buharlı pişirici kullanan var mı?

XSXEKERXIXM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2008
361
0
buharlı pişirmenin çok yararlı olugunu duydum yakında bizde ek gıdalara gecicez
buharlı pişirici kullanan varmı?
yararları neler dir?
menmusunuz?
:uhm::uhm::uhm:

Canım buharlı pişirici değil de, bizim normal tencerelerin üzerine konulan, her boyuta uyum sağlayan böyle tel süzgeç gibi bir şey var. Normal tencerenin içine suyu koyuyorsun onu da üzerine yerleştirip içine sebzeleri atıyorsun. Al sana buharlı pişirici. Böyle her şeyi almıyorum ben. Yoksa mutfakta kıpırdayacak yer kalmayacak. Pratik şeyleri daha çok seviyorum.

buharlı pişirici arzum-bebbe kullanıyorum...çok pratik... bebekle; sebze haşla,süzgeçten geçir vs... çok vakit alıyor......
hem zamandan tasarruf hem de besinlerde minimum vitamin kaybı......
buhrlı pişirici ünitenin yanında doğrayıcı da var.. haşlanan sebzeler bikaç saniyede püre haline geliyor cokacimcoook
aynı zamanda biberon ısıtıcısı ve sterilizatör olarak da kullanılıyor...
kesinlikle tavsiye ediyorum :içelim:

buharlı pişirici arzum-bebbe kullanıyorum...çok pratik... bebekle; sebze haşla,süzgeçten geçir vs... çok vakit alıyor......
hem zamandan tasarruf hem de besinlerde minimum vitamin kaybı......
buhrlı pişirici ünitenin yanında doğrayıcı da var.. haşlanan sebzeler bikaç saniyede püre haline geliyor cokacimcoook
aynı zamanda biberon ısıtıcısı ve sterilizatör olarak da kullanılıyor...
kesinlikle tavsiye ediyorum :içelim:

canım senden bu ürün hakkında ayrıntılı bilgi alabilirmiyim meyve sıkıyormu
diger buharlı pişiriciler gibi butun sebze leri pişiriyormu yumurtayı felan ayrıntılı bilgi verirsen cok sevinirm

canım senden bu ürün hakkında ayrıntılı bilgi alabilirmiyim meyve sıkıyormu
diger buharlı pişiriciler gibi butun sebze leri pişiriyormu yumurtayı felan ayrıntılı bilgi verirsen cok sevinirm

bütün sebzeleri ve eti pişiriyoor.. yumurta pişirmiyor bendeki....o farklı bir modeldi...
buharlı pişirici + parçalayıcı... buharlı kısmı aynı zamanda stelizatör olarak kullanılıyor ;
biberon, emzik vs.. sterilize edilebiliyor ...
ve biberon veya kavanoz içerisindeki mamaları ısıtmak için de kullanılabiliyor....

bütün sebzeleri ve eti pişiriyoor.. yumurta pişirmiyor bendeki....o farklı bir modeldi...
buharlı pişirici + parçalayıcı... buharlı kısmı aynı zamanda stelizatör olarak kullanılıyor ;
biberon, emzik vs.. sterilize edilebiliyor ...
ve biberon veya kavanoz içerisindeki mamaları ısıtmak için de kullanılabiliyor....

teşekkür ederim canım saol sanırım kapasitesi fazla büyük degil

teşekkür ederim canım saol sanırım kapasitesi fazla büyük degil

çok büyük değil evet canım, mesela 1 biberon sığıyor ancak steriliize etmek için..
ama pişirici ve parçalayıcı bölmeleri bebişin mamalarına yetecek kadar hatta fazlasını alıyor :içelim:

Canım buharlı pişirici değil de, bizim normal tencerelerin üzerine konulan, her boyuta uyum sağlayan böyle tel süzgeç gibi bir şey var. Normal tencerenin içine suyu koyuyorsun onu da üzerine yerleştirip içine sebzeleri atıyorsun. Al sana buharlı pişirici. Böyle her şeyi almıyorum ben. Yoksa mutfakta kıpırdayacak yer kalmayacak. Pratik şeyleri daha çok seviyorum.

hımmm evt ben de seninkinden aldım ama henüz kullanmadım,

benim de clipso düdüklüm var,deliklerei olan bir aparatı var.buharlı pişirme içinmiş.hiç kullanmadım.o delikli tencerenin içine oturtulan aparatı tencerin tam dibine oturuyor nerdeyse.çok az su koymak lazımki sebzelere değmesin.bu seferde korkuyorm düdüklü ya patlarsa diye.bu şekilde kullanan var mı acaba.yani imkanım varken bende o şekilde pişreyim bari sebzeleri diyorum ama emin olamadım işte

bende bekonun bebe mama robotu var.pişiriyor doğruyor parçalıyor.ben memnunum şimdilik sebzeleri buharda pişirip püre haline getirdim.kitapçığında et balık falan da göstermiş onları daha denemedim ama eminim pişiriyordur.çok kullanışlı geldi bana tavsiye ederim.

benim de clipso düdüklüm var,deliklerei olan bir aparatı var.buharlı pişirme içinmiş.hiç kullanmadım.o delikli tencerenin içine oturtulan aparatı tencerin tam dibine oturuyor nerdeyse.çok az su koymak lazımki sebzelere değmesin.bu seferde korkuyorm düdüklü ya patlarsa diye.bu şekilde kullanan var mı acaba.yani imkanım varken bende o şekilde pişreyim bari sebzeleri diyorum ama emin olamadım işte

saphiracım ben anlattığın gibi pişiriyorum arada ama kendimize :))

öerak etme hiiç bişi olmaz..patlamaz clipsolar kolay kolay kapağını ben bile zor açıyorum:)

bende klasik buharda pişirme tenceresi kullanıyorum.çelik tencere üstünde aparat var.ben de memnunum.tel süzgecimde var hemen haşlanıp süzgeçten geçiriyoruz.kolay yanii.

bende de clıpso var buharlı pısırme aparatı var atıyorum hepsını o suzgece
altında bayagı da yer kalıyor su ıcın sanırım benım kı buyuk boy
sonra cıkarıp catalla ezıyorum tamamen sıvı yapmıyorum hafıfı muhallebı kıvamında verıyorum

ben bugün düdüklüde pişirdim çorbasını.patates,havuç,kabak,ıspanak ve irmik koydum,2 bardak su,10 dk pişirdim.buharda yapmaya cesaret edemedim gene :KK70: baya fazla oldu.benim kızım için 4 porsiyon çıktı.1 porsiyonu yedirdim.diğer 3 porsiyonu minik ğlastik kaplara koyup,derin dondurucuya attım.önümüzdeki 3 gün öğle öğünü hazır yani.başkasından duymuştum derin dondurucuya atma fikrini,çok güzel geldi.buharlı pişirmede yapabilirsem tam besin kaybı olmadan dondurabilirim sanıırm :)))

saphiracım ben anlattığın gibi pişiriyorum arada ama kendimize :))

öerak etme hiiç bişi olmaz..patlamaz clipsolar kolay kolay kapağını ben bile zor açıyorum:)

hani şu tencere boyutuna göre genişletilen delikli süzgeç gibi ayaklı sepetten bahsediyorsunuz sanırım. ayakları çok kısaydı çok az su olacak altında diye almadım ben de, bir de düdüklü yok normalde tencere içine koyacağım, hala kullanıyor musunuz?:44:

X