Toz almanın püf noktası var mıdır?

DepresifPolyanna

Ö♡S
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
10.807
13.015
Ben oldum olası mobilyaların tozunu almaktan nefret ederim, toz alındıktan sonra tozlanmayı geciktiren yöntemler var mıdır? Pronto nun tozsavarı vardı sprey şeklinde güya tozlanmayı geciktiriyormuş ama pek fayda görememiştim sizler ne önerirsiniz?

Ben de nefret ederim toz almaktan...
ama pronto gerçekten hem cila yapıyor,hemde tozlanmayı geçiktiriyor...
ayrıca bulaşık makinesinin parlatıcısı da güzel toz alıyor ve geciktiriyor,
bunu da yeni duydum ve denedim...

Ben bir çay bardağı Loc'u püskürtmeli camsil şişenine (boş camsil şişesi) boşaltıp ağzına kadar su ile dolduruyorum..tüm mobilyaları püskürtüp siliyorum ve sonuç harika hem parlatıyor hem de toz olayından kurtuldum..Bunu da annemden duymuştum:asigim: Ayrıca rainbow temizlik robotu kullanıyorum onunda çok faydasını görüyorum...Ama loc olayı bir harika denemenizi tavsiye ederim..opuyorumnanaktan

Ben bir çay bardağı Loc'u püskürtmeli camsil şişenine (boş camsil şişesi) boşaltıp ağzına kadar su ile dolduruyorum..tüm mobilyaları püskürtüp siliyorum ve sonuç harika hem parlatıyor hem de toz olayından kurtuldum..Bunu da annemden duymuştum:asigim: Ayrıca rainbow temizlik robotu kullanıyorum onunda çok faydasını görüyorum...Ama loc olayı bir harika denemenizi tavsiye ederim..opuyorumnanaktan

Bu Loc un methini çok duydum hala da duyuyorum bende almıştım ama bir türlü beceremedim kullanmayı sulandırma miktarını hiç ayarlayamamıştım anneme vermiştim o kullanmıyorsa alayım yine ondan vereliniortak

toz almanında püfümü olurmuş ayooll.
sıkacan prontoyu güüzelce temiz yumuşak bir bezle silecen.
3 gün tozsuz durur mobilye 4.gün gene tozlanır.
sen nasıl istiyorsun şööyyle 1 ay falan temizmi dursun:
sanırım henüz icad edilmedi böyle bir toz alma spreyi.

toz almanında püfümü olurmuş ayooll.
sıkacan prontoyu güüzelce temiz yumuşak bir bezle silecen.
3 gün tozsuz durur mobilye 4.gün gene tozlanır.
sen nasıl istiyorsun şööyyle 1 ay falan temizmi dursun:
sanırım henüz icad edilmedi böyle bir toz alma spreyi.

Ah ne güzel olur öyle bir şey icad edilse zemuszemus sırnaşık şey

LOC gerçekten çok iyi...toz aldıktan sonra tozlanmayı kesinlikle geciktiriyor...ama evde kalmamış...sipariş vereyim hemen...alır almaz sizin yöntemi deneyeceğim...bayağı uzun gidiyordur...camsil şişesi dolusu olduğuna göre...teşekkürler...a.s.

Yumuşatıcıyı spreyli bir şişenin içine koyuyorum birazda su katıyorum sadece ahşap yüzeylere püskürtüp siliyorum.Hem cilalanmış gibi oluyor hem tozlanması gecikiyor hemde ev mis gibi kokuyor.Dene memnun kalacaksın.

Yumuşatıcıyı spreyli bir şişenin içine koyuyorum birazda su katıyorum sadece ahşap yüzeylere püskürtüp siliyorum.Hem cilalanmış gibi oluyor hem tozlanması gecikiyor hemde ev mis gibi kokuyor.Dene memnun kalacaksın.

Bu fikirde iyiymiş, bulaşıl parlatıcısını denedim işe yaradı cilalı gibi oldu mobilyalar ama camlı yerlere ve aynalara buğu gibi tabaka bıraktı nedense hemde üstünden kuru bezle geçtim cam sille tekrar temizledim ama yine buğulu gibi :sm_confused:

ay nefret ediyorum toz almaktan ve tozdan
balkon kapisini aciyorum hr yer toz oluyor, sizin yöntemleri denicem bende
bazen pronto kullaniyorum, ama yerlere ne kullanyiorsunuz veya koltuk :sssss

bulaşık makinesi parlatıcısı toz alırken nasıl kullanılacak.sulandırılıp mı direk olarakmı.beze sıkılıpmı kullanıyorsunuz yada camsil gibi mobilyaya direk püskürterekmi?bilen arkadaşlar detaylı olarak yazarsanız sevinirim

Ben sulandırmadım, boş sprey şişesine doldurdum, mobilyaların üzerine direkt sıktım ve kuru bir bezle sildim, mobilya cilası gibi parlatıyor, ama sakın aynalara denemeyin çok zor çıkardım buğu gibi kaldı

Ben de nefret ederim toz almaktan...
ama pronto gerçekten hem cila yapıyor,hemde tozlanmayı geçiktiriyor...
ayrıca bulaşık makinesinin parlatıcısı da güzel toz alıyor ve geciktiriyor,
bunu da yeni duydum ve denedim...

bu yöntemleri kullanıyorum bende ama ilave olarak elma sirkeside işe yarıyor ve yumuşatıcı çamaşırda kullandığınız yumuşatıcı yani:hulya:

Ne ile silerseniz silin, toza almaktan kurtulus yok arkadaslar.
Ben de bikmistim ama her taraf mobilya, dolap... sacma sapan o kadar cok esyalar vamis ki elimin altinda.
Sacma sapan buldugum ne varsa kaldirdim elimin altindan, rahatladim simdi.

bencede arkadaşım, aynen katılıyorum sana. ne kimyasal deterjan ne de ıslak bez kuru bez derdim kaldı. aynı anda hem camı hemde mobilyayı siliyorum sonra da keyfime bakıyorum. ıslak kullanıldığı için tozun havalanıp tekrar yapışması gibi derdi de yok. tozlar doğru lavaboya...
:kahve:

bencede arkadaşım, aynen katılıyorum sana. ne kimyasal deterjan ne de ıslak bez kuru bez derdim kaldı. aynı anda hem camı hemde mobilyayı siliyorum sonra da keyfime bakıyorum. ıslak kullanıldığı için tozun havalanıp tekrar yapışması gibi derdi de yok. tozlar doğru lavaboya...
:kahve:

Mikrofiber bezin kalitesine dayanan bir durum, bende de var ama kalıntı bırakıyor

X