Adet sancılarını hafifletmek için doğal yöntemler

arkadaşlar kesinlikle işe yarıyo civanperçemi benim gibi doktora gidip hormonal bozukluğunuz yok cevabını alanlara öneriyorum ben yıllardır çekiyorum bu sorunu ve sonunda çözümümü buldum hem de doğal yollarla:teytey::teytey::teytey:

civanpercemini nasıl içiyorsunuz cok acı oluyor...:KK43:

canım,ben bir tatlı kaşğı civan perçemini kaynar suya atıyorum.2 dk. haşlıyorum.ocaktan aldıktan sonra 5 dk. üstünü bir çay tabağıyla kapatıp demliyorum.

bendede aynı sorun var.hayıt otunu aldım.hemen getirdi.civan perçemi gibi hazırlayıp içiyorum.tane karabiber gibi şekli var.küçük küçük toplar şeklinde bir şey hayıt.

peki Balla çörek Otunu Ve Paptya Cayini Birkezmi Yapicaz Yoksa Oluncaya Kadar Yapcakmiyiz???

oluncaya kadar yapacağız.her ay günü gelmeden 10 gün önce yapmaya başlasan iyi olur.ama hormonal rahatsızlığı olanlarda civan perçemi veya hayıt daha etkili

kekik suyu işe yaradı ben de burda okumustum ama acılığına dayanabilirseniz kızlar

br de ısırgan otu var ya onu bir kere denedim ben oldum ama şimdi tamamen hormanal bişi diye düşünüyorum 3 aydır olmuyom hamile değilim allaha şükür 2 çocuğum var. istemiyorum başka allah onlara sağlık sihat versin

3 gündür içim dışım kekik suyu oldu hala bişey yok hamilede değilim doktoramı gitmeliyim acaba...

3 gündür içim dışım kekik suyu oldu hala bişey yok hamilede değilim doktoramı gitmeliyim acaba...

Canım,stres yapma,birkaç gün daha bekle.Ama 10 günü geçtiysen doktora gitmelisin.önce jinekoloğa,o bir şey yok derse endokronoloji bölümüne yani hormonlarını kontrol ettirmeye.yok 10 günü geçmedim diyorsan,ilk mesajda benim tarifimi bir dene istersen.her şey düzelir üzülme.

arkadaşlar merhaba ben senelerdir polikistik over sendromu hastasıyım ilaç kullanmadan adet olamazdım bir süre hayıt tohumunu kullandım ilaç kullanmadığım halde hem adet söktürdü hemde adet öncesi şikayetlerim sona erdi ben faydasını gördüm sizlerede hayıt tohumunu tavsiye ediyorum hepinize acil şifalar diliyorum.

Bende çok Kanama Olmuyordu Dr A Gittiğimde Kist Ve Pko Ile Karşilaştim Sanirim Bundan Da Oluyor.

Ben papatya çayı ile bi kaşık bal üstüne çörek otunu denedim işe yarıyor kızlar

arkadaşlar merhabalar benim sağ yumurtalığımda kist var ve buna bağlı olarak gecikme oluyor adetlerimde bana bu yöntemlerden hangisini tavsiye edersiniz?benim gibi olupta bu yöntemleri uygulayan arkadaşlar var mı aranızda...yarın aktardan almayı düşünüyorum hangisini tavsiye edersiniz?

mrhba kızlar. ben adet olduğum günden beri he daim düzensizlik çeken biriyim.polikistik over sendromu diye bir durum benim ki.inanmayacaksınız ama 5-6 hatta 9 ay adet olmadığım zamanlar oldu.tabi bunlar 12 sene ilaç kullanmaktan sıkılıp da ılaç kullanmayı bıraktığım zamanlardaydı.şuan gene ilaç kullanmayı bıraktım ve 4 aydır adet olmuyorum. artık bu sorun için doktora gitmeyi bile istemiyorum.diane 35,yasmin kullandım ama ilacı bıraktığım anda herşey eskiye dönüyor(adet görmüyorum).civanperçemini bende duymuştum.birde bunu deneyelim.inş sonuç iyi olurda ben de ilaç kullanmaktan kurtulurum.

çünkü her adet olamadığım ay bana kilo,sivilce,tüy,sinirlilik olarak geri dönüyor :)

arkadaşlar merhabalar benim sağ yumurtalığımda kist var ve buna bağlı olarak gecikme oluyor adetlerimde bana bu yöntemlerden hangisini tavsiye edersiniz?benim gibi olupta bu yöntemleri uygulayan arkadaşlar var mı aranızda...yarın aktardan almayı düşünüyorum hangisini tavsiye edersiniz?

Canım,araştırdım kist için 2 avuç dolusu adaçayı yaprağını 1 gece soğuk suda beklet.ertesi gün onu kaynayıncaya kadar ısıt.sonra 5 dk. demleyip süz.bununla düzenli oturma banyoları yap.kissten kurtul benim ilk sayfadaki tarifimide uygula ve daima sağlıklı kal.

adet sancıları için bire bir doktor a gitmenizde fayda var enfeksiyon yada ilhihaplanma şikayetlerinizden dolayı bu ağrılara maruz kalabilirsiniz

ama eğer doktora gittiniz ilaçlarınızın yanı sıra ağrılarınız oluyorsa

şerbet yapıp içiniz bu ağrılarınızı bire bir kesicektir

Alıntıdır

Adet Sancıları İçin:
Kara Alıç - Bu şifalı bitkinin, ağrıyı azaltan, aspirine benzer bir bileşimi vardır. Fincan başına 2 çay kaşığı kurutulmuş kara alıç ekleyerek bir çay yapın. 10 dakika kaynadıktan sonra soğutun, süzün ve günde en fazla üç çay fincanı için. Eğer şiddetli ağrılar çekiyorsanız, adet döneminizin birkaç gün öncesinden bu çayı içmeye başlamanız önerilir.

bahsetiğiniz kara alıç bitkisini nerde bula bilirim

bitkisel değil ama ilaç olarak advil'i şiddetle tavsiye ederim

ŞUAN ağrıdan duramıyorum..ayaklarımı üşüttüğümde mutlaka daha çok ağrı çekiyorum...

X