Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

slm arkadaşlar bu gruba katılmıştım ama sürekli yazamıyorum. ama okumaya çalışıyorum sürrekli bundan sonra yazayada çalışacam. sabah 930 da kahvaltı yaptım ve şimdi çok açım ve halsizim maydanos limon kürünü yapan arkadaşlarr nasıl yapıldıgını paylaşırlarsa çok sevınırım uygulamayı düşünüyorum zayıflamaya yardımcıysa. kahvaltıda yedıklerım ;
2 YUMURTA BİRAZ FAZLA HAŞLADIM :KK43:(
1 AVUÇTAN BİRAZ AZ KOYUN PEYNİRİ
VE DOMATES SALATALIK 1 KUPA ÇAY
bu sıra bende korkunç derecede kahve içme isteğı uyandı önceden pek içmezdim ayda yılda bir misafirle falan şimdi kendıme özel kahve yapıyorum genelde çay içerdim ama yerını kahve aldı gunde 1 fıncan içiyorum nerdeyse. ve 66 kıloyla başladım 60 oldum 2 haftadır ama 60 ın altına düşemıyorum gerçı bır ara motivem duştu bırakır gıbı oldum ama 2 gundur toparladım spor yapamıyorum sınavım var onu atlatayım 2 hafta sonra sporada başlayacam.

biraz önce çok kötü oldum baş dönmesi mide bunaltısı ve halsızlık vardı 5 tane kuru kayısı ve limonsuyu içtim biraz kendıme geldım

arii arkadaşım,
Maydanoz kürünü bir çok kez duymama rağmen deneyememiştim fakat saphira arkadaşımızın sabah mönüsünde görünce bende şöyle tekrar bir araştırdım.
15 dal maydanoz, 2 kaşık limon (yarım limona tekabül ediyor) ve 1 bardak klorsuz su.. rondoda, blendırda 1 dk. iyice su gibi olana dek karıştırılacak ve kahvaltıdan yarım saat önce posasıyla birlikte süzmeden içilecek diyor saraçoğlu.. bugün 3. gündür yapıyorum ve gerçekten iştahımı kesti sabah kahvaltımı zor bitirdim.

arii arkadaşım,
Maydanoz kürünü bir çok kez duymama rağmen deneyememiştim fakat saphira arkadaşımızın sabah mönüsünde görünce bende şöyle tekrar bir araştırdım.
15 dal maydanoz, 2 kaşık limon (yarım limona tekabül ediyor) ve 1 bardak klorsuz su.. rondoda, blendırda 1 dk. iyice su gibi olana dek karıştırılacak ve kahvaltıdan yarım saat önce posasıyla birlikte süzmeden içilecek diyor saraçoğlu.. bugün 3. gündür yapıyorum ve gerçekten iştahımı kesti sabah kahvaltımı zor bitirdim.

teşekür ederim yarın sabah başlayacağım bende

canım sen okuduysan doğrudur, işe yarıyodur.
ama şok diyetlerin asıl sakıncası metabolizmayı şaşırtıp dengesini bozması ve zamanla metabolizmanın istediğimiz tepkileri vermez olması.
diyetisyene gidince ilk soru budur, daha önce diyet yaptın mı, yaptıysan nasıl bi diyetti?
bu yüzden uzak duruyorum ben, yoksa kuralına uygun yapıldığında işe yarayan bi sürü diyet var.

şimdi yiyorum yalnız benim kız lapaya ortak çıktık :KK1:

arii,birbeneksiktim yazmış maydanoz-limon kürünü ben de ilaveten şunu yazayım;
2 hafta içiyorsun 1 hafta veriyorsun.sonra yine 2 hafta iiçiyorsun,kürü tamamlıyorsun.tekrar yapmak istersen 4-5 ay sonra yapıyorsun

Tunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar :KK71: Kahvaltım :Su,omega3 balık yagı takvıye,bır cay bardagını dolduracak kadar cevız kırdım(omega3 ıcerır,B vıtamınlerı ıcerır) ,onbes tane zeytın,bır domates,bıraz kıvırcık ,bıraz dereotu,bıraz maydanoz,bır bardak ot cayı(artık normal cayı yemeklerden 1,5 saat sonra ıcıyorum demır eksıklıgıne sebep oluyurmus :63:),bır cay kasıgı keten tohumu(omega3 kaynagı,bagırsakları calıstırıyor),bır cay kasıgı corek otu,2 yumurta(kılolar gıdınceye kadar sabahları 2 tane tuketıyorum ( dogal omega3 kaynagı,mutluluk hormonunu tetıklıyor),2 kahverengı kuru kaysı(posası yuksek bagırsak calıstırır),1kuru erık(antıoksıdan),2hurma,bır avuc beyaz peynır,ıkı dıs sarımsak.

