Migren için alternatif çözümler

nunu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
57
1
Arkadaşlar bu bana mail yolu ile bir arkadaşım tarafından gönderildi.

Migren için...

6 tane makyaj temizleme pamuğu- karabiber ve kolonya.
Pamukların arasına yarım çay kaşığı karabiber koyup üzerine bol
kolonya döküyorsunuz. toplam 3 pamuk oluyor bunların 2 tanesini şakaklara bir
tanesinide 2 kaşın ortasına koyup bir tülbentle başınızı bağlayın.
uyumaya çalışın . 1 saat kadar sonra tülbenti açtığınızda ağrınızın geçtiğini ve
kuş gibi hafif olduğunuzu hissedeceksiniz. Bakın size ne kadar inandırıcı gelir
bilmiyorum ama ben ve arkadaşlarım denediğimiz de gerçekten sonuç
aldık. Her ağrınız olduðunda bunu deneyin. 2 veya 3 defa yaptıktan sonra migrenin kalmadığını göreceksiniz. Bana söylenen karabiber ve kolonyanın
birleştiğinde dünyanın en iyi antiseptiği olduğu. bana yardımcı olan kişi ( 5 yıl
önce )bunu isviçre de öğrendiğini ve migrenin beyine giden sinir
damarlarından birinin tıkalı olması sebebiyle oluþtuğunu söylemişti. Geçenlerde
gazetede aynı şeyi okudum. bunu onlar demekki 5 yıl önce biliyorlardı.
Gerçekten deneyin faydasını göreceğinizden eminim.

Bende 14 yaşlarında boğazlarım şişmeye başladığını hisseddiğimde tülbenti katlar bol karabiber ve limon kolonyası döküp boğazıma sarardım sabaha hiçbirşey kalmazdı 3-5 kez yapmışımdır ondanmı bilmem hala boðazlarım kışın dondurmada yesemde
şişmez

ufak bişey de ben ekliyim :)
sıcak suyla ayak banyosu da başağrısına birebir...
migreni tamamen kesmese de en azından çekilemeyecek derecede oluşunu azaltır...

bende migren değil , sinuzit var ama sıcak suyla ayakları yıkamak şikayetlerimi azalttı tavsiye ederim

benim tıbbi bitkiler konusunda çalışmalar yapan bir yakınım var söylediğine göre 'düzenli içilen civanperçemi çayı'migreni tedavi edebilirmiş

rahatsız olan arkadaşlar deneyebilir , kantaron yağı da ağrı olduğunda işe yarıyor gerçekten...

bende migrenden çekiyorum maalesef.. inşallah bu iyi gelir... bir de ben bir yerde okumuştum...taze nane yağı koklayın veya burnunuza sürün diyordu ... henüz denemedim.. bilen arkadaşlar var mı acaba...

evet nunu bende bunu yaklaşık 6 yıldır yaparım birgün vapurda giderken migrenim tutmuştu yine kafamı sıkıyorum anneme yaslanıyorum yok bi tane teyzecik yanımıza gelip hastalığımı sordu migren deyince anladım dedi kendiyle ilgili bişeyler anlattı ve tülbente kolonya dök üstünede karabiber serpiştir bağla 1 saat içinde bütün ağrın geçicek dedi ve ben bunu hep uygularım ne hap ne başka bişey ben böyle rahatlıyorum ama alnınız biraz yanıyo tabi ağrının bu yanmayla azaldığını hissediceksiniz arkadaşlar

tesekkürler deneyeceğim kardeşim için...ama kardeşimin ensesinden başlıyor ağrısı ensesine yapsamda fayda edermi acaba?

migren ağrısına ve başağrısına doğal taşlardan ametist taşı iyi geliyormuş ben başağrısında denedim iyi geldi bilmek isterseniz...

nunucum senden allaa razıolsun arkadasım

eşimin gecenlerde basına muthiş bir agrı girdi apranax fln yuttu ama gecmiyor

baktım atesi dusmus ama agrıyor hala

bende senin dedigin karabiber kolonyayı yaptım akupunktur gibi oldu ya hayret bişey dedi inanın yarımm saat sonra ayaga kalktı o bas agrısıyla dusta yaptı ama hiçbi işe yaramadı

işyerinde bi arkadasına anlatmıs o da hayret etmiş sagol arkadasım yaa

kızlar benimde migren hakkında bir önerim var.
dayım ve ben ailedeki migren hastalarıyız.yıllardır bu başağrılarını çekeriz.benim ağrılarımın ne zaman geleceği belli olmaz ama dayımın migreni kronik.yani ayda bir veya iki sefer mutlaka yokluyor.
dayımın yine böyle başı ağrırken evlerine bir tanıdıkları geliyor ve dayımın o halini görünce dur ben sana ben bir dua okuyayım diyor.dayım dua ile başının ağrısının geçeceğine inanmasada misafiri kırmayıp okutuyor.adam Meryem Suresinin ilk 11 ayetini 11 defa okuyor.dayımın o gün başağrısı geçmiyor ama olaydan üç dört ay sonra başının o günden beri ağrımadığını farkına varıyor.
sonra bir ara yine migreni tutuyor ve hemen adamı bulup yine okutuyor.o zamandan bu zamana iki yıl geçti ve dayımın başı artık ağrımıyor.
tabiki bu olayı banada anlatınca hemen bende kendimi okuttum.kızlar şimdi başağrılarım tabiki oluyor ama eski günlerdeki gibi hastenelik olmuyorum.yani normal insanların başağrıları gibi dayanılacak şekilde oluyor nadirde olsa...
kızlar ben inanmazdım bu gibi şeylerin duayla geçeceğini ama denemekle birşey kaybetmezsiniz.herkese acil şifalar diliyorum...

