gebelikte kaç ay progestan kullanmalı?

fxixndxixkiçim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
370
6
46
merhaba arkadaşlar
benim ilk haftalarda kanamam olmuştu,hatta 2 buçuk aya kadar zaman zaman tekrarlamıştı ve bu nedenle bana dr um progestan vermişti. 8 saat arayla 2 tane..günde 6 tane...2 buçuk aydan sonra kanamam tamamen kesildi çok şükür.. 3 ay dolunca da dr um artık progestanı kesebilirsin dedi...ama 2 haftadır halen kullanıyorum korkumdan...sanki kesince tekrar kanamam olacak gibi geliyor..devam etsem ne olur ? ARANIZDA BUNU KULLANAN OLDU MU? günde 2 tane alsam mesela,bebeğe bi zararı olur mu ki?
acil cevap bekliyorum kızlar....yardım edin..

merhaba arkadaşlar
benim ilk haftalarda kanamam olmuştu,hatta 2 buçuk aya kadar zaman zaman tekrarlamıştı ve bu nedenle bana dr um progestan vermişti. 8 saat arayla 2 tane..günde 6 tane...2 buçuk aydan sonra kanamam tamamen kesildi çok şükür.. 3 ay dolunca da dr um artık progestanı kesebilirsin dedi...ama 2 haftadır halen kullanıyorum korkumdan...sanki kesince tekrar kanamam olacak gibi geliyor..devam etsem ne olur ? ARANIZDA BUNU KULLANAN OLDU MU? günde 2 tane alsam mesela,bebeğe bi zararı olur mu ki?

tatlım bende kullandım kes arkadaşım daha fazla içme bebek için en önemli zaman ilk üç ay üç aydan sonra artık hareketlerine dikkat et ağır felan kaldırma zaten gerekli olsa doktorun zaten kestirmezdi bende tüp bebek yöntemiyle ikiz gebeyim valla öyle bulantı çektimki doktorum kes desin diye çok bekledim benimde kanamam vardı korkma kes ama bol bol dinlen canım:1hug:

teşekkür ederim canım,bi tek sen cevap yazdın..çok sağol desteğin için...:)inş..kavuşuruz bebişlerimize:=)

inşallah arkadaşım herkez sağ salim kavuşsun ve inşallah allahım isteyen herkeze versin bir sıkıntın olursa ben genelde tüp bebek sayfasına takılıyorum oranın bebekleri ya ordan bula bilirsin beni olurmu tatlım kendine iyi bak kafanada olumsuz şeyler getirme canım:1hug:

merhaba arkadaşlar

canım merhaba benim kanamam gelmediği halde rahimde kanama alanları gözlendi olası kanamalara karşı rahim kasılıp bebeğimi atmasın diye doktorum progestan verdi.13 gündür günde 3 defa kullanıyorum.normalde 10 gün kullan dedi doktorum ama kontrole 15 gün sonra çağırdığı için bırakmadım..sağlık ocağına gidip muayene oldum kalp atışları normaldi ve ordaki doktor kullanmamı söyledi..Kilo aldırmanın dışında sanırım zararı yok..ama sen yinede doktoruna güvenmeLisin..:emir_bebek:yerimseniben

anladım baharcım..inşallah sen de atlatırsın riskli günlerini bir an önce..ben hiç kilo almadım,o da ilginç..yani şöyle söyliyim,tam 2 aydır günde 6 adet progestan kullanmama rağmen, hamile kalmadan önceki kilomdan 1 kilo fazlayım sadece..
demek sizin sağlık ocağında kalp atışlarına bakılabilio,ne güzel..burda öyle bi imkan yok..ancak özeline gidersen...

anladım baharcım..inşallah sen de atlatırsın riskli günlerini bir an önce..ben hiç kilo almadım,o da ilginç..yani şöyle söyliyim,tam 2 aydır günde 6 adet progestan kullanmama rağmen, hamile kalmadan önceki kilomdan 1 kilo fazlayım sadece..
demek sizin sağlık ocağında kalp atışlarına bakılabilio,ne güzel..burda öyle bi imkan yok..ancak özeline gidersen...

