Kekler - Pastalar meyveli kek (resimli)

PurpleRain

what if i'm the bad guy?
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
8.190
10
çok hafif ve lezzetli bir kek, yaz için de ideal :):)

hazırlığa gerek yok

3 yumurta
1 paket kabartma tozu
1 su bardağı şeker
1 su bardağı yoğurt
125 gr eritilmiş margarin
1/2 bardak sıvı yağ
aldığı kadar un
istenilen meyveler (şeftali, çilek, muz, kayısı, kiraz, vişne vs.)

tüm malzemeler konularak çırpılıp yağlanmış borcama dökülür. karışımın üstüne dilimlenmiş meyveler dizilerek hafifçe gömülür (ben şeftalili yaptım; ama çilek ve kayısı gibi meyveler karışık olarak da konulabilir). önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirilir, arzuya bağlı olarak fırından çıkan kekin üzeri tarçın ya da hindistan cevizi ile süslenebilir. yumurta kesinlikle kokmuyor...

img2268h.jpg

img2269n.jpg

şeftalili kekim :):)

Son düzenleme:
iştahım açıldı şimdi. meyve kararmamış ben kararır diye düşünürdüm açıkçası. eline sağlık

iştahım açıldı şimdi. meyve kararmamış ben kararır diye düşünürdüm açıkçası. eline sağlık

teşekkürler a.s. aynı keki kayısı, çilek ve vişneyle de denedim canım, meyveler kesinlikle kararmıyor ve bozulmuyor:nazar:, bu kek öyle kolay kolay da bayatlamıyor üstelik cokacimcoook

elmali yaptim ama seftalili hic yapmamisdim
iyi fikir ve denemeye deger
eline koluna saglik canim benim

kısssssss tuceeeeeee gece gece canımı çektirdin ayol...bu bana yapılırmı şimcik:eek:lmaz:
çok güzel görünüyo tucem...ellerine kollarına sağlık balım...Şeniz

kısssssss tuceeeeeee gece gece canımı çektirdin ayol...bu bana yapılırmı şimcik:eek:lmaz:
çok güzel görünüyo tucem...ellerine kollarına sağlık balım...Şeniz

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 teşekkür ederim tatlım, kıyamam valla, resim koymak yasaklansın bu tariflere, benim de canım çakiyor çünkü arkadaşlarımın tariflerini görünce kaydirigubbakcemile3

ıyi gene gündüz gördüm tariflerini.
Geçen gecenin bir yarısı bakmıştım, üstelik açtım birde, mahvolmuştum yanii:roflol:
Buda çok güzel tucemm ellerine sağlık.
Ben sade keki hiç sevmem..Oyüzden içinde birşeyler olan tarifleri tercih ediyorum..

İyi gene gündüz gördüm tariflerini.
Geçen gecenin bir yarısı bakmıştım, üstelik açtım birde, mahvolmuştum yanii:roflol:
Buda çok güzel tucemm ellerine sağlık.
Ben sade keki hiç sevmem..Oyüzden içinde birşeyler olan tarifleri tercih ediyorum..

çok teşekkür edrim canım opuyorumnanaktan ben de aynı şekilde içinde özellikle de meyve olan kekleri seviyorum cokacimcoook

X