Sivilceli Ciltler Burun üzerindeki siyah noktalar için ne yapmalıyım?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
canım yuzunu derinlemesine temızleyen jeller var veya dove un yesıl renklı sabunuyla ıyıce temızle,bıraz su kaynat ve yuzunu bu buhara tut gozeneklerın acılması ıcın,daha sonra bır yumurtanın akı bırkac lımon damlası ve bıraz kil mıkserle ıyıce kopurt ve yuzune sur kurumasını bekle,yıka ve nemlendiricini sur cildinin sıyah noktalardan arındıgını goreceksın bunun yanıda saglıklı bır gorunum veriyor haftada bır mutlaka yapkaydirigubbakcemile5

yoğurt ve limon suyunu karıştır, sür beklet yıka..çok fazlaysa işe yaramayabilir.....

Kesinlikle katılıyorum. Çok işe yarıyor. Bi aralar düzenli kullanıyordum artık saldım çayıra.. :1closedeyes:

Kese de çok işe yarıyor. Üstelik doğal lifin üstüne tuz döküp tariş etmeden ovalarsan faydasını görürsün.

body shop ta siyah nokta için metal bir çubuk gördüm... Bunu kullanan varmı acaba

hiç duymadım o çubuğu:S juvena diye bi markanın bi maskesi vardı,kil maskesiydi sanırm 3 sene önce falan kullanmıştım çok iyi geliyodu hüüüp diye çekiyodu siyah noktaları.sonra bi ara juvenanın türkiyeye girişi yasaklandı dediler.bulamadım...geçen gün bi parfümeriye sordum diğer ürünleri varmış ama kil maskesini kaldırmışlar...anlamsız:S şimdi nerden bulucam bilmiyorum:KK43:

benim güzellik takıntım vardır arkadaşlar inanın kullanmadığım ürün yapmadığım doğal bakım kalmadı doktora gittim ilaç vs. kullandım yok yani yok siyah noktalar geçmedi sivilcelerim adet döneminde oluyo ama yinede kötü duruyo hepimiz hiç olmasın istiyoruz.. en iyi sonuç aldığım şey kolonya sadece pamuğa Biraz limon kolonyası döküp yüzünüzü güzelce silin ben günde iki kere yapıyorum sabah ve akşam. hem pırıl pırıl oluyor ama tertemiz. ve iki aydır yüzümde sivilce çıkmıyor tavsiye ederim.

merhabalar arkadaşlar;

ben de siyah noktalardan şikayet edenler arasındayım; yağlı bir cilde sahip olduğum için siyah noktalarım hiç eksik olmuyor. denemediğim yöntem kalmamıştır belki de..en etkili yöntem kil maskesi..ama her kil maskesi de cildinizin yapısına uygun olmayabilir. ben innovayı öneririm sizlere..innovadan sonra ilk kez dermokil'i denedim, ancak yüzüm maskeden sonra kıpkırmızı oldu, iyi gelmedi bnm cildime..

siyah noktasız sağlıklı ciltlere sahip olmamız dileğiyle :))

size bir önerim var:burun bölgesi için söylüyorrum bunu.banyodan çıktıktan sonra yada yüzünüze 5-10 dk buhar tuttuktan sonra elinize katı bir sabun alın iyice köpürtün elinizi,sonra bildğimiz toz şekeri de o köpüklü elinize azıcık dökün.elinizde ikisini bi yuvarlayın.sonra burun kenarlarına peeling yapın.ardından burun kanatlarınızı çok hafif elinizle yukarı doğru itin.siyah noktaların hiç zorlanmadan anında çıktığını görüceksiniz.haftada 3 kere uygulamada tamamen arındığına şahit olucaksınız..opuyorumnanaktan

bence peeling özelliği olan tanecikli yıkama jellerinden al. sabah akşam onunla yıka. ve yine güzel bir tonikle temizle. haftada iki kez de banyodan sonra peel off maske (soyulan maske) yap. markanın çok önemli olduğunu düşünmüyorum. hepsi birbirinin aynı. yalnız jelin tanecikleri ne kadar sert olursa o kadar iyi. benim de cildimin belli bölgeleri çok yağlı. bu şekilde siyah noktaları oldukça azaltmayı başardım. sadece geniş gözeneklerin çaresini bulamıyorum.