Eklentiler

• $persembe%20kahvalt%C4%B1m.jpg
    $persembe%20kahvalt%C4%B1m.jpg
    24,8 KB · Görüntüleme: 85
2 hafta içiyorsun 1 hafta veriyorsun.sonra yine 2 hafta iiçiyorsun,kürü tamamlıyorsun.tekrar yapmak istersen 4-5 ay sonra yapıyorsun

Maydanoz kürü için midenin sağlam olması gerek aç karnına limon mideyi yakar.

Öğlen 7-8 tane ızgara tavuk kanat ve büyük bir kase salata yedim. Çok yedim yine yarın tartı fazla çıkmaz inşallah.

teşekür ederim toplada 1 ay yapılıyormuş neden ara veriliyor sakıncasımı var acaba

Tunaydın Karatay Dıyetı yapan kızlar :KK71: Kahvaltım :Su,omega3 balık yagı takvıye,bır cay bardagını dolduracak kadar cevız kırdım(omega3 ıcerır,B vıtamınlerı ıcerır) ,onbes tane zeytın,bır domates,bıraz kıvırcık ,bıraz dereotu,bıraz maydanoz,bır bardak ot cayı(artık normal cayı yemeklerden 1,5 saat sonra ıcıyorum demır eksıklıgıne sebep oluyurmus :63:),bır cay kasıgı keten tohumu(omega3 kaynagı,bagırsakları calıstırıyor),bır cay kasıgı corek otu,2 yumurta(kılolar gıdınceye kadar sabahları 2 tane tuketıyorum ( dogal omega3 kaynagı,mutluluk hormonunu tetıklıyor),2 kahverengı kuru kaysı(posası yuksek bagırsak calıstırır),1kuru erık(antıoksıdan),2hurma,bır avuc beyaz peynır,ıkı dıs sarımsak.

gülcüm sarımsağı her sabahmı yiyorsun.Bütün gün kokmuyormu nasıl engelliyorsun kokuyu.

birde ben benexsol ve c vitamı su suda eıyenler balık yagida solgar omega3 kullanıyorum bunları alırken neye göre almalıyız oglumda dha sı yuksek olanı alıyorum yetışkınlerde neye göre almalıyız bılgısı olan varmı

Lapa diyetini bende yapmıştım ama bende aşırı baş dönmesi olmuştu bıraktım sonra. Lapaya yağ ve tuz katılmıyor.Çok tatsız 2 gün zor dayanmıştım.
ben de sorun yok şimdilik canım ve ben sadece bugün yapıcam,deneme amaçlı yapıyorum.yağ ve tuz eklemeden haşladım pirinci.baharat ve yoğurt ekldim,üstüne de 1 ad. salatalık yedim
Maydanoz kürü için midenin sağlam olması gerek aç karnına limon mideyi yakar.

Öğlen 7-8 tane ızgara tavuk kanat ve büyük bir kase salata yedim. Çok yedim yine yarın tartı fazla çıkmaz inşallah.
evet canım olabilir.benim ide çok sağlam değildir ama ben de sorun olmadı

afiyet olsun hiç de fazla yememişsin
teşekür ederim toplada 1 ay yapılıyormuş neden ara veriliyor sakıncasımı var acaba

bilemiyorum ama olabilir.bir çok doğal kürde ara veriliyor zaten.sanırım dinlendirmek için

ben de izledim şimdi,teşekkürler famir

cumartesi akşamı aile yemeğinden sonra kolbastı yapıcam :KK60: toplantı,parti vs.. olunca napıcaz diye soruyorlamrış,o zamanda yatmadan önce kolbastı yapıcaksınız diyor 20 dk :KK60: beni leslie paklar kızlar.belki zumba da yapabilirim :KK60: bugün spor yapmıyorum.yarından itibaren devam,hatta üşenmesem de sabah akşam yapsam çok güzel olacak

