Buharlı temizlik makinaları

Merhabalar.
Mod:703 ses fazla yok( rahatsız edıcı).Halı, yer , koltuk...vs. ( bez olduğu için, buharlı ütü gibi ses duşunun).Ben yilbaşı dan evel aldım, son derece memnunum, peluş oyuncak ve ( toz bile buhar mesafede verip silyörum. Bez kaliteli olmali ( benim sonuç) farklı bezler denedım, sadece Tcibo olanlar bezler sonuçta memnum kaldım.
eğer öyleyse iyi. ben kararsız kaldım şu h2o mu böyle bir ürün mü diye. gerçi mod703 galiba pahalı eşimi razı etmem pek mümkün değil gibi...

H20 yu araştırırken kadınlar kulübünün yorumlarıyla mod 703 ü aldım
yorumları okurken mucizevi bir ürün olduğuna karar vermiştim
alıp kullandıktan sonra hayal kırıklığı yaşadım
önce duşekabin üzerinde denedim sonuç fiyasko daha o anda pişman oldum
ama bu ürün iyi memnun kalmam gerekiyor düşüncesiyle temizliğe devam ettim
fayansları çok kolay temizledim (zaten fayans temizliği normalde de oyalamıyor insanı)
klozet temizliğini beğenmedim öylede evden detarjanı yok ettiği de yok
detarjansız ev temizliğini yapacağımı sanmıştım onda da sonuç hüsran
camları temizledikten sonra su lekeleri canımı daha da sıktı
mikrofiber bezle tekrar camları silmek zorunda kaldım (merakla bunlar ne yapıyor böyle diye bakan komşulara karşı da rezil olduk)
aygazı çok kolay temizledim diye sevinirken kullanışa geçtiğimde çakmağının çalışmadığını görmek yıktı beni
biraz bekliyeyim sonra çakmak çakar dedim ama hala çakmıyor
eşim beni kırmamak için bu ürünü almıştı ona ne diyecem bilmiyorum
halı temizliğinden de memnun kalmadım
peteklerin üst temizliğini çok güzel temizledi alt kısmı fiyasko
alalı 11 gün oldu geri iade edebilir miyim bilmiyorum
yarın satıcı ile irtibata geçeceğim

H20 yu araştırırken kadınlar kulübünün yorumlarıyla mod 703 ü aldım
yorumları okurken mucizevi bir ürün olduğuna karar vermiştim
alıp kullandıktan sonra hayal kırıklığı yaşadım
önce duşekabin üzerinde denedim sonuç fiyasko daha o anda pişman oldum
ama bu ürün iyi memnun kalmam gerekiyor düşüncesiyle temizliğe devam ettim
fayansları çok kolay temizledim (zaten fayans temizliği normalde de oyalamıyor insanı)
klozet temizliğini beğenmedim öylede evden detarjanı yok ettiği de yok
detarjansız ev temizliğini yapacağımı sanmıştım onda da sonuç hüsran
camları temizledikten sonra su lekeleri canımı daha da sıktı
mikrofiber bezle tekrar camları silmek zorunda kaldım (merakla bunlar ne yapıyor böyle diye bakan komşulara karşı da rezil olduk)
aygazı çok kolay temizledim diye sevinirken kullanışa geçtiğimde çakmağının çalışmadığını görmek yıktı beni
biraz bekliyeyim sonra çakmak çakar dedim ama hala çakmıyor
eşim beni kırmamak için bu ürünü almıştı ona ne diyecem bilmiyorum
halı temizliğinden de memnun kalmadım
peteklerin üst temizliğini çok güzel temizledi alt kısmı fiyasko
alalı 11 gün oldu geri iade edebilir miyim bilmiyorum
yarın satıcı ile irtibata geçeceğim

acaba sizin üründe bir hata mı var? kullananlar hep memnun kalıyor gibi okuyordum :KK43:

acaba sizin üründe bir hata mı var? kullananlar hep memnun kalıyor gibi okuyordum :KK43:

zaten ben de yorumları okuyarak bu cihazı almaya karar vermiştim
en büyük hayal kırıklığını da bu yüzden yaşadım
cihaz belki arızalıdır bilemiyorum satıcı ile bugün konuşacam
tanıtıma mod 902 i getirmişlerdi su tankı arızalı çıktığı için mod 703 ü almıştım

zaten ben de yorumları okuyarak bu cihazı almaya karar vermiştim
en büyük hayal kırıklığını da bu yüzden yaşadım
cihaz belki arızalıdır bilemiyorum satıcı ile bugün konuşacam
tanıtıma mod 902 i getirmişlerdi su tankı arızalı çıktığı için mod 703 ü almıştım

galiba bu tür ürünler hep şans işi. aynı markayı biri alır çok beğenir, diğeri hiç memnun kalmaz. Bakalım ben de şu h2odan alırsam burada bilgi vereceğim.

