Rahim ağzı yaraları, tedavi ve tercübesi olanların paylaşım alanı..

cnm benim de yaram vardı 2 defa da dondurdu ama farklı bi dr gittim buna gerek yokmuş dedi.bi dr ile kalma farklı iyi bi dr bul bi de ona danış bence..

daha önceden gitmiş olduğum bi doktor daha vardı bide ona gidiyim o zaman daha önceden kürtajımı o yapmıştı zaten o da iyi bilir[/QUOTE]

farklı dr ler bazen iyi bazen de kötü sonuçlanabiliyor.ben bir günde 2 farklı dr gittim sonunda inş doğru dr buldum dicem bugün de kontrolüm var bakalım neler söylicek :18:

merhaba öncelikle büyük geçmiş olsun ve yaşadıklarınızı bizlerle paylaşmanız çok iyi oldu tecrübe edindim kendi adıma söyliyim...
Allah bundan sonrasında hiç hastalık vermesin size ...
Ben de küçük bir rahimağzı yarası var ilaçlarla geçmeyen tabi bitmek bilmeyen iltihap var smeer alındı sonucunu bekliyorum o sonuca göre hareket edecek doktorum.. Şifa hastanesinde aldılar smeeri umarım iyi bir hastanedir ve tedaviyi de kötü sonuç çıkmaz inşallah dondurma işlemi uygulayacağını söyledi doktorum...

cnm inşallah smear sonucun temiz gelir.dondurma işlemi çok basit acı hissetmiyorsun.fakat gerçekten gere varsa yapsın doktorun.
benim her zamanki doktorum 2 kez farklı zamanlarda yaramı dondurdu.ve enfeksiyonum hiç geçmedi sonra çok büyük ve özel hastanedeki bi bayan doktora gittim.bu kadar muayene olduğum sırada kanamam olmazken bayan dediğim o hayvan ruhlu kadın muayene ettiğinde kanamam oluştu.ve yaramı dondurduğumu söylediğimde bana doğum yapmamışsın neden dondurdun yaranı dedi.adet oldunmu sonrasında dedi evet dedim.olmayadabilirdin şanslısın falan diyerek yüreğimi ağzıma getirdi.ağlayarak çıktım hastaneden,sonra bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine başka özel dr gittim şu an eskiye göre daha iyiyim bugünde kontrole gidicem ve son gittiğim doktoruma yaramı dondurdum ve bu çocuk sahibi olmamam engelmidir dedim hayır kesinlikle dedi.doğru ve işinin eh li olan doktoru bulmak çok önemli herkese geçmiş olsun bugün ki kontrolün de sonuçlarını yazarım sizeee

saribeybi
aydınlattığın için teşekkür ederim.. bence de bir doktor diğerini tutmuyor kimin ne dediğini dinleyeceğine şaşırıyor insan...en sonunda düzgün doktoru bulmana sevindim..
umarım bu günkü sonuçların da iyi çıkar.. :KK1:

aycancım ben de yara dondurdum yarın kontrole gidicem geçmişmi diye.. seninle aynı sorunu yaşayan arkadaşım anlattı. yarası çok büyükmüş doktor bi kısmını yakmış ama sonra o yakılmayan yerler de iyileşmiş. yani doktorunun verdiği tedavi yöntemi gayet normal..:KK1:

aycancım ben de yara dondurdum yarın kontrole gidicem geçmişmi diye.. seninle aynı sorunu yaşayan arkadaşım anlattı. yarası çok büyükmüş doktor bi kısmını yakmış ama sonra o yakılmayan yerler de iyileşmiş. yani doktorunun verdiği tedavi yöntemi gayet normal..:KK1:

anladım tşk ederim benimde tamamnı yakmamıştı 1 dk flan sürmüştü

merhaba arkadaşlar bir saate yakındır yazılan mesajları okudum ama okuduklarım daha çok korkuttu beni en azından bazıları bende 2 gün önce doktora gittim rahim ağzında küçük bir yara oluşmuş smear testi istedi önümüzdeki ay yapılacak regl den 2 gün sonra jinekolojik muayene yapılmadan olması gerekiyormuş neyse 2 gündür ben uyuyamıyorum korkuyorum test sonucunda kötü bişey çıkarsa diye küçük bir yara dedi ama insanın aklına hep en kötüsü geliyor işte daha 3 yaşında bir oğlum var tek düşüncem şu an o lütfen konuya hakim birileri varsa bilgilendirin beni

saribeybi
aydınlattığın için teşekkür ederim.. bence de bir doktor diğerini tutmuyor kimin ne dediğini dinleyeceğine şaşırıyor insan...en sonunda düzgün doktoru bulmana sevindim..
umarım bu günkü sonuçların da iyi çıkar.. :KK1:

rica ederim cnm .sonuçlarım iyi çok şükür ploraktinden şüphelenmişti doktorum fakat o da iyi ilaca gerek yok dedi.klomen başladık bakalım artık hayırlısı olsun..sen nasılsın?

