Migren için alternatif çözümler

Yıllardır bu rahatsızlığı araştıran biri olarak :

saçma sapan taşlar - soğutucu bantlar - avmigran/apranax gibi haplar - bazı bitkisel çaylar ( oğulotu-civanpercemi haric) - çin yağları - dualar ... Bunlar sadece belli bir süreye kadar ağrıyı dindiriyor. Ben şiddetli yaşayan biriyim günde 3 tane hap, 5 bardak bitkisel çaylar, kokusu berbat çin yağları .. hiçbiri banamasın demedi. karanlık odada yat geçmez, sessiz odada uzan etki etmez.. ben tek çözüm olarak akupunkturu görüyorum.. bir kaç numaraya ulaştım fiyatları çok astronomik değil.. zaten bu kadar şeyle uğraşarak hem zaman kaybı yaşıyor hem kimyasal enjekte ediyor hem de maddi yönden sömürülüyoruz. Ben akupunktur tedavisi olacam. Çözüm bulursam iletirim.

annem de yıllardır var beş yaşında başlamış ağrıları benim o kadar şiddetli değil ama ağrıyor civan perçemi kürünü deneyeceğim bakalım yazarım sonuçlarını buraya...

kızlar gümüş düğme diye bi bitki var iyi geliyormuş ,kapsüllerini öneren doktorlar var , benim felaket migrenim, bulantı kusma, kas ağrıları, görme bozukluğu..bunu deniycem yazarım size de

2. Aura
Auralar beynin içinden kaynaklanan, başağrısı atağından genellikle 20 dakika ile 1 saat öncesinde oluşan belirtilerdir. Migreni olan her 10 kişiden ortalama 2’si aura belirtilerini yaşar. Bunlar genellikle görme ile ilgili, çakan ışıklar, zig-zag çizgiler veya görmenin grileşmesi gibi problemlerdir. Aynı zamanda işitme veya konuşma problemleri, zihin bulanıklığı ve vücudun bazı bölümlerinde veya yüzde karıncalanma hissi olabilir. Aura, başağrısı başlamadan önce kaybolabilir veya başağrısı dönemine dek uzayabilir.

Bende migren hastasiyim..ama benim ataklarim yukarida bahsedilen aura seklinde oluyor...bende agri olmuyor...benim atak gecirmeme en buyuk olay gercekten stres. bunu cok denedim.gecirdigim her migren atak öncesi ya bir seye cok sinirlenmisimdir yada bir olay beni derinden etkilemistir....ben ilac kullaniyorum.. benimde migren agrisi ceken sevgili kardeslerime önerim biberiye yagini sakaklarina ve alin bolgelerine ve enselerine surmeleri..bununda cok yarari oluyor.... dertleri ceken bilir...hepimize stressiz sorunsuz saglikli huzurlu mutlu gunler dilerim

sevgimle

Nergis Hanım, 30 yıldır migren hastası biri olarak (ilk krizim 10 yaşındayken oldu) ve bu konuda çok fazla araştırma yapmış biri olarak söylüyorum ki ağrı yoksa migrenden de bahsedilemez. Bende de auralı migren var. Ağrıdan önce gözlerimde uçuşan beyaz veya siyah şekiller, ses ve ışıktan aşırı rahatsız olma. Daha sonra ağrı başlangıcında kuvvetli mide bulantısı ve çıkarma. Lanet birşeydir. Beyin damarı tıkanıklığından değil damarların genişleyip daralmasından olur. MR da çektirmiş biri olarak hiçbir beyin damarım tıkalı değil çok şükür. Beyin damarı tıkanıklığı ölümle bile sonuçlanabilecek çok daha ciddi bir rahatsızlık.
Neyse sizin anlatımınıza gelince bahsettiğiniz tansiyon düşüklüğü, zaman zaman bende de olur. Uzun süre aç kalınca, kafeini biraz fazla kaçırınca, tuz eksikliğinde vs olur. Migrenin öyle bitkisel veya spiritüel çareleri yok malesef. Bazen aylarca tutmadığı olur. Ama sonunda bünye zayıf kalınca, uyku veya yeme düzeni değişikliğinde, stres veya sıkıntıda, belli gıdaları yiyince yine sizi bulur. Sadece yıllar geçtikçe eski şiddetini yitiriyor. Artık o dayanılmaz krizler senede 1 veya 2 kez geliyor. Onun dışında olanlarla yaşamaya da çoktan alıştım.

