Ahşap Boyama (Tepsi)

wampirella_mk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2008
287
2
axi000vw0.jpg

axi001kd7.jpg

bbunlarıda annem yaptım..ablam ve eniştemin resimleri..resimleride kendim photoshopda yapmıştım :) resim dahil herşey bnm el emeğim yani:):1closedeyes:

cnm nasıl yapıldığını sormuşsun..o resmi photoshopta yaptım çıktısını aldım..mdf tepsiyi hazır aldım..koyu kahve eskitme ahşap boyassı ve transfer tutklaı aldım..tepsinin her yerini boyadım resim olan yeri öenmesemeden boyadıım :)

sonra resmi transfer tutkalıyla oraya yapştırdım..hava kabarcıı olmasın die üstünden bezle sildim..iice yapışmasını sağladım.. biraz zaman geçince tutkalı resmin üstünede sürdüm..

sonra kurumaya bıraktım..kuruyunca su bazlı vernikle boyadım..

bu kadar cnm..

emeğinize sağlık güzel bir çalışma olmuş bacım, ben de ahşap kursuna gidiyorum, çok masraflı kursdan ayrılmayı düşünüyorum, inanın yoruluyorum hem dikiş hemde ahşap kursuna gittiğim için birinden vazgeçdim...

emeğinize sağlık güzel bir çalışma olmuş bacım, ben de ahşap kursuna gidiyorum, çok masraflı kursdan ayrılmayı düşünüyorum, inanın yoruluyorum hem dikiş hemde ahşap kursuna gittiğim için birinden vazgeçdim...

merhaba ..
gercekten ahşap masraf gerektıren bır calışma..
hocanızla konuşup kucuk plakalar hazırlatsanız marangoza..
plakaların uzerne yaparsınız calışmalarınızı kabul ederse..
plakaların boyutları 20 ye 20 olsun mesela yeterlıdır bence..
aynı boyayı hepsınde kullanır ışlem ıcın bırşey almış olursunuz..
ya da rıca edersınız arkadaşlarınıza bazılarını plaklar kucuk cunku..

ahşap boyama kursunun masrafları hakkında bilgi sahibi olan yokmu arkadaşlar ?????

işlem bır boyayla bıtmedıgı ıcın hangı masrafı yazacagımı bılemedım..
ben sıze soyle yazayım bır servıs tepsısı ıstıyorsunuz mesela..
tek renk boyayıp bırakabılırsınız ama hıcmı hıcbır ozellıgı olmaz sıradan pazarda satılanın ahşabı olur sadece..
ama dersenızkı orjınal bırşey olsun..
işte o zaman zevkınız gordugunuz secıme gore belırlenıp masrafı soylenır..
arkadaşımızın yaptıgı pek masraflı degıl..
bıır tepsı veya kutu vs,bır resım fotokopısı boyutuna gore ,boya, fırca ve vernık:)gıbı

ahşap boyama kursunun masrafları hakkında bilgi sahibi olan yokmu arkadaşlar ?????

işlem bır boyayla bıtmedıgı ıcın hangı masrafı yazacagımı bılemedım..
ben sıze soyle yazayım bır servıs tepsısı ıstıyorsunuz mesela..
tek renk boyayıp bırakabılırsınız ama hıcmı hıcbır ozellıgı olmaz sıradan pazarda satılanın ahşabı olur sadece..
ama dersenızkı orjınal bırşey olsun..
işte o zaman zevkınız gordugunuz secıme gore belırlenıp masrafı soylenır..
arkadaşımızın yaptıgı pek masraflı degıl..
bıır tepsı veya kutu vs,bır resım fotokopısı boyutuna gore ,boya, fırca ve vernık:)gıbı
sanırım 20 ıle 30 arası tutar..

X