Bebek Beslenmesi Zincomega hakkında bilgisi olan?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

DIONYSOS

:) nasılım???????
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
2.243
5
Merhabalar..
Bugün oğluma zinco mega aldım ( multivitamin ve balık yağı)
Kullanan faydasını gören varmı? ayrıca yemeklerine karıştırılabiliyor mu?

bütün vitaminler yemeklerle verilebilir,emilimi daha iyi olur.Kullanan arkadaşlarım olmuştu ve memnun olduklarını söylüyorlardı,ben nutrigen balık yağı kullanmıştım,vitamin olarak da polivit.Şuan vitagil kullanıyorum,en iyisi olduğunu duydum birçok yerde ama ne kadar doğru bilmiyorum.

bütün vitaminler yemeklerle verilebilir,emilimi daha iyi olur.Kullanan arkadaşlarım olmuştu ve memnun olduklarını söylüyorlardı,ben nutrigen balık yağı kullanmıştım,vitamin olarak da polivit.Şuan vitagil kullanıyorum,en iyisi olduğunu duydum birçok yerde ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Teşekkür ederim canım vitagili bir arkadaşımda tavsiye etmişti...

zincomega bende kullandım faydasını gördüm.iştah açtığınıda gördüm.tavsiye ederim canım

Ben carlson balık yağı kullanıyorum.ıçinde sadece balık yağı var.Başka vitamin yok .Zincomeganın içinde çinko,c,e,a,d vitaminleri de var.Ama ben ayrıyeten vitamin şurubuda kullandığım için fazla gelmesin çocuğa diye düşünüyorum.Günlük alması gerekenden fazlasını vermiyim diye. Vitamin olarakda vitagile geçicem bende çok iyiymiş.ıçindede bütün vitaminlerden var. Sadece demir yok .Onunda bakıcaz artık bi çaresine .Ama vitagile geçicem inş.

Ama şunuda ekliyim carlsonun içinde diğer balık yağlarına göre daha fazla omega 3 yağ asitleri var.

miskokulum, benim oğlan da çok iştahsız. nutrigen kullanmak istiyorum. iştaha bi etkisi var mı? varsa ne kadar sürede iştah açıyo? vitagil kullanıyormuşsun, o da mı balık yağı? ne çok soru sordum :kedi: oğlum çok iştahsız ve ben artık tükendim. çare arıyorum benneyaptımki

benim oglum diyer çeşit şurupları rahatlıkla içerken nutrıgeni hiç sevmedi.Çikolatılı olan berbat,portakallı olan da bi garip tadı var.uzumlü de çok ekşi.
Ben minadexten çok menun kaldım onun vitamin ve balık yagı karısım var ama mineraller yok diye braktım.elimdeki şurupları bitirip vitagi almayı düşünüyorum.demir ilacı olarak ferrum şurubu başlayacagız.

miskokulum, benim oğlan da çok iştahsız. nutrigen kullanmak istiyorum. iştaha bi etkisi var mı? varsa ne kadar sürede iştah açıyo? vitagil kullanıyormuşsun, o da mı balık yağı? ne çok soru sordum :kedi: oğlum çok iştahsız ve ben artık tükendim. çare arıyorum benneyaptımki

Canım biz vitagil kullanıyoruz 3 haftadır,1-2 hafta sonra etkisini görüyorsun,eskisine oranla iyi durumumuz tavsiye ederim..

selam kızlar benimde 23 aylık bir oğlum var iştahsızlığından şikayetçiydim,bazende yediklerini kusardı vs..bende bu zamana kadar polivit kullandım her sabah kahvaltıdan sonra verdim....bir şişe de demir ilacı verdim polivitle beraber..ilaçları bitince bende zincomega ya geçtim..demir ilacını devamlı vermeyin bence eğer kansızlığı yoksa bir şişe kullanın depoları dolar zaten...ara verip tekrar veririsiniz..birde zincomega yı verirseniz tek verin ,başka vitamin ve kan ilaçlarını kullanmayın...vitamnde olsa verdiğiniz ilaçları dikkatli kullanın...ege nin işthı iyi bu aralar..çok şükür..bir de bıldırcın yumurtasına başladım 2 haftadır..allaha şükürler olsun herşey yolunda...sizlerin de çocukların sağlık sıhhat diliyorum..

benim kızımda 5 yaşında. vitamin hiç kullanmadım sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. vitamin enkazı örnekler gördüm. şimdi obeziteyle uğraşıyorlar. arkadaşlar bence kullanıyorsanız bile abartmayın:KK43:

