Plasenta previa

Eeeh pilav şart oldu o zaman, yaparım. Sarma sık yaptığım bir şey benim, özellikle etli. O yüzden çok sorun değil, yormuyor beni. Hünkarımın beğendisi aslında kolay yemek yaa. Bir tek patlıcanları ocakta közlemekk ve onları soymak uzun sürüyor. Gerisi kolay. Bir evde en güzel yer mutfak benim için, yemek yapmayı çok severim :) Tatlımı, çorbamı, zeytinyağlılarımı yarın yapacağım. Servis için maydanoz,dereotu v.s. sebzeleri yarın ince ince kıyıp hazırlayacağım, cumartesi günü ince işlerle uğraşmak istemiyorum. Yarın bütün gün mutfaktayım artık. Cumartesi sabahı patlıcanları közleyip hazırlarım.

Bir tek şeye karar veremedim, acaba hünkar beğendinin beğendi kısmını da cuma yapsam, bir tek hünkar (et) kısmını mı cumartesi akşam üstüne bıraksam. Hatta onu da mı cumadan yapsam. Siz olsanız ne yapardınız ? Yoksa hünkar beğendiyi cumadan yaparsam cumartesiye hoş olmaz mı, bayatlar mı?

ufak tefek seni oyalayacaklari cumadan yap.. cumarteside taze taze yap derim... Heleki içlerinde benim gibi bir cins varsa o yemek nezaman pişmiş dolaba girmismi vs.. hele dolaba girdiyse zaten yemem ben... Nerden anlican dersen anlıyorum yerken dolaba gireni ben... Uyanık annem bir gün denemek için dolsptaki yemeği bi güzel kaynatip yeni yapmış süsü verip önüme koydu.. tabi bir kaşık almamla lavoboya cikartmam bir oldu .. annem bi ton söylendi nesi var bu yemeğin diye. Ama gelde bana anlat...

Ben şimdi biraz ev süpüreyim, camlar hep açık olduğu için, hemen tozlanıyor. Bugün süpürge makinasını açayım, cumartesi sabahı sadece vileda yaparım.
Pepuke kayıp bugün.

ufak tefek seni oyalayacaklari cumadan yap.. cumarteside taze taze yap derim... Heleki içlerinde benim gibi bir cins varsa o yemek nezaman pişmiş dolaba girmismi vs.. hele dolaba girdiyse zaten yemem ben... Nerden anlican dersen anlıyorum yerken dolaba gireni ben... Uyanık annem bir gün denemek için dolsptaki yemeği bi güzel kaynatip yeni yapmış süsü verip önüme koydu.. tabi bir kaşık almamla lavoboya cikartmam bir oldu .. annem bi ton söylendi nesi var bu yemeğin diye. Ama gelde bana anlat...

Ortak bir yönümüz varmış canım :KK1: Ben de öyleyim, o yüzden evde hep günlük yemek yaparım ben, dolapta pek birşey bulundurmam. Hamileyken ilk defa misafir ağırlıyorum, cumartesi panik yapar mıyım acaba yavaşlıktan dolayı dedim. Ama haklısın en güzeli taze taze, eşimin kardeşi bize yemeğe geldiğinde hep şaşırır nasıl tam yemek saatine taze taze pişiriyorsun diye. Zaten zeytinyağlılarda 1 gün önce yapılması makbuldür, dinlenmesi gerekiyor onların. Hoş ben onları da sıcak yiyorum normalde, sarma hariç :)

he he he :KK52::KK52: Yemeğe o kadar dalmışım ki previalı muamelesi gördüğümü fark etmemişim :KK52::KK52:Evet, buradaki hepimiz doğurunca istifamızı vereceğiz. Benim 3.haftamda vve sanırım 12. haftamdı 2 kere hafif kanamam oldu canım. Ama 1 er kere oldu. 1 saatte geçti.

Senin az olmus valla 14. Haftamda oldu en son 20 ye kadarda yattım.. sonra normal gebe muamelesi gordum dr dan zoruma gitti ogun bebege bakmadı diye halbuki alismistim 10 gün 15 günde görmeye 1 ay olcak ilk defa... Valla ogun ne üzüldüm bebegi göremeyince plrdentamin çıktığına sevinemedim bile...