çok şükür aygazın çakmakları çalışmaya başladı
satıcı firma müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli gerekirse masrafı üstleniriz demişti
yeni bir cihazla tekrar gelecekler
kullanıcı hatası mı cihaz hatası mı bakacaklar

e bari siz de onu yorumlayın. gerçi ben fakirden vazgeçtim çünkü fakirin bir çeşiti sadece yerler için, diğer çeşidi de yer hariç derz arası vs. için. iki ayrı ürün alamayacağıma göre biraz hayal kırıklığı yaşadım :KK43:

Teyzemdeki fakirin çift kazanlı bir modeli ismi magic steam olarak geçiyor. Hem buharlı temizlik için hem de normalde sulu sistem süpürge olarak kullanılabiliyormuş.

Arkadaşlar ben geçen hafta arçelik buharika makinesini aldım normalde 245 tl fiyatı. Şansımdan aldığım mağazada indirim yapmışlar ve 195 tl ye 12 taksit le aldım.
halılar,ı klozeti, duş kenarlarını temziledim. Akşam pek farkedemedim ama sabah baktığımda ev ışıl ışıl olmuştu, hiç deterjan kullanmama rağmen eşimde ertesi gün bile eve geldiğinde evde hoş bir temizlik kokusu olduğunu söyledi.

Arkadaşlar ben geçen hafta arçelik buharika makinesini aldım normalde 245 tl fiyatı. Şansımdan aldığım mağazada indirim yapmışlar ve 195 tl ye 12 taksit le aldım.
halılar,ı klozeti, duş kenarlarını temziledim. Akşam pek farkedemedim ama sabah baktığımda ev ışıl ışıl olmuştu, hiç deterjan kullanmama rağmen eşimde ertesi gün bile eve geldiğinde evde hoş bir temizlik kokusu olduğunu söyledi.

ne güzel güle güle kullanın! peki buharika ile sert zeminleri de silebiliyor musunuz?

ariete kullanan arkadaşlar...

hangi siteden yada nereden aldınız?
ayrıca burda bir marka karmaşası yaşanmış sanırım,unitekno diyenler var.hangisi doğru hangisi yanlış? tüm konuyu okudum ama beynim bulandı...

hangi marka ve modeli kullanıyorsunuz?üzerinde ne yazıyor? ariete?unitekno?

çok çok teşekkür ederim değerli bilgileriiz için....

Merhabalar.Benim makinamın üzerinde unitekno 703 yazıyor.Ama zannediyorum ariete diyede geçiyor çünkü faturasında ariete Türkiye distribütörü diye yazıyor.Benim için ne yazdığının önemi yok ben memnunum makinemden.

ariete kullanan arkadaşlar...

hangi siteden yada nereden aldınız?
ayrıca burda bir marka karmaşası yaşanmış sanırım,unitekno diyenler var.hangisi doğru hangisi yanlış? tüm konuyu okudum ama beynim bulandı...

hangi marka ve modeli kullanıyorsunuz?üzerinde ne yazıyor? ariete?unitekno?

çok çok teşekkür ederim değerli bilgileriiz için....

internette arama yaparken ariete nin yanına delonghi de yazarsanız direk orjinal sitesi açılacaktır. Ordaki menüde hydrogenia>>>>house cleaning>>>steam cleaners başlığında çıkan buharlı temizleyicileri incelerseniz mod 903- mod 703 gibi cihazları görmeyeceksinizdir. isimlerini geçtim şekli şemali bile tutmuyor. Ben UNITEKNO nun 903 modelinin tanıtımını kısa kısa izledim gerçekten güzele benziyordu ama neden ariete değil de unitekno; alanlarda faturada ariete yazısını görmüş olabilrler ama ben kutusunda ariete ismini göremedim unitekno yazıyordu. Bilmiyorum belki birçok kişiye göre çok basit bir şeye takıyorum ama bence önemli nokta bu. Bu arada internette bir sürü memnun (sahte) ariete kullanıcısı görünümlü unitekno satıcıları da mevcut lütfen uyanık olun. Hele bir sitede yönetim reklam amaçlı diye siliyor bunlar yine ekliyorlar. Hepsi aynı dönemde mesajlar yazmışlar; tek tek karşılaştırdım. Amacım burda bir kavram karmaşası yaratmak değil sadece hepimizin uyanık bilinçli tüketiciler olarak cihazlarımızı edinmesi.
Bugün Karcher in internet üzerinde yedek parçalarının ne kadara satıldığını da öğrendim. Örneğin hepa filtresi 65 TL, döner fırçalı başlığı 140 TL, ütü 350 TL, süpürge emiş borusu 82 TL.
Aralarında bana göre fiyat olarak çok fazla fark yok. Yalnız unitekno nun sadece buharlı temizlik özelliği var; karcher de ise hem buharlı temizlik özelliği var; hem de sulu süpürge özelliği; işin açıkçası o kadar para vermişken sulu sistem bi süpürge olarak da kullanabilecek olmam karcheri bana daha cazip hale getiriyor. Çünkü annemde sulu sistem süpürge var ve çok güzel süpürüyor.
Ebatlarını ve ağırlığını karşılaştıracak olursam unitekno daha hafif minik bir cihaz; karcher ise 10.5 kg ağırlığında; ve haliyle daha hantal. Aslında bu biraz da istediğimiz özellikleri bulmamızla alakalı bir durum. Kimisinin unitekno işine gelir kimisinin karcher. Kimisi de benim gibi şaşırır kalır hangisini alacağına.