merhaba arkadaşlar bir saate yakındır yazılan mesajları okudum ama okuduklarım daha çok korkuttu beni en azından bazıları bende 2 gün önce doktora gittim rahim ağzında küçük bir yara oluşmuş smear testi istedi önümüzdeki ay yapılacak regl den 2 gün sonra jinekolojik muayene yapılmadan olması gerekiyormuş neyse 2 gündür ben uyuyamıyorum korkuyorum test sonucunda kötü bişey çıkarsa diye küçük bir yara dedi ama insanın aklına hep en kötüsü geliyor işte daha 3 yaşında bir oğlum var tek düşüncem şu an o lütfen konuya hakim birileri varsa bilgilendirin beni

cnm korkmanı gerektirecek bir durum yok bende ilk yara falan duyduğumda çok korkmuştum henüz 2 aylık evliydim..smear sonucumu beklemek çok kötüydü,fakat şükür ki sadece yara olduğunu öğrendim inş seninde öyledir.korkulacak bişey yok smear sonucunu 1 doktora daha gösterirsin o da aynı şeyi söylerse ilaçla tedavisi mümkünse yapıyolar zaten değil se ya dondurma ya da yakma yapılıyor.ben 2 kez dondurdum muayene gibi oluyo 2-3 dk lık işlem acı hissetmiyosunn.sonrasında hafif kasık ağrısı ve 3 hafta ilişki yasak ve yoğun akıntın oluyo başka da hiç bi şey yok....
Rabbim büyük dertlerden,çaresiz hastalıklardan korusun bizleri.....

rica ederim cnm .sonuçlarım iyi çok şükür ploraktinden şüphelenmişti doktorum fakat o da iyi ilaca gerek yok dedi.klomen başladık bakalım artık hayırlısı olsun..sen nasılsın?

sevindim her şeyin yolunda gitmesine klomen 1 ay kullan 1 ay ara ver şeklinde mi alacaksın yoksa 3 ay sürekli tutana kadar mı ne dedi doktorunuz? ..2 ay kullanıp klomeni ara verenlerde de gebelik olabiliyor forumda var... bundan sonrası da iyi gitsin inşallah hemen tedaviye cevap verirsiniz..
benim smear sonucumu bekliyorum daha çıkmadı muhtemelen yarınmış doktor öyle dedi... bu gün 3 gibi tekrar arayacağım sonucum için yazarım size...

arkadaşlar ben dün doktora kontrole gittim yara dondurmuştum doktor iyileştiğini söyledi. 6 aylık evliyim yani bebeğim yok bir süre de düşünmüyoruz. doktorum gayet iyi yaptı bu işlemi yani tekrar gerektirmedi.. yalnız doktora şunu sordum rahim ağzı kanserine sebep olan mikrop nasıl bulaşır dedim.. doktor da yüzde 99.9 çok eşlilikten dedi. bu da şu oluyor erkekler başka kadınlarla gönül eğlendirecek diye biz kadınlar kanser oluyoruz. doktorum bana ne olursa olsun yılda bir kez smear yap dedi. hatta şakayla karışık erkeklere çok da güvenme dedi.. yani bilinçli olup bu testi yaptıktan sonra eğer varsa bile erken teşhisten tedavi olunabilir arkadaşlar hiç korkmayınn.. herkese sağlıklı günler diliyorummm..:KK9:

sevindim her şeyin yolunda gitmesine klomen 1 ay kullan 1 ay ara ver şeklinde mi alacaksın yoksa 3 ay sürekli tutana kadar mı ne dedi doktorunuz? ..2 ay kullanıp klomeni ara verenlerde de gebelik olabiliyor forumda var... bundan sonrası da iyi gitsin inşallah hemen tedaviye cevap verirsiniz..
benim smear sonucumu bekliyorum daha çıkmadı muhtemelen yarınmış doktor öyle dedi... bu gün 3 gibi tekrar arayacağım sonucum için yazarım size...

cnm çok tşk ederim iyi dileklerin için.klomeni kullan 3-10 nisan arası ilişki ve 15 nisanda bana gel dedi ne yapacaksa :KK1:
umarım tertemiz çıkar sonucun cnm duam seninle...