her derde defa derler ya ben pamuk karabiber ve kolanya üçlüsünü çok kullanırım benim bağdemcıklarımle beraber kulaklarının altında bezeler cıkar. başımı ceviremem bile bu üçlü karışım hemen devreye girer. aynıca kulunç olmuş bölgelerde de çok kullanırdım migren için hiç dememiştim bende 6 senedir cekiyorum.ilk ağrıda deniyeceğim yanlız bu üçlü karışım çıok yanar yanması bitene kadar dayanmaya calışın

merhaba,

bayanlar, ezilmiş çörek otu ve bal karışımını istikrarlı olarak yediğinizde, ölen renk pigmentlerinin yeniden aktif hale geldiğini biliyor muydunuz?
yani, kırklı yaşlarınızda da siyah saçlarınız olması mümküm! ya da kahverengi tabii!!

Ben yapıyorum ve faydasını da görüyorum..
allah şifalar versin..

merhabalar arkadaşlar ben migren hastasıydım bundan sene öncesine kadar ki doktorlar bana bu senin ölene kadar arkadaşın bununla yaşama alış demişlerdi. o an ölmek istemiştim dayanılmaz bir agrıydı fakak hiç duydunuzmu bilmem yalovada termal diye biryer var orda buhara giriyorsun nefes alıp veririyorsun yaklaşık hersene gidip bir hafta kalıyorum inannın migrenden kurtuldum desem yalan söylemem herkese demesini tavsiye ederim

merhaba,

bayanlar, ezilmiş çörek otu ve bal karışımını istikrarlı olarak yediğinizde, ölen renk pigmentlerinin yeniden aktif hale geldiğini biliyor muydunuz?
yani, kırklı yaşlarınızda da siyah saçlarınız olması mümküm! ya da kahverengi tabii!!

hayatım benim 17 yaşında başladı beyazlamaya bu karışımı sen kullandımı nasıl bir lşey ne kadar yenecek?

arkadaşlar buyrun bi sitede okuduğum yazıyı sizinle paylaşmak istedim. migrene karşı iyiymis umarım faydalı olur...

Gerekli olanlar: Defne yaprağı, Oğul otu, Fesleğen

Kullanılışı: 2 su bardağı kaynar su içerisine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş defne, oğul otu ve fesleğen koyularak 15 dakika demlenecek. Ilık olarak yudumlayarak yavaş yavaş içilecek. Şeker hastalığı olmayanlar bir kaşık bal ile tatlandırabilirler. Günde 2-3 bardak içilebilir. Düzenli olarak en az 1 ay devam edilmelidir. Gün içerisinde çay kahve yerine adaçayı, ıhlamur, oğul otu bitki çayları içilmesi faydalıdır. Çay, kahve, sigara, alkol mümkün olduğunca kullanılmamalıdır.

2. Aura
Auralar beynin içinden kaynaklanan, başağrısı atağından genellikle 20 dakika ile 1 saat öncesinde oluşan belirtilerdir. Migreni olan her 10 kişiden ortalama 2’si aura belirtilerini yaşar. Bunlar genellikle görme ile ilgili, çakan ışıklar, zig-zag çizgiler veya görmenin grileşmesi gibi problemlerdir. Aynı zamanda işitme veya konuşma problemleri, zihin bulanıklığı ve vücudun bazı bölümlerinde veya yüzde karıncalanma hissi olabilir. Aura, başağrısı başlamadan önce kaybolabilir veya başağrısı dönemine dek uzayabilir.

Bende migren hastasiyim..ama benim ataklarim yukarida bahsedilen aura seklinde oluyor...bende agri olmuyor...benim atak gecirmeme en buyuk olay gercekten stres. bunu cok denedim.gecirdigim her migren atak öncesi ya bir seye cok sinirlenmisimdir yada bir olay beni derinden etkilemistir....ben ilac kullaniyorum.. benimde migren agrisi ceken sevgili kardeslerime önerim biberiye yagini sakaklarina ve alin bolgelerine ve enselerine surmeleri..bununda cok yarari oluyor.... dertleri ceken bilir...hepimize stressiz sorunsuz saglikli huzurlu mutlu gunler dilerim

sevgimle

arkadaşlar ağrınız olduğu zaman şakaklarınıza nane yağı sürün.eşime yapıyoruz iyi geliyor.

X