dusukten kac ay sonra hamile kaldiniz

lora

buyrun benim!!!
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
3.615
12
arkadaslar bende dusuk yaptim simdi merak ediyorum kac ay sonra hamile kalinir ben 4 haftalikken dusuk yaptim ama yine dusunuyorum beni belgilendirirmisiniz

merhaba tatlım.....
öncelikle çok geçmiş olsun......
bende aynı haftada düşük geçirdim
daha keseyi bile görememiştik
aslında buna düşük denmiyo tıpta
5. haftadan önce kaybedilen gebeliklere kimyasal gebelik yani biyokimyasal kayıp deniliyomuş
benim dr um 1 yada 2 ay beklememi önerdi

merhaba tatlım.....
öncelikle çok geçmiş olsun......
bende aynı haftada düşük geçirdim
daha keseyi bile görememiştik
aslında buna düşük denmiyo tıpta
5. haftadan önce kaybedilen gebeliklere kimyasal gebelik yani biyokimyasal kayıp deniliyomuş
benim dr um 1 yada 2 ay beklememi önerdi

sanada gecmis olsun cnm bizde de kese gorunmemisti bana kimisi istedigim zaman hamile kalabilecegim soylendi bende hemen istiyorum o duyguyu tadinca vazgecemiyorum ama bi yandan tekrar dusurebilirim diye korkuyorum

geçmiş olsun canım inşallah tekrar hamile kalırsınız ama dikkat edin öyle hemen yapmayın benim bir arkadaşım erken davrandı ve yine düştü bebeği doktorlar 6 ay veya 1 sene geçmesi gerektiğini söylüyorlar vücut kendini toplayabilmesi için allah kalbinize göre versin...

bende düsük yaptim 5 haftalikken cok üzülmüstüm,doktorum diger aya yine hamile kalabilecegimi söylemisti ama ben istemedim 4 ay sonra hamile kaldim.

en erken 6 ay diye biliorum canım ben bende beklemedeyim çünkü zamanın bitmesini ben bi sene beklicem ama bidaha düşük ihimalini göze alamam önce saglıgının yerine gelmesi lazımki başa gelmesin bidaha

BENCE SENDE EN AZINDAN BİR AY BEKLEMELİSİN TATLIM EN AZINDAN ADET TARİHİNİ ÖĞRENMELİSİN BEN 38 GÜN SONRA REGL OLMUŞTUM DÜŞÜKTEN SONRA
AMA HİÇBİ DR DAN ÇOK ERKEN KAYBEDİLEN BİR GEBELİK 1 YIL LAFINI DUYMADIM
BENCE O ÇOK DAHA İLERKİ DÖNEMLERDE KAYBEDİLEN GEBELİKLER İÇİNDİR TATLIM ÇÜNKÜ RAHİM KENDİSİNİ ANCAK TOPLAYABİLİR

bende yine düsük olursa diye cok korktum ama suan 4 aylik hamileyim ve hersey yolunda.cok istiyosan bence 1 sene beklemene gerek yok cünkü insan düsük yapinca psikolojisi darmaduman oluyo hele bide yanlizsan bu durumunuda yeni bebek kadar baska bisey düzeltmiyo.

BENCE SENDE EN AZINDAN BİR AY BEKLEMELİSİN TATLIM EN AZINDAN ADET TARİHİNİ ÖĞRENMELİSİN BEN 38 GÜN SONRA REGL OLMUŞTUM DÜŞÜKTEN SONRA
AMA HİÇBİ DR DAN ÇOK ERKEN KAYBEDİLEN BİR GEBELİK 1 YIL LAFINI DUYMADIM
BENCE O ÇOK DAHA İLERKİ DÖNEMLERDE KAYBEDİLEN GEBELİKLER İÇİNDİR TATLIM ÇÜNKÜ RAHİM KENDİSİNİ ANCAK TOPLAYABİLİR

ben gebe oldugumu adetimden once ogrendim karin agrisi sikayetiyle doktora gittim ve hamilesin demisti sok oldum ama tabi cok sevindim ama malesef adet olacagim gun dustu yani tam adet gunumde normal adetimi yasadim 5 gun surdu herkes 1 adet donemi gecirmelisin diyor ama benim adetim zaten gecti ne yapmaliyim bilmiyorum cnm

bende yine düsük olursa diye cok korktum ama suan 4 aylik hamileyim ve hersey yolunda.cok istiyosan bence 1 sene beklemene gerek yok cünkü insan düsük yapinca psikolojisi darmaduman oluyo hele bide yanlizsan bu durumunuda yeni bebek kadar baska bisey düzeltmiyo.

