Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

ben tam bir parfüm delisiyim diyebilirim..beğendiğim her kokuyu almak istiyorum bu yüzden de orjinal parfüme param yetmez :) d&p den aldığım her koku kalıcı ve hoş oluyor, ilk sıktığınızda orjinali gibi kokmasa da daha sonra orjinaline çok yakın kokuyor.
sağlık bakanlığından onaylı olduğu için de içim rahat
orjinal parfümüm de var ama pahalı olduğu için fazla sıkmaya kıyamıyorum :)

bende açık parfümlerin bazılarının orjinalden bile daha kalıcı olduklarını düşünüyorum ve bazı kokuların orjinalleri çok bayıyor ve nefes olmamı bile zorlaştırıyor.insanların çoğuda bu durumdan rahatsız oluyor.

parayı kolay kazanmıyoruz ayrıca sokakta ac sefil bir sürü vatandaş varken yüzlerce liraya orijinal parfüm alıp da havaya sıkamam..sıkanlara da acırım...zavallı bi arkadasım 200 tl verdigi parfümünü sıkıp bana gelmişti kokuyor muyum diye sordugunda ancak kokuyu tişörtünü koklayarak algılamıştık....o da acımıştı verdigi paraya...acık parfümün de kalitelisi var zaten arada sırada yenileyeceksiniz kokuyu...dp veya dadya doldurtuyorum misler gibi geziyorum üstelik..

bende özellikle açık parfümde bargelloyu tercih edenlerdenim uzuzn süre kalıcı parfümleri oluyor.ayrıca eğer sürekli aynı kokuyu kullanmaktan sıkılıp daha farklı kokular denemeyi sevenlerdenseniz açık daha mantıklı bir seçim olur.tabi tercih meselesidir bu işler orjinalde alınabilir.ama birçok arkadaşım orjinal kokuları yaklaştıklarında bile kokmazken benim açık kullandıklarım daha fazla kokuyor ve kıyafetlerimden yıkanmadan da çıkmıyor.

kızlar bence orjinale okadar para veriliyor ama hem kalteli kokuyosunuz hemde çok uzun süre kullanılıyor her ay açık parfüme 20 30 lira vericeğime birkere veriyorum özellikle çilekde ve biçok yerde orjinali 100 ile 150 arasında alabiliyoken ben açık parfüm kullanmayı pek sevmiyorum...geçenlerde c dıor poson açık aldım 20 lira verdim 50 ml okadar kötü kokmaya başladıki inannın verdiğim 120 yada 150 değil ona verdiğim 20 liraya acıdımm..

ben bir bileğime istediğim parfümün orjinalini sıktırdım, diğer bileğime ise dp ye gidip aynı parfümün sahtesini sıktırdım, bir baktım aslında alakaları yok. Ama sahte olanı tek başına koklasan evet bu xxxx parfümü dersin... Ama yanyana gelince alakaları bile yok.

Üstelik sahte olan parfüm kısa bir süre sonra çok kötü kokmaya başladı. Çünkü aslında notaları birebir taklit edemiyorlar ve kullanılan malzeme arasında kalite farkı var. 20 lirayı hemen uçacak ve muhtemelen de basit kokacak bir parfüme vereceğime giderim ayda 10 -15 lira taksitle gerçeğini alırım...Hem de parfüm öyle hemen de bitmiyor.

15 lira nelere verilmiyor ki sorarım?

Son düzenleme:
bugun aldım shisedo zen dp den değil miss ile başlıyan diğer markadannn günlük kullanım için iyi bence ama erkek arkadaşımla buluşmaya giderken sanırım orjinalini kullanırım yinede:)))

Bence her markanın açık parfümü bir degil.D&p kalıcı mesela,yazın bi markadan acık parfüm almıstım ismini hatırlamıorum hemen ucuyodu üstümden kokusu nerdeyse 2 günde şişeyi bitircektım..birkacgün önce athena die markadan aldım cok kalıcı gercekten lift aldım aldıgım gün sıktım 4 gün üstümden kokusu gitmedi cok da güzel kokuyor ben cok begendim tavsiye ederim..a.s.

ben açık parfüm kullanıyorum çokta memnunum escada collection kullanıyorum yanık şeker kokulu erkek arkadaşım bile bayılıyor bu kokuma.erkerk arkadaşım gurbetten geldi yeni ve halada bitiyor bu kokuma.bu koku beni cezbediyor diyor:))):eek::dance:

bende açık parfüm kullanıyorum ve en çok açık parfümde chopard wishi kullanıyorum bebek kokusu gibi harika bir koku yumuşacık vazgeçemediğim tek koku yıllardır.

açık parfümde en iyisinin D&P ve bargello olduğunu düşünüyorum ama bargellonun pek fazla çeşidi yok D&P de hemen hemen her parfümü bulmak mümkün oluyor.

kızlar bugün sensiro dan lacoste pink aldım ve aldığıma pişman oldum.kızın bana denettiği koku

elimde hala duruyor ama.eve gelip üzerime boca ettiğim kokudan eser yok.bi de ilk sıktığımda

yoğun bir alkol kokusu aldım.

ilk açık parfüm deneyimimdi, sanırım son olacak..

sesiro hiç duymamıştım açık parfüm markalarından yeni mi acaba?daha iyileri var canım piyasada onlarada baksaydın keşke.

kızlar bazı parfümlerin açıkları orjinallerinden daha kalıcı oluyor.açıklar buram buram kokarken orjinaller nerdeyse hiç hissedilmiyor bunu anlamak mümkün değil doğrusu.oyüzden açık parfümler okadar da küçümsenecek bir kokuya ve kalıcılığa sahip değiller.kullanan birçok arkadaşım var ve çoğu da çok memnun.tabi burdada markalar ortaya çıktı.bazı açık parfüm markalarının parfümleri gerçektende inanılmaz kalıcı ve orjinalle birebir kokuyo hatta daha baskın bir kokusu oluyor.alkisalkisalkis

kızlar bazı parfümlerin açıkları orjinallerinden daha kalıcı oluyor.açıklar buram buram kokarken orjinaller nerdeyse hiç hissedilmiyor bunu anlamak mümkün değil doğrusu.oyüzden açık parfümler okadar da küçümsenecek bir kokuya ve kalıcılığa sahip değiller.kullanan birçok arkadaşım var ve çoğu da çok memnun.tabi burdada markalar ortaya çıktı.bazı açık parfüm markalarının parfümleri gerçektende inanılmaz kalıcı ve orjinalle birebir kokuyo hatta daha baskın bir kokusu oluyor.alkisalkisalkis

Kesinlikle katılıyorum sana

dp kullanmıştım bi kaç yıla kadar amor amor ve angel alıyordum en fazla angela özellikle erkekler bayılıyordu çok kaliteliydi bence

X