Saç Rengi ve Saç Boyama Acme Color Saç Boyası Kullanan Var Mı?

kkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
985
7
arkadaşlar acme color die bi saç boyası duyanınız oldu mu?ben gecen bi kozmetikde gördüm de kutulardaki renkler çok değişik ve güzeldi kullanan var mı acaba aranızda?

evet ben de merak ediyorum aslında alıp kullanmak istiyorum ama başıma bi facia geldi o yüzden bundan sonra bilmediğim boyaları kullanmamaya kararlıyım.ama boyanın kutularındaki renkleri begendim

kızlar ben kullandım mandalina rengini cooook meemnun kaldım harika bir boya süpeeeerrrr tavsiye ederim.

canım cidden güzel tuttu mu o renk?ben kaç defa aldım aldım vazgeçip tutmaz diye geri koydum?baya baya mandalina rengi mi oldu yani ?

evet canımm ya cok harika oldu ya benim ki avrupa yakasındaki yapragın saç rengine yakın oldu ya memnun kaldım ama 2. boyamada tutu ve sacımın rengini actırmıstım ben kuaföre boyattım ben sende öle yap biraz basta akıyo ama inan harika duruyo

evet canımm ya cok harika oldu ya benim ki avrupa yakasındaki yapragın saç rengine yakın oldu ya memnun kaldım ama 2. boyamada tutu ve sacımın rengini actırmıstım ben kuaföre boyattım ben sende öle yap biraz basta akıyo ama inan harika duruyo

tamam canım deniycem teşekkürler .............................

bu mandalina rengi dediğiniz bakır kırmızımı oluyor bende bugün aldım katalogdaki rengi süperdi nasıl tutuyorki renk merak ettim resim koyabilen varsa çok sevinirim

harika bi boya kesinlikle tavsiye ederim.eskiden hep siyaha boyardım.tabi ki acmeyle.ve bir tane bile kırık yıpranma belirtisi olmazdı.sora o güzelim saçları kuaförde açtırıp karamel yaptırmak istedim.saçlarım tamamen yıprandı çok kötü bi hal aldı.karamel renginden eser kalmadı.ben de daha fazla boyatmak istemedim.altlar sarı üstlerden dibim çıkmış halde dolaşıyodum.kestirmekten başka çarem kalmadı.kestirirken kuaföre de sordum saçlarımı açık bi kahveye boyasam tutar mı diye.hiç bi boya aynı renk tutmaz dedi.diplerini açmamız lazım dedi.kendin boyarsan tutmaz dalgalı olur yeşillikler olur dedi.gel boyayalım dedi ama izin vermedim.bi denemek için acmenin kumral rengini aldım tutar mı diye.boyadım ve sonuç harika.şu an kırık yok saçımda.eski yıpranmışlığı var ama çok daha iyi durumda, saçımı da besledi yumuşacık oldu.renk farkı da yok saçımda.rengi de kumraldan çok karamel gibi oldu.tavsiye ediyorum.

bende boyadım hatta bakır kırmızı rengine boyanın kalitesine diyeceğim yok bitkisel yumuşacık yaptı ama rengi istediğimden koyu tuttu sadece 20 dk.bekletmiştim oysaki ama kızıl bi renk oldu bende üzerine dore sarı boyadım ve istediğim açık bakır rengi oldu şuan çok memnunum ama boya olarak tavsiye ederim

benim saçımda kına var ama ben saçımı boyamak istiyorum bu boya kınalı saça uygulanır mı? hem ben bu boyayı nereden bulabilirim

bende aldım su anda saclarımı sarıya boyadım mandalına rengı ıcın fakat daha denemedım acme color 'î bakalım sonuc ne olucak :KK37:

netten araştırdım ve beğendiğim renkler bunlar:

$acme color 114 sütlü kahve.jpg $acme color 013 altın kumral.jpg $acme color 131 bakır kırmızı.jpg

Kullanım Kılavuzu

Acme-Color boya boyası, içindeki zarar vermeyen üvez, ısırgan otu, dulavratotu ve binbirdelik otu özleriyle saçınıza derinden nüfuz eder, sağlıklı bir ışıltı ve esneklik verir. Doğal aktif renklendirme pigmentleri saçınızı, pek çok kez yıkasanız da geçmeyen uzun süreli, göz alıcı bir renkle doyurur.

%100 Üvez özlü saç boyaları Acme-Color Saç Enstitüsü’nde bilim adamları tarafından sizin için geliştirilmiştir. Acme Color saç boyası modern kozmetik teknolojisiyle sağlıklı ve güzel bir saça kavuşmanızı sağlar.

YARARLI ÖNERİLER
• Renk tonunun isteğinize göre olduğundan emin olmak için önce bir tutamda deneyin.
• Saçınız çok uzun veya çok kalın ise iki tane boya kremi kullanın.
• Eğer istediğiniz boya rengi normal saç renginizden çok daha açıksa önce renk açıcıyla
saç renginizi açınız.
• Kimyasal şekillendirmeden sonra en erken 14 gün sonra boyayın.
• Kına ile boyanmış saçta 14 günden önce krem saç boyası kullanmayınız.
• Karışımı hazırlarken metal kullanmayınız.
• Karışımı hazırladıktan sonra hemen kullanınız.