Ya elleyip bakmak istiyorum.. böyle enteresan bişey ciki vermesin karşıma ucuzunu alayım derken kötü bisey çıkmasın sonra

Fikrin olsun gitmeden diye soyledim.belki senun begendigin yoktur ya da senun baktigin yerle yakundir da degmez gitmeye diye dedim. yoksa bende internetten bu tarz seyler almam.

Ortak bir yönümüz varmış canım :KK1: Ben de öyleyim, o yüzden evde hep günlük yemek yaparım ben, dolapta pek birşey bulundurmam. Hamileyken ilk defa misafir ağırlıyorum, cumartesi panik yapar mıyım acaba yavaşlıktan dolayı dedim. Ama haklısın en güzeli taze taze, eşimin kardeşi bize yemeğe geldiğinde hep şaşırır nasıl tam yemek saatine taze taze pişiriyorsun diye. Zaten zeytinyağlılarda 1 gün önce yapılması makbuldür, dinlenmesi gerekiyor onların. Hoş ben onları da sıcak yiyorum normalde, sarma hariç :)
Aaaa ciddi olamazsın bende bir babanem bide ben varım sanıyordum öyle cins. Bana annem hep kızıyor babanemr cekmisim iyi bir huyunu almamisim diye... Annem bi süre kalmış babanemde her ogün taze pisirnekten bıkmış bana baktı 20 hafta bezdi bendende...ben hiç dolaba koymam koyarsamda eşim oğlum onlar yer...

Ayyy previali muamelesi görüyoruz hala... Canım bişey olmaz ona onunda benimde plesentamiz üzmedi bizi yukarı çıktı... Benim kanamam hep oluyordu ama mersennenin hic olmadı sanırım... Benimde cok şükür kanamam yok kanamaya sebep bir durumumda kalmadı.. eee burda napiyosunuz diceksin hepimizin dogurmasini bekliyoruz....

Evet yaa :) gordugunuz muamelesi olsun sadece. :) unuttum kusura bakmayin da ayni sekilde hamile muamelesi yapabilirim.. yormayin kendinizi :p millet walla 9 deil 19 ay yatiyo. ben yapamadim ilkinde diye kiziyodum kendime simdi hepten yattik.
Tikkat edin kendinize :)

Evet yaa :) gordugunuz muamelesi olsun sadece. :) unuttum kusura bakmayin da ayni sekilde hamile muamelesi yapabilirim.. yormayin kendinizi :p millet walla 9 deil 19 ay yatiyo. ben yapamadim ilkinde diye kiziyodum kendime simdi hepten yattik.
Tikkat edin kendinize :)

Kusuru olurmu caninin ya sakasina takıldım öyle... Ehh biz bile alisamadik zor geldi normal muamele valla... Sen poh pohla bizi canım zira evde bile herşeyi suan benden bekliyolar düne kadar aman yat kalkma kıpırdama.. şimdi yap ne var ne olmuş...

Kızlar cumartesi günü eşimin ailesi yemeğe gelecek. Aklımdaki şeyleri yazayım, bana biraz öneri verin lütfen. İnşallah canınız istemez, aşerme dönemleri bitti sanırım. Canınız isterse söylersiniz size de yapar gönderirim :KK52:

Yayla çorbası
Hünkar beğendi
Zeytinyağlı sarma
Zeytinyağlı taze fasülye
Domates salatası
Tatlı olarak hafif olsun diye 2 renkli muhallebi tatlısı yapayım diyorum. Altı beyaz üstü kakao soslu.

Menü bana az geldi ama başka birşey bulamıyorum :) Bir el atın bana :)[/QUOTE
ben hepsınden ıstıyorum benım ılk aylarda asermedım cok tuhaf ama yenı basladı gecen gece yarısı cıg kofte cektı canım normelde de hıc sevmem sahur vaktınde bulduk sımdıde pılav ıstedı ufaktan kalkıp yapmayı denıycem sımdık.

