dusukten kac ay sonra hamile kaldiniz

Canim bence kesinlikle acele etme 1 yil cok uzun bir sure ama en ideali 3 ay beklemek hem rahim toplar kendini hemde adet duzenini bilirsin en azindan.Pesine yaparsan buda tehlikeye girebilir belki.Azcik sabir canim.Bu arada bir laf vardir bizim oralarda dusugun bacagi icerdedir diye bunun anlami sen simdi girsen iliskiye simdi kalirsin hamile yani hemen tutar ama tavsiyem bekle rahmin toparlasin kedini.Insallah hayirlisiyla sende bebis sahibi olursun.

evet cnm hemen tutabilecegini bende duydum ama ben cok erken dusuk yaptim pek zarar verebilecegini zannetmiyorum daha kese bile gorunmemisti ve adet gunum geldiginde dusuk yaptim beklemek zor ama yinede dedigin gibi bekleyecegim allah herkese en hayirlisini nasip edsin

Mrb arkadaşlar ben de 1 ay öncesi düşük yaptım.Ama hamilelik çok yeniydi ultrasonda bile görünmüyordu doktor düşüğün çok normal bir biçimde gerçekleştiğini söyledi hatta kürtaja bile gerek kalmadı 2 ay sonra tekrar düşünebileceğimizi söyledi vücudun toparlanması için ,korunmaya bile gerek yok dedi biz de inş düşünüyoruz Bence düşükten sonra bekleme süresi düşüğün derecesine bağlı kolay ve ilerlemimiş düşükler için çok beklemeye gerek yok zaten bu konuda doktora danışmak lazım Rabbim herkese hayırlısıyla nasip etsin inş....

bende 2 ay once dusuk yaptim 6 haftalikti 1 ay bekledim ben bu ayda hamileyim sanirim yani yarin doktora gidicem test yaptirmaya ama 1 haftadir kahverengi lekem geliyordu daha onceki dusugumde gelen leke gibi bugun kanamam artti ve sancim var sanirim yine dusuk yapicam:KK43:

Allah herkesin yardımcısı olsun valla çok zor yaa.pınar 80 nasıl bir tedavi uygulandı sana canım doktorun.bana da düşükte gelen kanamadan sonra 2 adet geçir dedı bu ay beklıyorum adet olmayı 4 .gununde gıdıcem.birde benım kansızlıgım var ya düşüğü tetıklemiş olabılırmı acaba.birde kan uyuşmazlıgı vvar.
doktor net bir şey sölemedı ama ben kafayı yemek üzereyım.kan uyuşmazlıgı ılk gebelıgı etkılemez dıye bılıyordum ben.burdada form açamıyorum bır sorun var sanırım.

geçmiş olsun kızlar benimde temmuzda 2,5 aylıktı kalp atışları durdu alındı bebeklerim 3 ay korunduk şuan korunmuyoruz henüz yok ama herşeyin hayırlısı sağlıklı olsunda bekleriz napalım :KK43:

arkadaslar bende dusuk yaptim simdi merak ediyorum kac ay sonra hamile kalinir ben 4 haftalikken dusuk yaptim ama yine dusunuyorum beni belgilendirirmisiniz

BENİM YAŞADIGIMDA KARDELEN'İNKİYLE AYNIYDI.5 HAFTALIKTI VE DÜŞÜRDÜM KENDİKENDİNE, KÜRTAJA GEREK KALMADAN.DOKTORUM KİMYASAL GEBELİK DEDİ ÜZÜLMEYİN ŞÜKREDİN SAĞLIKSIZ Bİ GEBELİKMİŞ VE KENDİKENDİNE SONLANDI DEDİ. VE SAKIN BEKLEME DEDİ:)
BEN KASIMIN 22SİNDE DÜŞÜK YAPTIM YANİ TAM 2 AY OLMUS GECEN AY CALISTIK KONU İLE İLGİLİ AMA BAKALIM NE OLUCAK:) BENCE SENDE BU KADAR İSTİYOSAN BEKLEME, YASIN DA GENÇ VÜCUT ÇABUK TOPARLAR KENDİNİ.BEKLEME, ÇALIŞ:))

kürtajdan sonra 3 ay beklemek şart mı? Beklememenin sakıncaları nelerdir?

Ben 18 martta 12 haftalık gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldım 17 nisanda regl oldum sonra da 26 mayısta regl oldum.18 haziranda 3 ay doluyor ancak benim bu ay yumurtlamam sanırım 8 -12 haziran arası.Artık korunmazsam bi problem olur mu?10 günlük bir fark var.acaba 18 inde de hamile kalabilir miyim bu yumurtlamanın belli bi tarihi var mı? Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.Allah isteyen herkese bebek versin hayırlısıyla…:a015:

merhaba canim,bende yeni dusuk yaptim ama doktorum tam zamani bebek yapmanin bir daha olmaz dusuk dedi.dusukten 3hafta sonra deneyebilirmisiz ama bu 3hafta kendine cokiyibakiyorsun. vede havuza yada banyo yapilamasini soyledi sadecedus.