ÖNLEMLER
• Gözle temas durumunda gözü acilen bol suyla yıkayın.
• Kas ve kirpik boyaması için kullanılamaz.
• Çocuklardan uzak tutun.
• Kafa derisi yaralı veya deri hastalıklıysa boyayı kullanmayın.
• Kullanmadan önce sürülecek karışıma karşı alerjiniz olmadığına emin olun.
• Kıyafetlerle temas ettirmemeye çalışın.
• Ürünü ısı ve ışıktan uzak, serin bir yerde saklayınız.

TONU SEÇİMİ
İstediğiniz saç rengi tonunu belirlerken aşağıdaki uyarıları lütfen dikkate alınız.
• Saç rengini ve yapısını sıfırlayın.Yani saçınızın doğal rengi seçtiğiniz Acme-Color “Üvez” renginden çok farklıysa saçınızın rengini renk açıcıyla açın.
• Ton seçimi yaparken saçınızdaki beyaz miktarı önemlidir.
• Boyama sonunda çıkabilecek tonları daha rahat görebilmek için lütfen web sitemizdeki RENK ANALİZ TABLOSUNU İNCELEYİNİZ.

SET İÇERİĞİ
• 1 Adet Boya Kremi
• 2 Adet Oksidan Kremi
• 1 Çift Eldiven
• 1 Adet Kullanım Kılavuzu

1- Boyama Hazırlığı
• Boyamadan önce saçın yıkanması önerilmez.
• Kıyafetlerin kirlenmemesi için omzunuza bir havlu koyun.
• Bu setten çıkan atılabilir eldivenleri takınız.

2- Boyanın Hazırlanması
Bir tüpteki krem boyayı ve krem oksidan paketlerini metal olmayan bir kapta iyice karıştırın. Eğer saçınız omuz hizanızdan daha uzunsa iki paket boya kullanmanız önerilir.
DİKKAT: Boya karışımının rengi süreç sırasında değisebilir ama bu sonuca etki etmez.

3- a. Saçın Boyanması
Karışımı kuru saça sürün. Saçı ince tutamlara ayırın. Her tutamı arkadan başlayarak tümüyle boyayın. Saçı seyrek dişli metal olmayan tarakla tarayın. Boyanın eşit miktarda her bölgeye uygulanması önemlidir.
Bekleme süresi: Saç tipine ve arzu edilen renk tonuna bağlı olarak 20 ila 50 dakika arasıdır. Kır saç miktarı %50’nin üzerinde ise, boyama süresi 5–10 dakika uzatılabilir.

b. Uzayan Saçın Boyanması
Saç uzadıkça çıkmış köklerin her 2 ila 3 hafta boyanması önemlidir. Bu yüzden karışımın ¾’ünü saçın köklerinde kullanın. Boyama işleminin bitmesine 10 dakika kala kalan karışımı saçın tümüne sürün.
Bekleme süresi 40 + 10 dakikadır.

4- Yıkama ve Son Bakım
Boyamadan sonra su temiz dökülene kadar ılık suyla saçınızı yıkayın. Sonra saçınızı şampuanlayın.

anladığım kadarıyla bu boya bitkisel bir boya. bir dahaki boyamamda bu boyayı denemeyi düşünüyorum:KK8:

kızlar yardımınıza ihtiyacım var saçımı hangi renge boyatsam bilemedim şimdiki saç rengim kestane artık biraz farklı olsun istiyorum beyaz tenliyim gözlerim ela bana hangi saç rengi gider tavsiyelerinizi bekliyorum.

bende kullanmıştım bu boyayı memnunda kalmıştım..hatta bir sonraki boyamamda bundan alacağım istediğim ton bunda var çünkü ...

tesadüfen bi markette görmüştüm bakır kırmızı rengini kullanmıştım çokta güzel tutmuştu saçımada hiç zarar vermedi çok memnun kaldım fakat heryerde olmadığı için bidaha alamadım

ben hep palette kullanıyodum gıttıgımde adam satmıyoruz artık dedı. yıkılmıstım resmen cok uzun suredır kullandıgım renktı. adam en yakın tonu bu dıye acme nın turuncusunu verdı. ve harıka oldu. uygulamasıda kolay. akmadı da oyle. ben cok memnun kaldım, ıyıkı de satmamaya baslamıs dıyorum :)

kızlar peki bu kutudaki gbimi tutuyor?platin sarısı fln kutudaki:KK50: çok kötüüüüü

Daha geçen gün palette nin mavi siyahını almak için hep gittiğim yere gittim ama kalmamıştı bu markanın mavi siyahı gözüme çarptı çok belirgin bi mavi-siyahtı,yardımcı olan kıza sordum nasıldır bu boya diye hiç kullanmadım daha önce.tavsiye etmem dedi ama çok belirgin duruo mavisi hoşuma gitti dedim onun yerine başka bi marka önerdi silky coloration diye.kuaförlerin kullandığı bi boyaymış üstünde de yazıo sadece pro.kullanım içindir dio.yani sonuç olarak ordaki kız önermemişti bana bu markayı :)

X