ben kapı suslarını perde suslerını nmetten aldım vip dukkandan.19 tl ıdı hemde kapı susu kargoda yoktu.perde susu aldıum ama kızımın odasında tul yokdaha .
kına gecemden de kına sepetım duruyor, bır sefer kullandım. pembe takvıye yapıp kullanıcam .sekerlerınde yerı emınonu tabıkı sırkecı de nıkah sekerlerı yapan yerler bebek sekerıde yapıyor fıyatlar netle orda cok fark edeıyor.nıkah sekerı yaptırdıgım yerde 80 kurus dan baslıyuor netten begenecım esıme orya gonderıp pazarlık yaptırcam.ama gusel bır lohusa tacı ıstıyorum ben .netten baska secenegım yok malesef kızlar.dısarı cıkıp bunları almam mumkun degıl netten nerden alırım bılen var mı luhusa tacı ıcın.
annem ben alım dıyor ama zevklerımız o kdar farklı kı.ınsan ılk bebegı kendı ıstıyor yapsın herseyı ama kader kısmet.evımın arka sokganında bebek magazası var hasten cıkısı ıcın bayramdan sonrakı ılk gun gıdıcem hanı bırsey olursada zaten bırkac gun sonra sezeryan :)
sarmalarıda beklıyorum

merhabalar bu gün doktor kontrolümüz vardı
doktoruma ben totolmiyim yoksa marjinal mi dedim fotal mi dedi ne dedi anlamadım o neki dedim seninki daha ileri boyutta dedi internetten okuyup okuyup kafanıbulandırma kanaman olmadığı sürece korkacak bişey yok dedi dahada bişey soramadım adamın bilgisine güveniyorum tecrübesinede ama hiç içimi rahatlatacak cevaplar vermiyor
ben istiyom ki şuna dikkat et şunları yap şunları yapma kime gitsem bilemiyorum acıbadem hastanesine gidiyorum ama doktorum tüp bebek doktorum
ne yapsamki sizler tecrübelisiniz bu durumda prof veya doçent ne bileyim riskli gebelik uzmanınamı gidecem ne yapsam bilemiyorum
bana akıl verin

kızlar ben geldım .doktora kontole gıttım.hem de dogum ıznı ıcın raporuımu aldım .kan sayımı ıcın kan verdık kızım masallah kılo almıs ıkı kıloyu bulduk cok sukur.
ıcerde oyunlar oynayıp duruyor .doktorumda cok sasırdı cok ılgınc goruntuler verıyor dıyor.agzına suyu alıp gerı puskurtup dıl cıkardı sımarık kızım benım annesıne.
bu arada 15 agustosda son kontrol ve dogum tarıhı belırlencek cunku baska doktolarda gırecegı ıcın ortak tarıh belılenmesı gerekıyor. ama sımdılık 25-27 agustos ya da 1 eylul.doktorum kuvezlık bır durum kalmıyor dedı .belkı oksıjenle ılgılı bır gun ya da yarım gun gerekır dedı o dunyay gelınce bellı olucek dedı.mumkunse bayramda sakın dogruma dıyede ekledı:)tatıle gıdıcekmıs.

ay bu erkeklere ne demek lazım bılmıyorum anam agladı benım burda:) daha ılkını kucagıma almadım benım adam ıkıncı poazarlıgı yapıyor yolasım gelıyor sacını basını.
gecen tullu elbıse almıs ama elbıse buyuk baya ne saman gıyıcek bunu deıdm demez mı kardesının sunnetınde .agzım bır karsı acık kaldı.allahım akıl fıkır ver ne dıyım

hastane arıyanalr ıcın avrupa ykasında oturan arkadaslar ıcın avrasyayıda dunebılırsınız.yetıskın ve yenı dogan yogun bakım var.hemserıler herkes baya ılgılı doktorum ayrı ılıglı tabı.prevı amelıyatınada ıkı doktor gırıyorlar .doktorum ve hocası.hoca rahım alınmasın dıye rahım damarlarını mı baglıycakmıs ne aman ben uyrken ne yaparsa yapsın .
ama kuvez anlasmasını sgk ıle neder bılmıyorum ben ozel sıgortalı oldugum ve sıgorta paketımde dogum lımıtım sıfır kaldıg ıcın herseyım malesef nakıt olucak .pazarlık kısmını esım yapıyor.ama tabı hastenın yogun bakımlı ve evlerımıze yakınlıgı onemlı.anı bır kanma durumu ıcın.

