Saç Uzatma Yöntemleri Zencefille Saç Uzat!

M

MeDuSa

Ziyaretçi
Kızlar ilk mesaj olduğu için konuyu düzenleyerek yazıyorum tekrar bu şekilde arkadaşlar nasıl ve ne kadar kullanacaklarını rahatça görebilirler yerimseniben

Arkadaşımın saçları yeni röfle yapılmasına rağmen bir haftada farkedilir derecede uzamıştı ne yaptığını sordum oda bir haftadır saçlarıma zencefil yapıyorum dedi
Bende hem sizlerle paylaşmak hemde kendim denemek istedim a.s.

Aktarlarda kök zencefil bulabilirsiniz benim aldığım yerde 100gram 1,5ytl'ydi.Sanırım çoğu yerde yaklaşık fiyat böyledir.
Miktarı saçımızın uzunluğu kısalığına göre değişir yani ilk yaptığınızda saçınıza ne kadar yeteceğini anlarsınız.Benim saçlarım omuzlarımdan baya aşağıda olmasına rağmen bir su bardağı zencefil suyu yetti.
Bir kaç kök zencefili bir su bardağı suya koyup tencere yada cezvede kaynatın kaynayınca altını yarım yapın beş dakika daha kaynasın sonra altını kapatın ılımaya bırakın.Bu şekilde zencefilli suyumuz hazır olacaktır. sositososito

Ben iki günde bir turplu su kullandığım için
(Bununla ilgili bilgileri şu linkte görebilirsiniz
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-bakimi/221172-sac-uzatmak-ve-bakim-icin-turplu-su.html )

Turplu suyumu yıkadıktan hemen sonra saçımdaki fazla suyu akıtarak üstüne hazırladığım zencefilli suyu döküyorum ve bu şekilde kurutuyorum. Ama turplu su kullanmayanlar kuru saça uygulayıp bırakabilirler.Yada yıkandıktan sonra kullanılabilir. Zencefilli su kokmadığı için durulamaya gerek kalmıyor ve zencefilin etkisi daha çok oluyor.Ama isteyenler bir kaç saat bekletip durulayabilir.

Giriş konumuz umarım bu şekilde daha açıklayıcı olmuştur. :1hug:

Sağlıklı ve uzun saçlar sizin olsun :enbuyukkk: :teytey:

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim yazdığımı görmüşsün sanırım.

Aktardan zencefil istemiştim, kök ve toz hâlinde var hangisi olsun, dedi. Kaynatıp saçıma uygulayacağım, dedim. Kök verdi. Faydası olup olmadığını sordum, zencefilin herşeye faydası var, saçı daha canlı yapar, dedi. Ama kök olanı için geçerli bu.

Bir kaç kökü kaynatıp sadece durulama suyunda kullanıyordum. Parlak ve yumuşak yapıyordu.

Ama diplere sürüp bekletirsek sonuç ne olur denemek lâzım :)

Ayrıca kaynatırken evin içi güzel kokuyor :)

Kızlar bugün sınava gittim sonunda vizelerim bitti :teytey: :dance: hihoyyyt
Gelirkende tane zencefil aldım bu akşam başlıcam ve sizlerle sonuçları paylaşacam inşallah uzatır saçları bir hafta bunu mu denesem yoksa bigün turplu su bigün zencefilli su mu denesem napsam şaşırdım kafamçokkarıştı

canımm bende geliyorum aranıza zencefil 15 dakka bekletiliyormuş kışın malum turplu suyu 2 saat bekletmek daha mantıksız eğer zencefil aynı etkiyi veriyorsa tabi yerimseniben
ozaman bi turplu su bi zencefil falan yaparız cok heyecanlıyımm:sm_cool:

Kızlar bugün sınava gittim sonunda vizelerim bitti :teytey: :dance: hihoyyyt
Gelirkende tane zencefil aldım bu akşam başlıcam ve sizlerle sonuçları paylaşacam inşallah uzatır saçları bir hafta bunu mu denesem yoksa bigün turplu su bigün zencefilli su mu denesem napsam şaşırdım kafamçokkarıştı

