Sir Ağda Sonrası Oluşan Lekeler??

xsxekerina

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2007
29
0
Kızlar ben yaklaşık 3 hafta önce ağda yapıp ertesi günde güneşlenmeye gittim bi de tam öğle güneşine sonra vücudumda ara ara lekelenmeler oldu geçer diye düşündüm ama hala geçmedi bir süre bepanthen sürdüm ama tam olarak geçirmedi şimdi napabilirim bilgidi olan var mı????senağlama

Vücut peelingi yapabilirsin ağda yapınca derinin üst tabakası bazen ağdayla alınıyor bir de güneşlenince renk farkı oluşmuştur.
bu aralar güneşlenmemeni tavsiye ederim.biraz daha bekle kendiliğinden geçebilir ama haftada bir peeling yapabilirsin kendin bir de kese yaptırabilirsin bunları yaparken yine güneşlenmemelisin ama.[/

teşekkür ederim tavsiyelerin için zaten oluştuktan sonra hiç güneşlenmedim peki evde yapabileceğim bir vücut peelingi önerebilir misin???

teşekkür ederim tavsiyelerin için zaten oluştuktan sonra hiç güneşlenmedim peki evde yapabileceğim bir vücut peelingi önerebilir misin???

Kaya tuzu, deniz tuzu dedikleri iri taneli tuzla bebek yağını bir kavanozda karıştırıp haftada bir banyoda bununla bütün vücudunu ovalayabilirsin.Değişik kokular ve faydası olası açısından lavanta yağı gibi yağlardan damlatabilirsin.Tuzun çok iri taneli olmaması önemli cildini tahriş etmesin.Ayak topuklarında da bunu kullanabilirsin çok yumuşak bir cildin olur lekeler de gider.

kesin denicem yarın deniz tuzu aliim çok teşekkür ederim sana uamrım geçer zaten baya silikleşti ama moralimi bozuyo yine de

merhaba benimde sir ağdadan sonra dudak üstümde leke oluştu ve çok kötü görünüyo, yani beni rahatsız ediyo:KK43: nasıl gelişti hatırlamıyorum yani agdadan sonra güneşe çıkmışmıydım ya da ne yapmıştım hatırlamıyorum ama 6-7 aydır var ve bu aylarda daha da koyulaştı ne yapabilirm öneriniz varmı?
teşekkür ederim şimdiden.

bnde kendim ağdayla bıyıklarmı almaya çalıştım tbi tahriş ettm kaşlarmı aldırdığım bayan hemen elma sür iz kalmasın ddi :)

ya arkadaslar benımde sorunum cok büyük 5 ay önce yüzümü sir agda ile ewde aldım ama üst derısıni kaldırdı sonra kabuk bagladı şimdi yüzümün sag tarafında ıkı ayrı yerde siyah iz kaldı sacımı hep acık bırakmak zorundayım hiç toplayamaıyrm fondotensız kapatııcısız dısarı cıkamyrm utanyrmyaa off cok canım sıkılıyo aglıyrm oturup ya nerden yaptım yapmaz olaydım mafoldum bn ya psikolojım bozuldu artık napcamı bilmyrm yardım ederm misiniz lutfen

ya bepanten sür bişe kalmıyor falan durumu maalesef yok. o bepantenle geçen lekeler aslında leke değil hafif bi tahriş demektir.bnmde k.altımı ağdayla yaktılar kuaförde leke kaldı ve 8 ay hiç ama hiç aralıksız bepanten sürdüm her gece renginde açılma oldu tamamen gitmedi bile.bence kesnlkle dr'a gitmelisin.oda yüksek ihtimal hemtan flan vericktir yada bşka bir pomad.

kızlar kışın soyucu kremlerle soyarsak geçer bence ama doktora sormak lazım be güzellik uzmanına sordum kışı soyucu kremlerle geçer dedi

Her kuaföre sir ağda yaptırmak için gitmeyin kızlar kimileri iyi yapamıyor.Yanık bile oluşabilir iyi bilmeyen birisi yaparsa.Tahminimce o izler de yanık izleri... Dikkatli olmak lazım.