ya bak ne guzel kendını toparlamıssın.sonucta ne kadar bakılsada alltan ustten rahım kapalı kutu .acınca gorulcek bız kendımız en kotu senaryayo alıstırdık.bence hıcbırmızın bu kadar korkunc sahnelerı olmıycak.bende cok korkuyorum hele netten sezeryan vıdeosu ızledım ızlemez olaydım cerrah olucam sankı daha beter korktum.
aksamda doktorlar ızlıyorum zaten bır ay sonra hepımız jınekolog olucaz.cok sukur hepımızin hamılelıgıu devam edıyor .ben ılk kanamam geldıgınde 23.haftanın sonundayım bu haftaları goremem dıyordum .bır daha cocgum olmaz dıyordum gunler nasıl gectı hepımız bırbırımıze destek olduk cok sukur kacıncı haftalara geldık
hepımız bebeklerımızı kucagımıza alıcaz canı gonulden ınanıyoırum sonra bebışlerımız alıp hep beraber bulusur bır guzel ıslatırıs:)
az kalmış canım ya.normal sezeryan günümden bir ay önce doğacak kızın.benim ki de erken alınır sanırım.şöyle güzel güzel kilolarını alsın fıstıklarımız da çabuk büyüsünler doğunca.
haftaları saya saya geçirdik.ben tam anlamıyla bebeğim olacağını bile düşünmedim.hep erken doğar yaşayamaz ihtimali vardı kafamda.tabi hala sona gelmiş sayılmam.daha 31. haftadayım.Allah sağlık,sıhhatle kavuştursun hepimizin kuzucuklarını.
canım zaten vukuatlıyız geçen seneden ... benimde canımın sıkkınlığı ondandı bide doğum yapıcam vs nasıl uğraşırım diyordum neyseki mecbur değilmişiz...
neyseki mecburi değilmiş.bebekle daha da sıkıntılı olurdu.
Canım, hiç birisi üzülecek v.s. gibi şeyler düşünme ne olur. Burası neşe dağıtma yeri değilki. Bu forumda neşeli bir sürü topic var, isteyen oralara gitsin. Plasentanın mesaneye ve rahme saçılma ihtimalini sen de yazmışsın zaten, inşallah o küçük olasılık seni bulmaz canım. Daha doktorun öyle bir teşhis koymamışken, kendini yıpratma. Bak ikili test v.s. yaptırıyoruz ama Allaha şükür bir çok kişide bir şey çıkmıyor. Bu da sadece bir test sayılır. O yüzden kötü ihtimalleri at kafandan. Hele ki, sana birşey olacağı düşüncesi çooooooooooooooooooooooooooook uç bir örnek. İnternette o kadar yazı okudum ama öyle bir örnek daha duymadım canım. Artık nelerin nelerin ameliyatları yapılıyor, doktorlar bunu mu yapamayacak:KK19: Sen hiç o testi düşünme canım, hastane seçimini düşün, ona karar ver daha iyi. Doktorun ne güzel demiş, bizler İstanbuldayız ve zor durumlarda elimizin altı imkan dolu. Senin dediğin kötü olasılıklar, çok küçük yerlerde olan ve yeterli, donanımlı hastaneye sahip olamayan hastalar için geçerli. Allah onlara yardım etsin. Biz senin bebişinle fotoğraflarına bakacağız yakında, o doğmuş sağlıklı, sen mutlu :) :) Topiğe geç girince yemek fikri olayını kaçırdım tabii. Siz şu an parti yapıyorsunuz zaten:)

Aaaay canım benim, kıyamam senin oğluşuna. İnşallah bir şekilde alışır okul fikrine. Geçmiş olsun canım, iyileşir inşallah.

Kızlar 25. haftamdayım daha hiç aşermedim ama sayenizde olacak vallahi :KK52::KK52: Antep mutfağına biterim :) Ohh ohh dedikleriniz olsa da yesek.

Canım ben dün kızıma aşağıdaki gibi 11 li hastane çıkışı aldım 52,5 TL. Bir de alt açma seti aldım 28,25 TL. Fiyatlar uygun gibi geldi aldım :)

Eki Görüntüle 477414 Eki Görüntüle 477413

http://www.unnado.com/urun_detay.php?kampanya_id=2868&urun_id=115647

http://www.unnado.com/urun_detay.php?kampanya_id=2868&urun_id=115744

İnşallah ayrılmaz yaaa. Doktor seçmek çok kötü birşey.

