Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

bu parfüm işinde orta yolu bulmak belki de daha iyisi

ne açık parfümü ucuz diye alıp sağlığımızı riske atalım
ne de orijinal ve kalıcı diye dünyanın parasını verelim..

sanırım en güzeli yerli malı olan parfümler...mesela dün bir parfüm aldım (orijinal ama yerli malı) 100 ml fiyatı da 28 milyondu

Tiara's for her diye bir parfüm...şişe tasarımı da kokusu da harika ve baya kalıcı...sanki herşeyiyle pahalı parfüm edası var..bayıldım yani....yurdum insanının da bu kadar kaliteli şeyler üretmesi göğsümü kabarttı..

ayrıca cecile nin parfümleri hakkında da olumlu yorumlar duyuyorum

forher100kh4.jpg
celileparxq8.jpg

bi mağazada 2 günlüğüne cecile ve bu tiaras ı satmıştım. tiaras ın kokusuna bende bayılmıştım. şeker gibi kokuyor. erkekler için olanı da harika kokuyor. bunların testerlarını tanıdıklarada dağıtmıştım o zaman bol bol. herkesin çok hoşuna gitmişti. :CüvCüv:

ben ce bir dene fikrin değişecektir ama açık parfüm heryerden alınmaz. ben ixoradan alıyorum. çok hijyenik ve kalıcı kokular. kesinlikle şişe dolumu yapmıyorlar. işte şişeni getir dolduralım 1ytl. indirim yapalım diye birşey yok. orjinal parfümü nasıl alıyorsan oradan da öle alıyorsun. bence önce temizlik ve hijyen.

ben yurtdisinda yasiyorum, her sene trye gittigimde muhakkak 5-10 sise acik parfüm aliyorum... ama belirli bi marka var, digerleri dediginiz gibi cok ucuz ve orjinaliyle alakasiz kokuyor...
benim acik parfümlerde tercih ettigim marka "same"
hakikatten kokusu apayni, ve bende 1-2 senedir duran parfümler var ne rengi ne kokusu degisti... kalitesiyle orjinalinin aynisi oluyor parfümleri, kesinlikle tavsiye ederim...

D&p athena yada you and me diye kendinizi sınırlamayın. öncelikle kokunuza karar verin. sonra gidin o kokuya bakın her yerde. bazı markaların bazı kokuları daha güzel oluyo çünkü

Ben de bu görüşe tamamen katılıyorum. Bir açık parfüm markası bi parfümü başarılı taklit ederken bir diğerini edemiyor. Mesela miracle'ı bi çok açık parfümcüden bileğime sıktım ama en kalıcısı palermo diye bi marka oldu. Başka bi arkadaşın da tavsiye ettiği gibi, sıkın, bi 10-15 dakika dolaşın, sonra karar verin. Yoksa ya çok uçucu oluyorlar, ya da biraz zaman geçtikten sonra taklit ettiği parfümle alakası olmayan kokular kalıyor geriye.

:eek:klava:

2 Kez açık parfüm kullandım, ilki Gıvency'nin hot couture'ydi. Kokuyu çok beğendiğim için sonra orjınal'ini aldım ama açık olanı kadar kalıcı olmadı ve açık olanını sürdüğümde gelen iltifatlar gelmedi. 2.Olarak yurtdışından gelen clınıc hapy'nin açığını aldım, sıktığım zaman buram buram mis gibi koku yayılıyo etrafa vede mesela kazaklarımdan uzun süre çıkmıoyor koku. Ama geçen gün alşdığım Romanıce adlı orjınal parfümü bugün kullandım ve bayada sıktım ama eve geldiğimde kazağımda koku kalmadı diyebilirim. Yinede bende güvendiğiniz bi yerden kullandığınız parfümün açığınıda alın derim günlük kullanım için. Yani ben mesela hergün fıs fıs kıyamıyorum 200 civarı ödediğim farmümü. Özel günler için yinede tercihim orjınal parfüm oluyor.

.................................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
uzun zamandan beri açık parfüm almıyodum gecenler bi alayım dedim.çk kalıc geldi şaşırdım bende günlük olarak kullanıyorum açık parfümü.parfümsüz yapamam o yüzden özel geceelrde kullanıyorum orjinal parfümleri.
önelı olan klıcılığı ve kokusunun tenınızde kalması bence.yoksa denenebilir neden denenmesın kı açık parfümler..

bu parfüm işinde orta yolu bulmak belki de daha iyisi

ne açık parfümü ucuz diye alıp sağlığımızı riske atalım
ne de orijinal ve kalıcı diye dünyanın parasını verelim..

sanırım en güzeli yerli malı olan parfümler...mesela dün bir parfüm aldım (orijinal ama yerli malı) 100 ml fiyatı da 28 milyondu

Tiara's for her diye bir parfüm...şişe tasarımı da kokusu da harika ve baya kalıcı...sanki herşeyiyle pahalı parfüm edası var..bayıldım yani....yurdum insanının da bu kadar kaliteli şeyler üretmesi göğsümü kabarttı..

ayrıca cecile nin parfümleri hakkında da olumlu yorumlar duyuyorum

forher100kh4.jpg
celileparxq8.jpg

ben cecılı pek begenmedım bence deodorantı daha kalıcı.ayıca her parfum her tene uymaz.ten den tene degısır kokusu.sende kokuyosa arkadasının tenıne uymaz ve kokmaz:lepi:

orjinal parfüm demek sağlıksız parfüm demek deil sağlık bakanlığından onaylı olarak satan yerler var. orlardan alırsanız bi sorun olmaz bence.

yurtdısında oldugun ıcın orjınal parfumlerı kullanıyorum.çunkı burda fıyatları turkıyenın yarısı.ama turkıyede olsam acık alabılrdım fıyatlar cok cok pahalı

bende başagrısı yaptı kesinlikle tavsiye etmem ama çok kalıcılar 1.5 ay oldu hala hırkamdan çıkmadı

X