Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

arkadaslar bisey daha sorsam, salak gibi gorunuyor olabilirim ama, yumurtlama olmadan adet olunur mu? yani benim adetlerim düzenli ama aylardır akıntım yoktu, bu ay sogan kürü yapıyorum akıntım oldu bu sefer de ovulasyon testinde bi gariplikler oldu işte, silik çizgiler cıktı sonra hepten kayboldu, ben yumurtlamıyo olabilir miyim adet olmama rağmen ???

evet canım yumurtlama olmadan da adet olunabiliyormuş..bunu ben yaşıyormuşum ve yeni öğrendim..

Kızlar günaydın. FF ovulasyon günümü 19.günden 24.güne çekti. Ben 16.gün olmuştur derken 19'u göstermişti, şimdi de 24.günü gösteriyor. Kafam karıştı. Sizce ne zaman olmuştur ovulasyon?

Uploaded with ImageShack.us

günaydın kızlar nasılsınız bakalım? Ben bugün leyla gibiyim :KK37: Dün gece Aşk Tesadüfleri Sever filmini izledim, her beğendiğim filmde olduğu gibi,acayip etkisinde kaldım. Benim huyumdur, eğer bir filmi beğenirsem bikaç gün etkisinde gezerim :KK17:
Aslında film süper güzeldi diyemem ama, aşk hikayeleri hep etkileyicidir, sonunu da güzel bağlamışlar :KK16:
Sabahtan beri "Olamazzz mııııı, olabilirrrrrrrr" diye geziyorum:KK1:
Tavsiye ediyorum yani
Buyrun fragman
Dailymotion - Aşk Tesadüfleri Sever - Olamaz mı ? Olabilir... - Müzik Kanalı

Kızlar günaydın. FF ovulasyon günümü 19.günden 24.güne çekti. Ben 16.gün olmuştur derken 19'u göstermişti, şimdi de 24.günü gösteriyor. Kafam karıştı. Sizce ne zaman olmuştur ovulasyon?

Uploaded with ImageShack.us

Soğan küründen dolayı yumurtlama gecikmiştir belki canım?
Hem de çok detaylı ölçmedin, hatalı da olabilir bu tespit...

günaydın kızlar nasılsınız bakalım? Ben bugün leyla gibiyim :KK37: Dün gece Aşk Tesadüfleri Sever filmini izledim, her beğendiğim filmde olduğu gibi,acayip etkisinde kaldım. Benim huyumdur, eğer bir filmi beğenirsem bikaç gün etkisinde gezerim :KK17:
Aslında film süper güzeldi diyemem ama, aşk hikayeleri hep etkileyicidir, sonunu da güzel bağlamışlar :KK16:
Sabahtan beri "Olamazzz mııııı, olabilirrrrrrrr" diye geziyorum:KK1:
Tavsiye ediyorum yani
Buyrun fragman
Dailymotion - Aşk Tesadüfleri Sever - Olamaz mı ? Olabilir... - Müzik Kanalı

günaydın, ben de istemiştim aslında bu filmi görmeyi ama sonunu öğrendim maalesef, pek anlamı kalmaz artık di mi? :)

offf yaa acaba ben yumurtlamıyorum da ondan hiç çift çizgi çıkmadı ovulasyon testinde acaba, iyice kafam karıştı ben bu stresle zor hamile kalırım:KK59:

Çift çizgi yumurtanın çatlamasıyla da alakalı canım. Yumurtlayan ama yumurtası çatlamayanlarda da çıkmaz çift çizgi...Istersen adetin 21. günü bi progesteron tahlili yaptır yumurtlama olup olmadığını anlayabilirsin.

günaydın, ben de istemiştim aslında bu filmi görmeyi ama sonunu öğrendim maalesef, pek anlamı kalmaz artık di mi? :)

Aslında olay sonunda biraz da...Filmin içeriği çok süper değildi doğrusu, ama Mehmet Günsür gibi bir faktör de var filmi etkileyici yapan onu da unutmamak lazım:KK16:
Ben Belçim Bilgin'i de severim.
İlk yarısında resmen filmin içine girdim, etrafımdakileri unuttum, öyle diyeyim. Adamın aşık halleri inanılmaz.:KK16: Sakinliği filan :KK16:
Yine de git gör bence...

