Mutfak Püf Noktaları pizza tavasinda neler pisirlebilir???önerebileceginiz tarifler varmi???

Tweety

-Zık-
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2011
36.389
26.120
merhaba arkadaslar ben pizza tavasi aldim ama neler pisirebilirim tam olarak bilmiyorum uzerinde et balik vs yaziyor ama balik pisirdikten sonra tavada koku olmazmi birde onerebilceginiz tarifler varsa paylasabilirmisiniz simdiden tesekkurler...:nazar:

tencere yemeklerinin birçoğunu yapabilirsin. bilhassa kalabalık misafir ağırlarken epey işe yarıyor. hızlı da pişiriyor.
pilavlar, zeytinyağlı, zeytinyağsız yaprak sarma, dolma çeşitleri, et yemekleri, baharatlı patates, gözleme, ....
doğalgazlı yerine elektrikli tencere.

kokusu kalır bakımından balık denemedim.
ne hikmettir ki pizza tavasında pizza da denemedim. denemem de sanıyorum.
üst ızgarası olmadığından üzerini kızartmıyor. oysaki pizza malzemelerinin ısıtıcı ile hafif kuruması daha bir lezzetli oluyor.

iyi günlerde kullanın bu arada.

tencere yemeklerinin birçoğunu yapabilirsin. bilhassa kalabalık misafir ağırlarken epey işe yarıyor. hızlı da pişiriyor.
pilavlar, zeytinyağlı, zeytinyağsız yaprak sarma, dolma çeşitleri, et yemekleri, baharatlı patates, gözleme, ....
doğalgazlı yerine elektrikli tencere.

kokusu kalır bakımından balık denemedim.
ne hikmettir ki pizza tavasında pizza da denemedim. denemem de sanıyorum.
üst ızgarası olmadığından üzerini kızartmıyor. oysaki pizza malzemelerinin ısıtıcı ile hafif kuruması daha bir lezzetli oluyor.

iyi günlerde kullanın bu arada.

cevap icin tesekkur ederimm ayrica daha iyisi sizin olsun insALLAH:KK16: aslinda esim gril almisti ben tekrar degistirp pizza tavasi aldim dogrumu yaptim bilmiyorumm yarin denemeyi dusunuyorum balik pisircem ustler pismediginden once alti sonra ters cevirip ustunu kizarmak gerekicek herhalde koku kalirmi die bende korkuyorum daha ilk kullanimdan heba edecem caniiimm tavayii:KK1:

buğulama tarzı yaparsanız çevirmenize lüzûm kalmaz da, cız bız üsulû yapıcaksanız azar azar çevirirsiniz.

ay evet PİZZAMATİK ten bahsediyorsan,ben alalı 2 sene oldu öylece duruyor.
kullananlar lütfen bilgilendirirseniz sevinirim.

kızlar ben yıllardır kullanıyorum 2002 de aldım burda henüz yoktu galiba yada ben görmemiştim amcamın karısı avusturyadan almıştı bana dediki ben bunu kullanmayı beceremem herhalde bunu sen al bende aldım o zaman 50 marka almıştı banada o fiyata verdi ama diyebilirimki gerçek bir pizza yapıyor okadar güzel yani pizzadan hariç en çok ta balık yapıyorum tıpkı mangal tadında oluyor ve çok çabuk pişiyor olması süper onun haricinde bir sürü yemek de yapıyorum özellikle acele pişmesi gereken yemekse

kızlar ben yıllardır kullanıyorum 2002 de aldım burda henüz yoktu galiba yada ben görmemiştim amcamın karısı avusturyadan almıştı bana dediki ben bunu kullanmayı beceremem herhalde bunu sen al bende aldım o zaman 50 marka almıştı banada o fiyata verdi ama diyebilirimki gerçek bir pizza yapıyor okadar güzel yani pizzadan hariç en çok ta balık yapıyorum tıpkı mangal tadında oluyor ve çok çabuk pişiyor olması süper onun haricinde bir sürü yemek de yapıyorum özellikle acele pişmesi gereken yemekse

baligi nasil pisiriyorsun ve sonrasinda tavada koku kalmiyormu biraz bahsedersen sevinirim:)

tavayi bugun kullandim balik pisirdimmm hemencicik pisiri verdi koku felanda kalmadi yanliz tavayi muslugun altinda yikadimm fis yerinin islanmamasina ozen gosterdimmm insALLAH islanmamistir mazallah bidaki kullanimda carpiliirim felan:18:

Annem yillardir kullanir...Özellikle kalabalik misafir geldiginde pilav pisirirdi. Tavuk/but güzel olur ve annem ispanakli gözleme pisirirdi...hmmmmmmmm, aklima nerden düstü bu simdi....tadindan yenilmezdi....:KK8:

Annem yillardir kullanir...Özellikle kalabalik misafir geldiginde pilav pisirirdi. Tavuk/but güzel olur ve annem ispanakli gözleme pisirirdi...hmmmmmmmm, aklima nerden düstü bu simdi....tadindan yenilmezdi....:KK8:

:44::44::44::44::44::44::44::44::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:cevap icin tesekkurler:KK3::KK3:

X