evet cnm ya ben almanyada yasiyorum ve yalnizim o yuzden cok siradan geciyor hic olmazsa cocugumla ilgilenirim diyorum sen kac ay sonra hamile kaldin cnm

cemrecim 4 ay sonra oldugunu simdi gordum kusura bakma cnm

evet canim 4 ay sonra hamile kaldim ama isteyerek 4 ay bekledim doktorum bebek düsürüp diger ay yine hamile kalabilen hastalari oldugunu söylemisti.

slm bende nisan ayında düşük yaptım 3 haftalıktı dr.um bana en az 2 ay bekle demişti ama bende zaten adet düzensizliği oldu.45 günde bir adet oluyorum prodesteronum düşük çıktı.bu ay pregnyl ve klomifen diye bi ilaç kullanıcam inşallah düzene girer çok üzülüyorum

benim bebeğim 10 haftalıkken kalbi durduğu için ben kürtaj oldum doktor 2 -3 ay bekle dedi 2. ay denemeye başladık o ay hamile kaldım senin dahada küçükmüş canım bence çok bekelmene gerek yok ama en azından bir kere adet ol inşallah rabbim kimseye bu acıyı birdaha yaşatmaz

benim bebeğim 10 haftalıkken kalbi durduğu için ben kürtaj oldum doktor 2 -3 ay bekle dedi 2. ay denemeye başladık o ay hamile kaldım senin dahada küçükmüş canım bence çok bekelmene gerek yok ama en azından bir kere adet ol inşallah rabbim kimseye bu acıyı birdaha yaşatmaz

tebessüm canım sen bana umut veriyosun.aynı şekilde kaybetmişiz bebeklerimizi.ve şimdi sen 15, haftandasın inşallah banada nasip olur.banada doktor 3 ay bekle dedi ama zaman hiç geçmiyor.bende 2.ay sonu büyük ihtimal başlarım çalışmalara.senin kullandığın ilaç v.s. varmı?

demekki her doktorun tedavi sekli farkli en iyisi sen kendi doktoruna danis loracim o ne derse onu uygula.insllh bi sorun olmazda hemen hamile kalirsin:)

tebessüm canım sen bana umut veriyosun.aynı şekilde kaybetmişiz bebeklerimizi.ve şimdi sen 15, haftandasın inşallah banada nasip olur.banada doktor 3 ay bekle dedi ama zaman hiç geçmiyor.bende 2.ay sonu büyük ihtimal başlarım çalışmalara.senin kullandığın ilaç v.s. varmı?

canım sen kendine iyi bak insan çok zor kendine geliyor benim kendimi toplamama bu bebeğim yardımcı oldu ama dün gece rüyamda eski bebeğim sanki doğmuş gibi gördüm herneyse okuduğum şeylere göre ikinci deneme daha çabuk cevap veriyor bekelem sürasini doktorlar senin kendini toplaman için veriyor vucudun dinlensin moralin düzelsin diye içini ferah tut birde bir tavsiye hormonlarımıza iyi gelen bildiğim yiyecekler kabak çekirdeği ve yulaf inşallah allahım tez zamanda isteyen herkesi anne yapsın

kizlar hepinize gecmis olsun ben 1 ay beklemeye karar verdim zaten turkiyeye tatile gidecem zamancabuk gecer umarim allah herkese bu duyguyu nasip eder

Canim bence kesinlikle acele etme 1 yil cok uzun bir sure ama en ideali 3 ay beklemek hem rahim toplar kendini hemde adet duzenini bilirsin en azindan.Pesine yaparsan buda tehlikeye girebilir belki.Azcik sabir canim.Bu arada bir laf vardir bizim oralarda dusugun bacagi icerdedir diye bunun anlami sen simdi girsen iliskiye simdi kalirsin hamile yani hemen tutar ama tavsiyem bekle rahmin toparlasin kedini.Insallah hayirlisiyla sende bebis sahibi olursun.

X