Çift çizgi yumurtanın çatlamasıyla da alakalı canım. Yumurtlayan ama yumurtası çatlamayanlarda da çıkmaz çift çizgi...Istersen adetin 21. günü bi progesteron tahlili yaptır yumurtlama olup olmadığını anlayabilirsin.

inşallah amacıma ulaşıp hamile kalabilirim ama eger hastalınırsam da artık bi dr.a gideyim diyorum, tam bi kontrolden gecmek için, belli bir gün var mı dr. a gitmek için canım? adetin 3. günü 5. günü falan gibi, ona göre gitsem de zaman kaybetmesem tekrar ?

inşallah amacıma ulaşıp hamile kalabilirim ama eger hastalınırsam da artık bi dr.a gideyim diyorum, tam bi kontrolden gecmek için, belli bir gün var mı dr. a gitmek için canım? adetin 3. günü 5. günü falan gibi, ona göre gitsem de zaman kaybetmesem tekrar ?

adet olmayı beklemek istiyorsan illa ki, o zaman 3. gününden önce veya 3. günü git ki istediği hormon testlerini yaptırabilesin.lh fsh vs..bunlar adetin 3.günü yapılıyor.o ay yumurtlama olup olmadığını anlamak için de 21. gün progesteron testi yapılıyor.Tabi bu arada alttan ultrasonla da muayene eder dr.un seni..İnşallah kısa zamanda hamile kalırsın canım.

mrb kızlar nasılsınız..regl oldum bende koyu çizgiyi gördüğüm günleri değerlendirdik ama hayırlısı napim.. adetin 2. günü doktora gittim hormon testlerini yaptırdım. normal dedi. adet düzensizliği var bende. cyclı progynova adlı ilacı verdi adetini düzene sokar 3 ay kullan dedi..kullanırken hamile kalabilirsin dedi. hamile kalınca bırakacakmışım yoksa 3 ay devam.. bu ilaç hakkında bi bilginiz varmı.

Soğan küründen dolayı yumurtlama gecikmiştir belki canım?
Hem de çok detaylı ölçmedin, hatalı da olabilir bu tespit...

Soğan kürü sebebiyle geç ovulasyon olmayı bekliyordum ya da başka bir değişiklik, yani bir etkisini elbette görürüm diyordum, benim anlamadığım neden önce 19.günü gösterdi de sonra 24.güne çekti? Bunu anlamadım. Sence 19.gün ovulasyon olmuş gibi durmuyor mu? Ateşimi düzenli ölçmedim ama ölçtüğüm kadarıyla ateşimdeki yükselmeyi görmek mümkün. FF'nin 24.güne çekmesi acayip geldi bana. :26:Eğer 24.gün ovulasyon olduysam 40.gün adet görürüm. Bu da baya geç. :26:Hayırlısı gerçi...

adet olmayı beklemek istiyorsan illa ki, o zaman 3. gününden önce veya 3. günü git ki istediği hormon testlerini yaptırabilesin.lh fsh vs..bunlar adetin 3.günü yapılıyor.o ay yumurtlama olup olmadığını anlamak için de 21. gün progesteron testi yapılıyor.Tabi bu arada alttan ultrasonla da muayene eder dr.un seni..İnşallah kısa zamanda hamile kalırsın canım.

umut dünyası işte bekliycem bakalım, iyi dileğin için teşşekürler canım, inşaallah tüm bekleyenler kavusur bebeklerine...:emir_bebek:

kızlar ben daha önce klomenle hamile kalmıştım ve 17.gün sabah idrarımla görmüştüm çift çizgiyi..kasık ağrım da o zaman olmuştu..şimdi hayıt suyu ve bal-çörekot-tarçın karışımı kullandım ve adetimin 12.günü civarı önceki gibi olmasa da kasık ağrım oldu ama hala testler tek çizgi çıkıor ağrım falan da yok..ne olabilir sizce yumurtladım da test mi yakalayamadı..

cnm sana bir soru sorabilir miyim bu ay ilk defa test kullandım içinde 5 tane vardı 15. günden sonra yaptım ilk iki gün çok kalın açık renk tek yönlü çizgi vardı son üç tanesinde ise silik çift çizgi vardı acaba yumurtlama olmuş mudur

cnm sana bir soru sorabilir miyim bu ay ilk defa test kullandım içinde 5 tane vardı 15. günden sonra yaptım ilk iki gün çok kalın açık renk tek yönlü çizgi vardı son üç tanesinde ise silik çift çizgi vardı acaba yumurtlama olmuş mudur

sanmam canım silik değil, o ilk çıkan çizgiden (C) daha koyu çıkması lazım çizginin. Silik çizgi her zaman bulunur belli miktar LH hormonu sürekli salgılandığı için. Daha olmamış sanırım ovulasyon.

