2010 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

bizde birazdan doktorumuza gideceğiz bir idrar kültürü istemişti bizden
idrarımda sürekli enfeksiyon oluyor buna neden olan mikrobun ne olduğunu gösteriyormuş bu tahlil

sonucu alıp doktora göstereceğim bakalım... bilmiyorumkismile

hasretciğimin hediyesinide bugün postalayacağım inşallah...
kaydirigubbakcemile5

senin adına sevindim canım eeee artık paylaşırız parayı değil miii olumunekankayizsmile şaka bir yana eşinle aranı düzeltmen iyi olmuş .....EEE tam bakım yapmışsın walla resimlerini isteriz aldıklarının ona göre

Sen Ankara'ya gel, seninle de gidip yiyelim...

Walla çok eğlenceliymiş...

Büyüklerimiz ne demiş? Erkeğin iki kaşığı varsa birini kıracaksın...

Bu arada kayınvalide İst. dan geldi... Kocasıyla kavga etmiş... Benim eve gelince, yemek yaptırdım, kapitone kestirdim... He he heeee.... Çok iyi geldi bana...alsanaalsanasmile

Hijyenim iyi bir sonuçla bekliyoruz seni..

Dilacım geçmiş olsun..

Sinpac herşey yavaş yavaş yoluna giriyor gibi, çok sevindim adına a.s.

günaydın canlarım hepinize.iyi bir hafta diliyorum herkese.opuyorumnanaktan

Yağmurcum, Pancubenim güzel haberlerle gelin inşallah doktorlarınızdan.
Kocaman olmuş olacak minikleriniz, şaşıracaksınız :)

Benim rapor almak için gittiğim doktor, usulen bebeği bi görmem lazım dedi.
Canıma minnet tabi, hemen geçiverdim ultrasona.
32+1'de 2023 gr olmuş canım oğlum, boyu da yaklaşık 44 cm'miş.
Uzun boylu bir bebek olacak dedi doktor.
Bu arada bir haftadır sol kasığım ağrıyor diyordum ya, doktor baktı ona da.
Nokta şeklinde bir fıtık var burada, ciddi birşey değil ama ağrısı rahatsız eder dedi.
Sonra kendi doktorumu aradım, dert etme, hsonu gelince bakarız, bol bol yat dinlen dedi.
Ben de işe geldim :)))
bosnacım gözün aydın canım maşşallah oğluşuna kocaman olmuş.
günaydın kızlar
bende bugün doktora gideceğim
herkez nasıl ben bugün 9 buçukta uyandım oh ne güzel oldu
seyyal ve nur gözünüz aydın diyelimmi artık
canım sende güzel haberlerle gel inşaallah.
GÜNAYDIIN BEN GELDİİMMM..off kıslarr yaa ssk ile anlaşmalı olan özel bi hastaneye gittim hafta sonu...
muayene oldum rapor almak için...
doktorun prensibi değilmişte iki hafta iki hafta veriyomuş çalışabilir raporunu gerzek ortalığı karıştırdım...
bugün gidip alıcam 5 haftalık raporumu...
doktoruma gittik kızım 1,700 olmuş yüzünüde okadar net gördümki...eşşek sıpam benim koca yanak...
neyse doktordan dönüşte kaza yaptık çok hasar yok allahtan canımıza bişiii olmadı...
ayşşş...öyle işte.öptüm hepiciinizi.
dila çok geçmiş olsun kaza için canım.Allah beterinden saklasın.kızçenide görmüşsün gözüna ydın maşşallah ona tatlım.
Oh oh, Herkesin bebişi büyümüş maaşallah :)))

Haftasonu biz de kocamla alışverişe çıktık, Bir sürü iç çamaşırı bir de pijama aldım, bir de işyeri için ayakkabı aldım... Sağolsun kocam ödeyiverdi...

Sonra kuaföre gittim, ağda, fön, kaş, bıyık falan... Sağolsun onu da kocam ödedi...