evet canim bende 6 haftalik dusuk yaptim,doktorum tam zamani tekrar deneyebilirsiniz dedi.8haftaliktandan sonra duserse o zaman beklemeyi oneriyor.ben 39 yasindayim beklemiyecegim isallah hamile kalirim ve yine dusuk olmazz

loracım geçmiş olsun cnm bende 4,5 ay önce 10 haftalık bebeğimi kaybettim kalbi durmuş mecbur kurtaj olmak zorunda kaldım dr 3 ay korunmamı önerdi ben 1 ay hiç ilşkiye girmedim 3,5 aydır korunmuyorum ama henüz hamile kalamadım bende çok istiyorum bide dediğin gibi o duyguyu tadınca tekrar tadmak istiyo inş rabbim bidaha kimseye yaşatmaz isteyen herkeze sağlıklı hamilelik hayırlı bebişler verir cnm

merhaba arkadaslar ben de 2 hafta once dusuk yaptım,kürtajla aldılar bebegımı,kalp atısları durmus 10 haftalıkken,su anda arastırmada hala,ıns sonuclarda bısıy cıkmaz,banada drum 3 ay bekleyın dedı,kendımı toparlamam ıcın,bır daha hamıle kalmama engel bır varmıdır acaba,bu arada allah herkese hayırlısını versınmirmirmirmirmirmirmirmir

benim 7ay oldu kürtaj olalı bebegimin kalbi durmuştu 14haftalıkken alınmıştı 7aydır korunuyoduk 1haftadır kontroldeydim hamile kalabilcegimi artık zamanının geldigini süyledi doktorum inş kolay bir şekilde kalırım ve inşallah busefer bir ömür yavrumuz saglıgıyla bizimle olurr

caım suan yazdıklarınızı okuyunca kendi halim geldi aklıma.BEN İLK BEBEKLERİMİ 6HAFTALIKKEN DÜŞÜR

slmlar; bana yardimci olabilirmisiniz. ben dun dusuk yaptim ve bebegim 7 haftalikti. dunden belli aglamaktan bi hal oldum. cok zor biseymis!!!! bi turlu unutamiyom, tekrardan hemen hmile kalmak istiyom,doktorum dedi 1 ay dan sonra hemen kalabilirim. ama burda okuduguma gore 3 ay falan beklenmesi gerekiyomus. tekrardan dusuk yapmaktan cok korkuyom :çok üzgünüm:

slmlar; bana yardimci olabilirmisiniz. ben dun dusuk yaptim ve bebegim 7 haftalikti. dunden belli aglamaktan bi hal oldum. cok zor biseymis!!!! bi turlu unutamiyom, tekrardan hemen hmile kalmak istiyom,doktorum dedi 1 ay dan sonra hemen kalabilirim. ama burda okuduguma gore 3 ay falan beklenmesi gerekiyomus. tekrardan dusuk yapmaktan cok korkuyom :çok üzgünüm:

Merhaba canım 3 düşük tecrübeme dayanaraktan diyorumki bencede 3ay beklemeli.İlk iki seferde doktorum bana 3 ay demişti ve düşüklerimin tekrarlaması üzerine bana 1 sene dinlenmemi önerdi.Şimdi 1 sene doldu ve biz tekrar düşük yapmamak için tüpbebek+pgt yöntemini deniyoruz.Allah yardımcın olsun gerçekten çok zor.

Merhaba canım 3 düşük tecrübeme dayanaraktan diyorumki bencede 3ay beklemeli.ılk iki seferde doktorum bana 3 ay demişti ve düşüklerimin tekrarlaması üzerine bana 1 sene dinlenmemi önerdi.Şimdi 1 sene doldu ve biz tekrar düşük yapmamak için tüpbebek+pgt yöntemini deniyoruz.Allah yardımcın olsun gerçekten çok zor.

her ikinizede geçmiş olsun öncelikle

bende 6 haftalıkken bir düşük yapmıştım,sonrasında doktorum 1 ay bana yasak koymuştu sonra serbest dedi düşükten 5 ay sonra hamile kaldım şuan 6 aylık hamileyim çok şükür herşey yolunda gidiyor..
doktorlar düşükten sonra tabi bazıları her türlü araştırmayı yapıyor tahlil felan ona göre bünyemize göre ve rahmin durumuna göre belirli ay bekleyin diyorlaar kimiler 6 ay kimisi 1 kimisi hiç beklemiyor.. bence bu zaman kişiye ve sağlık durumuna göre değişiyor..

elbette zor bir durum düşük olayı,allah kimseye yaşatmasın bende bildiğim için sizleri anlıyorum.. ama hiç üzülmeyin rahat olun bir sonraki hamileliğinizde unutuyorsunuz üzülmüyorsunuz..

bu arada sizlere tavsiyem düşük yapmışsınız yapılabilecek bütün tahlilleri yaptırın ve düşüğün nedenini bulun .. çoğu doktor ilk 3 düşükten sonra araştırıyor.. bu bence çok yanlış..
ben 1 kez düşük yaptım inat ettim bütün tahlilerimi yaptırdım ve bende kan pıhtılaşması çıktı o yüzden bebeğimi kaybetmişim..iyi ki öğrendim nedenini bakın şuanki hamileliimde bu durumun önlemi alındı vesağlıklı bir hamilelik geçiriyorum..
eğerki ilk düşük normaldir diyenlere uysaydım belki bu bebeğimize kaybedecektim..

bu yüzden bence hiçbir düşük nedensiz değildir nedenini bulup bir sonraki hamilelikte önlem alınmalı..

allah herkese sağlıklı gebelikler nasip etsin

bende boş gebelik nedeyinle aralık ayında kürtaj olmuştum.2 ay korundum ve 4.ayımda hamile kaldım.darısı tüm isteyenlerin başına inş.:Saruboceq:

bende 3 ay once kımyasal gebelık gecırdım ve hıc korunmadım hala gelen gıden yok

X