İgne tedavisiyle hamile kalan var mı ?

Olmazsa tekrar tekrar nasıl uğraşcam en iyisi bas parayı özelde tüp bebek diom içimden.Daha iğnelere başlamadan nasıl olcak, nasıl bitcek,olcakmı,olmucakmı valla boğuluyorum sanki yaww..Hakikaten umudum yok çnk bi halamın da çocuğu yok..Bende ona benzemişim heralde anama çekseydi hormonlarım:)):KK1:

bizim ailede de yok çocuğu olmayan mesela.işte butür şeyler olabiliyor.allahın bir bildiği var.her şeyin zamanı var.ol denmesini bekliyor demekki bebekler.nasıl evlenceğin bir zaman vardı evlendin şimdi çocuğunda bir zamanı var belliki.bundaki sırları bilemioruz canım benm.bi bakarsın hiç beklemediğin bi anda oluverir.inşallah rabbim nasip etsin.

cok haklisin canim anlattiklarin ve moral vaerdigin icin tesekkür ederim. sen nezamandir tedavi görüyorsun? kendini tanitirmisin bize mesala kac yasindasin ve kac senelik evlisin??

rica ederim canm eğer moral olduysam ne mutlu.ben 1 buçuk senelik evliyim.senin gibi 7 kardeşiz ve ben en küçüğüyüm.27 yaşındayım.tedaviye klomenle başladım 2 ay kullandım hiç yumurta olmadı.iğneye geçtik iğnede birinci ayım.gonal f kullandım 75 dozluk ama 14 mm de kaldı yumurta.bu ay dozu 150 ye çıkartacak(tı).ama bi dahaki aya kaldı. çünkü eşim 1 ay evde olmayacak :KK1: hayırlıs bana da belki işkence gibi olcak bir aydaha beklemek ama napalım bak olmayacaksa farklı bir şey oluyo işte.bu kez de eşim yok :KK9: kim bilir bizim anne olma zamanımız ne zaman.dua etmek lazım istemek lazım allahtan.ısrarla sabırla.

canım sigorta ödüyor fakat heyet raporuyla..bizim eczacı tanıdık var.sgk dan geri dönüyor üniversite hastaneleri daha iyi dedi.öbür türlü tek tek yazdıramıyorsun.senin iğnenin adı neydi?fiyatı nasıl?

ben daha iğneye başlamadım canım..yarın rahim filmi çektircem.ona göre tıkanıklık yoksa iğneye başlayacak..o yüzden ismini bilmiorum canım..

Bende 3 çocuklu bir ailenin çocuğuyum,ki annem bir düşük yapmış,bir tane de doğup 4 gün sonra vefat etmiş...sülalede herkeste en az 3 çocuk var..

Anneme diyorum bazen sizin zamanınızda ne yumurtlama takibi varmış,ne klomen ne ovitrelle,biz bu kadar uğraşıyoz onlar hiç uğraşmadan yumurtlama gününü takip etmeden şıp diye hamile kalmış..sanırım zamanla alakalı diyorum ben..zaten rabbim vereceği zamanı bilir ve ayrıca bu kadar stresle çocukta durmaz olsa bile diyorum..

Aman ne bileyim,aptala dönüyorum bazen :KK53:
Rabbim hepimize hayırlısı ilşe nasip etsin bebeklerimizi inşalllaaaaahhhhhh

rica ederim canm eğer moral olduysam ne mutlu.ben 1 buçuk senelik evliyim.senin gibi 7 kardeşiz ve ben en küçüğüyüm.27 yaşındayım.tedaviye klomenle başladım 2 ay kullandım hiç yumurta olmadı.iğneye geçtik iğnede birinci ayım.gonal f kullandım 75 dozluk ama 14 mm de kaldı yumurta.bu ay dozu 150 ye çıkartacak(tı).ama bi dahaki aya kaldı. çünkü eşim 1 ay evde olmayacak :KK1: hayırlıs bana da belki işkence gibi olcak bir aydaha beklemek ama napalım bak olmayacaksa farklı bir şey oluyo işte.bu kez de eşim yok :KK9: kim bilir bizim anne olma zamanımız ne zaman.dua etmek lazım istemek lazım allahtan.ısrarla sabırla.