Sonra bebek odası çekmeceleri için kapitone almıştık, kenarını elde yapacaktım... Sağolsun kocam terziye verdi...

Bu arada, evin parasının 50 Milyarını bana verecek, askere giderken... 40 ını da kardeşine...

Eh artık böyle, olay neymiş: "Yemeyenin malını yerlermiş..." Bu durumda artık, ihtiyaç duyabilme ihtimalim olan herşeyi alacağım...sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey
sevindim bu haberlere sinpac cım kocan akıllanma yolunda demekki.
kıslar doktora soracağınız soru war mı bn sorularımı bi liste yaptım sizdende warsa aliim çıkıorum 20dakikayakaydirigubbakcemile2
sende güzel haberlerle gel canımcım.

PANCUBEN ve YAĞMUR sizde güzel haberler getirirsiniz inşaallah kızlar.

günaydın kızlar hepinize güzel sabahlar nasıl geçiyor bakalım biz iyiyiz keyfimizde yerinde arada sağ karnımda ağrılar oluyor ama kızımla konuşarak atlatıyoruz beraber:)))

Kızlar gebelik.org dan alıntı yaptım bu yazıyı
Okuyun mutlaka doğum psikolojinizi olumlu etkileyebilir yerimseniben

HAFTANIN ÖNERİSİ
Günlük yaşamımızda belli bir olayı tarif etmek için kullandığımız kelimeler o olayı algılayış biçimimizi derinden etkiler. NLP (nöro-linguistik programlama) teknolojisinin başarısının en önemli dayanaklarından biri kelimelerin dikkatli kullanılmasıdır. NLP öğretisi bilinçdışımıza (bilinçaltımıza) hangi mesajların gönderileceğini bilinçli olarak seçmemizi sağlar: NLP'ye göre "biz kelimelerimizi bilinçli seçerek bilinçdışımızı olumlu yönlendirebiliriz".
Doğum eylemi sizce nasıl birşey?

"ağrılı"
"korkunç gözüküyor"
"düşünmek bile istemiyorum"
"ben iğneden bile korkan bir insanım, gerisini sen düşün artık"
"bilmiyorum, deneyip göreceğiz, ama ağrı duyulduğunda yapılacak çok şeyin olduğunu biliyorum ve bu beni rahatlatıyor"
"kişiye göre değişebileceği söyleniyor ve buna inanıyorum"
Yukarıdaki cevaplardan hangisi size yakın geliyorsa, sizin bilinçaltınıza doğum eyleminizin o şekilde geçmesi emrini peşinen verdiğinizi ve doğumunuzun muhtemelen o şekilde geçeceğini büyük bir doğrulukla tahmin edebiliriz.

Bizim dilimizde "doğum sancıları" veya "doğum ağrıları" olarak ifade edilen olayın ingilizcesi "labor" yani "iş", fransızcası ise "travaille" yani yine "iş", veya daha başka bir deyişle "eylem". Dikkat ettiyseniz bu kelimelerin içinde ağrıyı çağrıştıran birşey yok, doğum sonuca ulaştıracak bir eylem olarak tarif edilmiş. Bizim toplumuzda doğum eylemi "sancı" veya "ağrı" olarak ifade edildiği sürece anne adaylarının ağrı çekmemesi mümkün görünmüyor. NLP'nin kuramlarından biri de "dünya üzerinde herhangi bir şeyi bir kişi bile yapabilmişse, bunu herkes yapabilir!" şeklindedir. Dünya üzerinde birçok anne adayı az miktarda rahatsızlık duyarak bebeklerini dünyaya getirebilmektedir. Bunun anlamı, bunu sizin de yapabileceğinizdir. Elbette bunun için NLP öğrenmeniz uzun zaman alır, ancak olaya bakış açınızı olumsuzdan olumluya çevirerek bunu başarabilir duruma gelebilirsiniz.

