Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Krk salara ynelik neler yaplabilir ?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Y

yonca...

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi yonca...
saçlarımda çok kırık var kesdirmek iştemiyorum ne yapmalıyım...:1no2:fisfisfis

• Konu Sahibi yonca...
yoncacım seni iyi anlıyorum.bilen biri varsa banada söylesin.okadar güsel uzadılarki kestirmek istemiyorum...

• Konu Sahibi yonca...
1-Saçlarınızı her ay yarım santim kestirin hem boyu kısalmaz hem kırıklardan yavaş yavaş kurtulursunuz

2-Avon saç uçları için bakım kremi var, saçları yıkayıp nemini aldıktan sonra sürüyorsunuz kırık diye bir şey kalmıyor ortada tabii önce kesmek lazım.bu krem sadece oluşmasını önlüyor

3-saçlarınıza mümkün olduğunca az işlem yapın mesela her gün fön çekmek yerine daha naturle modeller kullanın

4-yediğinize dikkat edin bol miktarda B5 vitamini içeren gıdalar alın hatta eczaneden b vitamini içerikli vitamin almanız tavsiye olunur

5- saçlarınıza yarım su bardağı yoğurt içerisine 1 bepanthene tüp kırarak sürünüz ve yaklaşık 1 saat bekleyiniz, saçlarınız ipek gibi yumuşacık ve parlak olacak bu maskeyi düzenli yapın haftada 1.dua edersiniz

• Konu Sahibi yonca...
güzelim bir tüp bepanthene fazla değil mi* yani bu bildiğimiz bepanthene dimi?

• Konu Sahibi yonca...
merhem olan değil tabii ki , ampul olan , iğne gibi ,kırıyorsun ağzını öyle kullanıyorsun .

• Konu Sahibi yonca...
Doğru söylüyorsun lunetka, kırıklar oluştuğu zaman artık geri dönüşümüz yok ya kesilecek ya kesilecek, ondan sonra bakım yapmak lazım ki yeni kırıklar oluşmasın.ben saç yapısı olarak şanslı olanlardanım galiba ince telli saçlara sahip olmama rağmen saçlarımda hiç bir zaman kırık oluşmaz yada sürekli kestiğim için oluşmasına fırsat kalmıyor da diyebilirim.Boyu ise hiç bir zaman göğüs hizamdan altına yada üzerine inip çıkmadı, kendime bir boy belirledim ve uzadığı an kesiyorum böylece saçlarım daha sağlıklı oluyor düzenli kesildiği için.ha bir de daha uzun saça ihtiyacım olduğu zaman çıtçıtlarımı takıyorum böylece zaten upuzun oluyor, böylece bende bu sıcakta saç uzatmaktan kurtuluyorum...Bu arada şu meşhur entele otunu bende sipariş verdim kullanacağım bakalım ne imiş, bir de bakmışsınız yıllar sonra saç uzatmaya karar vermişim :KK66:

• Konu Sahibi yonca...
O zaman ince telli saçlara sahip olan birisi olarak size süper bi tavsiyem var kızlar:)Hemen bi parfümeriye gidip Gliss 'in sıvı saç kremini alın onarıcı bakım yazıyor üzerinde ben kullanıyorum gerçekten saç uçlarında oluşan kırıkları önlüyo.Normal saç kremi kullanmayın bunu banyodan sonra saç uçlarınıza sürün hem saçı yumuşacık yapıyo hem de kırıkları önlüyo ben çok memnun kaldım tavsiye ederim.

• Konu Sahibi yonca...
bepanthen evigen zeytinyağı badem yağı yumurta sarısı çam terebentin gibi bir sürü ürünler var bunlardan yararlanabilirsin hem saç uzatır hemde saçı besler güçlendirir. birde yediklerimize dikkat etmek gerekir

aktarlarda saç bakım yağları satılıyo bir şişede birçok yağ karışımı oluyo onların faydası oluyo.bide saçlarınıza düzleştirici kullanıyosanız kırıkların yok olması biraz zor.

Argan yagı kırıklarıma ıyı gelır mı yada baska bır kur var mı kızlar

X