Sevgilim 1 sene okulu uzatmış..

e sevgilinde haklı,başına gelecekleri biliyo...
ben erkek olsam kessinlikle uzatırdım okulu.Geri bu halimle de çok kere niyet ettim ama,içim elvermedi vaktinde bitirdim-inşallah pişman olmam...
Neden erkek olsam?
düşünsene hayatın ennn gamsız yılları.
Kendin de öğrenci misin bilmiyorum ama öğrencilik çok rahat bir müessese.Yaptığı hiçbir iş olmasa bile "öğrenci" sıfatıyla takdir görüyor,yaşamını bi şekilde sürdürüyor.
Mezun olunca ne olacak?
hemen kapıda bekleyen bi askerlik derdi.En az 6 ay!!
sevgilin rahat bi insanmış,sıcak evinden okula bile gitmeyen bi insan 6 ay devlete kul köle olmak için neden heves etsin??
Sevmediği bi duruma varmayı uzatmak istiyor olabilir.
Hadi askerlik geçti..iş arama derdi var.Öğrenci diye her türlü anlayış gösterilen çocuk eve geldiği anda göze batar.
"eee,okuttuk ettik,şimdi ne oalcak?"
Aile bunu belli etmese de çocuk bundan rahatsız olur..İş arama süresi arttıkça ayıplanmaya başlar..
E hadi iş de buldu,ya da devlet dairesine girdi.
Şimdi ne olacak???
bir ömrünü bir büroda çürütecek!
çalışmak güzel...bunu biliyorum,annem benim beynime bu cümleyi kazıya kazıya büyüttü.Kendi ayakların üstünde durmak da güzel..
Ama çalışma hayatına girdiğim şu son bi ayda farkettim ki çalışmak gerçekten insanın bütün ömrünü yiyen bişey!
para alıcam diye zamanını satmak :-S
sevdiklerinin düğünlerini kaçırmak,kızının mezuniyetine gidememek,uzak şehirdeki sevgilinle aran bozulunca otobüse binip gitme imkanına sahip olmamak :KK53::KK53:
Peki nereye kadar??
Emekli olana kadar!
nerden baksan 45-50!
gençliğin gidene kadar...
yani bu şartlar altında hayattan sadece 1 senecik çalmak istemesi suç mu sence???
Ben olsam anlayışla karşılardım..
Bak benim patronum okulu yarım dönem erken bitirmiş,hep üstten ders ala ala..
okul bittiği gibi çok güzel bi yerde işe başlamış,sonra evlenmiş,evlendiği sene de hamile kalmış..
çok iyi niyetli-anaç bi kadın,inşallah mutludur ama bana hep "uzatabiliyosan okulu uzat" dedi tanıştığımdan beri.
"Hayatın en güzel yılları kıymetini bil" de en sık kullandığı ikinci cümle :)

sana tavsiyem,birbirinizi çok boğmayın,hiçbi konuda!

e sevgilinde haklı,başına gelecekleri biliyo...
ben erkek olsam kessinlikle uzatırdım okulu.Geri bu halimle de çok kere niyet ettim ama,içim elvermedi vaktinde bitirdim-inşallah pişman olmam...
Neden erkek olsam?
düşünsene hayatın ennn gamsız yılları.
Kendin de öğrenci misin bilmiyorum ama öğrencilik çok rahat bir müessese.Yaptığı hiçbir iş olmasa bile "öğrenci" sıfatıyla takdir görüyor,yaşamını bi şekilde sürdürüyor.
Mezun olunca ne olacak?
hemen kapıda bekleyen bi askerlik derdi.En az 6 ay!!
sevgilin rahat bi insanmış,sıcak evinden okula bile gitmeyen bi insan 6 ay devlete kul köle olmak için neden heves etsin??
Sevmediği bi duruma varmayı uzatmak istiyor olabilir.
Hadi askerlik geçti..iş arama derdi var.Öğrenci diye her türlü anlayış gösterilen çocuk eve geldiği anda göze batar.
"eee,okuttuk ettik,şimdi ne oalcak?"
Aile bunu belli etmese de çocuk bundan rahatsız olur..İş arama süresi arttıkça ayıplanmaya başlar..
E hadi iş de buldu,ya da devlet dairesine girdi.
Şimdi ne olacak???
bir ömrünü bir büroda çürütecek!
çalışmak güzel...bunu biliyorum,annem benim beynime bu cümleyi kazıya kazıya büyüttü.Kendi ayakların üstünde durmak da güzel..
Ama çalışma hayatına girdiğim şu son bi ayda farkettim ki çalışmak gerçekten insanın bütün ömrünü yiyen bişey!
para alıcam diye zamanını satmak :-S
sevdiklerinin düğünlerini kaçırmak,kızının mezuniyetine gidememek,uzak şehirdeki sevgilinle aran bozulunca otobüse binip gitme imkanına sahip olmamak :KK53::KK53:
Peki nereye kadar??
Emekli olana kadar!
nerden baksan 45-50!
gençliğin gidene kadar...
yani bu şartlar altında hayattan sadece 1 senecik çalmak istemesi suç mu sence???
Ben olsam anlayışla karşılardım..
Bak benim patronum okulu yarım dönem erken bitirmiş,hep üstten ders ala ala..
okul bittiği gibi çok güzel bi yerde işe başlamış,sonra evlenmiş,evlendiği sene de hamile kalmış..
çok iyi niyetli-anaç bi kadın,inşallah mutludur ama bana hep "uzatabiliyosan okulu uzat" dedi tanıştığımdan beri.
"Hayatın en güzel yılları kıymetini bil" de en sık kullandığı ikinci cümle :)

sana tavsiyem,birbirinizi çok boğmayın,hiçbi konuda!