kızlar benim de herp gittiğim bir kuaför var ama elemanı değişmiş :KK43: yeni elemen ağdayla yaktı sanırım bacağımı ilk gün baya bi yanık gibi kızarıklık oluştu hemen exoderil sürdüm ama şimdi herhangi bir acı yok sadece koyu bi leke kaldı :KK43: onu nasıl giderebilirim?

merhabalar ben de bıyıklarımı ilk defa agdayla aldırtmıstım. kız resmen cozurt yaktı ne sıcak agdaydı. deneyimim olmadıgı icin de bisey surmedim. 2 ay old bıyıklarımın orda lekeleri duruyor. ben de nasıl cıkarıcam bilemiyorum cok canım sıkılıyor

merhabalar ben de bıyıklarımı ilk defa agdayla aldırtmıstım. kız resmen cozurt yaktı ne sıcak agdaydı. deneyimim olmadıgı icin de bisey surmedim. 2 ay old bıyıklarımın orda lekeleri duruyor. ben de nasıl cıkarıcam bilemiyorum cok canım sıkılıyor

canım benim de öyle bir sorunum vardı ama geçti şimdi birşey kalmadı ben ilk baş yanık gibiydi baya silverdin sürdüm sonra lekesi kaldı hafif ona da fucidin diye bir krem var onu alıp sürdüm şimdi lekesi bile yok :) ya kremler iyi geldi ya da zamanla geçiyor o konuda tam emin değilim

canım benim de öyle bir sorunum vardı ama geçti şimdi birşey kalmadı ben ilk baş yanık gibiydi baya silverdin sürdüm sonra lekesi kaldı hafif ona da fucidin diye bir krem var onu alıp sürdüm şimdi lekesi bile yok :) ya kremler iyi geldi ya da zamanla geçiyor o konuda tam emin değilim

canım aynı sey bende de oldu bıyık bölgemde doktora gittim iyiki gitmişim ya yoksa öyle iz kalacaktı. doktor hipokor 0,5 bunu 1hafta sabah akşam süreceksin. birde deloday hap verdi akşamları alıcaksın. ayrıca kesinlikle güneşe çıkmayacaksın benim yüüzümdeki iz 4 güne kadar geçti:KK34:

arkadşlar belki yardmcı olabilirim.bana sir ağdadan sonra eğer terlersem kırmızı leke geliyo ertesi gün kararıyo gölge gibi oluyor.sir ağda lekesi bu olsa gerek.gittiğim güzellik salonu bu durumla ilk defa karşılaştıklarını söyledi.ama araştırıp DERMOVATE KREM sür dediler kırmızı iken.hemen geçiyo ertesi gün yine eski lekesiz beyaz derim.ama geniş alanlara uygulamayın ve uzun süre kullanmayın öyle diyorlar.cildinizin ağda da yanmasının nedeni ağdayı ince sürmeleri...

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun oluyor sürekli. :110: Geçen yaz dikkat etmedim güneş kremi sürdüğüm halde gözümün altında leke kaldı hala tam olarak geçmedi. Bende internet'te araştırırken bi bilgiye rastladım. madecassol, isometrin, zalain eşit miktarda karıştırıp yüzüme leke kalan yerlere sürdüm gerçekten geçiriyor sanki. lekeler gittikçe azaldı ve küçüldü. Arada bi mola verip tekrar devam edicem bakalım.

Kızlar ben yaklaşık 3 hafta önce ağda yapıp ertesi günde güneşlenmeye gittim bi de tam öğle güneşine sonra vücudumda ara ara lekelenmeler oldu geçer diye düşündüm ama hala geçmedi bir süre bepanthen sürdüm ama tam olarak geçirmedi şimdi napabilirim bilgidi olan var mı????senağlama

merhaba 2007 de yaşadıpın bu sorunun aynısını yaşıyorum. ağdadan bir gün sonra güneşlendim. bacağımın iç hassas kısmında açık kahverenginde lekeler oluştu. seninkiler geçti mi geçmesi için ne yaptın ? lütfen yardımcı ol kalacak diye korkuyorum

X