Menopoz Erken menopoz

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

samanyolu

Nirvana
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
2.358
709
Merhaba arkadaşlar erken menopoz tanısıyla Cylo progynova isimli ilacı kullanıyorum.Zararları konusunda bilgisi olan var mı?Bütün hormon ilaçları kilo artışına sebep oluyor sanırı ya da şişkinlik yapıyor anlayamadım.Göğüslerimde de şişkinlik ve ağrı hissediyorum.Hormon ilaçları Meme kanseri yapabilir diye duyuyorum çevremden.Çok korkuyorum.Tam bir çıkmazdayım kullanmazsam adet göremiyorum kullanınca kanser olmaktan korkuyorum.Lütfen bilgisi olan arkadaşlarım yardım bekliyorum.Sizce ne yapmalıyım.38 yaşındayım bu arada onu da belirteyim..:uhm:

canim banada erken menopoz teshisi kondu bende 25 yasindayim,onu doktorunla konusman gerek bazilarinin cok yan etkisi varmis rahim kanserine bile yol aciyomus bence sen bi doktoruna danis

bende erken menopozla uğraşıyorum..yaşım 26..fsh değerim yüksek çıkınca bunu anladılar..hamile kalamıyorum..ve hiç cocuğum yok..
bu ilacı duydum ama kullanmadım..bu nedenle soruna cevap veremiyeceğim.Allah şifa versin.

Teyzemde erken menepoz için aynı ilacı kulandı tam 10 yıl ama kilo vs almadı şimdi 48 yaşında artık dr ilacı bırak ve yavaş yavaş menepoza gir dedi işte o zaman kilo aldı . Aldığı kilo da 6 kilo kadar.

benim ki 60 bi arada 70 olmus,evet kullaniyorum mericomb kullainiyorum,bunu kullanmaya mecburum yoksa ilerde kemik erimesi ile karsi karsiya kalabilirim

Teyzemde erken menepoz için aynı ilacı kulandı tam 10 yıl ama kilo vs almadı şimdi 48 yaşında artık dr ilacı bırak ve yavaş yavaş menepoza gir dedi işte o zaman kilo aldı . Aldığı kilo da 6 kilo kadar.

Funmak teşekkür ederim içimi rahatlattın.10 yıl oldukça uzun bir süre..Kilo almamak bir yana başka bir sağlık sorununa neden olmaması çok güzel.Bilgin için teşekkür ederim.Sağlıcakla

slm arkadaslar bende erken menapoza girdim 2006da ilac tadavisine baslanmisti ama bünye olarak iiyi gelmedi ilaclar ve biraktim simdi tekrar ilac tedavisine basladim fakat sürekli bir gerginlik olustu ayni sorunu yasayan varmi 35 yasindayim

Selam arkadslar,oncelikle hepimize sabirlar diliyorum,bende ayni problemle basetmeye calisiyorum maalesef benimde hic cocugum yok ve tup bebek bile denemiyorlar,ama ben son uc aydir yeniden duzenli adet gormeye basladim,daha once aksakliklar olmustu ama uc aydir allahima bin sukurler olsunki duzeldi biraz ama fsh hormonlarim cok yuksek,bir ara 100 cikti sonra 11 e dustu son yaptirdigimda ise 81 cikti,bu degerlerle cocuk sahibi olamamin imkansiz oldugunu soyluyorlar,ben hayit otu kullaniyorum ve sanirim ise yariyor,sentetik hormonlardan cok daha risksiz bir yontem ve ben memnunum acikcasi,tadi biraz aci ve kotu ama sentetik hormonlarin yan etkilerini dusununce buna katlanmak hicde zor gelmiyor,nette cok arastirdim bu otu ve bana cok mantikli geldi,bir dusunun isterseniz,herkese sifalar versin rabbim.

Gülşehri Peki Ilaç Kullaniyormusun Sen Yoksa Adece Hayit Otunumu Kuulaniyorsun Merak Ettim Cevap Yazarsan Sevinirim

X