:nazar: arkadaşlar merhaba ben yeni üye oldum öncelikle hepinizin meleklerine allah uzun ömürler versin diyorum. Benim 13 aylık oğlum var 11 kilo zinco mega kullanmak istiyorum anne sütü pek fazla alamadığı için açıkcası bana zayıf gibi geliyor..bana bilgi verirseniz çok sevinirim

:nazar: arkadaşlar merhaba ben yeni üye oldum öncelikle hepinizin meleklerine allah uzun ömürler versin diyorum. Benim 13 aylık oğlum var 11 kilo zinco mega kullanmak istiyorum anne sütü pek fazla alamadığı için açıkcası bana zayıf gibi geliyor..bana bilgi verirseniz çok sevinirim

canım hoş geldi aramız benim de 19 aylık bi kızım var ve 9 kilo çok üzülüyorum hiç birşey yemiyor bende başladım zinkomega ya tavsiye ederim daha iyi şimdi

ben oğluma nutrigen balık yağı veriyorum valla duydum hep duydum diğerlerini filan ama kullanmadım,ben bu markaya güveniyorum,içindeki balık yağı oranı gayet fazla.doktorumuz da onayladı öle aldık zaten,boy uzatıyor,hatta iştah açması için oğluma nutrigen üzümü de kullanmıştım.

Herkese merhaba,yeni üye oldum. neler yazılmış diye bakıyordum. bir başka konu altında da vitaminlerden bahsedilmiş.kızım 4,5 yaşında. bugüne kadar hiç vitamin kullanmadık. doktorumuz da hiç tavsiye etmedi.bence de doğal yoldan meyvesini sebzesini yediği sürece vitamine gerek yok. artık tüm çocuklar çok erken yaşlarda ergenleşiyorlar. sebebi bence fazla alınan vitamin destekleri, sağlıksız beslenme...
bıldırcın yumurtası ciddi bri protein deposuymuş. denenebilir, her sabah pekmez denenebilir... belki denemişsinizdir yememiştir çocuklar ama son ana kadar kimyasal ürünlere başvurmamalıyız bence..

bende 13 aylık oğluma seven seas balık yağı kullanıyorum ama BEN ŞUNU ANLAMIYORUM BİR BALIK YAĞINDAN NEDEN BU KADAR MUCİZE BEKLENİYOR bebeğimin boyunu uzatsın kilo aldırsın falan filan balık yağının tek amacı içindeki omega yağının zeka gelişimine katkısı bu kadar beklentinizi yüksek tutmayın anlıyorum bende anneyim yararlı ne varsa yesin içsin sağlıklı olsun istiyoruz ama bu da neticede yağ altı üstü:KK55:

Bence iyiymiş kilosu.Benim 4,5 yaşındaki oğlum 12,5 kilo.
Doktora götürdüm bir promlem yok diyor,normalmiş.
Ben de yaklaşık bir buçuk senedir zinkomega kullanıyorum.
İştahını açıyor ama hareketli olduğundan heralde öyle
kilo falan almadı.
Arkadaşlar ben hep zinkomega kullandım ama şu carlson ve nutrigen
kullananlar daha memnu gibi.Bir araştırıp onlardan alabilirim.

Bence bebeğinin kilosu ve gelişimi gayet normal. Benimki hep anne sütü aldı, hala da anne sütü alıyor ve 13. ayda 9 kiloyduk, 18. ayda hala 10 kilo olamadık. Doktora göre normal, anne sütü kilo aldırmaz zaten diyor. yine de test yapalım rahatlayalım dedi. Bakalım sonuçları bekliyorum. Ben de 13. aydan sonra doktorun tavsiyesiyle zincomega kullanmaya başladım ama kilo alsın, boyu uzasın diye değil. Doktorumuz haftada 2 kere balık yiyor mu diye sordu, "nerdeee!" dedim o da o zaman kullanın dedi. öyle kullandık yani. Tadını severek içiyor, öyle her şeyi sevmez, yemez içmez ama bu yağı sorunsuz kullanıyoruz.

ben oğluma nutrigen balık yağı veriyorum valla duydum hep duydum diğerlerini filan ama kullanmadım,ben bu markaya güveniyorum,içindeki balık yağı oranı gayet fazla.doktorumuz da onayladı öle aldık zaten,boy uzatıyor,hatta iştah açması için oğluma nutrigen üzümü de kullanmıştım.

merhabalr bnm kızımda çok iştahsız bununla ilgili araştırma yaparken bu yorumunuzu gördüm..nutrigen üzüm iyi geldimi yada başka tavsiyedebileceğinz bi marka ilaç vs..

X