tekmeleri ne zaman hissedicem

selin80

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2007
9
0
43
selam kızlar,
sitenizi devamlı takip ediyorum ama bir türlü yazmaya nasip olmadı
şimdi bir sorum var
19 hafta 5 günlük bir kız bebiş annesiyim
ama henüz tekmelri hisssetmedim
ne zaman hissetmem lazım
yada nasıl birşey olucak
bilgi verirseniz sevinirim.

selincim bazı anne adayları 16. haftada bile hissediyor ama ben 25 haftamı bitirdikten sonra hissettim. inan çok korkmuştum bir problemmi var diye. neyseki yokmuş. sende korkma kısa zamanda hissedersin canım.

:) bende aynı şeyi sorup duruyordum etrafıma. Ben geçen haftaiçi duymaya başladım. Yani 20. hafta bittikten sonra, kızlar sanırım daha geç hissediliyor. Daha çok küçük zaten ondan hissedemiyorsundur, sakın merak etme. Ben her sabah yatıp beklerdim acaba nasıl olacak diye.

Nasıl olduğuna gelince herkesin değişik olurmuş, benim ki belli belirsiz bir segirme gibi oldu. Sanki minik bir kalp atışı ya da gaz varmış gibi. Çok belli belirsiz, ama sende artık duymaya başlarsın.

canımcım ben çok erken hissetmiştim hatta doktorum inanmamıştı bana ama ultrasondaykende tekmeleyince ben tekme attı yeri gösterince o bölgeye bi baktı efet ayağıyla tekmişler atıodu doktorum bile çok şaşırdı 17 haftalıktım.damar seyirmesi gibi bişiydi ama tam net diildi.20. haftaya gelince daha net hissetim.ve şimdi ayırt edebiliorum dönüşlerini falan.ama bilgin olsun ilk gebeliğinse şayet geç hissetmen çok normalmiş gaz gibi gelebilir hareketler sana yada damar atması çünkü netleşene kadar aynen ölee

Canım herkeste farklı oluyormuş.Kayınvalidemin demesine göre o 3 aylıkken hissediyormuş.Ben geçen hafta hissettim.Gazdan çok farklı hafif bir şey.Ama kimisi daha geç hissediyor canını sıkma.Ms Eda'nın bebek hareketleri başlıklı yazısını okudun mu?

teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için
çünkü insan tedirgin oluyor
bende de bazen damar atması gibi oluyor ama gaz da olabilir diye düşünüyordum
1-2 haftaya herhalde daha net hissederim.

selam 22 haftada net bence hissedersin önce seyirme gibi oluo 25 haftadan sonra daha rahat hissedersin benim şuanda 34. haftada üstümde kıyafet bile varken karnımın içinde yer değiştirdiğini bile görebiliyoruz dışardan o yüzden merak etme gayat normal bir kaç haftaya senin bebişte başlar...

canım ilk başlarda bagırsak hareketleri ile karıştırabilirsin.daha çok seyirmeyi andırıyor,hatta sanki bir kelebek kanat çırpıyor gıbıde olabılır,bazılarıda içlerınde bır boşluk oldugunu soyluyorlar hanı arabayla yuksek yereden geçişlerde olur ya o şekılde.hareketlerı hıssetmek kışıden kışıye degışebılır,19.haftalarda başlarsın hıssetmeye 20 haftadan sonra daha belırgınleşır.çok kafana takılıyorsa dr.na gıt için rahatlasın.saglıcakla kal canım.

canım benimkide 19+2 günlük daha bende hissedemiyorum diyo korkuyodum ama normalmiş demek bizimkinide kız dedi doktor bakalım bu hafta cuma belli olacak.

merak etme canım çok yakın zamanda tekmeleri hissedeceksin hatta öyle tekmeler savuracak ki seni yeri geldiğinde uyutmayacak, kurban olduğum allah sağlık sıhhat versin tüm bebişlere

X