arkadaşlar ben dün doktora kontrole gittim yara dondurmuştum doktor iyileştiğini söyledi. 6 aylık evliyim yani bebeğim yok bir süre de düşünmüyoruz. doktorum gayet iyi yaptı bu işlemi yani tekrar gerektirmedi.. yalnız doktora şunu sordum rahim ağzı kanserine sebep olan mikrop nasıl bulaşır dedim.. doktor da yüzde 99.9 çok eşlilikten dedi. bu da şu oluyor erkekler başka kadınlarla gönül eğlendirecek diye biz kadınlar kanser oluyoruz. doktorum bana ne olursa olsun yılda bir kez smear yap dedi. hatta şakayla karışık erkeklere çok da güvenme dedi.. yani bilinçli olup bu testi yaptıktan sonra eğer varsa bile erken teşhisten tedavi olunabilir arkadaşlar hiç korkmayınn.. herkese sağlıklı günler diliyorummm..:KK9:

evt ne yazıkki öyle ben 7 ay çektim onu çok zordu çokkk :KK19:

merhaba öncelikle büyük geçmiş olsun ve yaşadıklarınızı bizlerle paylaşmanız çok iyi oldu tecrübe edindim kendi adıma söyliyim...
Allah bundan sonrasında hiç hastalık vermesin size ...
Ben de küçük bir rahimağzı yarası var ilaçlarla geçmeyen tabi bitmek bilmeyen iltihap var smeer alındı sonucunu bekliyorum o sonuca göre hareket edecek doktorum.. Şifa hastanesinde aldılar smeeri umarım iyi bir hastanedir ve tedaviyi de kötü sonuç çıkmaz inşallah dondurma işlemi uygulayacağını söyledi doktorum...

geç yanıt verdiğim için kusura bakma lütfen.pc de bir sorun vardı giremedim.bu arada iyi haberlerinide aldım canım çok sevindim:)sanada çok geçmiş olsun..allahım kötü, çaresi olmayan hastalıklardan hepimizi korusun cnm.benim hiç iltihap sorunum olmadığı için konuyada pek hakim değilim.fakat biran önce kurutman gerktiğini biliyorum.nedeni ise enfeksiyonun bazı hücre anormalliklerine dönüşmesidir.ama kafana takıp üzelecek bir durum değil.ilaçlarını düzenli kullanırsan birde smeari geçti diye ihamal etmezsen allahın izni ile hiçbir sorunun olmaz cnm.şifa hst.sine gelince inan hiç bilgim yok.benim dr.um ege üni.de anabilim dalı başkanı .ama ben özel muayenehanesine gidiyorum cnm.tekrar geçmiş olsun.

öncelikle sizede geçmiş olsun.bakın ben rahim ağzı kanser başlangıcından yakın bir dönemde ameliyat oldum.birkaç sayfa öncede detaylı bir şekilde anlattım.dünyada serviks kanserinin HPP denilen bir virüs sonucunda oluştuğu konusunda ciddi araştırmalar yapılmış.sizinde dediğiniz gibi..çok eşlilikten oluşan bir virüs olarak kabul ediliyor.serviks kanserinin HPP ile ilişkisini tıp dünyası akciğer kanseriyle sigaranın ilişkisine benzediğini söylüyor.yani buda demektir ki..bugün dünyada hiç sigara içmemiş birçok kişinin akciğer kanserine yakalanıp hayatını kaybetmesi gibi bir durum.ve bu hastalıkta rahim ağzında lezyon(yara)olmasıyla birlikte birçok kişidede siğil denilen durumun yaşandığıda bilinir.(fakat tıp siğil oluşmasında ,cinsel yol ile bulaştığını kesin olarak ortaya koymuştur).ve net te araştırdığınızda,günümüzde hiç cinsel ilişki yaşamamış bakire olan birçok genç kızda, serviks kanserinin yada öncesi lezyonların göründüğünü göreceksiniz.cinsel yolla bulaşmayan kişilerde buna neden olacak çok faktör vardır.mesela;sigara kullanımı,düzensiz beslenme,bağışıklık sisteminin zayıflaması ve tadavi olmayan enfeksiyon(akıntı)yara gibi..uzun yıllar kimseyle bir birliktelik yaşamadığım halde ve smear sonuçlarımda HPP kelimsenin bile geçmemesine ve siğil gibi görünen hiçbirşey olmamasına rağmen..dediğim gibi bu hastalıktan yeni ameliyat oldum.sonuç olarak demek istediğim şudur.artık bu hastalığı önleyecek aşılar var.böyle bir durum yaşayan arkadaşların,kesinliğini ortaya koyacak bir tetkik(eşinizin ve kendinizin HPP tetkiki)yaptırmadan,suçlamak yersiz olur düşüncesindeyim.ve yapılan hpp virüsü tetkikinde,ne zamandır olduğu da ortaya çıkacaktır.bilinçli olan herkesin bu aşıyı yaptırıp tedbir almasında fayda var.

