dogum sonrasi cinsel iliski :(

mercan_dilara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
991
2

Arkadaslar bebislerimiiz kucagimiza alana kadar tek derdimiz onlarin saglikla dunyaya gelmeleriydi.Allaha sukur neredeyse hepimiz saglili bebeklere sahibiz.:dance:
Ve artik normal hayatimiza ve sorumluluklarimiza donme vakti geliyor.Evet eslerimizden bahsediyorum.Esim sik sik ne zaman kendimi iyi hissedecgimi soruyor kafamçokkarıştı bend ekacabildigim kadar kacmak istiyorum .O da kendince hakli ama ben acaip korkuyorum ve acikcasi icimden de pek gelmiyor.Ilk dogumum da hic boyle olmamisti.Dogumdan bir onceki gune kadar iiskimiz devam etti.Dogum sonrasi da zaten teklif benden gelmisti yine sırnaşık şey Ama bu aralar esimi kardes gibi goruyorum senağlama Dogumdan oncede bayagi bi ara vermistik.Esime durumu nasil uygun bir dille anlatacgimi bilemiyorum.Daha once boyle birsey olmamisti diyecegindne korkuyorum :çok üzgünüm:
Sizlerde durum nasil?

valla mercancım bu durum belki lohusalığından kaynaklanıyodur diyecem ama....
valla aylardan beri eşimle zaten kardeş olduk doğumu sabırsızlıkla ve 40 ım çıkmasını bekliycem gün sayıyorum diyebilirim....herne kadar korksamda bu kadar uzun süre ayrı kalınca....
ama bence kendini bu kadar uzak tutma ilişkiye ve kendine ve eşine yazık etme derim ben....
ne güzel yaz geldi heryer ısındı cıvıl cıvıl keyfini çıkar bence..... :))))))))

Arkadaslar bebislerimiiz kucagimiza alana kadar tek derdimiz onlarin saglikla dunyaya gelmeleriydi.Allaha sukur neredeyse hepimiz saglili bebeklere sahibiz.:dance:
Ve artik normal hayatimiza ve sorumluluklarimiza donme vakti geliyor.Evet eslerimizden bahsediyorum.Esim sik sik ne zaman kendimi iyi hissedecgimi soruyor kafamçokkarıştı bend ekacabildigim kadar kacmak istiyorum .O da kendince hakli ama ben acaip korkuyorum ve acikcasi icimden de pek gelmiyor.Ilk dogumum da hic boyle olmamisti.Dogumdan bir onceki gune kadar iiskimiz devam etti.Dogum sonrasi da zaten teklif benden gelmisti yine sırnaşık şey Ama bu aralar esimi kardes gibi goruyorum senağlama Dogumdan oncede bayagi bi ara vermistik.Esime durumu nasil uygun bir dille anlatacgimi bilemiyorum.Daha once boyle birsey olmamisti diyecegindne korkuyorum :çok üzgünüm:
Sizlerde durum nasil?

mehaba tatlım ya durum benimde aynıydı fakat erkek bu bilirsiniz kafamçokkarıştıonlarıda boş bırakmamak gerekir bebekle ilgilenecegiz die koacalarımızı ilgisiz bırakmayalım bende istek arzu namına hiç bir eser kalmadı diyebilirim ve bunu okudum emzirdigimiz için o süt o etkiyi aza indiriyomus belli bir süre sonra hersey tekrar rayına oturuyomus ama dedigim gibi sen sen ol eşini bekletme araya sogukluk girmesin allah korusun ben suan agrı ceksemde psikolojik olarak normal yaptım dogumu ve korka korka birliktelik yasıyoruz :bbo::bbo:ahh su erkekler hiç halden anlamıolar

Ben epidural sezeryan olduğumdan doktor son gün kontrole geldi ve eşimin yanında 40 gün cinsel ilişki yasak dedi :eek: 10 günü geride bıraktık geriye kaldı bir ay :1rolleyes: Ama kendimi eşime karşı soğuk hissetmiyorum..Hatta uzaklaşmayalım diye arada ona sarılmaya çalışıyorum.. Sonuçta belli bir süre sonra hormonlar eskisi gibi çalışmaya başlayınca bizlerde normale döneriz..