Migren hastaları için geliştirilen bir yöntem, migrenin ilaç kullanmadan tedavi edilebilmesini sağlıyor. Refleks terapi sayesinde migrenin artık ilaç kullanarak değil, ilaçsız olarak tedavisinin mümkün olduğunu söyleniyor..

Migren Kafanın arkasında veya şakakta zonklayıcı bir ağrı olarak başlar. Başın bir tarafına ya da tümüne yayılır. Gözlerde başlayıp kafa arkasına kadar uzanan ağrı çubuğu şeklinde yerleşir.Migren Ağrısı boyundan aşağıya omuza, bazı durumlarda vücudun aynı tarafındaki kola veya bacağa vurabilir.

Migren Ülkemiz’de kadınların yüzde 21.8’ini, erkeklerin yüzde 10.9’unu etkiliyor.Migren Tedavisin'de Refleks terapinin migren hastalığında etkinliği çok yüksek olmakla beraber, tedavi protokolü her hastanın ağrısının lokalizasyonu, şiddeti ve şekline göre değişiklik gösteriyor.Kafanın ön tarafından gelen ağrı safra kesesi meridyeni ile yakın ilişkidedir. Boyundan gelen ağrı ise mesane meridyeni ile ilişkilidir. Hastanın blokasyon alanlarının tespiti ve genel değerlendirilmesinin ardından kişiye özel tedavi planlanır. Uygulama ortalama olarak haftada 2 kere yapılır, tedavinin süresi hastaya göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama 4 seanstan itibaren kişiler rahatlamayı ve atakların şiddetinin azaldığını gözlemlemeye başlar.

Refleks terapiyi klinik deneyimler ve gözlemler sonucu baş ağrılarının tedavisinde kullanıldığını kaydeden Uzmanlar başağrısı deyip geçilmemesini erken teşhisinçok önemli olduğunu işaret ediyorlar..

Karanlık bir oda da uzandığım yerde birinin kolonya ile masaj yapması rahatlatıyor biraz. Fakat masajı bırakınca yine aynı ağrıya dönüyor.. Patates dilimleyip başımı sarıyorum. Uyumaya çalışıyorum. :/ Uyandıktan bir süre sonra yine aynı..

Genç yaşımda ömrümü çürüttü. Ben 21 yaşındayım ve 8-9 yaşlarındayken sinüzitim vardı. Fakat 3 yıldır migren oldu kendisi sağolsun. Sinüzit de kimmiş migrenin yanında diyor insan. Hiç ot denemedim denemek de istemiyorum, neredeyse her gün başım ağrıyor artık ilaç da içmek istemiyorum uyku düzensizliği ve stres var diye doktorum bir ilaç verdi hem rahat uyursun hem stressiz olursun diye bide avmigran vermişti ama avmigran hiç etki etmiyor uyku hapı da çok uyutuyor sersemletiyor zaten ağrım şiddetlenince uyuyamıyorum ki ilaç neye yarasın. Serumlar da yedim kesmedi. O şiddetli ağrı sanki kafamı biri tekmeliyormuş hatta, elektrikli testereyi kafama sürtüyormuş gibi. Ayrıca müdahele etmeyince de geçmiyor haspam yıllarca sürecek utanmasa. Neyse benim kesin bir çözümüm yok aslında majezikle geçiriyorum bir şekilde ama biliyorum ki daha kötü birşey yapıyorum bu sefer ilaca bağımlı olup bir süre sonra duyarsızlaşacağım o bile kesmemeye başlayacak biliyorum ama ne yapacağım ki ne yani ben inanmıyorum bu ot işine bir de yediğimiz içtiğimiz bir çok şey tetikliyormuş. Ben çay bile içmeyecek miyim migren yüzünden oldu çay içilmez mi ölek o zaman! :106:

