Lekeler, Çiller Cilt Beyazlatc ve leke giderici maske tarifleri

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
arkadaşlar benim de bi tavsiyem var sizlere
bir yemek kaşığı yoğurdun içine 1 çay kaşığı karbonat koyup karıştırdıktan sonra yüzünüze sürün 20dk kadar yüzünüzde dursun,sonra yıkayın o anda bile farkedeceksiniz beyazlamayı
bu karışımı ellerinizde leke varsa oraya da uygulayabilirsiniz
hoşçakalın:KK66:

her banyoda kil sabunuyla yıkanıyorum..bende neden cildim vücudum gitgide dahada beyazlıyor diyordum..sağol bilgin için :1hug:

selam nightwish, bu kil sabunu nasl bişe ve gercekten beyazlatıyorsa gidip dükkanı kaldırabilirim koli koli alırım :KK70:
aktarlardamı satılıyor?
işe yarıyorsa alıcam

bilgi verrsen çok sevnrm cnm:eek:

kızlar bende az önce hem kendime hem anneme domates maskesini yaptım ama hergün mü yapmalıyım yoksa haftada belli bi zaman mı ayrıca çok hoşuma gitti cildim parladı resmen inşallah böyle devam eder

haftada 2 veya en fazla 3 kez yeterli sanırım canım. hergün olursa tahriş edebilir belki domates yasakkelime

arap kızı kremi duyan varmı aranzda

cil bakımı ürün tavsiyeleri başlıgında sayfası var oradan da bilgi sahibi olabilirsin ;ama karma/yaglı cilt tipindeysen daha uzak durman gereken bir krem yaag deposu içerigiyle kudurtur bol sivilce döktürür

arkadaşlar ben okurken 45 yaşında bayan hocamız vardı ve bebek gibi bir cilde sahipti...cildini nasıl bu şekilde bu yaşına kadar koruduğunu sormuştuk..ve bize verdiği cevap şuydu; her zaman sağlıklı ve dengeli beslendiğini ve aklına geldikçede bol suyla yüzünü yıkadığını söylemişti.. başka bir şey kullanmaya gerek olmadığını söylemişti.. kulağa mantıklı gelmiyormu sizcede...

cildimin hastalıklı, sarımtırak renginden kurtulmak için sanırım beyaz kil kullanmam gerekiyor . tuhaf bi cildim var yandığım zaman koyu açılmaya uğraştığım zaman açık sarı oluyor x/
Biotherm Biopur Pore Reducer Masque beyaz kil içeriyor.. annem kullanıyor ama beyazlama göremedim.. belki de türünden kaynaklanıyordur..
yoğurt - karbonat ikilisi sanırım biraz iyi geldi.. =)

nasıl yapıyorsunuz canım bu domates maskesini

1/2 domates
Un

Domatesi yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendırda suyunu çıkardıktan sonra süzgeçten geçirin ve yeteri kadar unla macun haline getirin. Maskeyi göz çevresinden ve dudaklardan uzak tutarak yüzünüze uygulayın. 5 dk sonra ılık su ile durulayarak çıkarın. Bu işlemi haftada üç kez uygulayın. Bu maske cildinizi nemlendirir, rengini açar, gözenekleri temizler, çil ve yara izlerini hafifletir.

kızlar bende cildim beyazlasın istiyorum ama bu verile tarifler işe yarar mı bilmiyorum kulanan ve kullandığı üründen memun olan arkadaşalr lütfen ayrıntılı yazın

arkadaslar su maskeyı kullandım sonuc aldım dıyen olmus mu yanı.. herkes ınternetten tvden maske tarıflerı alıp su ıse yarıyor falan yazmıs denemısler de ama bana psıkolojıkmıs gıbı geldı,, cıddı bır fark hıssettınız mı??

bu beyazlatıcı maskenin tarifini aldığım yerde de yazıyordu, cildinizdeki lekeleri hafifletir ve cilt rengini açar ama esmer tenli birini de beyaz tenli yapmaz. ama asıl ten renginiz daha açıksa ve mesela güneşte koyulaştıysa eski rengine kavuşmasını veya asıl cilt renginizin biraz olsun açılmasını sağlayabilir.

ten renginin açılması güneş görmekle ilgili birazda.. yani mesela annemin bi arkadaşı ingilterede bi sene kalmış ve hiç olmadığı kadar bembeyaz oldu diyolar, rahatsız olmuşlar hatta renginden solaryuma girmiş falan, orada havalar çok iyi değil çünkü.. güneş görmedikçe ten renginin açıldığını sanıyorum yani olduğundan daha da açık da olabilir :p
tabi bu bi düşünce ..
bizde ten rengi tam açılırken yaz geldiği için bronzlaşıyoruz belki ve daha çok açılamıyoruz..
bilmiyorum ..
yani bi ingiltere falan yaparım belki bakalım açılcak mıyım :KK70:

kızLar benim cildim zaten beyaz bu konuda bi sorunum yok =) ama tatile gittim ve geldiğimde aynaya bakamadım :KK70: yüzümde bi sivilce bile zor çıkmıştı o kdr pürüzsüzdü ama şmdi güneşten leke olmuştu .. 1 haftadır hergün salatalıqın içiyle lekelerimi ovuyorum sonrada kabuklarını yüzüme koyuorum . renkleri açıldı ve her geçen gün yok oluolar çok mutluyum :KK70: tavsiye ederm.

salatalıqın içiyle lekelerimi ovuyorum sonrada kabuklarını yüzüme koyuorum . renkleri açıldı ve her geçen gün yok oluolar

canım sen bu uygulamayı nerden öğrendin salatalık faydalı hakkatten bende deniyim bir

salatalıgı ben de duymustum cok yıllar once yapmıstım benım lekelerıme ıyı gelmemıstı ama benım cıldım yaglı

X