dusukten kac ay sonra hamile kaldiniz

Ben Mart ayında düşük yaptım, doktorum 3 ay bekle, en azından 2 kez adet gör dedi.
Ben de Haziran'a kadar bekledim, Haziran'da korunmayı bıraktım, allah şükür Haziran'da da hamile kaldım.
ınşallah bu sefer sonuna kadar sağlıkla giderim, bebeğim sağlıkla gelir.

Allahım isteyen herkese bir an önce versin inşallah bebeklerini.

Son düzenleme:
her ikinizede geçmiş olsun öncelikle

bende 6 haftalıkken bir düşük yapmıştım,sonrasında doktorum 1 ay bana yasak koymuştu sonra serbest dedi düşükten 5 ay sonra hamile kaldım şuan 6 aylık hamileyim çok şükür herşey yolunda gidiyor..
doktorlar düşükten sonra tabi bazıları her türlü araştırmayı yapıyor tahlil felan ona göre bünyemize göre ve rahmin durumuna göre belirli ay bekleyin diyorlaar kimiler 6 ay kimisi 1 kimisi hiç beklemiyor.. bence bu zaman kişiye ve sağlık durumuna göre değişiyor..

elbette zor bir durum düşük olayı,allah kimseye yaşatmasın bende bildiğim için sizleri anlıyorum.. ama hiç üzülmeyin rahat olun bir sonraki hamileliğinizde unutuyorsunuz üzülmüyorsunuz..

bu arada sizlere tavsiyem düşük yapmışsınız yapılabilecek bütün tahlilleri yaptırın ve düşüğün nedenini bulun .. çoğu doktor ilk 3 düşükten sonra araştırıyor.. bu bence çok yanlış..
ben 1 kez düşük yaptım inat ettim bütün tahlilerimi yaptırdım ve bende kan pıhtılaşması çıktı o yüzden bebeğimi kaybetmişim..iyi ki öğrendim nedenini bakın şuanki hamileliimde bu durumun önlemi alındı vesağlıklı bir hamilelik geçiriyorum..
eğerki ilk düşük normaldir diyenlere uysaydım belki bu bebeğimize kaybedecektim..

bu yüzden bence hiçbir düşük nedensiz değildir nedenini bulup bir sonraki hamilelikte önlem alınmalı..

allah herkese sağlıklı gebelikler nasip etsin

canım merhabalar bende 3 kez düşük yaptım ve en sonuncuyu nisan ayında 4+2 günlükken düştü seninde dediğin gibi bizdede aynı sorun yaşandı hem eşimde hemde bende kan pıhtılaşması var ve ben şu an 5+2 haftalık hamileyim ama buda gitcek diye çok üzülüyorum lavaboda bazen kahverengi lekem geliyor kafam oraya takılıyor bazen gidiyorum bir şey yok deli olcam bana tvsiye edebileceğin önerilerine ihtiyacım teşekkürler

Gamze su canım allah bir daha yaşatmasın.
ınşallah bu bebeğini sağlıkla alırsın kucağına.
Canım bende de pıhtılaşma var, ben de şu an 4 haftalık hamileyim, hamile olduğumuda öğreneli 4 gün oldu.
Hemen kan sulandırıcı iğneye başladık.
Sen de sanırım şu an iğneye başlamışsındır di mi canım.
Stres yapıp kendini çok üzme ama lekelenme oluyorsa bence bir an önce doktorunla görüş.
ınşallah bi problem yaşamadan isteyen herkes kucağına alır bebeğini:)

bende dün düşük yaptım 6 haftalıktı.Gebeliğimi öğrenmeden 1 hafta önce kahverengi lekelenmelerim başladı.Sonra iğne vuruldum ilaç kullandım fayda etmedi.çok üzülüyorum ve yeniden hamile kalmak istiyorum. :KK43:

ben martta düşük yaptım 9 haftalıkken ve mayısta tekrar hamile kaldım şimdi 17 haftalık hamileyim, rabbim bebeğimi korusun.

canım merhabalar bende 3 kez düşük yaptım ve en sonuncuyu nisan ayında 4+2 günlükken düştü seninde dediğin gibi bizdede aynı sorun yaşandı hem eşimde hemde bende kan pıhtılaşması var ve ben şu an 5+2 haftalık hamileyim ama buda gitcek diye çok üzülüyorum lavaboda bazen kahverengi lekem geliyor kafam oraya takılıyor bazen gidiyorum bir şey yok deli olcam bana tvsiye edebileceğin önerilerine ihtiyacım teşekkürler

hemen doktora git gittiysen sorun yok dediyse bol bol dinlen sakın iş güç yapma yat bolbol

bende çok üzülüyorum çok moralim bozuk ilk hamileliğim gibi kanamam olursa napcam çok korkuyorum