Son düzenleme:

buradaki paylaşımların amacı sizleri korkutmak değil ,aksine bilinçlenip moral bulmanızı sağlamak için.ve anlattığınızda korkulacak birşey yok bence.evham yapıp psikolojinizi bozmayın nolur.artık gördüğünüz gibi bu yara denilen şey hemen hemen birçok kadında oluşuyor.önemli olan,ciddi derecede büyük ve farklı olmaması..kaldı ki..öyle bile olsa küçük bir operasyonla o bölgeyi çıkarıp atıyorlar.hatta operasyondan önce en son dr.a gittiğimde devamlı ağlıyordum. bana dediki.. bak bu hastalıkta bu aşamada ölmezsin ama bu psikolojide buradan çıkıp karşıya geçerken bir araba çarpar ve onadan ölürsün dedi.düşündüm gerçekten doğruydu.geceleri hiç uyumuyor saatlerce net.te araştırmalar yapıp yemeden içmeden ağlıyordum.baktım stresten ya kalp krizi geçiricem yda beyin kanaması..ve neticede hemen operasyonu oldum ve kurtuldum.2 ay oldu ve hiçbir rahatsızlığım yok.öncelikle dr.unuzu iyi tetkik edip seçin.en önemlisi bu sanırım.eğer dediği gibi küçük bir yara varsa korkacak birşey yok operasyona gerek kalmadan tedaviyle hemen geçer.yalnız anlamadığım şey jinekolojik muayene yapmadan smeari nasıl alacağı.sanırım orada bir yanlış anlaşılma olmuş.smeari o gün neden almadı?anlayamadım.korkulacak,endişe edilecek bir durum olmadığını göreceksin inş.çok geçmiş olsun.

özel hastanede ama bu sefer gidersem devlette olana gidicem

''gidersem'' kelimesinin hiç hoşuma gitmediğini söylemek istiyorum.bak cnm ben senin ablan yaşındayım sakın kırılma lütfen..ama net'te yani böyle bir forumda bunları araştıracak kadar bilinçli olduğunu gördüğüm için,ihmal etmeyip biran önce gideceğini düşünüyordum.malesef artık günümüzde,sadece para için yapmayacağı şey olmayan, dr.o kadar çok var ki..o yüzden çok iyi araştırman lazım.birde bana sorarsan devlet hast.değil de üniversite hast.gitmen.yada dediğim gibi imkanın varsa,konusunda uzman bir prof.gitmen.ama biran önce gitmen.

mrb bende dün yaramı yaktırdım daha 1 yıllık evliyim çocuğum yok doktor bunun tam tersi bebek olması için yapılması gerektiğini söyledi.yazılanları okuyunca korktum.hayırlısı artık...........Allahın dediği olur.

''gidersem'' kelimesinin hiç hoşuma gitmediğini söylemek istiyorum.bak cnm ben senin ablan yaşındayım sakın kırılma lütfen..ama net'te yani böyle bir forumda bunları araştıracak kadar bilinçli olduğunu gördüğüm için,ihmal etmeyip biran önce gideceğini düşünüyordum.malesef artık günümüzde,sadece para için yapmayacağı şey olmayan, dr.o kadar çok var ki..o yüzden çok iyi araştırman lazım.birde bana sorarsan devlet hast.değil de üniversite hast.gitmen.yada dediğim gibi imkanın varsa,konusunda uzman bir prof.gitmen.ama biran önce gitmen.

yok neden kırılıyım ben sizden hem fikir hemde yardım almak için yazıyorum buraya iyi ya da kötü herşeyi yazabilirsiniz :KK71:
sigortam olmadığı için her yere gidemiyorum :KK50:

geçmiş olsun. bilmiyorum bana yaran çok büyük hepsni yakamam dedi bi kısmını yaktı sonra fitil verdi tekrar kontrole gttim yarada çok güzel iyileşme var 1 ay snra yine gel tekrar yakabilirim dedi ama iyileşme varsa tekrar yakmaya ne gerek var ki anlamadm :44:

ZEYNEP KAMİL hastanesi jinekoloji 1 dotor RESUL bey git ona ve muayne ol tatlım hayırlısı olsun canım

ben yeni üyeyim üstelikte acemiyim ilk defa yazıyorum benimde yara varmış dr öyle dedi sadece ilac verdi ac illedeaba ilaçla hastalıgı iyleşen varmı soksa illede yaktırmak mı lazım.:63:

X