Maske Tarifleri Gergin cilt için domates maskesi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
1

1_sen

Ziyaretçi
Domateste bulunan ve kırmızı rengi veren likopen maddesinin, bilinen en iyi antioksidan olduğu anlaşıldı. Beslenme ve Diyet Uzmanı Erkan Erdal'a göre; domatesin cilt sağlığı açısından çok olumlu etkileri var. Ilık domates maskesinin cildi gergin tuttuğunu belirten Erdal, şu bilgileri verdi: "Likopen; bilinen en etkili antioksidandır ve en fazla domateste bulunur. Salça ve ketçap da bol miktarda likopen içerir. Sabahları kahvaltıda soyulmuş ve zeytinyağı dökülmüş domates yiyin, bol bol domates suyu için."

ılık domates maskesı nasıl yapılcak domatesı soyup rendeleyıp yuzumuze mı surcezzz anlamadımmm ??

1 adet domatesi yıkayıp soyuyoruz ..sonra rendeleyip suyunu çıkartıyoruz.. sonra suyunu süzüyoruz.. ve unla karıştırıyoruz.. macun haline geldikten sonrada yüzümüze sürüyoruz..
5 dk bekledikten sonra ılık suyla duruluyoruz..

ben denedim şimdi..
yüzümde kaşınmalar oluyor şuan.
2 dk sonra gidip yıkıcam bakalım..
ha bu arada haftada 3 kere uygulucaz bu maskeyi.

Bende domatesin cilt için çok faydalı olduğunu duymuştum ama maskesinin nasıl yapılacağını bilemiyordum.anladığım kadarıyla domatesin posasıyla suyu ayrılıyor ve suyu ile un karıştırılp macun kıvamı elde ediliyor ve bu şekilde kullanılıyor..denemekte fayda var..deneyenler tecrübelerimizi paylaşalım lütfeennnn...sırnaşık şey

Birde domates maskesi yağlı ciltler ve siyah noktalar için çok faydalıymış.cildi kuru olanlarada biraz zeytinyağı ile karıştırılıp kullanılması öneriliyor.domatesi ikiye kesip direkt olarakta yüze uygulanabilirmiş.10-15 dak bekletip ılık suyla yıkanması öneriliyor.bu maske ile ciltte bir kıpırtı hissedilebilirmiş fakat yanma hissi olursa hemen yıkayın deniyor çünkü domatese alerjisi olan çok insanın olduğu söyleniyormuş.ayrıca yüzünüzde bir sivilce çıkmaya başlayınca üzerine hemen bir domates salçası sürün deniyor.bu şekilde sivilce daha çabuk sürede iyileşebiliyormuş..bilgilerinize arkadaşlar...kaydirigubbakcemile5

bi de kızlar temmuz ayında çıkan o kıpkırmızı domates var ya çanakkale domatesi, asitli; o cilde sürüldüğünde samyeli lekeleri hariç her lekeyi geçiriyormuş. samyeli lekesi dediğim ağustos güneşi yakar ya hani, kurulanmadan güneşlenmeye oturursak ya da yatarsak su damlaları mercek gibi güneş ışınlarını geçirir, cildimize çil gibi ama daha iri ve koyu renkli leke yapar, işte o lekeler hariç her şeyi geçiriyormuş. e tabi doğuştan gelen lekeler de hariç!

kızlar ben unla macun haline getirerek uyguladım maskeyi burnumun üzerindeki bir türlü kurtulamadığım siyah noktalardan eser kalmadı.haftada üç kere uygulamayı düşünüyorum

merhaba arkadaslar ben kilo verdikten sonra cildim biraz sarktı neler yapablrm yada şu sorm var bi süre sonra cilt zayıflığa alışıp kendini yenileyerk gerginlesrmi lütfen yardmlarınızı bekliyorm :)

domates-un maskesinde domatesin suyumu yoksa domatesin posasınımı kullanıcaz, hangisini unla karıştırıcaz lütfen biri açıklasın??

domates asitli değilmi yawrucum ya cilte teni incedir ama düşünmek lazım.ben havuç suyu sürdüm bugün :KK76::KK76::KK76:

22 yaşındayım ben de kullanmak istiyorum güneşte kaşlarımı çatmaktan alnım kırışık duruyor . Ama anlamadım unu ne kadar katıcaz ?

Hey allahım ya kızlar neden her duyduğunuzu çok iyi çok doğru gibi uygulamaya geçiyorsunuz!:KK20:
Biri limon suyu (strik asit) sürer çok iyi geldi der biri domates sürer yine alerjik etkileri asitliği göz ardı edilir.:KK19:
Lütfen bu derece bilinçsiz olmayın!
Kil maskesi yapın siyah noktanız falan kalmaz cildinizi dengeler

Nemlendiricide kullandınızmı tamam işte:KK34:
Marifet konu açmak değil bilinçli işe yarar şeyler yazmak, alın size bilinçli bakım önerileri.
http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...imli-cilt-icin-birebir-hala-kullaniyorum.html

http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-...ri-sabunlari-kati-parfumleri-kullananlar.html

Son düzenleme:
X