Şu andan itibaren size doğum sancısı veya doğum ağrısı tanımlamalarını "çöpe atmanızı" ve yerine doğru olan "doğum eylemi" tanımlamasını kullanmanızı öneriyoruz.

Yukarıdaki cümlelere gülümseyerek bakıyorsanız, sizin zihninizdeki "doğum resmi" muhtemelen zaten olumludur.

ay sormayın yaa kazasında değilim canımıza bişii olmadı allahtanda adama 100 lira verip gönderdim kızın yatağını alacaktık o kaldı...
kabus gibi bi cumartesiydi inanamıyorum salak adam iki hafta çalışabilir raporu verdi iki hafta sonrasını bilemem tekrar görmek istiyorum tekrar iki hafta vericem sonrada bir hafta bidaha vericem diyo...
ben sana bi verirsem dedim...
başhekime kadar aradım anlaşmamızı iptal ettiricem dedim...aldım istediğimi sonuç olarak onuda binbir sinirle hallettim..o öyle yapınca sincan devlet hastanesine gittim bi ihtimal alırız diye..
kadın doğumu ayırmışlar başka biyere gittik ama yolu bulana kadar canımız çıktı kocamın sinirler gerildi tabe.
oyşşşş...
öyle işte mutlucum sen hala doğurmadınmı kuzum yawwww?
sinpac hayırlı olsun aldıkların azcık koca parası yemeyi öğrenmişsin demekki....
hepinize çok çok teşekkür arkadaşlar.
DİLACIM çok geçmiş olsun tatlım.kaza nasıl oldu anlamadım ama anladığım kadarıyla atlamışsın.Allah beterinden saklasın canım.

Selam hatunlar, benim heyheylerim üzerimde yine... Biraz sakinleşeyim gelirim aranıza yine, geçmişi de okuyamadım, umarım hepiniz iyisinizdir..

Oh oh, Herkesin bebişi büyümüş maaşallah :)))

Haftasonu biz de kocamla alışverişe çıktık, Bir sürü iç çamaşırı bir de pijama aldım, bir de işyeri için ayakkabı aldım... Sağolsun kocam ödeyiverdi...

Sonra kuaföre gittim, ağda, fön, kaş, bıyık falan... Sağolsun onu da kocam ödedi...

Sonra bebek odası çekmeceleri için kapitone almıştık, kenarını elde yapacaktım... Sağolsun kocam terziye verdi...

Bu arada, evin parasının 50 Milyarını bana verecek, askere giderken... 40 ını da kardeşine...

Eh artık böyle, olay neymiş: "Yemeyenin malını yerlermiş..." Bu durumda artık, ihtiyaç duyabilme ihtimalim olan herşeyi alacağım...sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

İçimin yağları eridi valla...
Seni bütün kalbimle tebrik ediyorum opuyorumnanaktan

Günaydın herkese a.s.

Dilacığım geçmiş olsun Alah beterinden korusun...

Bosna maşallah bebişe canım kocaman olmuş... :nazar:

Doktora gidecek anneler iyi haberlerle dönün inşallah...

Hijyenim çok teşekkürler...

Anlıyorum canım, Allah yardımcınız olsun, biz de 2 yıl önce aldık çok şükür evimizi
Borç ödüyoruz 2 yıldır sıka sıka
Ama şükür az kaldı yaz sonuna kadar bitecek inş.
Siz de bi girişimde bulunun bu kiracılığın sonu yok

Hayırlısıyla git gel bakalım hasretçim

Karnım sık sık çok sertleşiyor, özellikle tuvaletim gelince taş gibi oluyor, bu normal midir öğrenebilirsen çok sevinirim opuyorumnanaktan

Valla beni işten atmazlarsa bir girişim düşünüyoruz.
Daha önce bahsetmiştim, işyerinde kara bulutlar dolaşıp duruyor, hayırlısı ile belli olsun da...
Allah size de ödeme kolaylığı versin...

[

Yazcım çok teşekkür ederim.