Baya icini dokmussun :) ailesi harc oderken laf ediyor gercekten cok laf ediyorlar senin ikinci ogretim harcini oduyoruz diye, okul uzayinca 1 sene daha harc odeyecekler, daha cok lafini edecekler

Ailesinin maddi durumu iyi olsa pasa istedigi kadar okul uzatsin

Ama ailesi diyor ki zaten universiteyi ilk senende kazanamadin, sana senelerce dersane parasi odedik diyorlar

Paranin lafini cok ediyorlar yani

Mezun olmasi gerek seneeye cunku kardesi universite okuyacak ailesi iki cocuk birden okutamayiz diyorlar

Maddi skntilardan dolayi bu cocugun malesef okul uzatmaya luksu yok :KK50:

Baya icini dokmussun :) ailesi harc oderken laf ediyor gercekten cok laf ediyorlar senin ikinci ogretim harcini oduyoruz diye, okul uzayinca 1 sene daha harc odeyecekler, daha cok lafini edecekler

Ailesinin maddi durumu iyi olsa pasa istedigi kadar okul uzatsin

Ama ailesi diyor ki zaten universiteyi ilk senende kazanamadin, sana senelerce dersane parasi odedik diyorlar

Paranin lafini cok ediyorlar yani

Mezun olmasi gerek seneeye cunku kardesi universite okuyacak ailesi iki cocuk birden okutamayiz diyorlar

Maddi skntilardan dolayi bu cocugun malesef okul uzatmaya luksu yok :KK50:

Evet ya,hakkaten en uzun yazmışım :KK1:
Ama eşşşek kadar adam,ailesine yük olmadan okumanın da bulur bi yolunu.
Ben bile ailem paranın p'sini dile getirmediği halde üni hayatım boyunca ufak tefek işlerde çalıştım,gezi paralarımı kendi palyaçoluklarımdan falan çıkarttım.
Üniverisitenin olduğu bi şehirde kafelerde iş bulmak hiç de zor olmasa gerek.
Ya da çağrı merkezleri,Mavi-DeFacto falan...
okulu uzattığına göre devam zorunluluğu yoktur derslerinde,pek rahatlıkla böyle bir işe girip kirasını-harç parasını çıkartabilir.

bi de tatlım durup durup "harç paran şu kadar", "benim elime bakıyosun", "zaten kaçıncı senende girdin" diye laf sokan bi aileye kim neden koşa koşa gitmek istesin ki..
eve gitse en çok duyacağı cümle "hala evdesin..çık iş ara...ne biçim erkeksin,erkek dediğin limon satar eve para getirir..."
Çekilecek çile değil,yeminle çok acıdım sevgiline :KK43:
inşallah 2014 atamalarıyla atanır da kurtulur babasının dilinden :-/
bu arada aynı şehirde mi yaşıyosun ailesiyle??

Son düzenleme:
Evet ya,hakkaten en uzun yazmışım :KK1:
Ama eşşşek kadar adam,ailesine yük olmadan okumanın da bulur bi yolunu.
Ben bile ailem paranın p'sini dile getirmediği halde üni hayatım boyunca ufak tefek işlerde çalıştım,gezi paralarımı kendi palyaçoluklarımdan falan çıkarttım.
Üniverisitenin olduğu bi şehirde kafelerde iş bulmak hiç de zor olmasa gerek.
Ya da çağrı merkezleri,Mavi-DeFacto falan...
okulu uzattığına göre devam zorunluluğu yoktur derslerinde,pek rahatlıkla böyle bir işe girip kirasını-harç parasını çıkartabilir.

bi de tatlım durup durup "harç paran şu kadar", "benim elime bakıyosun", "zaten kaçıncı senende girdin" diye laf sokan bi aileye kim neden koşa koşa gitmek istesin ki..
eve gitse en çok duyacağı cümle "hala evdesin..çık iş ara...ne biçim erkeksin,erkek dediğin limon satar eve para getirir..."
Çekilecek çile değil,yeminle çok acıdım sevgiline :KK43:
inşallah 2014 atamalarıyla atanır da kurtulur babasının dilinden :-/
bu arada aynı şehirde mi yaşıyosun ailesiyle??

Bir ise gir diyorum bazen de iste skstirmiyorum dedigin gibi ise girmeye niyeti olan adam 3 yilda is bulurdu heralde :)

Sevgilim zaten mezun olunca aile evine geri donmeyi dusunmuyor kendisine ev tutacakmis. Evet ailesiyle ayni sehirdeyiz ayni mahallede oturuyoruz.

Ailesinin bu kadar para lafi etmedi benim de hosuma gitmiyor :KK50:

X