Adet sancılarını hafifletmek için doğal yöntemler

benim adet sancımı hiç bir çay geçirmedi şimdiye kadar çözümüm ya ilaç tabi sağlıklı değil ama, ya da küvette sıcak suyun içine yatmak..

benim vazgeçilmezlerim sıcak şekerli su ve sıcak su torbası
sıcak su torbasnı özellikle ayağınızın altına koyun :)

papatya çayı ve bilhassa hayıt tohumu adet sancıları için birebir ağrısı olan arkadaşlara tavsiye edebilirim,,papatya çayını gaz içinde kullanabilirsiz....

Evet bende papatya çayının adet sancıları üzerinde olumlu etkilerini duydum ama adet olmanıza yakın ( 3-4gün öncesinde) günde 2 bardak içmeniz gerekiyormuş.

benim vazgeçilmezlerim sıcak şekerli su ve sıcak su torbası
sıcak su torbasnı özellikle ayağınızın altına koyun :)

katılıyorumm sıcak şekerli su ve sıcak su torbası ama karnınıza o şekilde uykunuz geliir uyuduktan sonrada geçer böyle oluyor bende :))

Sıcak su torbasına bende katılıyorum özellikle ayaklarımın altına koyduğumda çok işe yarıyor. Ayrıca sıcak duşta ağrılarımı hafifletiyor... Papatya çayını bende çok duydum ama dahaca hiç denemedim.

yorumların hepsini okumadım belki söylenmiştir bilemiyorum....

yıllardır bana yerleri öptüren içimi dışıma çıkaran adet sancılarımdan beni kurtaran yöntemim :

1 bardak kaynamış we ocaktan alınmış süte bir çay kaşığı kekik we bir çay kaşığı nane .... atıyoruz daha bardaktaki süt bitmeden kıwranmaktan kurtuluyoruz....

kokusu hoş değil ama tadı fena değil ....

hayıt tohumunu merak ettim onu da denicem.... hangisi daha etkili bakalı bakalım :))))

arkadaşlar yarım demet maydanoz ve 1 subardağı suyu kaynatın ve için
yarım saate kalmaz ağrılardan kurtuluyorsunuz.
özellikle benim gibi hap kullanmaya yanaşmayanlar için mükemmel bir çözüm
şiddetle tavsiye ediyorum
test edildi onaylandı
bide ayaklarınızı sıkı tutun yerimseniben

aynen ben de maydanoz suyu içiyorum çok iyi geliyor kızlar tavsiye ederim

maydonoz kaynatılıp içilirse düzene sokar

düzene sokuyor yani denediniz mi? hem ağrı gideriyor hem düzene sokuyorsa cok iyi
peki düzen icin ne kadar da bir içiyorsunuz? ben bugün 38.günümde adet oldum maalesef..genelde 35i buluyordu düzeni buydu ama bazende geciyor

doğadan özel günler icin cayı da sancılar icin iyi...ayrıca düzen konusunda da yardımcı olacağını düsünüyorum cünkü civanpercemi papatya var icerisinde
ben dün bir fincan ictim bugün sancım yoktu normalde sancılı gecer ki yoğun ve ayakta gecirdiğim halde böyle
etkisi var bence :)

ve kk'de okumustum muzunda iyi geldiğini..sancılar üzerinde etkisini tam çözemedim ama depresif ruh haline cidden var :) yumusuyorum muz yediğimde

bi çok kişi civanperçemi demiş hiç faydasını görmedim malesef :KK50: soğan suyununda tadı çok kötü geldi devam edemedim..ponstan forte kullanıyorum 1 yıldan fazladır artık kusacak kadar ağrılarım olmuyo en azından

Son düzenleme:
yorumların hepsini okumadım belki söylenmiştir bilemiyorum....

yıllardır bana yerleri öptüren içimi dışıma çıkaran adet sancılarımdan beni kurtaran yöntemim :

1 bardak kaynamış we ocaktan alınmış süte bir çay kaşığı kekik we bir çay kaşığı nane .... atıyoruz daha bardaktaki süt bitmeden kıwranmaktan kurtuluyoruz....

kokusu hoş değil ama tadı fena değil ....

hayıt tohumunu merak ettim onu da denicem.... hangisi daha etkili bakalı bakalım :))))

Hiç duymamıştım. Ben karanfil,papatya ya da adaçayı içiyorum. İlaç olarak da arvalesten başkası iyi gelmiyor. Söylediğinizi deneyeceğim :)

Teşekkürler gerçektena.s.
Bu kurutulmuş papatya, aktarda satılır değil mi:uhm:
adetınızden 10gun once adacayı aslan pencesı cıvan percemı çaylarından ayrı ayrıda ıçıle bılır karışım halındede adet olunca bıraklılıp tekrara adetınıze 10gun kala basladığınızda duzenlı kullanıldığında duzene sokacaktır

Papatya buhrı adet söktürür ama adet olma süresini de uzatabilir

merhabalar bende adet agrılarıma care bulamadım...işe yarayan kürler var mı kullanmak ısterım bende:KK16: her ay ccookkk zor gecıyor:KK47:

kaynatılmış karanfıl suyu

X