Hep benim yüzümden , 2 gündür gevezeliğim üstümde :)
canım benim,sizlerin manevi desteği ile kendimi daha iyi hissediyorum.
ben hastane çıkışı almadım.içinde gereksiz şeyler oluyor.iki tane şapkalı,eldivenli takım aldım.ayrıca penye battaniye.bu arada mersenneciğim battaniye çok ihtiyaç oluyor.kakası vs.küçükken çok kirletiyor.çorap ve bady de fazlaca kullanılan demirbaşlar.bir de alt açma.ben kızıma iki tane almıştım.zaten çabuk kirleniyor,bir tane yetmiyor.artık şu kullanıp atılanlardan çokca alırız danalara.sen de bebeğin doğunca görürsün,ilk zamanlar sulu yapıyorlar hep kakayı.hatta şöyle bir fışkırtıp etrafı kirletebiliyorlar altları açıldığında.benim kızım teyzesini eline yapmıştı o işi:))
doktoruma ben totolmiyim yoksa marjinal mi dedim fotal mi dedi ne dedi anlamadım o neki dedim seninki daha ileri boyutta dedi internetten okuyup okuyup kafanıbulandırma kanaman olmadığı sürece korkacak bişey yok dedi dahada bişey soramadım adamın bilgisine güveniyorum tecrübesinede ama hiç içimi rahatlatacak cevaplar vermiyor
ben istiyom ki şuna dikkat et şunları yap şunları yapma kime gitsem bilemiyorum acıbadem hastanesine gidiyorum ama doktorum tüp bebek doktorum
ne yapsamki sizler tecrübelisiniz bu durumda prof veya doçent ne bileyim riskli gebelik uzmanınamı gidecem ne yapsam bilemiyorum
bana akıl verin
canım,güzel bir hastaneye gidiyorsun.için rahat olsun.sen zaten tüp bebek olduğundan azami dikkat ediyorsundur.dr.bu haftalarda daha erken olduğu için tam teşhis koyup seni korkutmuyor.uzman,işini bile tecrübeli doktorlar panik yapmıyor.
sen huzurla bebeklerinin büyümesini takip et canım.

ben hepsınden ıstıyorum benım ılk aylarda asermedım cok tuhaf ama yenı basladı gecen gece yarısı cıg kofte cektı canım normelde de hıc sevmem sahur vaktınde bulduk sımdıde pılav ıstedı ufaktan kalkıp yapmayı denıycem sımdık.

ben kapı suslarını perde suslerını nmetten aldım vip dukkandan.19 tl ıdı hemde kapı susu kargoda yoktu.perde susu aldıum ama kızımın odasında tul yokdaha .
kına gecemden de kına sepetım duruyor, bır sefer kullandım. pembe takvıye yapıp kullanıcam .sekerlerınde yerı emınonu tabıkı sırkecı de nıkah sekerlerı yapan yerler bebek sekerıde yapıyor fıyatlar netle orda cok fark edeıyor.nıkah sekerı yaptırdıgım yerde 80 kurus dan baslıyuor netten begenecım esıme orya gonderıp pazarlık yaptırcam.ama gusel bır lohusa tacı ıstıyorum ben .netten baska secenegım yok malesef kızlar.dısarı cıkıp bunları almam mumkun degıl netten nerden alırım bılen var mı luhusa tacı ıcın.
annem ben alım dıyor ama zevklerımız o kdar farklı kı.ınsan ılk bebegı kendı ıstıyor yapsın herseyı ama kader kısmet.evımın arka sokganında bebek magazası var hasten cıkısı ıcın bayramdan sonrakı ılk gun gıdıcem hanı bırsey olursada zaten bırkac gun sonra sezeryan :)
sarmalarıda beklıyorum

Yeter ki sen iste canım, yapar gönderirim valla, adresini mesaj at bana :) Ben de son 2 haftadır aşermeye başladım, bizde mi tuhaflık var bana mı öyle geliyor. Ben aşermeler ilk 3 ayda sanıyordum, 2 haftadır canım herşeyi çekince, bir tek ben aşeriyorum sandım.

Kapı süsü düşünmeyen bir tek ben miyim? Bana çok abartı geliyor, sanırım almayacağım. Şeker az dağıtacağım için, Pelit pastanesinden 30-40 tane bebek çikolatası alıp yanına da ufak bir süs,hediye (magnet, mini çerçeve, biberon v.s. bilemiyorum) almayı düşünüyorum. Benim hastane lohusa şerbetini kendi getiriyor odaya. Getirmeseydi kendim alıp yapacaktım, eminönünden malzeme alıp. İnternette tarifi var çok basit.