Merhabalar.Benim makinamın üzerinde unitekno 703 yazıyor.Ama zannediyorum ariete diyede geçiyor çünkü faturasında ariete Türkiye distribütörü diye yazıyor.Benim için ne yazdığının önemi yok ben memnunum makinemden.

makineden memnun olmana sevindim. şimdi girdim dünya genelinde distribütörlere bakıyorum orda İran, Kuveyt, Macaristan bile var TÜRKİYE yok. Resmi sitesinde olmaması beni daha da septik hale getirdi.

Ben de araştırma yapıyorum. Ariete makinesinin orjini İtalya 'da herkesin bildiği gibi. Ve orda fiyatı 90 ile 120 £ arasında.. Burda ise 1.500'tan bahsediyorsunuz. Bu çok büyük bir fark. Ayrıca firmanın sattıkları Unitekno adlı farklı bir ürün. Yani ariete değil. belki oda iyidir ama ariete olmadığına eminim. Zaten kendi sitelerinde de farklı bir markanın ürünü olduğu yazıyor. Ariete makineleri sarı ve siyah renklerde tasarlanmış. İtalyadaki sitesi de şudur: Vapore - Ariete Store
Ben yurtdışına çıkınca alabileceğim artık.

peki bu tür ürünlerin amerika'dan getirilecek bir alternatif markası var mı? biliyor musunuz? şimdi önceki mesajda yurtdışına gidince alabileceğim demiş ya arkadaş benim de aklıma düştü :)

ahh evet çok pahalı ülkede yaşıyoruz, herşey pahalı yaşam ucuz:KK43: arada ne kadar çok fiyat farkı var, üstelik orjinalini bulmak zor...

peki bu tür ürünlerin amerika'dan getirilecek bir alternatif markası var mı? biliyor musunuz? şimdi önceki mesajda yurtdışına gidince alabileceğim demiş ya arkadaş benim de aklıma düştü :)

karcher in yurt dışında fiyatını buldum %19 vergi dahil SV 1802 539 euro ; SV 1902 ise 639 euro görünüyor. Yalnız bunların içinde standart aksesuarlar mevcut; eğer 1902 için ütü aparatı ve döner başlıklı fırçası da dahil edilirse 773 euro ya geliyor. Ayrıca türkiye için 20 kg altı için nakliye ücreti de 49.9 euro. amazonda ise 484-597 euro arasında değişiyor daha çok karchere odaklandığım için ariete için durum ne bilmiyorum. Ben burda 1902 için 1800 TL fiyat aldım buna turbo başık ilave edilirse 1900 TL ediyor; 10 taksit de yapıyorlar

Ben de ariete ve beko steambox arasında kararsız kalmıştım.uzun süredir de araştırıyodum ve alıp kullanamama riskşne karşı 1500 tel arieteye vermek yerine 229 tlye beko steambox satın aldım 10 gün oluyor.8 aylık bebeğim olduğu için artık deterjan kullanmadan yerleri temızlıyor olmak benım için en önemli artısı.artık içim çok rahat.Bebeğim yere oyuncağını düşürdüğünde veya yerlerde emeklediğinde eskısınden daha rahatım.Yerleri mükemmel siliyor, 5 dkkaya kalmadan da yerlerde hiçbir iz kalmadan kupkuru oluyor. Kesınlıkle arkadan kurulama gibi birşey sözkonusu değil.Bunun dışında az önce 20 dk içerisinde yeptığım şeyleri size yazayım inanın ben bile şaşırdım çünkü aylardır ertelediğim temizliği bu kadar kısa srede yaptım ve çıkaramadığım lekeler yağlar anında çıktı.Tüm mutfak dolaplarının dışını, tüm tezgah duvarlarını ve tazgah üzerini, tüm mutfağın yerlerini ve fırınımın kenarlarında bırıkmıs olan yağlar kötü bir koku çıkararark hemen dışarı akıverdıler. Sadece fırın araları ıcın dıscılerın diş oymak ıcın kullandıkları mantıkla kullanılan ve buhar fıskırtan bır baslık kullanıldıgından çıkan yağları bır bezle arkadan sılmem gerektı hepsı bu.Ben hayet memnunum herkese tavsıye ederim.Tek eksısı eğer salon buyukse fişi bir koseden bır koseye cıkarıp takmak zor gelebılır, biraz bılek agrıtıyor hortumu tutmak ve alet omuza asılıyor bır askı ıle.Ama yine de ben değer diyorum... Ellerim hiç yıpranmadı, sıfır kimyasal, içime sinen temizlik, havada hiçbir yapay koku yok..