Bosnacım hadi hayırlı uğurlu olsun raporun..
İşyerine verdin mi raporu???

Beknurcum sağol...
İşyerine verdim, hiç umursamadılar.
Bizi ilgilendiren iznini 16 hafta olarak kullanman, ne kadarını önce ne kadarını sonra kullandığın önemli değil dediler...

Bir kadın geldi görüşmeye, gitmek bilmedi, o yüzden çok okuyamadım yazdıklarınızı, atladığım varsa kusuruma bakmayın lütfen...
Benim tonton bıdık acıktı, öğle yemeğimizi yiyip gelelim opuyorumnanaktan

Kızlarbişi anlatçam size..
Ben hep hamileliğim boyunca içten içe gıcık olurdum bizim kayınpedere... neden derseniz hiç böle bebekle ilgili ihtiyacınız nedir varmı ben alıyım gibi laflar etmedi ve etmedilerde kayınvalide de bişi demedi....Ben konusunu açar derdim ki bebek mobilyası bakıcaz filan derdim bişi demezdi..Garibim kendi babam çalışmadığı halde bile dediki bebek arabanızı ben alıcam dedi..
Bende kendimi zor tutmama rağmen eşime hiç demedim bak benim babam lafını yapıyo sizinkilerden tık yok demedim..iyiki de dememişim kızlar..
Cuma günü kayınpedere gittik..Bebekten bahsediyoduk..Nekadar bebek odaları dedi kayınpeder..Bende 2500 civarı dedim..Bana dediki "tamam kızım siz bakın bir hesap çıkartın gel benim yanıma 'baba bizim beyendiğimiz bukadar' de ben vericem parasını" dedi...Ben tabi dumur oldum.Bende kendi kendime utandım:tomato:
Ne demişler, önyargılı olmamak lazım konuşmadan önce bin kere düşünüp ondan sonra konuşmalı eğer konuşsaydım eşimin dilinden duramazdım valla

merhaba güzel anneler....
bu hafta da başladı sonu çabuk gelir inşallah...karneleri vereyim serbestim..iznim başlıyor...haftaya memlekete gidiyorum annemin yanına doğum orda olacak:)perşembe doktora gideceğiz sabırsızlanıyorum inşallah yola çıkmama engel bir durum yoktur.
bebişlerini görenlerin gözü aydın...hepsine 41 kere maşallah:nazar:

Hijyenim iyi bir sonuçla bekliyoruz seni..

Dilacım geçmiş olsun..

Sinpac herşey yavaş yavaş yoluna giriyor gibi, çok sevindim adına a.s.
Senden ne var ne yok Gamze?

canım sende güzel haberlerle gel inşaallah.

dila çok geçmiş olsun kaza için canım.Allah beterinden saklasın.kızçenide görmüşsün gözüna ydın maşşallah ona tatlım.

sevindim bu haberlere sinpac cım kocan akıllanma yolunda demekki.

sende güzel haberlerle gel canımcım.

Sen nasılsın yaz?
Selam hatunlar, benim heyheylerim üzerimde yine... Biraz sakinleşeyim gelirim aranıza yine, geçmişi de okuyamadım, umarım hepiniz iyisinizdir..
Hayırdır? Ne oldu?
İçimin yağları eridi valla...
Seni bütün kalbimle tebrik ediyorum opuyorumnanaktan

Hijyenim çok teşekkürler...

Valla beni işten atmazlarsa bir girişim düşünüyoruz.
Daha önce bahsetmiştim, işyerinde kara bulutlar dolaşıp duruyor, hayırlısı ile belli olsun da...
Allah size de ödeme kolaylığı versin...

Yazcım çok teşekkür ederim.

Beknurcum sağol...
İşyerine verdim, hiç umursamadılar.
Bizi ilgilendiren iznini 16 hafta olarak kullanman, ne kadarını önce ne kadarını sonra kullandığın önemli değil dediler...

