Doğuma Hazırlık hamilelik ve dualar

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

naz&pxixtxixrcxixk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2008
1.296
2
Arkadaşlar islam ülkelerinden birinde yaşayan bir arkadaşım hamile olduğumu duyunca oradaki bir kitaptan bu bilgileri benim için çevirip yollamıştı. Sizlerin bu tarz bir desteğe ihtiyacınız olacağı düşüncesi ile foruma ekliyorum.
Gıda kadar dualarla da besleyelim bebişleri...

HAMİLELİĞİN 3.AYI:
  • PERŞENBE VE CUMA GÜNLERİ ALİ İMRAN SÜRESİNİ OKU. SONRA 140 SALÂVAT GETİR.
  • NAMAZLARDAN SONRA ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE SALÂVAT GETİR. HER HAFTA BUĞDAY, ET VE SÜT AL.
  • SABAHLARI BİRAZ BAL YE. HERGÜN AÇ KARNINA 1 ADET ELMAYA AYETELKÜRSÜYÜ OKU VE YE

9 AY BOYUNCA DEVAMLI YAPABİLECEĞİN GENEL TAVSİYELER
1-HEP ABDESTLİ OLMAYA ÇALIŞ. ÖZELLİKLE YEMEK YERKEN.
2-BÜTÜN GÜNAHLARDAN KORUNMAYA BAK.
3-ELİNDEN GELDİĞİNCE MÜSTEHAP OLAN ŞEYLERİ YAPMAYA ÇALIŞ.
4-GECELERİ AYNAYA BAKMA.
5-SİNİRLENME. HUZURLU VE SAKİN OL.
6-KURAN DİNLEMEYE VE OKUMAYA ÇALIŞ.
7-NAMAZLARDAN SONRA 34 ALLAHUEKBER,33 ELHAMDULİLLAH VE 33 DEFA SUBHANALLAH DE.
8-SULU VE SAĞLAM BİR NARA 40 DEFA YASİN SÜRESİNİ OKU. BİR ANDA OKUMAYABİLİRSİN. MESELA KAÇ GÜNDE 1 HAFTADA OKU. HATTA EŞİN DE OKUYABİLİR. SONRA O NARI YE. RİVAYETLERDE 40 GÜN VE 40 KEZ YAPILAN AMELLER FAZİLETLİDİR. UNUTMA 9 AY BOYUNCA YAPACAKSIN BUNLARI.
9–1 ELMAYA 40 DEFA YUSUF SÜRESİNİ OKU.
10-EN AZ 40 GECE KILABİLİRSEN GECE NAMAZI KIL.
11–40 CUMA GÜNÜ CUMA GUSLÜ AL. CUMA NAMAZI OKUMADAN HER CUMA CUMA GUSLÜ YA DA İŞE GİTMEDEN SABAH HEMEN AL GUSLÜ NİYET EDERKEN DE CUMA GUSLÜNE NİYET ET. BUNU 40 CUMA BOYUNCA YAP. GENEL OLARAK HAMİLELİLİK DÖNEMİ 40 HAFTA. VE HADİSLER DE DİYOR Kİ:40 CUMA GUSLÜ ALAN KABİR AZABINDAN KURTULUR.
12-HAMİLELİK BOYUNCA 1 KERE DE OLSA KURAN HATİM ET.
13-HERGÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 50 DEFA İHLÂS SÜRESİNİ OKU.
14-HERGÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 50 DEFA KADİR SÜRESİNİ OKU.
15-HERGÜN 140 DEFA SALÂVAT GETİR.
16-NAMAZLARDAN SONRA 70 DEFA ESTAĞFİRULLAHE VE ETUBE İLEYH DE VE TÖVBE ET.
17– 40GÜN BOYUNCA AÇ KARNINA KURU ÜZÜM YE. HERGÜN 21 ADET KURU ÜZÜM VE HER KURU ÜZÜM YERKEN BESMELE ÇEK. YANİ 21 KURU ÜZÜME 21 BESMELE.
18-BEBEK HAREKET ETTİĞİ HER AN ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE SALÂVAT GETİR VE İHLÂS SÜRESİNİ OKU.
19-ALLAHI ÇOK DÜŞÜN.
20-İNSANLARA YARDIM ET.
21-MÜMİN İNSANLARIN YÜZÜNE BAK.
22-GIYBETTEN VE YALANDAN UZAK DUR.
23-NAMAZINI VAKTİNDE KIL.
24-DEVAMLI ALLAH ALLAH DİYE ZİKİRDE BULUN.
25-EĞER EVLADININ SABIRLI OLMASINI İSTİYORSAN ELİNİ KARNININ ÜZERÜNE KOY VE ASR SÜRESİNİ OKU.
26-EVLADINA HAYIRLI BİR İSİM KOY VE DAHA KARNINDAYKEN ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE İSMİYLE ONA HİTAP ET. UNUTMA ÇOCUĞUN ANNE BABA ÜZERİNDEKİ HAKKI ANNE VE BABANIN ONA HAYIRLI BİR İSİM VERMELERİDİR.
27-ENBİYA SÜRESİNİ OKUMAK EVLADIN SALİH BİR EVLAT OLMASINA YARDIM EDER.
28-EĞER ANNE VE BABANIN ÇOCUKLA ÇOK İYİ BİR İLİŞKİSİ, BAĞI, DİYOLAĞU OLMASINI İSTİYORSAN ÇOCUK DOĞMADAN ANNE VE BABA EVLATLARIYLA KONUŞMALILAR VE ÇOCUK DOĞDUKTAN SONRA BU SESLERE AŞİNA OLACAKTIR.
29-HAMİLELİK ESNASINDA DÜZENLİ BESLENME VE TEMİZLİĞE ÇOK ÖNEM VERİLMELİDİR.

