Küf lekesini çıkarmanın yolu nedir

beyaz toprak

çirkin ama tatlı cadı=)
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2007
4.888
26
44
arakadaşlar kızıma yeni aldığım bulüz malesef çamaşır sepetinde ıslanmış ve küf olmuş çıkaramıyorum çıkarmanın yolunu bilen varmı çok üzüldümya çok beğenerek almıştım 2 kere giydirdim yalnız umarım bana yardımcı olursunuz:çok üzgünüm:

beyazsa kaynatabilirsin , benim çeyiz takımlarım beterin beteri olmuştu , kaynattık düzeldi . ama beyazdılar ....

Küf
Kumaşın etiketindeki talimatlara bağlı olarak, % 10’luk oksijenli su veya seyreltilmiş çamaşır suyu ile silin.

Küf Lekeleri: Bir beze gliserin sürerek lekeleri silin.

internetten bunları bulabildim cnm ben denemedim ama

en guzeli limon suyu...kuflu yere limon sık biraz beklet mumkunse guneste beklet..iyice emsin sonra yikayabilirsin..su kosla vanishlerden kullan..

Ben de geçen hafta krem renk bir pantalon aldım ve arkadaşlarla parka gittik, oturduğum ahşap sandalyanin iki küçük çivisi aynı gün pas lekesi yapmış, cosla ile yıkadım, çıkmadı, çok severek aldım ve giyemiyorum şimdi. Önerisi olandan bekliyorum.

Küf lekesini ne yaptımsa çıkaramadım kızlar...
Limon, leke çıkarıcı her şeyi denedim yani...
Baktım olmuyor zaten küf bluzumun ön tarafındaydı birkaç boncuk işledim bende...kaydirigubbakcemile3

arakadaşlar kızıma yeni aldığım bulüz malesef çamaşır sepetinde ıslanmış ve küf olmuş çıkaramıyorum çıkarmanın yolunu bilen varmı çok üzüldümya çok beğenerek almıştım 2 kere giydirdim yalnız umarım bana yardımcı olursunuz:çok üzgünüm:
Eğer ön taraftaysa sende işleyebilirsin canım.

Ben de geçen hafta krem renk bir pantalon aldım ve arkadaşlarla parka gittik, oturduğum ahşap sandalyanin iki küçük çivisi aynı gün pas lekesi yapmış, cosla ile yıkadım, çıkmadı, çok severek aldım ve giyemiyorum şimdi. Önerisi olandan bekliyorum.
Arkadaşımın krem pantolonu küflenmişti, çamaşır suyunu su ile inceltip kulak pamuğuna sürerek pantolonunu sildi daha sonra kırtasiyeler de satılan küçük boy krem renginde kumaş boyası alarak yine kumaş pamuğu ile boyamıştı. Arkadaşım da işe yaradı sende yarar mı bilemem ama...CADIARZU

biraz geç kaldım ama benim gibi sonradan okuyanlar için belki işe yarar. benim elbezimde vardı küf lekesi limon sıktım ve tezgahın kenarında 2-3 gün beklettim bezi açtığımda küf lekesi tamamen yok olmuştu. çok şaşırdım bence denemelisiniz arkadaşlar.

X