nasıl bir spor yapmalıyım?**

**garfield**

Guru
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
1.561
9
42
Arkadaşlar ben şu an 55 kiloyum. Ama 3-4 ay öncesine kadar 49 idim. (iş hayatı işte sürekli oturmaktan)

Göğüslerim küçük (75-80) ama basen ve kalçam(ikisi de aynı şey mi bilmiyorum ama) büyük. Sadece basen ve kalça ve göbek eritmek için ne yapmalıyım

Yürüyüş ile bu işe başlayabilirsin...
Vakit buldukça evde kolaylıkla yapabileceğin egzersizleri tavsiye ederim...
20 dak. ısınma
30 düz mekik
30'ar yan mekik
Düz şekilde yere uzanarak bacak açıp kapatma(sırasıyla)
Ayakta dizi dirseğe çekme
Ayakta bacağı öne-geri ve yana açıp kapatma
Yerde bisiklet çevirme hareketi.
Daha sonra video bölümünde aerobik videolarından birini yapabilirsin..

Yukarıda sadece örnek bir program verdim..
Geliştirilebilir..
yerimseniben

Yürüyüş ile bu işe başlayabilirsin...
Vakit buldukça evde kolaylıkla yapabileceğin egzersizleri tavsiye ederim...
20 dak. ısınma
30 düz mekik
30'ar yan mekik
Düz şekilde yere uzanarak bacak açıp kapatma(sırasıyla)
Ayakta dizi dirseğe çekme
Ayakta bacağı öne-geri ve yana açıp kapatma
Yerde bisiklet çevirme hareketi.
Daha sonra video bölümünde aerobik videolarından birini yapabilirsin..

Yukarıda sadece örnek bir program verdim..
Geliştirilebilir..
yerimseniben

ayy çok teşekkür ederim. Ama azıu hareketlerin tam olarak nasıl yapılacağını gözümde canlandıramıyorum. mesela "Düz şekilde yere uzanarak bacak açıp kapatma(sırasıyla)" bu nasıl? yada ısınmada neler yapmam gerekiyo? ayy çok sordum di mi..:eek:

ayy çok teşekkür ederim. Ama azıu hareketlerin tam olarak nasıl yapılacağını gözümde canlandıramıyorum. mesela "Düz şekilde yere uzanarak bacak açıp kapatma(sırasıyla)" bu nasıl? yada ısınmada neler yapmam gerekiyo? ayy çok sordum di mi..:eek:

ısınma ya yukarıdan aşağı ya da aşağıdan yukarı doğru yapılır.
Örneğin siz önce boynunuzu önde yarım daire şeklinde çevirin..
sonra sağa sola bakın
yukarı aşağı
omuzlarınızı geriye doğru çevirin
" öne doğru çevirin
" yukarı kaldırın bırakın(banane der gibi)
" geriye itin bekleyin(5 sn)
" öne itin bekleyin(5 sn)
kolunuzu öne doğru çevirin(sırasıyla sağ-sol)
" geriye doğru çevirin
ellerinizi tutun(parmaklarınızı birbirine geçirin) bileğinizi çevirin

belinizi sağa sola yatırın (bu sırada esneyin yani hareket halinde ..mesela sağa eğildiyseniz ikileyin)
el belde gövdenizi hafif geriye yatın
el belde " hafif öne yatın

sağ dizinizi tutup göğüsünüze doğru çekin(5-8 sn)
sol " " " " "
bacaklarınızı omuz genişliğinizi geçecek şekilde açın bir sol dizinize bir sağa dizinize yavaşça yaklaşmaya başlayın..
öne büyük adım atın yere doğru kalçanızı yaklaştırın..

Ayak bileklerinizi çevirin..

Diğer harekette şu..
Yere yan yatın (dizleri bükmeyin) mesela sol bacağınız altta sağ bacağiniz üstteyken
sağ bacağınızı yukarı kaldırın(8kez 3set yani 8 kere yapıp 30 sn bekleyin sonra hareketi bir daha yapın toplam 3 kez olacak yani 24adet)
sonra sağınıza doğru yatıp sol bacağınızı kaldırıp indirin..a.s.

ısınma ya yukarıdan aşağı ya da aşağıdan yukarı doğru yapılır.
Örneğin siz önce boynunuzu önde yarım daire şeklinde çevirin..
sonra sağa sola bakın
yukarı aşağı
omuzlarınızı geriye doğru çevirin
" öne doğru çevirin
" yukarı kaldırın bırakın(banane der gibi)
" geriye itin bekleyin(5 sn)
" öne itin bekleyin(5 sn)
kolunuzu öne doğru çevirin(sırasıyla sağ-sol)
" geriye doğru çevirin
ellerinizi tutun(parmaklarınızı birbirine geçirin) bileğinizi çevirin

belinizi sağa sola yatırın (bu sırada esneyin yani hareket halinde ..mesela sağa eğildiyseniz ikileyin)
el belde gövdenizi hafif geriye yatın
el belde " hafif öne yatın

sağ dizinizi tutup göğüsünüze doğru çekin(5-8 sn)
sol " " " " "
bacaklarınızı omuz genişliğinizi geçecek şekilde açın bir sol dizinize bir sağa dizinize yavaşça yaklaşmaya başlayın..
öne büyük adım atın yere doğru kalçanızı yaklaştırın..

Ayak bileklerinizi çevirin..

Diğer harekette şu..
Yere yan yatın (dizleri bükmeyin) mesela sol bacağınız altta sağ bacağiniz üstteyken
sağ bacağınızı yukarı kaldırın(8kez 3set yani 8 kere yapıp 30 sn bekleyin sonra hareketi bir daha yapın toplam 3 kez olacak yani 24adet)
sonra sağınıza doğru yatıp sol bacağınızı kaldırıp indirin..a.s.

vallahi hiç bu kadar ayrıntılı ve açıklayıcı bir mesaj beklemiyodum. çok teşekkür ederim.a.s. a.s. a.s.
Umarım bunları akşam yemekten sonra yapmam bi sorun oluşturmaz. çünkü sabahtan akşama kadar çalışıyorum. aşam 6'da geliyorum eve. senağlama

merhaba ,
benimde belden aşağımın incelmeye (özellikle bacaklarımın) ihtiyacı var ve nasıl bir spor uygulamam gerektiğini bir türlü anlayamadım, ama bir uzman pilates tavsiye etti. siz ne dersiniz antrenör? başka bir program tavsiye edermisiniz? birde power plate e gidiyorum ama yanlış yapıyormuşum,
Bu arada power özellikle zayıf ama çıkıntıları olan insanlar için süper bir alet vücut şekliniz düzeliyor. Ben bile şişman olmama rağmen en çıkıntılı yerlerim düzeldi

merhaba ,
benimde belden aşağımın incelmeye (özellikle bacaklarımın) ihtiyacı var ve nasıl bir spor uygulamam gerektiğini bir türlü anlayamadım, ama bir uzman pilates tavsiye etti. siz ne dersiniz antrenör? başka bir program tavsiye edermisiniz? birde power plate e gidiyorum ama yanlış yapıyormuşum,
Bu arada power özellikle zayıf ama çıkıntıları olan insanlar için süper bir alet vücut şekliniz düzeliyor. Ben bile şişman olmama rağmen en çıkıntılı yerlerim düzeldi

shande, ben pilates i sormuştum buraya. pilates zayıflatmazmış, sıkılaştırırmış. öyle dediler valla ben onların yalancısıyım:nazar: sositososito

X