ARMUT: EĞER ANNE HAMİLEYKEN ARMUT YERSE EVLADI GÜZEL VE İYİ AHLAKLI OLUR. KALBİN GÜÇLENMESİNE, MİDENİN TEMİZLENMESİNE, GÜZELLİK VE CESARET VERİR. ARMUTTA B1,B2,B6 VE C VİTAMİNİ VARDIR.
NAR: CUMA GÜNLERİ KAHVALTI YAPMADAN NAR YEMEK ÇOK İYİDİR. BULANTIYI ENGELLER. KANSIZLIĞI GİDERİR. TANSİYONA DA İYİDİR.
İNCİR: KURANDA ADINA YEMİN EDİLEN MEYVEDİR. AĞIZ KOKUSUNU GİDERİR VE KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR
KAVUN: ANNE HAMİLEYKEN KAVUN YERSE EVLADI GÜLERYÜZLÜ OLUR.

BUNLARIN YANISIRA; BADEM, SEBZELER, HURMA, BALIK, MERCİMEK, LAHANA, MARUL, BAL, FASÜLYE, ŞEFTALİ, ZEYTİNYAĞI, FINDIK VE SÜT ÜRÜNLERİ TÜKETMEK ÇOK YARARLIDIR. FINDIK VS YERKEN AŞIRIYA KAÇMAMAK İYİDİR.

BUNLAR HEM TIPTAN HEM DE HADİSLERDEN YARARLANILARAK EDİNİLMİŞ BİLGİLERDİR.

MERHABA NAZ PITIRCIK BEN DE EKİM ANNESİYİM. YAZDIKLARINI OKUDUM VE ÇOK BEĞENDİM.BEN DE 5.AYDAYIM 20 HAFTA 1 GÜNLÜĞÜM.YAZDIKLARININ ÇOĞUNU YAPMAK İÇİN ÇABA SARFEDİYORUM.ACABA BENİM İÇİN DE ÇEVİRTTİRMEN MÜMKÜN MÜÜÜ CADIARZU BU AYDA YAPILMASI GEREKENLERİ.:emir_bebek:OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.Şeniz

çok teşekkürler....
ben doğuma gitmeden 40 gün günde 71 kere Ayetel Kürsi okudum...
36+4 de kontrolum vardı ve ben yolda en son duamı okudum farkında olmadan o gün bitmişti...
hastaneye gittiğimde sağlık problerim yüzünden bebeğimi erken alacağını söyledi dr um...
ve inanıyorum ki duamın tam o gün bitmesi bir mucizeydi benim için...
kızım erken doğdu ama maşallah hiçbir sorunumuz yoktu ikimizde de...
yüreğinizdeki inancı yitirmeyin arkadaşlar Rabbim mükafatını gerçekten veriyor...

Bence de yüreklerimizde umudumuz oldugu sürece, Rabbim işimizi kolaylaştıryor...
Ben hamile kaldığım andan itibaren hep bebeğimin sağlığı için dua ettim...
8 mayısta ise kalbi durduğu için alınmak zorunda kaldı:KK43: O an hayatta en değerlimi kaybettim ve dünya başıma yıkıldı..Soylenen sözler bom boştı...
hala da içim sızlıyor,ama biliyorum ki bunda da benim bilmediğim bir hayır var.
inşallah üç ay sonra tekrar denemeye başlayacağız, ben sizlere(tüm hamilelere) dua ediyorum siz de bana ederseniz sevinirim.
Başta da söylediğim gibi bu duaları arkadaşım yolladı.Benim hamileliğim sonlandığı için göndermeyi kesmişti; ama dun konustum diğer ayları da sizin için çevirip yollayacak.

ay ben daha yen, gördüm canım bu yazdığını..
4.aydayım ben şükür Şeniz

Evet biliyorum 4. aydasin ve bildigim kadarı ile Alalh nasip ederse cici mi cici bir kızın olacak :)) Gözüm ve dualarım sizin üzerinizde :nazar:Allah sağlıklı ve gönlünüzdeki dualardaki gibi evlatlarını kucağınıza almayı nasip eder inşallah..
Canım bence sen şimdilik bunrada yazan dualara devam et, ara verme..Arkadaşıma mail attım gonderecek umarım erken yollar...