Canım ben bir gün turplu su bir gün zencefil yapmanı öneririm , turplu su bambaşka kendi adıma asla vazgeçmeyecegim bir kür oldu artık ...:hooray:
biliyorsun canım sende zaten yerimseniben

canımm bende geliyorum aranıza zencefil 15 dakka bekletiliyormuş kışın malum turplu suyu 2 saat bekletmek daha mantıksız eğer zencefil aynı etkiyi veriyorsa tabi yerimseniben
ozaman bi turplu su bi zencefil falan yaparız cok heyecanlıyımm:sm_cool:

Cnm benim saçımda şimdi zencefilli su var bunu durulamayada gerek yok hihoyyyt
turplu suyumuzu yapıp saçı yıkadıktan sonra saçımıza en son saçımızı yine duruluyor gibi zencefilli suyu yapıp bir daha ki yıkamaya kadar durutalım.Saç o şekilde kurusun. Benim saçımda şimdi ve hiç kokmuyor çok hafif zencefil kokusu var ve çok hoşuma gitti açıkcası :teytey:

Cnm benim saçımda şimdi zencefilli su var bunu durulamayada gerek yok hihoyyyt
turplu suyumuzu yapıp saçı yıkadıktan sonra saçımıza en son saçımızı yine duruluyor gibi zencefilli suyu yapıp bir daha ki yıkamaya kadar durutalım.Saç o şekilde kurusun. Benim saçımda şimdi ve hiç kokmuyor çok hafif zencefil kokusu var ve çok hoşuma gitti açıkcası :teytey:

Peki bakalım ben 15 dk beklettikten sonra durulanıyor diye biliyordum fisfisfis
böyle olması daha iyi bir taşla iki kuş , yaza da bir sürü RapunzeLsositososito

Allah bee yaa kızlar harihasınız hepinizi çoook seviyorumm kocaman öpüyorum ama ben önce bi turplu su sonucuna bakim daha yeniyim nasıl olsa siz deneyin bakalim sonuçları çook merak ediyorum :))))

Allah bee yaa kızlar harihasınız hepinizi çoook seviyorumm kocaman öpüyorum ama ben önce bi turplu su sonucuna bakim daha yeniyim nasıl olsa siz deneyin bakalim sonuçları çook merak ediyorum :))))

Turplu sudan vazgeçeni fururum kötükedihüso
Saçınızı bundan mahrum etmeyin lütfen yerimseniben Bende bir hafta aralıksız turplu su yapıp ardından bununla durulayacagım...hülyalı benim konuya kız yazmış şimdi 3 haftada 4 cm uzamışsenağlama ve yeni saçları cıkmış:1shok: maşallahı var nazar değdirmeyeyim:nazar:

ve konun hayırlı olsun inşallah güzel güzel haberleri paylaşırız canım Teşekkürler hülyalıŞeniz

ayyy bende yapmazsam çatlarım vallahi. yarın ilk iş zencefil alıcam. turp suyu, zencefil, bakım yağları, vitaminler....... bizim sırtımız yere gelmez alimallah:)))))

ayyy bende yapmazsam çatlarım vallahi. yarın ilk iş zencefil alıcam. turp suyu, zencefil, bakım yağları, vitaminler....... bizim sırtımız yere gelmez alimallah:)))))

Çok tatlısın canım yakaydirigubbakcemile3
Valla hülyalı sağolsun zencefili durulamayacagımızı turplu suyu bununla durulayabilcegimizi söyledi ben yoksa ayrıca yapardım bide bunun için ugras dur :jeyyar:

Bizim saçlar uzamazsa artık kimsenin saçı uzamaz :roflol:

Valla hülyalı sağolsun zencefili durulamayacagımızı turplu suyu bununla durulayabilcegimizi söyledi ben yoksa ayrıca yapardım bide bunun için ugras dur :jeyyar:

:lepi: doğru diyosun.
işimizin adı ne en azından kendi adıma konuşayım evde boş vaktim olmasın. illaki bi maske efendime söyleyeyim bi saç bakımı yapmadan duramam. ayy şu smileylara bide lepiska saçlı bi smiley eklense bizde onu koyuversek arada yazılarımızasırnaşık şey

aktarlar yine yaşadı desenize :)) bu gidişle okulu bırakıp aktar aççam ben de. kadınlar kulubu koycam adını da, kadınlar kulubu vasıtasıyla çok zengin olan aktarlara ithafen :)))

:lepi: doğru diyosun.
işimizin adı ne en azından kendi adıma konuşayım evde boş vaktim olmasın. illaki bi maske efendime söyleyeyim bi saç bakımı yapmadan duramam. ayy şu smileylara bide lepiska saçlı bi smiley eklense bizde onu koyuversek arada yazılarımızasırnaşık şey

Bende yapcam işte :dilcikar: Keşke koysalar canım ya, uzun saçlı smile :dance:
bu arada hülyalı canım turplu sulu saçımızı şampuanla normal yıkadıktan sonra zencefili dökücez saça ve hiç durulamicaz dimi..?