kolbastı yapın demeside çok komik:KK9:
birde kolarını kaldırıp göstermesi yok mu:KK9:

slm kızlar 12. gündeyim gayet iyi gidiyo:21:
arada canım bişeyler çeksede :KK19: umursmıyorum nefsime yenilmiycem inşallah:KK15:
karnım tok da gözüm aç :KK53::KK1:
zaten hedefime 3 kilo kaldı inşallah bu 3 kiloyuda bu diyetle vericem :KK76:

hem kalorisi düşük hem de hiç acıktırmıyormuş canım.ben de ilk duyduğumda sizin verdiğiniz tepkileri verdim ama deneyenler çok memnun.bir ben denemek istiyorum

canım nasıl yapmıştın?1 çay bardağı pirinç,1 çay kaşığı tuz 250 ml. su da haşlanıyormuş.sonra bu lapa tüm gün boyunca yeniyormuş.yani her öğün yeni lapa yapılmıyor değil mi?bir de yanında yoğurt yenilebiliyor sanırım,salatalık domates yeşillik vs..

saphiracım kesinlikle yogurt eklenmiycek protein olmuycak:KK20::KK20: zaten yogurtla yenilebilir bir sekil alıyor:nazar:

her öğünde 1 ç bardağını haslayıp yiyosun salatalık soğan v s doğrayabilirsin ama tuzda yoktu benimkinde zaten öle olunca 1 bardağı bir öğünde yiyemiyorsun iğrençti :18: 2 gün yapmıstımm

slm kızlar 12. gündeyim gayet iyi gidiyo:21:
arada canım bişeyler çeksede :KK19: umursmıyorum nefsime yenilmiycem inşallah:KK15:
karnım tok da gözüm aç :KK53::KK1:
zaten hedefime 3 kilo kaldı inşallah bu 3 kiloyuda bu diyetle vericem :KK76:

hayelcim sen bu kiloları kartaylamı verdin kuzum:KK12:

kızlar gerçekten bu diyet bi mucize 12 gündür kaçamak hiç yapmadım girişimde de bulunmadım başka zaman olsa evdeki herşeyin tadına bakardım ama şimdi ise canım çekse bile red edebiliyorum eşim 1 saat önce sıcak sıcak pide getirdi yemeyi aklımdan bile geçirmedim gayet rahatım çok mutluyum bu topiği açan arkadaşımıza bide beni teşfik eden arkadaşım mattika ya ve benim her soruma yanıt veren arkadaşlara çooook teşekkür edrim :KK16::KK16:
yaşasın En Büyük KKEn Büyük KK

saphiracım kesinlikle yogurt eklenmiycek protein olmuycak:KK20::KK20: zaten yogurtla yenilebilir bir sekil alıyor:nazar:

her öğünde 1 ç bardağını haslayıp yiyosun salatalık soğan v s doğrayabilirsin ama tuzda yoktu benimkinde zaten öle olunca 1 bardağı bir öğünde yiyemiyorsun iğrençti :18: 2 gün yapmıstımm

ama ben bir çok yerde yanında yoğurt okudum,hep yoğurtla yemişler yapanlar.tuz koymadım.eğer yoğurt yanlışsa da ben yedim,geçti artık :KK1:

hayelcim sen bu kiloları kartaylamı verdin kuzum:KK12:

yok canım ben geçen yıl diğer zayflama topiklerine takılarak 15 kilo verdim tamamen kendi çabamla yani fakata 6 kilosunu geri aldım ramazandan beri diyetteyim geldim geldim 59 da takıldım bir ileri iki geri gidip geldim daha sonra buraya geldim ve sağolsunlar arkadaşlar beni bilgilendirdiler bu diyeti önerdiler bende başladım bu diyete 12 gün oldu başlayalı 59.2 ile başladım şimdi ise 57.8 gr oldum :KK76:

pepeticim şimdi kk daki pirinç lapası diyeti konusunu okuyorm,üzerine sarmısaklı yoğurt döküp,yanında light kolayla tükete var ya :KK9::KK9:

X