Naz-Pıtırcak Merhaba ben Ekim annesi olacağım inşallah Rabbim nasip ederse sizden ricam banada dua eder misiniz birde günlük yapabileceğim kısa dualar varsa yazabilir misiniz ??? şimdiden tşkkürler:emir_bebek:

Naz-Pıtırcak Merhaba ben Ekim annesi olacağım inşallah Rabbim nasip ederse sizden ricam banada dua eder misiniz birde günlük yapabileceğim kısa dualar varsa yazabilir misiniz ??? şimdiden tşkkürler:emir_bebek:

canım dualarım seninle, sen de bana dua et de hayırlı zamanda hayırlısı ile hamile kalyım ve bu sefer bebeğimi kucağıma almak nasip olsun..
yukarı day yazanlar dışında bi şeyler bulursan buraya eklerim.
ama ay ay yapılcakların dışındakiler genel yapılması gereken şeyler zaten. Bence ay ay belirtilmesi düzenli olmasi için iyi ama onun dışında yer gök dua ile, ordakiler başka ayda dilediğin kadar yapılabilir.

[/COLOR]
MERHABA NAZ PITIRCIK BEN DE EKİM ANNESİYİM. YAZDIKLARINI OKUDUM VE ÇOK BEĞENDİM.BEN DE 5.AYDAYIM 20 HAFTA 1 GÜNLÜĞÜM.YAZDIKLARININ ÇOĞUNU YAPMAK İÇİN ÇABA SARFEDİYORUM.ACABA BENİM İÇİN DE ÇEVİRTTİRMEN MÜMKÜN MÜÜÜ CADIARZU BU AYDA YAPILMASI GEREKENLERİ.:emir_bebek:OLURSA ÇOK SEVİNİRİM.Şeniz

Ne güzel yazılanların biri tarafından yapıldığını bilmek beni çok mutlu etti:sm_cool:
allah dualarını kabul eder inşallah:nazar:
Sağlıklı, sıhhatli, anne babasına hayırlı bir evlat sahibi olursun ve bize güzel haberlerini verirsin

[/COLOR]

Ne güzel yazılanların biri tarafından yapıldığını bilmek beni çok mutlu etti:sm_cool:
allah dualarını kabul eder inşallah:nazar:
Sağlıklı, sıhhatli, anne babasına hayırlı bir evlat sahibi olursun ve bize güzel haberlerini verirsin

AMİNNN.. DUALARIN VE DUALARIMIZ KABUL OLUR İNŞALLAH.RABBİM HEPİMİZE RUHEN VE BEDENEN SAĞLIKLI,SIHHATLİ,HAYIRLI,İYİ HUYLU EVLATLAR NASİP ETSİN.:emir_bebek:BİZLERİ DE BİR ÇIRPIDA KURTARIVERSİN İNŞALLAH.:kahve:

merhaba arkadaşlar,
bu bölümü kendim için arkadaşımın çevirdikleri duaları paylaşmak için açmıştım.
ama sonrasında bu dualar kitap olarak Türkiyede de yayınlanmış ve yazarı kitabın başına izinsiz olarak yayınlanması kul hakkına girer, diyerek bir de vebal yüklemiş.
bunu öğrendiğimde üzüldüm buraya yazsam, bu seferde kitabın ön tanıtuımını yaptı şimdi de buyrun bu kitapta herşey va ronu alın diyo gibi olacak diyerek tekrar yazmadım.
bazı arkadaşlara da içinde bulundukları aya ilişkin duaları göndereceğimi söylemiştim, gönderemememin nedeni budur..
kusura bakmayın:çok üzgünüm:

merhaba arkadaşlar,
bu bölümü kendim için arkadaşımın çevirdikleri duaları paylaşmak için açmıştım.
ama sonrasında bu dualar kitap olarak Türkiyede de yayınlanmış ve yazarı kitabın başına izinsiz olarak yayınlanması kul hakkına girer, diyerek bir de vebal yüklemiş.
bunu öğrendiğimde üzüldüm buraya yazsam, bu seferde kitabın ön tanıtuımını yaptı şimdi de buyrun bu kitapta herşey va ronu alın diyo gibi olacak diyerek tekrar yazmadım.
bazı arkadaşlara da içinde bulundukları aya ilişkin duaları göndereceğimi söylemiştim, gönderemememin nedeni budur..
kusura bakmayın:çok üzgünüm:

ben de böyle şeyleri hiç anlayamamışımdır..

daha cok kişi faydalansın işte ne var aslında,,
ticari kaygı mı giriyor işin içine nedir?CADIARZU

sen saol canım,düşünmen istemen yeter....:1hug:

X