Ben de ariete ve beko steambox arasında kararsız kalmıştım.uzun süredir de araştırıyodum ve alıp kullanamama riskşne karşı 1500 tel arieteye vermek yerine 229 tlye beko steambox satın aldım 10 gün oluyor.8 aylık bebeğim olduğu için artık deterjan kullanmadan yerleri temızlıyor olmak benım için en önemli artısı.artık içim çok rahat.Bebeğim yere oyuncağını düşürdüğünde veya yerlerde emeklediğinde eskısınden daha rahatım.Yerleri mükemmel siliyor, 5 dkkaya kalmadan da yerlerde hiçbir iz kalmadan kupkuru oluyor. Kesınlıkle arkadan kurulama gibi birşey sözkonusu değil.Bunun dışında az önce 20 dk içerisinde yeptığım şeyleri size yazayım inanın ben bile şaşırdım çünkü aylardır ertelediğim temizliği bu kadar kısa srede yaptım ve çıkaramadığım lekeler yağlar anında çıktı.Tüm mutfak dolaplarının dışını, tüm tezgah duvarlarını ve tazgah üzerini, tüm mutfağın yerlerini ve fırınımın kenarlarında bırıkmıs olan yağlar kötü bir koku çıkararark hemen dışarı akıverdıler. Sadece fırın araları ıcın dıscılerın diş oymak ıcın kullandıkları mantıkla kullanılan ve buhar fıskırtan bır baslık kullanıldıgından çıkan yağları bır bezle arkadan sılmem gerektı hepsı bu.Ben hayet memnunum herkese tavsıye ederim.Tek eksısı eğer salon buyukse fişi bir koseden bır koseye cıkarıp takmak zor gelebılır, biraz bılek agrıtıyor hortumu tutmak ve alet omuza asılıyor bır askı ıle.Ama yine de ben değer diyorum... Ellerim hiç yıpranmadı, sıfır kimyasal, içime sinen temizlik, havada hiçbir yapay koku yok..

yorumundan sonra araştırdım. hakkaten olumlu yorumlar var, birde gidip mağazasında bakmak istiyorum. bu makine ayrıca elektrikli süpürge gibi kullanılabiliyor mu?
birde yeni çıkacak ürünleri beklesem mi diye düşünüyorum. mesela tekerleklisi ve daha büyük hazneli olanı çıkar mı acaba? bir de fakiri çok merak ediyorum kullananlar yardım ederlerse seviniriz?

ben de geçen gün baktım yakından arçelik olana. dediğiniz gibiyse güzel hakikaten ama beni, omuza asıp taşıması düşündürdü. boş hali bile çok hafif değildi, insanı yorar mı acaba dedim.bir de sadece fırını temizlerken arkadan bezle temizlemem gerekti demişsiniz. onu da düşünüyordum buhar çıkararak temizlediği yerlerden çıkan kirler ne olacak? mesela kalorifer arasını temizlesek? çok kararsız kalmak da kötü gözümü karartıp birini alıcam en son ama hangisini :)

ben de geçen gün baktım yakından arçelik olana. dediğiniz gibiyse güzel hakikaten ama beni, omuza asıp taşıması düşündürdü. boş hali bile çok hafif değildi, insanı yorar mı acaba dedim.bir de sadece fırını temizlerken arkadan bezle temizlemem gerekti demişsiniz. onu da düşünüyordum buhar çıkararak temizlediği yerlerden çıkan kirler ne olacak? mesela kalorifer arasını temizlesek? çok kararsız kalmak da kötü gözümü karartıp birini alıcam en son ama hangisini :)

ben de buharlı temizliği uzun süre araştırmıştım, şimdi diyorum ki ;buharlı temizliği araştırırken harcadığım vakti gözümde büyüttüğüm temizliğe ayırsaydım işim çoktan bitmişti, ben mod 703 almıştım çokta memnun değilim
h2o ya baktıkça h2o nun aparatları daha kullanışlı geliyor
ama bir daha ürün yorumlarını okuyarak ürün almam

X