Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

bargello kullandım canım bence gayet başarılı ve d&p ye göre daha az yağlı.ben bir gloria hastası olarak ve gloria orjinali artık üretilmediği için açığını alıyorum ve genelde ya bargellodan ya da daniel bessiden alıyorum ikisi de kalıcı ve orjinaline çok yakın.

bargello kullandım canım bence gayet başarılı ve d&p ye göre daha az yağlı.ben bir gloria hastası olarak ve gloria orjinali artık üretilmediği için açığını alıyorum ve genelde ya bargellodan ya da daniel bessiden alıyorum ikisi de kalıcı ve orjinaline çok yakın.
arkadaşlar açık parfümde bazı parfümleri güzel tutturuyorlar ma bazılarının alakası yok o konuda haklısınız ben mesela lacoste kullanırım d&p den güzel memnunum ama alkol kokusu fazla oluyor tabı açık parfüm nede olsa ben açığım diye bagırıyor hehehebayanssulusmile

güzel oaln parfümleri üretimden kaldırıyorlar bizi de orjinali yerine açığa teşvik ediyorlar çünkü onlar kaldırdığı parfümler açık oarak hala var ve çok da benziyor orjinaline.kaydirigubbakcemile3

DP den amor amor aldım tekrar gerçekten süper kokuyor bide lolita lempicka alıcam muhteşem kokuyordu

kızlar bende dün roxanne diye bir açık parfüm markasından parfüm satın aldım 50ml 9.50ydi kokusu şimdilik kalıcı gbi bugun ilk sıkışım chanel aldım ama hangi ürünü onu tam bılmıyorum. Orada 6 7 tane parfüm kokladım belki ama bu ilk kokladıklarımdandı hoşuma gitmişti zaten son denedıklerımın kokusunu alamadım hiç bunu cok begendım artık bu benim parfümüm olsun değiştirmicem hiç =))

Bende ilk kez açık parfüm aldım. Mireille Dorcen diye bir marka. Fransadan geliyormuş esanslar. Dediğim gibi ilk kez aldım. Ve tabiki gloria aldım. Dün sıkmıştım boynuma ve bileklerime. Muhteşem. Hala kokuyor mis gibi. Tavsiye ederim...

Birde şunu ekleyeyim. 100 ml alana 50 ml lik bir parfüm hediye :)

Son düzenleme:
bargello diyorum açıkta başkada birşey demiyorum çok iyi ve çok orjinale yakın d&p gibi yağlı yapış yapış değil.

bargello diyorum açıkta başkada birşey demiyorum çok iyi ve çok orjinale yakın d&p gibi yağlı yapış yapış değil.
ama bahsettıgın bu bargello markasını her yerde bulabılırmıyız?? d&p yi bnde cok begenmıyorum açıkcası dedıgın gbi fazla yağlı
bende roxanne dye bir markadan chanel chance parfumunu aldım cok begendım

ben bir bileğime istediğim parfümün orjinalini sıktırdım, diğer bileğime ise dp ye gidip aynı parfümün sahtesini sıktırdım, bir baktım aslında alakaları yok. Ama sahte olanı tek başına koklasan evet bu xxxx parfümü dersin... Ama yanyana gelince alakaları bile yok.

Üstelik sahte olan parfüm kısa bir süre sonra çok kötü kokmaya başladı. Çünkü aslında notaları birebir taklit edemiyorlar ve kullanılan malzeme arasında kalite farkı var. 20 lirayı hemen uçacak ve muhtemelen de basit kokacak bir parfüme vereceğime giderim ayda 10 -15 lira taksitle gerçeğini alırım...Hem de parfüm öyle hemen de bitmiyor.

15 lira nelere verilmiyor ki sorarım?
notaları tutturamıyorlar demişsin ama anlamadım sahte parfümde sadece yarı yarıya alkolle karıştırıyorlar okdr yanı yenı bir parfüm imal eder gibi biraz ondan biraz bndan koyup parfumu astan yapmıyorlarkı =)):eek:lmaz:

bargello heryerde yok evet ama izmirde belki vardır canım internet adreslerinden bir bak istersen d&p yerine ben bargello daniel bessi ya da batı sezerden alıyorum açık aldığımda mesela yağlı yağlı olmasına dayanamıyorum çünkü.
ayrıca dediğin gibi notalarla oynamıyorlar parfümlerin esans aynı oluyor ama içine az ya da çok alkol kokuyorlar diye biliyorum bende.zaten alkolü fazla koyanların ilk etapta ağır bir alkolle açılışı oluyor ve parfümün ilk notalar duyulmuyor.

d&p den daha once lıght blue ve noa kullanmıstım.bıraz yaglı ve alkollu gıbı geldı.ama kokularını begendım.gene d&p den parfum alırım.boshayallersmile

Daniel Bessi'den doldurttum bugün Armania Mania -Burberry Classic- ve Jennifer Lopez doldurttum çok güzeldi hoşuma gitti kalıcı gibime geldi. daha öncedende Athena'dan doldurtmuştum onun ki de güzeldi kalıcıydı sanki oranın ki daha kalıcıydı gerçi bunuda denemedim daha nasıl diye ama kullanan arkadaşlar çok menmunbayanssulusmile. sevgililer günü için babamada doldurttum erkek parfümlerinde pek güzel yok çok ağır tütün kokuları var bi tane güzel buldum onuda doldurttum zaten

SANSıRODAN NEFRET EDıYORUM :KK43:(( dün aldım ve iğğreeennçççç sürdüğün anda kokusu uçuyor, kolonya bile daha iyidir kalıcılık konusunda... D&P iyi diyorsanız oradan alın ama sansirodan uzak durun paranız çöpe gitmesin :kızgın: :eek:klava:

aslında açık parfümü tavsiye etmem ama bir arkadaşımın kullandığı parfümün sansirodan doldurma parfüm olduğunu söyledi çok tavsiye etti ben de an azından okulda sık sık sıkarım, kullanışlı olur diye aldım. lacoste touch of pink K- 120 hatta kodu. asla tavsiye etmiyorum bilemiyorum sadece bu mu başarısız ama orijinallerindeki tadı alamayız sanırım bunlarla :umursamaz:

bende acik parfumleri denedim ve cok kalicilar benim elbiselerimde 2 gun kaliyorlar simdi ne yalan soyliyim....gerci acik paarfumden parfume degisiklik gosterir ama ben cok memnunum valla

ben uzun zamandır palermo ve d*p kullanıyorum ikisinden de çok memnunum çok kalıcılar ..diğer açık olmayan parfümlerden de kullandım ama hiç memnun kalmadım hemen uçuyor ..şuan 212 men kullanıyorum ( erkek parfümü severim bayan parfümü hiç kullanmam ) çok da memnumum yıkamadıkça kokusu gitmiyor kıyafetlerden..bedenimden de tabiki ...

kızlar mystical markalı açık parfümü kullanan var mı? merak ettim nasıl orjinal gibi kokuyor mu?

X