Akvaryum Baliklari, Su Kaplumbagalari... ve Bitkileri Hakkinda Sorular ve Cevaplar

yaban gxuxlxux

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2007
22
0
49
Bir japon balığı fanusta kaç yıl yaşar? Bendeki 4 yıldan fazla yaşadı. normale 1 tane yem verdemişti aldığım kişi. ilk başlarda 1 tane yem yerken daha sonraları 7-8 çıkmıştı. herkes balığı çatlatancanmı okadar yem veriir mi diyorlardı.4 yıl yaşadı. Bazen daha az yem verseydim daha mı uzun yaşardı diye. ölünce yerine bi tane daha aldım ona daha yaklaşık 1 sene oldu.

yok ben anlamadım bu japon balıklarını
1 ay demeden ölüyolar
kankamın vardı
ayda yılda bir değiştiridi suyunu
bazen kirden fanusun içinde balık göremezdim
hep onunki yaşardı
ben temizlerdim ama yok yaşamıyolarr
ben anlamadım yane

Benim dayımlarda okadar beslediler bir türlü yaşatamadılar en fazla 3 ay filan yaşamıştır. Çoğunlukla hastalıklı balık denk gelebiliyor petshoptan alırken biraz şans meselesi sanırım. Ben asla zayıf küçük balıkları seçmezdim ne olur ne olmaz diye.

Kızlar benimde daha dün japonlarımdan biri öldü patlak gözlü çok şirin bişeydi 1-2 önce bi köşeye sinmiş duruyordu,balıklarımı akvaryumda besliyorum ve hep temiz tutuyorum yem vermeyi hiç unutmuyorum,en fazla 1,5 sene yaşatabildim teker teker öldüler ,şimdiyse kala kala 1 balığım kaldı zavallının canı sıkılıyo,ilk başlarda mantar hastalığına(beyaz benek) yakalandı ikisi ilaçladım kurtuldular hastalıktan,köpekbalığım vardı salyangoz kabuğunun içine girerek intihar etti,camlara yapışanlardan aldım o da gitti aynı ölüm şeklini tercih etti,uyum sağlayamamışlar öyle dediler,bembeyaz tombiş bi japonum vardı o ölünce çok üzüldüm hatta ağladım,akvaryumu temizleyeyim dedim birgün balıkları dışarı alayım derken süzgeçle zavallımı zedelemişim, çok üzüldüm tabi,böyle işte :sm_confused:

bizime vardı japonlarımız ama 6 ay olmadan öldüler dünde bitanesi öldüü, şimdi 4 tane cikled aldık bakalım onlar ne kadar yaşayacaklar...

benim kaplumbağam wardı 5 ay yaşadı öldü zaten 4 günde 1 yemini yiyodu atıyodum yemiodu sonra öldü yine 2 tane aldım bi kız bi erkek çiftleştircem kaplumbağ çiftli yapcam doğanlarla :KK70:

benim bir tane kaplumbağam var 1 ay önce geldi maşalllah çok tatlı benim oğuluşum bu ay sonundada gelinimizi alacaz:))))

benimde bir tane kabluşum var,ismi tıfıl birbuçuk yıldır bizimle yaşıyor.Bu,iştahı yerinde aralar baya büyüdü maşallah

ark bende bır hafta önce kablumbaga aldım kırmızı yanaklı hala yemek yemıyor alısamadı galıba ne yapabılırım önerılerınız vaar mı

Benimde 2 adet kaplumbağam var:asigim:Aldığımda ufacıklardı şimdi kocaman oldularsırnaşık şey:nazar:

Selam kızlar benimde iki tane var onlara en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum ve bunu girdiğim sitede bir çok öğrenek yapıyorum www.surungenim.com sizde iyi şekilde bakmak istiyorsanız buyrun inceleyin derim.

benimde bi tanecik su kağlumbağam var çok iyi bakıyorum...daha öncede çok besledim ama hep öldüler...bu ölmez inş ...