Bir kadın geldi görüşmeye, gitmek bilmedi, o yüzden çok okuyamadım yazdıklarınızı, atladığım varsa kusuruma bakmayın lütfen...
Benim tonton bıdık acıktı, öğle yemeğimizi yiyip gelelim opuyorumnanaktan

Bosna, Canım benim...
Senden ne var ne yok?

günaydın kızlar dün çok fazla akıntım oldu 30+2 günlüğüm sizde
de oluyomu akıntı ?[/QUOT

Egecim merhaba bende de akıntı çok.yaklaşık 1 aydır.ben 29 +5 oldum. rdum doktora.normalmış.bende bahsettim sarı yada beyabi akıntı değil diye afbuyur.sanki idrar kaçıır gibi hep ıslaklık var. o da bebeğin baskısı ile hormonlar tetikleniyor dedi.ondan mış tabi sen doktoruna danış canım.

Kızlarbişi anlatçam size..
Ben hep hamileliğim boyunca içten içe gıcık olurdum bizim kayınpedere... neden derseniz hiç böle bebekle ilgili ihtiyacınız nedir varmı ben alıyım gibi laflar etmedi ve etmedilerde kayınvalide de bişi demedi....Ben konusunu açar derdim ki bebek mobilyası bakıcaz filan derdim bişi demezdi..Garibim kendi babam çalışmadığı halde bile dediki bebek arabanızı ben alıcam dedi..
Bende kendimi zor tutmama rağmen eşime hiç demedim bak benim babam lafını yapıyo sizinkilerden tık yok demedim..iyiki de dememişim kızlar..
Cuma günü kayınpedere gittik..Bebekten bahsediyoduk..Nekadar bebek odaları dedi kayınpeder..Bende 2500 civarı dedim..Bana dediki "tamam kızım siz bakın bir hesap çıkartın gel benim yanıma 'baba bizim beyendiğimiz bukadar' de ben vericem parasını" dedi...Ben tabi dumur oldum.Bende kendi kendime utandım:tomato:
Ne demişler, önyargılı olmamak lazım konuşmadan önce bin kere düşünüp ondan sonra konuşmalı eğer konuşsaydım eşimin dilinden duramazdım valla

ne güzel maşallah....bizde de durum aynı hala...hiçbir şey soran yok eşimin ailesinden
ben dayanamadım ama eşime söyledim neden bu kadar ilgisizler diye...o da ben de bilmiyorum zaten kafama takılıyor bir dahaki konuşmada sorcam dedi...
ben yapma etme dedim ama o yine de biraz sitem etti....de onlarda bizi utandıracak bir hazırlık vs zaten yokmuş....
siz daha iyisini bilirsiniz,işinize karışmak istemiyoruz,zaten uzak gelip yardım edemiyoruz telefonda sormak ayıp geliyor dedi kayınvalidecim ama bana pek tatmin edici gelmedi bu cevap.....

Son düzenleme:
ne güzel maşallah....bizde de durum aynı hala...hiçbir şey soran yok eşimin ailesinden ben dayanamadım ama eşime söyledim neden bu kadar ilgisizler diye...o da ben de bilmiyorum ztaen kafama takılıyor bir dahaki konuşmada sorcam dedi ben yapma etme dedim ama o yine de biraz sitem etti....de onlar da bizi utandıracak bir hazırlık vs zaten yokmuş....siz daha iyisini bilirsiniz,işinize karışmak istemiyoruz,zaten uzak gelip yardım edemiyoruz telefonda sormak ayıp geliyor dedi kayınvalidecim ama bana pek tatmin edici gelmedi bu cevap.....

Bencede pek tatmin edici değil canım yaa..ÇÜnkü karışmak istemeyen yine karışmaz ama maddi bakımdan desteği de ihmal etmez bence o bahane olmuş biraz sanki..

Ama çoook sevindim izne ayrılacağınaaa...Oh ne güzel bende o günleri görmek için sabırsızlanıyorum..Ben daha 1,5 ay çalışıcam...

X