canım yaaa ben 5 kilo aldım anlamıyorum dobiç oldumm bebeğim sağlıklı olsunda değer diyorum ama insan yinede aynalara küsüyor:emir_bebek: birde progestanı bilirsin yuvarlak içerken çok zorlanıyorum 1 saat geçmeden de sersemletiyor beni.Bulantılarım da akşamları var ilginç..kafamçokkarıştı canım inşallah bebeğimizi sağlıkla kucağımıza alırızzz rabbim onları bize bağışlasın..:nazar::nazar::emir_bebek::nazar::nazar:

amin canım...inşallah sağlıkla gelirler dünyaya.....
benim de bulantım hep akşam oluyodu....hiç sabah bulantısı yaşamamıştım...
küsme aynalara küsme, zaman geçivericek inş çabucak ve bebişimizi emzirdikçe vericez kiloları :)

merhaba arkadaşlar
henüz 7 haftalık hamileyim.hiç şikayetim olmadıgı halde bi doktor progestan,megedayn,gynoferon yazdı.Yeni başka bi dokora göründüm kızdı ve ilk 3 ay hiçbir ilaç kullanma dedi ne yapacagımı şaşırdım iki arada kaldım.Bu ilaçları kullanan varsa bana fikir verebilirmi?

Canım progestanı ben de kullanıyorum. Ama bildiğim kadarı ile düşük tehlikesi olduğu durumlarda, özellikle kahverengi lekelenme ya da kanama olursa kullandırılıyor. Genelde 3. aydan sonra bu ilacı kullanmayı kestiriyo doktorlar.
Ben 13. haftamdayım, 1 aydır kullanıyorum, çünkü ben maalesef 8. haftamda kanama geçirdim, şimdide rahmimde halen kanama odağı var, bu nedenle doktorum biraz daha kullanmamı istedi.
100 lük olanından günde 2 tane kullanıyorum. (ilk kanama olduğunda günde 3 dü, şimdi ikiye düşürdük) Birde bu ilacı birden kesmemek gerekiyormuş, benim doktorum bırakacağım zaman günde 1 e düşürüp 1hafta kadar da öyle içeceğimi sonra keseceğimi söyledi. Eğer birden bırakırsak kanama tekrar edebilir dedi.
Doktorum verdiyse kullan tabii ki, ama bir dahaki kontrolünde neden kullandığını sor istersen.
ınşallah bir problem yoktur, belki önlem amaçlı kullanmanı istemiştir doktorun.
ınşallah hepimiz sağ salim kucağımıza alır, analı babalı sağlıkla büyütürüz bebişlerimizi :)

merhaba arkadaşlar

Bende ilk 3 ay kullandim canm. Ama 5 6 aya kadar kullanani duydum. Sen bir doktorunla gorus. Hatta gecen ay vajinal agrilarim oldu doktor bu sefer vajinal yolla kullanabilirsin dedi. Ama ben kullanmadim. Kendiliginden gecti. Bu arada bende asiri derecede tuylenme yaptı gobek cevremde. Doktor dogumdan sonra dokulecegini söyledi

inşallah arkadaşım herkez sağ salim kavuşsun ve inşallah allahım isteyen herkeze versin bir sıkıntın olursa ben genelde tüp bebek sayfasına takılıyorum oranın bebekleri ya ordan bula bilirsin beni olurmu tatlım kendine iyi bak kafanada olumsuz şeyler getirme canım:1hug:

Canım merhaba hem ikiz gebelik hem tüp bebek miş senin ki şuan bende senin gibiyim inşallah almışsındır sağ salim çocuklarını kucağına ya benimde bi sorum olacak dogumun sezeryan mi oldu yoksa normal mi bide kac haftalik dünyaya geldi şimdiden tşk ederim:))

X