az kalmış canım ya.normal sezeryan günümden bir ay önce doğacak kızın.benim ki de erken alınır sanırım.şöyle güzel güzel kilolarını alsın fıstıklarımız da çabuk büyüsünler doğunca.
haftaları saya saya geçirdik.ben tam anlamıyla bebeğim olacağını bile düşünmedim.hep erken doğar yaşayamaz ihtimali vardı kafamda.tabi hala sona gelmiş sayılmam.daha 31. haftadayım.Allah sağlık,sıhhatle kavuştursun hepimizin kuzucuklarını.

neyseki mecburi değilmiş.bebekle daha da sıkıntılı olurdu.

canım benim,sizlerin manevi desteği ile kendimi daha iyi hissediyorum.
ben hastane çıkışı almadım.içinde gereksiz şeyler oluyor.iki tane şapkalı,eldivenli takım aldım.ayrıca penye battaniye.bu arada mersenneciğim battaniye çok ihtiyaç oluyor.kakası vs.küçükken çok kirletiyor.çorap ve bady de fazlaca kullanılan demirbaşlar.bir de alt açma.ben kızıma iki tane almıştım.zaten çabuk kirleniyor,bir tane yetmiyor.artık şu kullanıp atılanlardan çokca alırız danalara.sen de bebeğin doğunca görürsün,ilk zamanlar sulu yapıyorlar hep kakayı.hatta şöyle bir fışkırtıp etrafı kirletebiliyorlar altları açıldığında.benim kızım teyzesini eline yapmıştı o işi:))

canım,güzel bir hastaneye gidiyorsun.için rahat olsun.sen zaten tüp bebek olduğundan azami dikkat ediyorsundur.dr.bu haftalarda daha erken olduğu için tam teşhis koyup seni korkutmuyor.uzman,işini bile tecrübeli doktorlar panik yapmıyor.
sen huzurla bebeklerinin büyümesini takip et canım.

Hepimiz birbirimizin destekleri sayesinde güç topluyoruz canım, Allahın izniyle bir de doğumlarımızı yapsak kuzucuklarımızı sağlıklarıyla kucağımıza alsak, ohhhh daha ne isteriz hayatttan :) Doğru diyorsun canım içinde gereksiz şeyler oluyor, ama benim baktığım 5 li takımlar genelde 50 TL civarıydı bu 11 li set 50 TL. Hem de o markadan daha önce ürün almıştım, kumaşları güzel. Alt açma için kullan at ürünlerden alacağım, ama misafir varken bir yere giderken süslü olanı yanıma alabilirim. Eehh kız annesi olacağız, biraz süslü olalım:KK52: Doğdukları zaman o kakaları nasıl fışkırttıklarını çok iyi biliyorum canım, yeğenim sağolsun. Hastaneden eve çıkışımızda, evde bir kaka yaptı ama nasıl , kendisi yatağın üstünde, babası hemen önünde ama ayakta dikiliyor. Birden kaka yaptı, altı açıktı, babasının suratına mıçtı resmen :KK52::KK52::KK52::KK52:, ben hayatımda kakanın o kadar uzağa fışkırtılacağını tahmin etmezdim. Eldiven, şapka, çorap bol bol alacağım, bu tüm deneyimli annelerden tavsiye zaten, yeğenimdende biliyorum. Hastanedeyken eldiven yetiştirememiştik.

Son düzenleme:
ya kızlar aklıma bırsey takıldı sımdı benım sezeryan 36 hafta bıtımınde olucak 37den gun almıs olucaz .doktorum bır rısk yok dıyor kuveze bıle gerek kalmıycak ıns dedı .cok erken degıl sanırım dımı ?normal sezeryanda 38de yapılıyorsa arada bır ıkı hafta olucak rısk kalmaz herhalde

ya kızlar aklıma bırsey takıldı sımdı benım sezeryan 36 hafta bıtımınde olucak 37den gun almıs olucaz .doktorum bır rısk yok dıyor kuveze bıle gerek kalmıycak ıns dedı .cok erken degıl sanırım dımı ?normal sezeryanda 38de yapılıyorsa arada bır ıkı hafta olucak rısk kalmaz herhalde

her doktorun tekniği farklı benmki 39 da alacak..Daha erken almam büyüsün bebek çok erken dior..kuzenmi 34 te aldı doktoru..değişik yani..

bana akıl verin

ben olsam doktoruma güvenirim..Benim drum tecrübeli ancak bana 1 kere bile anlatmadı previayı tehlikelerini söylemedi..söylese tüm olumsuzluklara açıcaz kendmizi moralman düşücez..
Ben senin yerinde olsam güvenirdim..

X