Fransızca Ders

BurcuTaxsxdelen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
11
0
43
MERHABA ARKADAŞLAR, BEN FRANSIZCA ÖĞRETMENİYİM. MESLEĞİMİ SADECE BİR SENE YAPTIM. ŞU ANDADA FRANSIZ ORTAKLI BİR ŞİRKETİN DIŞ TİCARET MÜDÜRÜYÜM. FAKAT HALEN ÖZEL DERS VERMEYE DEVAM EDİYORUM. BUNUN İÇİN AKLINIZDA OLSUN ÖZEL DERS ALMAK İSTEYEN BİRİLERİ OLURSA BANA YÖNLENDİREBİLİRSİNİZ. BUNUN DIŞINDADA BURDAN YARDIMCI OLABİLECEĞİM BİR DURUM OLURSA ARKADAŞLAR SİZEDE YARDIMCI OLMAKTAN MUTLULUK DUYARIM, TABİKİ ÜCRETSİZ OLARAK :):asigim:a.s.

MERHABA ARKADAŞLAR, BEN FRANSIZCA ÖĞRETMENİYİM. MESLEĞİMİ SADECE BİR SENE YAPTIM. ŞU ANDADA FRANSIZ ORTAKLI BİR ŞİRKETİN DIŞ TİCARET MÜDÜRÜYÜM. FAKAT HALEN ÖZEL DERS VERMEYE DEVAM EDİYORUM. BUNUN İÇİN AKLINIZDA OLSUN ÖZEL DERS ALMAK İSTEYEN BİRİLERİ OLURSA BANA YÖNLENDİREBİLİRSİNİZ. BUNUN DIŞINDADA BURDAN YARDIMCI OLABİLECEĞİM BİR DURUM OLURSA ARKADAŞLAR SİZEDE YARDIMCI OLMAKTAN MUTLULUK DUYARIM, TABİKİ ÜCRETSİZ OLARAK :):asigim:a.s.

vallahi süper olur...hadi başlayalım..ingilizceden sonra öğrenmek istediğim ders:)
şimdiden teşekkürler...bu arada tek kelime bile bilmem fransızcadan..ona göre...

iyi akşamlar hocam yurtdışında yaşadım bir süre ve orta okulu orda okudum vetürkiyeye ailemin kesin dönüşü yüzünden gelmek zorunda kaldım ve ve yıllar sonra yarım kalan eğitimime başladım ve busene açık öğretimden liseyi bitiriyorum yabancı dil çıkışlı alan fransızca ve kısmetse seneye ünüversite sınavına girmek istiyorum fransızcam iyi durumda
ama össde hangi soruları yapmam gerekiyo bildiyim kadarıyla ikinci sınav yabancıdil sınavıda var ama
türkçe yeterlimi baraj için ve kazanamasam kolay iş bulma imkanı varmı fransızca diliyle oturduğum şehirde pek geçerliliyi yok bilgilindirirseniz sevinirim .

burcu cum selam....benim oğlumun fransızcadan dönem ödevi var....Atatürk ün hayatı fransızca olarak hazırlanacak...cnm yardım edersen çok sevinirim........

slm bende varım cezairde yaşıyorum va fransızca konuşuluyo bende yenı oğrenıyorum ama oğlum çok kuçuk kursda çok uzak alt komsum ve esım yardım ediyoo bende burdan devam edeyim

peki benım bı sorum olcak yazılışını bilmıyorum juvulipa diye okunuyo istemıyorum burda ben ıstemıyorum mesela ayse sitemıyo fatma ıstemıyo nasıl dıycem anlamadım o istemıyo seklındemı il-el diyerekmı?

Je veux ..... istiyorum demek "jö vö" okunur.

"Ayşe ne veut pas." veya "Elle ne veut pas" dersen "Ayşe istemiyo" "o istemiyo" demiş olursun.( Okunuşu:el nö vö pa )
Fransızca da dişiler için "elle" erkekler için "ıl" kullanılır.Mesela:
Il veut parler français...... "o fransızca konuşmak istiyor"
Ahmet veut parler français......Ahmet fransızca konuşmak istiyor.

Ama konuşma dilinde çok daha kısaltarak konuşuyorlardır.Belki birde orda aksan farkı olabilir.

eşim 2 şekılde hazırlamış geçmiş zaman ve şimdikı zamanda hazırlamış kelımelerı öncelıkle bunları ezberle dıyo tamam ezberlıyım ama yenı bır kelıme öğrendiğimde ben kendım onu çekemıyorummm...
şöle sen biliyusun dedıgımde sen bilmek dıyorum ama bazen diğer kelımelerde komik bişey oluyo ....

baştan başlasak ben kelimelerı ezberledım gunluk hayattada az çok işlerımı halledıyorum ama duzdun konuşmak ıstıyorum şimdi nerden başlayalımm...

bu konu baya eskilerde donup kalmış :) Ben de İstanbul avrupa yakasında yaşayan ve fransızca ve ingilizce özel ders almak isteyenlere yardımcı olabilirim, fr. öğretmenliği 4.sınıftayım. ayrıca sorularınız olursa buradan da yardımcı olabilirim :)

bu konu baya eskilerde donup kalmış :) Ben de İstanbul avrupa yakasında yaşayan ve fransızca ve ingilizce özel ders almak isteyenlere yardımcı olabilirim, fr. öğretmenliği 4.sınıftayım. ayrıca sorularınız olursa buradan da yardımcı olabilirim :)

ben fransızca öğrenmeyi çok istiyorum bu konuda tavsiyeniz var mı acaba?Fransızca nasıl ilerletillir geliştirilir?

X