Soğan kürü sebebiyle geç ovulasyon olmayı bekliyordum ya da başka bir değişiklik, yani bir etkisini elbette görürüm diyordum, benim anlamadığım neden önce 19.günü gösterdi de sonra 24.güne çekti? Bunu anlamadım. Sence 19.gün ovulasyon olmuş gibi durmuyor mu? Ateşimi düzenli ölçmedim ama ölçtüğüm kadarıyla ateşimdeki yükselmeyi görmek mümkün. FF'nin 24.güne çekmesi acayip geldi bana. :26:Eğer 24.gün ovulasyon olduysam 40.gün adet görürüm. Bu da baya geç. :26:Hayırlısı gerçi...

Selam SevdeBilgecim. Bence bu FF bu tabloları çift faz yöntemine göre değerlendiriyor.Yani sadece ani ısı düşüşü ve sonra yükselmeyi gördüğü yerde işte ovulasyon demiyor. Tabloya baktığında çift fazlı bir görüntü (biphasic) olması lazım ve gecişin olduğu güne de ovulasyon diyor FF. Sende de bu çift fazlı görüntü 24. günde oluşmuş...
Evet 16. Günde ısı düşüşü ve sonra yükselmesi var ama çift faz oluşmamış.
Bu sebeple zaten üstünden 4-5 gün geçmeden işaretlemiyor ovulasyonu FF.

Selam SevdeBilgecim. Bence bu FF bu tabloları çift faz yöntemine göre değerlendiriyor.Yani sadece ani ısı düşüşü ve sonra yükselmeyi gördüğü yerde işte ovulasyon demiyor. Tabloya baktığında çift fazlı bir görüntü (biphasic) olması lazım ve gecişin olduğu güne de ovulasyon diyor FF. Sende de bu çift fazlı görüntü 24. günde oluşmuş...
Evet 16. Günde ısı düşüşü ve sonra yükselmesi var ama çift faz oluşmamış.
Bu sebeple zaten üstünden 4-5 gün geçmeden işaretlemiyor ovulasyonu FF.

Hoş geldin bblaucum. Nasılsın? Herşey yolundadır umarım.

Az önce kırmızılarım geldi. Soru işaretlerim sona erdi. 32.gün adet oldum ve önümüzdeki maçlara bakacağız artık. 3 gün sonra hormon testlerimi yaptırmak istiyorum. Umarım soğan kürünün faydasını görürüm ve kistimle miyomumun gittiğini öğrenirim... Bunları umuyorum.

Hepimize baharda güzel günler diliyorum... Umarım bu baharda müjdeli haberler veririz birbirimize. :KK16:

Hoş geldin bblaucum. Nasılsın? Herşey yolundadır umarım.

Az önce kırmızılarım geldi. Soru işaretlerim sona erdi. 32.gün adet oldum ve önümüzdeki maçlara bakacağız artık. 3 gün sonra hormon testlerimi yaptırmak istiyorum. Umarım soğan kürünün faydasını görürüm ve kistimle miyomumun gittiğini öğrenirim... Bunları umuyorum.

Hepimize baharda güzel günler diliyorum... Umarım bu baharda müjdeli haberler veririz birbirimize. :KK16:

Hayırlısı olsun canım. Valla ben siklusun kaçıncı günündeyim bilmiyorum bilmek de istemiyorum :KK1:
Saymıyorum, ateş ölçmüyorum, ovulasyon testim de yok. Yanımda yedek ped var, regl olursam garantideyim, başka birşeyin hesabını yapmak istemiyorum :KK1:
Arada bakıyorum foruma da.
Hormon tahlillerini yaptırmanı ben de tavsiye ederim kafan rahat eder. Hatta eşin de baktırırsa, iyi bir rahatlık olur diye düşünüyorum.

Hayırlısı olsun canım. Valla ben siklusun kaçıncı günündeyim bilmiyorum bilmek de istemiyorum :KK1:
Saymıyorum, ateş ölçmüyorum, ovulasyon testim de yok. Yanımda yedek ped var, regl olursam garantideyim, başka birşeyin hesabını yapmak istemiyorum :KK1:
Arada bakıyorum foruma da.
Hormon tahlillerini yaptırmanı ben de tavsiye ederim kafan rahat eder. Hatta eşin de baktırırsa, iyi bir rahatlık olur diye düşünüyorum.

Çok iyi yapıyorsun canım. Ben de hormon testlerini yaparak rahatlamak istiyorum. Eşim de baktıracak sanırım bu ay. Kafamız rahat bekleyelim. Tamam 1 yıldan önce tedaviye başlanmıyor ama 1 yıl boşu boşuna beklemek istemiyorum. En azından hormonel bir sorunum olmadığını bilerek rahatça bekleyeyim inşallah. Testlerimi de yaptırırsam kafam rahat olacak benim de inşallah ve sonrasında hesapsız kitapsız yaşamak istiyorum. Gün, test, ateş ölçmeden hesap yapmadan... İnşallah bunun bize yarayacağını düşünüyorum... :KK16:

X