youtube de videolar izledım sıyah noktalar ile de bazı kızlar toksik(zehirli) olmayan yıkanabılır okul tutkallarını kullanıyorlar.. acaba bu derece tutkal bulabılır mıyım :) işe yarıyor gozukuyor

bir videodada yumurtanın beyazı ile sarısını ayırdı. beyazını catal ile kopukler oluşuncaya dek çırptı ve daha sonra yuzunu nemlendırdıkten sonra yuzune surdu. bir selpak mendılın tek katmanını ayırıp parcalayıp yuzune yapıştırdı hava kalmıcak sekılde. iyice kuruduktan sonra butun halınde cekecerek cıkardı.

daha sonra yumurtanın sarısını yuzune surdu ve iyice kurumasını bekledı. kuruduktan sonra yıkadı. parladı valla cildi dedıgıne gore de sıyah noktaları cıkmıştı. düzenli uygulamada daha cok işe yarıyormuş.

ben de hem tutkalı hem de bunu denıcem sonuçlarımı yazarım. :KK9::KK9::KK9::KK9:

Son düzenleme:
hemen sıcağı sıcağına yazayım denedim yumurtalı olan yontemı. ve memnum kaldım bunu haftada bır veya 4 gunde bır yapılırsa gittikçe daha iyi olur.

ancak ben kuçuk degısıklıkler yaptım. yumurtanın akını surmeden once yuzume buhar tutup gözeneklerın acılmasını sağladım. daha sonra yumurta akını surdum ve hemen ince selpak katmanını hava kalmayacak sekılde ve parçalanmadan yuzume yapıştırdım. selpagı orta buyuklukte parcalara bolup yapıştırıyorsunuz ama burda onemlı olan şu var parçaları koyarken burun ve cevresını ıcıne alacak sekılde bır parçayı o bolgeye yanaklara bırer parça bır parça ceneye ve bır parça alna koyun. onemlı olan su kuruduktan sonra çıkarırken narın narın degıl de sankı agda yapar gıbı cıkartmalısınız kı sıyah noktaları ceksın. bu yuzden selpakları parca pinçik etmeden koyun.

sonra kuruyup çıkardıktan sonra yıkadım be sarı kısmı surdum. kuruduktan sonra onu da yıkadım hem yumuşak oldu hem de buyuk kısmını aldı noktalarımın :) devam edıcem tavsıye ederım:KK64:

arkadaşlar çok işe yarıyor.. yani vereceğim yöntem çok işe yarıyor xD HATTA SİYAH NOKTA BANTLARINDAN BİLE DAHA ÇOK, HEM HESAPLI :KK66:

1 Y. KAŞIK JELATİN, DOKTOR OETKER İN var.. meyvesiz olacak..
1 Y. KAŞIK SÜT

KARIŞTIRIN PUL PUL OLUR, SONRA ONU MİKRODALGA FIRINDA ISITIN, jel gibi oluyor (büyük harf yazmışım, aamaaan kim silip küçük yazacak şimdi :KK58: )
ılıyınca burnunuzun üzerine ya da nerenizdeyse :78: oraya sürün, yüzününüzü hareket ettirmeyin ki çatlamasın.... o kuruyunca 10-15 dk. sürüyo zaten..
kuruyunca ( ama iyice kuruyacak ) yüzünüzü hafif oynatın, o çatlar, çatlak bi ucundan tutup yavaaaaşça kaldırın.. tüm siyah noktalar çıkacak :99: hepinizi I LOVE YOU :KK54:

X