benim durum çok mu vahim acaba kızlarr yaww??direk gonal f 450 lik benimkisi:2:

yok yahu hepimizde aynı durumdayız işte.klomen kullanmadıysan doktor etkili olcanı düşünmediği için kıza zamanda anne yapmaya çalışıyodur seni.ben boşyere klomenle uğraştığımı düşünüyorum.bende aynı gonla f 450 ama bunların dozları var ben 75 le başladım yani.

yok yahu hepimizde aynı durumdayız işte.klomen kullanmadıysan doktor etkili olcanı düşünmediği için kıza zamanda anne yapmaya çalışıyodur seni.ben boşyere klomenle uğraştığımı düşünüyorum.bende aynı gonla f 450 ama bunların dozları var ben 75 le başladım yani.

Bende 3 ay klomen tedavisi oldum.3,ay sonundaki tahlile göre yumurtlamadığım çıktı iğneye geçiyoruz bu ay işteh bakalım nolcak:18:

Kızlaaarr şimdiden iyihaftasonları diliyorum size...Çalışanlar bol bol dinlensin.Yazışın ptesi gelince bakcam.Özleyeceğim yazışmalarınızı...:KK58:

Arkadaşlar merhaba,
Bu gün adetimin 4. günü ve Gonal F ye başladım. 75 cc ile başlayanlar var ama benim doktor 150 ccye dedi. Aşılama yapılacak. Bu gün bir de Menogon diye bir ilaç aldırdı doktor.10 tane var içinde 4 ü toz, 6 sı sıvı. Bugün Gonal F nin ilki yapıldı. Yarın ve öbür gün 2. ve 3. yü yaptıracağım. Pazartesi boş günüm. Salı da randevum var. Salı gelirken Menogonu yanında getir dedi doktorum. Gonalden sonra menogonu da mı kullanacağım. Aşılamam menogondan sonra mı olacak.Normalde 25 günde bir adet görüyorum.6 yıllık evliyiz ama daha önce hiç tedavi falan görmedik. Yeni başlıyoruz yani. Ne zaman yapılır ki aşılama, bir bilginiz var mı?

aminnnnn öncelikle günaydin canim ben bu aksam cok güzel bir rüya gördüm hala rüyanin etkisindeyim doktordaymisim hemsire geliyor ve hamile oldugumu ve 2 sonra ultrason icin randevu veriyor cok saskin ve mutluyum. yatmadan önce internette hep hamilelik yazdimya ondan olsa gerek. ben 2 aydir psikolosik terapi görüyorum yani konusuyoruz doktorla bana cok iyi geliyor son zamanlari hersey cok birikti sinirlerim bozuldu raporluyum calismiyorum ayin 28 kadr, ama hic canim istemiyor yalniz kalmak istiyorum nasil calisirim bilmiyorum. sen kac senedir evlisin? ben 8 sene olucak benim bir oglum var 5 yasina giricek kardesi olmasini coook istiyor hergün anne senin karninda niye bebek büyümüyor diyo. oglumda tedavisiz hamile kalmistim.

Bir de oğlun varmış ama. Bence kendine ve etrafındakilere haksızlık etme. Baksana işte ne güzel bir oğluşun da varmış. onunla geçirirsin zamanını. Biz ne yapalım canımız sıkıldıkça biribirimizden buluyoz karı koca. :KK37: = Ben :KK53:=kocam oluyor yani.

çatlama ignesinden mi bahsediyorsun cnm..benim kuzenim çatlama ignesi ile ikiz gebelik geçirdi:)iki sene olmadııı bebegi sonra igne ile hamile kaldı:=)

Çatlama iğnesi hangisi oluyor? Bende 2 iğne var şu anda. Gonal, menogon.

valla cnm bilmiyorummm kuzenim 2 sene ugraştı olmadıı..yumurtalarını aktif hale getirmek için çatlama ignesi kulanmışş..hatta gecen hafta bi arkadaşım ikinci çocugu istiyooo çatlama ignesi vermiş onada doktorr:)detaylı ignenin adını bilmiyorumm ama ögrenirimmm:)

valla cnm bilmiyorummm kuzenim 2 sene ugraştı olmadıı..yumurtalarını aktif hale getirmek için çatlama ignesi kulanmışş..hatta gecen hafta bi arkadaşım ikinci çocugu istiyooo çatlama ignesi vermiş onada doktorr:)detaylı ignenin adını bilmiyorumm ama ögrenirimmm:)

Yakında öğrenirim gerçi ama merak işte. İnsan çok sabırsız oluyor. Valla doktorun muayenehanesine gittiğimde heyecandan kulaklarım bile uğuldamaya başlıyor. Ne dediğini duyamıyorum bazen.