Canım hiç olmazsa bildiklerimizi paylaşıyoruz kıskanmıyoruz dimi,kıskananlar çatlasın naniknanik
Daha dün sınıftan bi arkadaşa "saçların ne güzel uzamış cnm ne yaptın" dedim de "aman maşallah de nazar falan değer de zaten sırrımı kimseye söylemiyorum şimdilik etkisi geçmesin diye" demezmi şaka yapıyo sandım :bbo:
ama ciddiymiş :mymeka:
bende onlara inat saç uzatma ile ilgili bulduğum denediğim ve etkili olduğunu duyduğum herşeyi burda kk'da paylaşcam :dilcikar: :teytey:
ama bende aynen bizim saçımız uzamassa kimsenin saçı uzamaz die düşünüorum artık hihoyyyt :roflol:

Bende yapcam işte :dilcikar: Keşke koysalar canım ya, uzun saçlı smile :dance:
bu arada hülyalı canım turplu sulu saçımızı şampuanla normal yıkadıktan sonra zencefili dökücez saça ve hiç durulamicaz dimi..?

evet cnm turplu suyunu yapıp yıkadıktan sonra hemen zencefilli suyunuda dök saçın öyle kurusun kaydirigubbakcemile2

Canım hiç olmazsa bildiklerimizi paylaşıyoruz kıskanmıyoruz dimi,kıskananlar çatlasın naniknanik
Daha dün sınıftan bi arkadaşa "saçların ne güzel uzamış cnm ne yaptın" dedim de "aman maşallah de nazar falan değer de zaten sırrımı kimseye söylemiyorum şimdilik etkisi geçmesin diye" demezmi şaka yapıyo sandım :bbo:
ama ciddiymiş :mymeka:
bende onlara inat saç uzatma ile ilgili bulduğum denediğim ve etkili olduğunu duyduğum herşeyi burda kk'da paylaşcam :teytey:
ama bende aynen bizim saçımız uzamassa kimsenin saçı uzamaz die düşünüorum artık hihoyyyt :roflol:

O zaman denemeye başlıyoruz bi güzel zencefil ve turplanıyoruz ,saçları uzatıyoruz:eek:

O arkadaşının da alacagı olsun ne sanıyosa kendini:mymeka:

Bizimkiler en güzeli olcak:1rolleyes: Kıskananlar çatlasınkötükedihüso

inanmıyorumm..laboratuarıma yeni bişi daha eklenecekkafamçokkarıştı turplu suyumu ben ısırganla duruluyodum şimdi ısırganla durulayıp ısırganımı da zencefille durulicam heraldee:roflol: kızlar deneyin sonuçlarınızı muuttlaka paylaşın.çok merak ettim işe yarasa hemen deniyce.teşekkürler paylaşım için.

O zaman denemeye başlıyoruz bi güzel zencefil ve turplanıyoruz ,saçları uzatıyoruz:eek:

O arkadaşının da alacagı olsun ne sanıyosa kendini:mymeka:

Bizimkiler en güzeli olcak:1rolleyes: Kıskananlar çatlasınkötükedihüso

çatlasın kıskananlar :jeyyar: :teytey:

inanmıyorumm..laboratuarıma yeni bişi daha eklenecekkafamçokkarıştı turplu suyumu ben ısırganla duruluyodum şimdi ısırganla durulayıp ısırganımı da zencefille durulicam heraldee:roflol: kızlar deneyin sonuçlarınızı muuttlaka paylaşın.çok merak ettim işe yarasa hemen deniyce.teşekkürler paylaşım için.

Bize faydası olursa cnm en sonda zencefille durularsın ısırganı :roflol: :roflol: :roflol:

Saç saç olalı böyle bakım görmedi :jeyyar:

X