benimde 2 tane kablumbağm var kış uykusuna yattılar sanırım yemek yemiyolar iyice uyuz uyuz dolasmaya basladılar.suyunu değiştiriyorum haftada bi.yemek yemedikleri icin kirlenmiyor suları.ama bi sorun var sanki.soğuk odada duruyorlar ondan mı acaba hasta gibiler??

benimde 2 tane kablumbağm var kış uykusuna yattılar sanırım yemek yemiyolar iyice uyuz uyuz dolasmaya basladılar.suyunu değiştiriyorum haftada bi.yemek yemedikleri icin kirlenmiyor suları.ama bi sorun var sanki.soğuk odada duruyorlar ondan mı acaba hasta gibiler??

Akvaryumda ısıtıcı var mı? Yoksa onları ölüm fanusu da denen plastik kaplardamı besliyorsunuz ki umarım değildir neden suların daima 28-29 derece olması gerekir. Bu sağlanmadığı takdirde kaplumbağanız aynı yazdığınız tepkileri verecek yemeyecek hareket etmeyecek ve sonundada o hayvan ölecek bunun tek çaresi ısıtıcı ve şart!!! Soğukta biraz daha dayanabilmek için yaşamsal faaliyetlerini sıfıra çekerler. Ve soğukta kış uykusuna mecburi girerler ama çokten ölmüştür bilin asla uyanamazlar.

Ayrıca haftada bir sularını değiştiriyorum demişsiniz yemeyle suyun kirlenmesi arasında bir bağ yok. O su filtreniz yoksa kirlenecektir kirli suyun içinde yaşayan bir kaplumbağa ise enfensiyon kapacak ve gözleri şişecektir.

arkadaslar benımde 3 tane kaplusum var bende ılk aldıgımda bılmıyordum ama bAkımları cok zor ılk once bır tane ısıtıcıya ıhtıyacımız var bır tane su artıcı motor hanı akvaryumlarda olurya ondan yazın su sıcaklıgı 18 derece olmalı yazınsa evınızı gore sıcaksa daha az ama genelde 28_30 derece yeterlı sıcak olmazsa oluyorlar bıde yemını arar arar verın yanı adam bası 3 4 tane az verın dıyenlere bakmayın ben bu konuda tecrube sahıbı oldum benım kapluslarım massallah buyudu aman cok dıkkat hemen hasta oluyorlar benden soylemesın bıde ceyranda bırakmayın cok hassaslar optum sızlerıı

Arkadaşlar benimde bir kabluşum var,bende çok dikkat ediyorum.Ama komşumun iki tane vardı geçen yıl bir kış balkonda plastik havuzda balıklarla yaşadılar ,hiç birşey olmadı o soğuklarda.Hatta çok fazla büyümüşlerdi.birde yigenimin var oda plastik kapta yaşatıyor görseniz o kadar büyüdükü bir el kadar olmuş herşeyi yiyor.

Benimde 2 yildir kaplusum var,akvaryumda degil,acik bir cam kapta bakiyorum,kisin uykuya yatiyor,suyunu pek degistirmiyorum kisin,yemde yemiyor zaten,arada bir uyandiriyorum,kisin kaloriferin altina koyuyorum usumesin diye,yazinda cam kenarinda gunesin altina,oylece gecinip gidiyoruz iste,insallah olmez.

benim de 1 kaplumbağam var adı afacan,2 yıldır bizimle benimkininde havuzunda ısıtıcı yok ama o bu durumdan memnun sanırım

benim de 1 kaplumbağam var adı afacan,2 yıldır bizimle benimkininde havuzunda ısıtıcı yok ama o bu durumdan memnun sanırım

Sizinki tamamen bir istisna diyelim ozaman normal olanı ısıtıcılı olmasıdır. Kaplumbağalar sıcak seven hayvanlardır. :1rolleyes:

X