ben bundan 50 gün önce erken düşük normal dogum yaptım.22 haftalık 480 gramdı ve 4 saat yaşadı ben küçükköyde asya tı merkezine gidiyordum orda hakan seven beye akşam belimin az altına 5 dakikada bir sancı girdi doktorumu aradım mds bağlasın ebe dedi. gittik ebe mds bağladı bana dedi bu dogum sansıcı değil çocuk gayet ii diye sonra dahiliye yönlendirdi orda bana idrar tahlili yaptılar sonuç bütün vücudum enfeksiyon kapmıştı. bana dahiliye doktoru iğne vurdu bide antibiyotik verdi bunlar hamilelere sorun teşkil etmez dedi.eve geldim sancım durmadı sonra bi wc gittim kanamam gelmiş tekrar apar topar tekrar gittik ordan ebe ne dese burda müdale edemeyiz şişli etfale yönlndirdi oraya gidene kadar 3 santim acılma vardı geç kalınmış dediler sabaha kadar sancımı kesmeye çalıştılar ama ne yazıkki olmadı.. bence bunlar hep doktor hatası o yüzden diyorumki şimdi dogumdan 45 gün geçti hasta oldum bitti tekrar hemen hamile kalsam sorun olurmu sizce şuan sadece bi kolestirolüm var bide rıza madazlı hocama gitti o bana rahim ağzı yetmezliği yok dedi güvenebilirmiyim sizce?

her ikinizede geçmiş olsun öncelikle

bende 6 haftalıkken bir düşük yapmıştım,sonrasında doktorum 1 ay bana yasak koymuştu sonra serbest dedi düşükten 5 ay sonra hamile kaldım şuan 6 aylık hamileyim çok şükür herşey yolunda gidiyor..
doktorlar düşükten sonra tabi bazıları her türlü araştırmayı yapıyor tahlil felan ona göre bünyemize göre ve rahmin durumuna göre belirli ay bekleyin diyorlaar kimiler 6 ay kimisi 1 kimisi hiç beklemiyor.. bence bu zaman kişiye ve sağlık durumuna göre değişiyor..

elbette zor bir durum düşük olayı,allah kimseye yaşatmasın bende bildiğim için sizleri anlıyorum.. ama hiç üzülmeyin rahat olun bir sonraki hamileliğinizde unutuyorsunuz üzülmüyorsunuz..

bu arada sizlere tavsiyem düşük yapmışsınız yapılabilecek bütün tahlilleri yaptırın ve düşüğün nedenini bulun .. çoğu doktor ilk 3 düşükten sonra araştırıyor.. bu bence çok yanlış..
ben 1 kez düşük yaptım inat ettim bütün tahlilerimi yaptırdım ve bende kan pıhtılaşması çıktı o yüzden bebeğimi kaybetmişim..iyi ki öğrendim nedenini bakın şuanki hamileliimde bu durumun önlemi alındı vesağlıklı bir hamilelik geçiriyorum..
eğerki ilk düşük normaldir diyenlere uysaydım belki bu bebeğimize kaybedecektim..

bu yüzden bence hiçbir düşük nedensiz değildir nedenini bulup bir sonraki hamilelikte önlem alınmalı..

allah herkese sağlıklı gebelikler nasip etsin

meryem cim bende birkaçgün önce düşük yaptım keseyi göremeden doktorumdan rica ettim ama 3 düşükten sonra ancak araştırma yapılabileceğini söyledi sen hangi testleri yaptırdın acaba düşükten sonra beni bu konuda aydınlatırsan çok sevinirim sırf kan testleriyse isimlerini yaz lütfen kuzenim labarant en azından ona yaptırabilirim..

guzelim kan pihtilasmasi testlerini yaptiriyorsun trombofili paneli deniyor. meryeme katiliyorum inat edip yaptirin ben de yaptirdim su an sonucu bekliyorum.

bir kez düşük yaptım ama peşini bırakmadım araştırdım, troidlerim az çalıştıgı için düşük yapmışım, tamamen kendım araştırarak buldum. doktorlara kalsa daha bın kere düşük yapardım bulamazlardı. umurlarında degıl. ilk düşük normaldır dedıler geçtıler. sonrasında 8 ay sonra hamıle kalabldım. troidlerım duzene gırınce hamıle kaldım. mutlaka tsh tahlılı ısteyın arkadaşlar.

6 haftalıkken kendiliğinden sonlandı benim hamileliğim de. doktorum 2 ay bekle dedi, ilk ayı geçti ama ikinciyi beklemek istemiyorum...

7 haftalık hamileliğim aralık2010 tarihinde düşükle noktalandı doktor 3 ay içinde tekrar hamile kalabileceğimi söyledi kürtaj olmamama rağmen 5 aydır hala hamile kalamadım yumurtalama günlerimi çok iyi hesaplıyorum tekrar hamile kalmayı çok istiyorum ama ne yapıcağımı bilmiyorum artık yumurtalıklarımda problem olduğunu düşünmeye başladım yardımcı olursanız çok sewinirim

Son düzenleme:
X