Neyse detayları tam olarak öğrendiğimde ben de yazarım buraya. teşekkürler ilgilendiğin için Raziyem.

slm güzelim bugün görüsemedik, randevularim, alisveris, yemek ve aksam oturmasi arkadastaydik. ama hep aklim sizdeydi acaba neler oldu ben yokken diyordum. oglum bilgisayarda oyun oynamak istiyor o yüzden rahat olamiyorum. karnim cokk sis ignedenmis zor oturdum arkadasta bir an önce gelip pisamalarimi giyip, cocugumu uyutup kafa dinlemek istedim bugun coook yogun bir gündü. sana gelince karamsar olma ne güzel iste zaman kaybetmiyorsun bizim gibi bazi doktorlar umursamayip 1 sene clomenle usrasiyorlar, bence sen sanslisin canim. ben bugun doktordaydim yumurtam 1,67 capinda daha tam olusmamis, pazara kadar igne yap pazartesi catlatma ignesi vurucam dedi . kismet artik igneyle bile sadece 2 yumurtam büyüdü....

slm güzelim bugün görüsemedik, randevularim, alisveris, yemek ve aksam oturmasi arkadastaydik. ama hep aklim sizdeydi acaba neler oldu ben yokken diyordum. oglum bilgisayarda oyun oynamak istiyor o yüzden rahat olamiyorum. karnim cokk sis ignedenmis zor oturdum arkadasta bir an önce gelip pisamalarimi giyip, cocugumu uyutup kafa dinlemek istedim bugun coook yogun bir gündü. sana gelince karamsar olma ne güzel iste zaman kaybetmiyorsun bizim gibi bazi doktorlar umursamayip 1 sene clomenle usrasiyorlar, bence sen sanslisin canim. ben bugun doktordaydim yumurtam 1,67 capinda daha tam olusmamis, pazara kadar igne yap pazartesi catlatma ignesi vurucam dedi . kismet artik igneyle bile sadece 2 yumurtam büyüdü....

Aynurlar merhaba, sen ne zaman başladın iğneye. 150 cc ile başldı doktor. Bir de yukarıda yazdığım diğer iğneyi kullanacakmışım Kaç gün sürüyor yumurtanın hazır hale gelmesi?

slm arkadasim asilama olumlu biseymis doktorunun yapmasi güzel. sen simdi tam olarak ne kullaniyorsun???

Gonal f, menogon yazdı doktor. Bu gün gonal ile başladık. Ama herkeste bir tanesi var bunların, bende ikisi birden. Salı randevum var. Menogonu gelirken getir dedi. Sanırım salıdan itibaren menogona başlayacak. Çok heyecanlıyım ben. Panik oldum iyice. Doktorun muayenehanesine gidince kulaklarım uğulduyor, ne dediğini bile duyamıyorum bazen. Panik oluyorum.

Aynurlar merhaba, sen ne zaman başladın iğneye. 150 cc ile başldı doktor. Bir de yukarıda yazdığım diğer iğneyi kullanacakmışım Kaç gün sürüyor yumurtanın hazır hale gelmesi?
bence sen buay 3 üz falan hamile kalirsin, doktorun en etkili ilaclardan ve yüksek dozda baslamissin. ben adaetimin 3. günü menegon basladim ama sadece 75 lik doz. tozla siviyi enjekte ediyorsun. bugun 8. ignem pazara kadar. doktoruna bagli seni ultrasonla takip edicek yumurtan gelisince catlatma ignesi yapip asilama yapicak sanirim.. her doktor baska yöntemler deniyor tam olarak bilgim net degil asilama konusunda. normalde adetinle birlikte 12-14 arasi yapar mutlaka.

X