Insallah oyle olur kizlar.Bnim 40 im cikmak uzere ama dikislerim de problem var hala aciyo belki de o yuzdendir soguklugum diyorum

bencede canım dikişlerin acıyor diyedir
kendini hazır hissetiğin zaman birlikteolun illaki 40,gün olmak zorunda değilsin eşini karşına al konuş anşayışlı olacağını tahmin ediyorum ..iki tarafında karşılıklı bişeyler hissetmesi lazım ki tadını çıkarasın...

kızlar sanırım aranızda en bu konuda dertli olan benimdir. senağlama hamileliğimin başında sorunlar yaşadığımdan kanamalı falan.. korktuk ve ilişkiyi falan erteledik. çünkü benim ilk hamileliğim de düşükle sonuçlanmıştısenağlama bu da öyle olacak diye çok korktuk ve oluşana kadar hiçbirşey yapmamaya karar verdik. zira ilkinde biz mi sebep olduk diye kendimizi çok suçlamıştık..

ve bu hamileliğimin de sonuna kadar yani 9 ay!! boyunca da hiçbirşey yapmadık. ilk 3 ay tehlikeliydi durumum. sonraki zamanda aman oluşan şeye gene sebep olmayalım dedik. e sonraki 6 aydan sonrada yine bişey yapmayın riskli dediler.. böylelikle vakit geçti. ama tabii bize sorun:eek: dediğiniz gibi araya da soğukluk girecek diye çok korkuyorum doğrusu. arada bazen ben teklif edecek oluyordum, eşim yok yapmayalım nolur nolmaz diyordu..

şimdi minnoşumuz ortaya çıktı çok şükür!!! ve eşim geçenlerde mercancığım aynen seninki gibi ve haklı olarak! kendimi ne zaman iyi hissedeceğimi beni özlediğini söyledi. ve o dönemlerimizde ses çıkarmayıp anlayış gösterdiğini... birde konuşmuş sanırım çavresiyle 1 ay falan demişlerkafamçokkarıştı bende 2 ay dedim:a015: şu an zaten kanamam ara ara devam ediyor. 40 ımıza 20 gün var. bir 20 gün de ban ekledim:çok üzgünüm: napiyim.. umarım iyi hissederim o zamana kadar kendimi tabii ki bende özledim doğrusu:eek: bakalım nasıl olacak tekrar.. kürtaj sonrası çok gergindim. bu kez rahimden birşey olsun istemeyip sezeryan olmamın sebebi normal doğumdan korkmamın yanı sıra birazda bu rahimin tahrip olacağıo gerçeğinin ve sonrasında ilişkinin beni çoookk korkutmasıydı sanırım..

hepinize sevgilera.s.

mercancım sorma benimde 2 hafta oldu doğum yapalı eşim 2 haftada bir geliyo yanımıza ama herhangi bişey talep etmedi büyük oğlumla yatıyo gelince garibim benden bi adım beklio olabilir bende ilk doğumumda senin gibiydim talep benden gelmişti bu sefer bilmiyorum napcam

benimde ilk hamileliğim düşükle sonuçlandı. bebişe hamile olduğumuz öğrendiğimiz gün cinsel hayata son verdik. 40 ımız çıkana kadar kardeştik :eek: bi sene yani coksekeriremsu şimdi herşey normal. herhangi bir sorunumuz olmadı. bu arada ben sezeryan oldum :teytey:

Ya arkadaşlar bende herşey normal demek isterdim ama doğumdan sonraki ilk ilişkimizde çok ağrım ve ertesi günde lekelenmem oldu..İlk başta lekelenmeyi regl zannetim ama sonraki ilişkimizde de olunca anladım ilişkiden olduğunu..Ben iyice soğudum bu ilişki meselesinden..Halbuki hamile kalmak istediğimde eşimi her gördüğüm yerde sıkıştırırdım..Kaçacak yer arardı benden.. Şimdi ağrım olacak diye hiç canım istemiyor..:çok üzgünüm:

Banada halen çok zor gelio doğumda yaşadıklarımı atamadım üzerimde normale anca piskolojim düzelince gelirim heralde kendimi çok kasıyorum galiba :KK43:(( canım acıyo ilk ilişkimizde bile böle canım acımıyodu

aynen arkadaşlar benimde canım hiçistemiyor eşimise psikolojik diyor ...allahtan beni hiç zorlamıyor ama ben rahatsız oluyorum ama içimdende hiç istemiyorum

herkez aynı derten muzdarip. ebrucuğum demek her yerde sıkıştırıyordun kocanı çok güldüm yaŞeniz :roflol::roflol::roflol:

Benim eşim doğum yaptığımın 40.gecesi yanımdaydı:)) Hiç kaçmadım berbat denebilecek zor ve 40 a yakın iç dikişli normal doğumuma rağmen beraber olduk tabiiki acıdı ama 2-3 sefer sonra herşey normale döndü.Ben ne hamileyken ne doğum sonrası isteksizlik duymadım.Ama sizleride anlıyorum Çok zor bir süreç karşılıklı konuşarak destek olarak atlatın bu dönemi .Yanlız şunu unutmayınki erkeklerde ihmale gelmez 2.çocuğum kocamdır hatta kızımdan çok çocuk.Onunlada ilgilenin:)Allah yardımcınız olsun

mrb arkadaşlar aynı sorun bendede var 45 gün önce normal doğum yaptım ilk doğumum hiç korkmuyordum ilişkiden ben teklif ettim ama çok acı oldu bende ya çok korkuyorum sanki orası kapı duvar ilişki yeri yok gibi acı çektim, rahmim mi eğrildi ne tabi bu benim düşüncem insanın aklına her türlü şey gelebiliyor dr gitmeyi düşünüyorum normal doğum iyi ama bu türlü sıkıntılar çıkabiliyor tabi .herkeze geçmiş olsun:ecrin_bebek:

selam mercan,
benim bebegimde 6haftalik ve 3gun sonra doktora gidip dogum hapi alcam,
hamilelik doneminde hic ilisikiye girmek istemiyordum, ve su anda ayni,
acikcasi bende korkuyorum onca donemden sonra ilsikiye girmeyi...
ve basimdan dogum gecti,
ama esime bende bilmiyorum nasil anlaticagimi...
napcami bilmiyorum kardesimbenneyaptımkibenneyaptımki

Ay nedir biz kadınların çektiği yahu :nazar:
İlk gece kabusu , hamilelik sorunları , doğum tramvası derken birde 40 sonrası cinsel münasebet olayı boshayallersmile
Bende kara kara düşünüyorum napıcam diye , galiba benim için ilk geceden bir farkı olmuycak , zaten hiçbişi hatırlamıyorum da , adamdan da yüz görümlüğü istedim 40 ım çıkınca :sinifsinif:

kızlar ben sizlere tavsiye ediyorum 40 gün gecsin lohusalık bitsin ilk evlendiginiz gün gibi heyecanla yaklasın eşinize cunku ilişkiye girmedikce insan soguyor
ben eski bir vajili olarak sizlere tavsiyem aranıza sogukluk girmesin hem o işi yapınca birbiriniz daha cok baglanırsınız hem erkekeleride bu konuda yanlız bırakmamak gerekir malum adı üstünde erkeke sonucta:):):)

dogum yapalı 23 gun oldu dıkıslerımın cogu dustu vajınaya yakın bolgede var ve onlar bıraz sızlıyor bende dogum sonrası ılk ılıskıde dıkıslerden korkuyorum bısey olur mu dıye.tamamen ıyılesmıs oluyolar mı normal dogum yapan arkadaslar paylasırsa sevınırım.

X