kazağın arkası için 60 ilmek çekmen yeterli (bir iki sıra örünce bebişin belinden ölçü al canım,eğer küçük veya büyük ise tekrar onun ölçüsüne göre ayarlayarak tekrar başla canım,bebişin tam ne kadarlık yada kilosunu bilmediğim için tahmini bir rakam veriyorum) lastik kısmını ördükten sonra,normal düz örgüyü kol kısmına kadar ör,kol atına geldiğinde ben bebek kazağında 3-2-1 olarak kesiyorum omuz kısmında yaka oyuntusunuda kes ve bitir.
Ön kısmını yine aynı şekilde ör canım,daha sonra kol altına gelince kolu kesmeye başlayınca yaka oyuntusunu yapmak için (V yakasını) nasılki lastikte yaptığın gibi tam ortasını denk getirerek ikiye ayıracaksın kenarlarında 1 ters,1 düz,1 ters şekilde lasitik şekli vericeksin ve birer birer kesiceksin ve bu aradada kolatınıda yine aynı şekilde 3-2-1 olarak örügüyü bitireceksin..
Kolu ise istersen ayrı örebilirsin ama ben şiş ile ilmek çıkararak bir örüyorum ve bebeğin koluna göre ayaralayarak yapıyorum.
Canım şimdi benim ancak senin anlattıklarına karşın bu kadar açıklama yapabildim.Takıldığın yerde sorun olursa yaz buraya,yine elimden geldiğince yardımcı olurum.

çok teşekkürler
evet akıllı iplik v yaka kazak olcak
ben şim di bi başlıyayım da kaltuk altına gelince bir iki sorum olur.
çok teşekkürler

çok teşekkürler
evet akıllı iplik v yaka kazak olcak
ben şim di bi başlıyayım da kaltuk altına gelince bir iki sorum olur.
çok teşekkürler

Aslında sana önerim ilk önce yelek yapmaktan başla.Öncelikle bir acemiliğin gitsin,yelek kazağa göre daha kolaydır örmesi canım benim.En azından tekniğini benimsersin,benden sana nacizane bir tavsiye yerimseniben

Ben şu an akıllı ipten bir bebek yeleği örüyorum,akşama çeker buraya eklerim en azından sana da bir fikir olur.Birde daha evvel ördüğüm bir bebek süveteri var onuda ekler yapılışınıda açıklamalı bir şekilde yazarım tamam mı canım.
Hadi bakalım kolay gelsin,takıldığın yerde yaz burada olduğum sürece cvp yazarım a.s.

Ben şu an akıllı ipten bir bebek yeleği örüyorum,akşama çeker buraya eklerim en azından sana da bir fikir olur.Birde daha evvel ördüğüm bir bebek süveteri var onuda ekler yapılışınıda açıklamalı bir şekilde yazarım tamam mı canım.
Hadi bakalım kolay gelsin,takıldığın yerde yaz burada olduğum sürece cvp yazarım a.s.

sağol arkadaşım eklersen sevinirim
fikir olur.ben birden kazağa heves ettim nedense
başladım lastik yaptım.4parmakta ördüm ters düz.fena olmadı
ben kol kısmına ve yaka kısmına takılıyorum.kol derken koltuk altından kesiliyorya oraya takılıyorum işte.:mymeka:

kızlar bana yardım edin noluuurr.ilk defa yelek kazak örücem,ama tamamen bilgisiz değilim.en azından bi ter bi düz örüyorum.kizim 4 yaşında şu akıllı ipler varya onlardan aldım.kaç ilmek başlamalı,takma kol nasıl yapılır,v yaka nasıl kesilir.bunları bilmiyorum.bana anlatın lütfen.takma kol için düm düz örüyoz dimi hiç kesmeden.sonra kolları örüyon oraya mı takıyon. dediniz gibi yelek orsem iyi olucak basit tig isi kolay olur siside biri tarif ederse yababilirim yardimci olurmusunuz

X