Bugun agri aksam oldu hala gecmedi..ilac aldim nane yagi surdum yagmurlu ve cok basik sicak havada oluyor..allahim dayanamiyorum sanki saniyorum olucem migdem bulanir kafam sanki sarsiliyor icinde sanki birsey var yatsam olmaz dusda aldm caresi yok mu gecmez mi bu

Migren tutunca calisamam bir s yapsam yanlis eksik olur yola ciktim birgun yanlis otobuse binmisim numarayi anlis gordum anliycaginiz..neler yapmam gerek bilmiyorumda suyu az icmekten mi olur vsvs

Agri kesici almasam katiyen gecmez hangisi derseniz majez....baslayn tam yazmiyim yasak sanirim..birtek o gecirir bugun baska vardi gecirmedi

Ağrı kesici almadan katiyen geçmez diyen iki arkadaşıma %100 saf nane yağı tavsiye ettim. Şimdi ağrının geldiğini hissettikleri anda sürüyorlar alın şakak ve enseye çok da memnunlar.

LR aloevera ağrı kesici jeli ve sıvı içeceğini önerebilirim

Yıllardır bana migren denilen baş ağrımın aslında fibromiyaljı olduğunu öğrendim :KK48:

Genç yaşımda ömrümü çürüttü. Ben 21 yaşındayım ve 8-9 yaşlarındayken sinüzitim vardı. Fakat 3 yıldır migren oldu kendisi sağolsun. Sinüzit de kimmiş migrenin yanında diyor insan. Hiç ot denemedim denemek de istemiyorum, neredeyse her gün başım ağrıyor artık ilaç da içmek istemiyorum uyku düzensizliği ve stres var diye doktorum bir ilaç verdi hem rahat uyursun hem stressiz olursun diye bide avmigran vermişti ama avmigran hiç etki etmiyor uyku hapı da çok uyutuyor sersemletiyor zaten ağrım şiddetlenince uyuyamıyorum ki ilaç neye yarasın. Serumlar da yedim kesmedi. O şiddetli ağrı sanki kafamı biri tekmeliyormuş hatta, elektrikli testereyi kafama sürtüyormuş gibi. Ayrıca müdahele etmeyince de geçmiyor haspam yıllarca sürecek utanmasa. Neyse benim kesin bir çözümüm yok aslında majezikle geçiriyorum bir şekilde ama biliyorum ki daha kötü birşey yapıyorum bu sefer ilaca bağımlı olup bir süre sonra duyarsızlaşacağım o bile kesmemeye başlayacak biliyorum ama ne yapacağım ki ne yani ben inanmıyorum bu ot işine bir de yediğimiz içtiğimiz bir çok şey tetikliyormuş. Ben çay bile içmeyecek miyim migren yüzünden oldu çay içilmez mi ölek o zaman! :106:

canim cok gencsin kiyamam 30 yasinda biri olarak senin yaslarinda benimde oleydi hergun agri cekiyordum zamanla azaliyor ama cok dikkat etmen lazim kendine duzenli uyu ac hic kalma duzenli yemek ye saglikli gidalar omega 3 ve magnezyum takviyesi al zamanla azalacak gecmis olsun

ilk defa duyuyorum bende mutlaka deniyeceğim,ilk fırsatta sizinle paylaşırım.teşekkürler bilgi için

Migrenim tuttu şu an pamuk karabiberli pamuğu koydum başıma ama çok fena yanıyor normal mi bu?

X